Kartony i pudła z funkcją regulowania

Kartony regulowane to bardzo nietypowe rozwiązanie, które może pomóc rozwiązać bardzo specyficzne problemy. Potrzeba regulacji pudełka może się wydawać zbędna - wystarczy mieć kilka różnych rodzajów kartonów, pasujących do różnych rozmiarów danego produktu. Niestety, ale nie zawsze jest to tak oczywiste.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której dany wykonawca wykonuje produkty na zamówienie w różnych rozmiarach. Dajmy na to, że sprzedaje folię samochodową. To jaką długość arkusza wysłać może zależeć od preferencji klienta. Podobnie może się to mieć w przypadku innych rzeczy na wymiar, jak tapety, plakaty i obrazy. Zastosowanie kartonów teleskopowych pozwala uniknąć konieczności domawiania kartonów rozmiarów, które akurat sobie ktoś teraz zażyczył, a potem ponownie takie coś może się nie zdarzyć przez 3 miesiące. Zakres regulacji jest zazwyczaj dość spory.

Karton teleskopowy działa na zasadzie zaczepionych o siebie fragmentów kartonu, które blokują się o wypustkę w środku większemu kartonu, dzięki czemu całość stanowi koherentną całość. W sklepie Neopak dostępne są kartony regulowane o różnych rozmiarach. Mogą mieć szerokość 150 mm na 150 mm i regulację długości od 1000 mm do 2000 mm. Taki szeroki zakres pozwala już na wydajne pakowanie produktów w różnych rozmiarach. Drugi rozmiar to 100 mm i 100 mm, i identyczny zakres regulacji, jak w poprzednim. W zależności od grubości wysyłanych produktów konieczne jest wybranie tego rozmiaru, tak aby nie przepłacać zbędnie za transport.

Jak zabezpieczyć zawartość kartonu teleskopowego?

Zabezpieczenie zawartości kartonu regulowanego może być problematyczne, ze względu na mały otwór, przez który się wkłada przedmiot do środka. Z tego powodu najlepiej jest to zrobić jeszcze poza pudełkiem. Takie podejście pozwala uniknąć nerwów i dopychania czegokolwiek do środka, dla usztywnienia zawartości. Jeśli przedmiot faktycznie wymaga zabezpieczenia, to zdecydowanie najbezpieczniej jest owinąć go folią bąbelkową. Jeśli nie podoba Ci się ten sposób, to może alternatywnie nasypać do środka, po umieszczeniu w nim przedmiotu chrupek z pianki, które zabezpieczą nie najgorzej przedmiot.

Nie wiesz, czy karton regulowany to rozwiązanie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, jeden z naszych konsultantów rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże Ci wybrać rozwiązanie optymalne dla Ciebie, bądź Twojej firmy. Nie czekaj z zakupem tych nowatorskich opakowań do jutra, kup swój karton teleskopowy już dziś, wysyłki z Neopakiem naprawdę są takie proste!

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Filtruj karton po wymiarach
Długość kartonu [mm]Szerokość kartonu [mm]Wysokość kartonu [mm]
Długość
Szerokość
Wysokość
Rodzaj składania
Rodzaj tektury
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj