Kartony i pudła z funkcją regulowania

Kartony regulowane to bardzo nietypowe rozwiązanie, które może pomóc rozwiązać bardzo specyficzne problemy. Potrzeba regulacji pudełka może się wydawać zbędna - wystarczy mieć kilka różnych rodzajów kartonów, pasujących do różnych rozmiarów danego produktu. Niestety, ale nie zawsze jest to tak oczywiste.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której dany wykonawca wykonuje produkty na zamówienie w różnych rozmiarach. Dajmy na to, że sprzedaje folię samochodową. To jaką długość arkusza wysłać może zależeć od preferencji klienta. Podobnie może się to mieć w przypadku innych rzeczy na wymiar, jak tapety, plakaty i obrazy. Zastosowanie kartonów teleskopowych pozwala uniknąć konieczności domawiania kartonów rozmiarów, które akurat sobie ktoś teraz zażyczył, a potem ponownie takie coś może się nie zdarzyć przez 3 miesiące. Zakres regulacji jest zazwyczaj dość spory.

Karton teleskopowy działa na zasadzie zaczepionych o siebie fragmentów kartonu, które blokują się o wypustkę w środku większemu kartonu, dzięki czemu całość stanowi koherentną całość. W sklepie Neopak dostępne są kartony regulowane o różnych rozmiarach. Mogą mieć szerokość 150 mm na 150 mm i regulację długości od 1000 mm do 2000 mm. Taki szeroki zakres pozwala już na wydajne pakowanie produktów w różnych rozmiarach. Drugi rozmiar to 100 mm i 100 mm, i identyczny zakres regulacji, jak w poprzednim. W zależności od grubości wysyłanych produktów konieczne jest wybranie tego rozmiaru, tak aby nie przepłacać zbędnie za transport.

Jak zabezpieczyć zawartość kartonu teleskopowego?

Zabezpieczenie zawartości kartonu regulowanego może być problematyczne, ze względu na mały otwór, przez który się wkłada przedmiot do środka. Z tego powodu najlepiej jest to zrobić jeszcze poza pudełkiem. Takie podejście pozwala uniknąć nerwów i dopychania czegokolwiek do środka, dla usztywnienia zawartości. Jeśli przedmiot faktycznie wymaga zabezpieczenia, to zdecydowanie najbezpieczniej jest owinąć go folią bąbelkową. Jeśli nie podoba Ci się ten sposób, to może alternatywnie nasypać do środka, po umieszczeniu w nim przedmiotu chrupek z pianki, które zabezpieczą nie najgorzej przedmiot.

Nie wiesz, czy karton regulowany to rozwiązanie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, jeden z naszych konsultantów rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże Ci wybrać rozwiązanie optymalne dla Ciebie, bądź Twojej firmy. Nie czekaj z zakupem tych nowatorskich opakowań do jutra, kup swój karton teleskopowy już dziś, wysyłki z Neopakiem naprawdę są takie proste!

 Opakowania o regulowanej długości - kartony i pudełka tekturoweOpakowanie towaru na czas przechowywania lub transportu (także wysyłki) jest bardzo ważnym elementem podczas sprzedaży produktów. Odpowiednio dobrane pudełko pozwala nie tylko zabezpieczyć towar przed uszkodzeniami oraz czynnikami zewnętrznymi. Jest także świetną pomocą podczas segregowania artykułów i przechowywania ich w sklepie lub na magazynie. Niektóre towary wymagają szczególnego opakowania ze względu na ich delikatną budowę lub nietypowy rozmiar. Właśnie do tej drugiej kategorii z pewnością należeć będzie zawartość regulowanych pudełek kartonowych.

Pudełka z funkcją regulowania zostały zaprojektowane z myślą o dość nietypowych zastosowaniach, jakimi będą przechowywanie i transport wąskich przedmiotów o wydłużonym kształcie lub zwiniętych arkuszy papieru wielkoformatowego. Specjalna konstrukcja pozwala na dostosowanie odpowiedniej długości do konkretnego przeznaczenia, co w jeszcze lepszy sposób pozwoli ochronić zawartość i dobrze przygotować ją do wysyłki.

 

Czym są kartony teleskopowe?Ten rodzaj podłużnych opakowań został zbudowany w oparciu o teleskopową konstrukcję kilku kartonowych fragmentów pudełka. Idealnie do siebie pozwalają i pozwalają na wzajemne przesuwanie względem innych elementów. W ten sposób osoba przygotowująca paczkę pocztową może regulować rozmiar, a konkretnie - długość opakowania. W ten sposób mogą Państwo swobodnie wybrać długość opakowania już po jego zakupie - konstrukcja pozwala przedłużyć opakowanie od 100 do 200 centymetrów. 

Pozostałe wymiary takiego nietypowego opakowania zależą od wybranego modelu i od planowanego przeznaczenia. Sklep internetowy Neopak posiada w swojej ofercie różne wymiary tych pudełek z funkcją zmiany długości:
 • karton teleskopowy 100 x 100 milimetrów;
 • karton teleskopowy 150 x 150 milimetrów.

Niezależnie od wybranego przekroju, pudełka są wykonane z wytrzymałej tektury, która zpochodzi  recyklingu. Maksymalna długość opakowania wynosi dwa metry.

 

Korzystanie z teleskopowych kartonówChcąc zapakować nietypowy przedmiot o podłużnym kształcie lub zwinięty wydruk na wielkoformatowym papierze, należy ustalić, jaki przekrój pudełka teleskopowego będzie wystarczający. Jeżeli przedmiot wymaga dodatkowej ochrony, na przykład jest narażony na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie. Może być nią folia bąbelkowa lub inny rodzaj miękkiej wyściółki. Warto przemyśleć sposób dodatkowego zabezpieczenia zawartości podłużnego pudełka, gdyż ze względu na mały otwór, pakowanie może okazać się problematyczne.

Najlepiej więc zabezpieczyć i zakleić przewożony towar jeszcze zanim umieszczą go Państwo w teleskopowym kartonie. Jeżeli będzie to niemożliwe ze względu na zbyt małą ilość miejsca, można oczywiście całość owinąć folią od zewnątrz.

Alternatywą może być wypełnienie w postaci drobnych elementów, które są dość sypkie. Taki wypełniacz można po prostu wsypać do teleskopowego kartonu już po umieszczeniu w nim zawartości.

Całość należy zakleić taśmą, co zabezpieczy przed otworzeniem się paczki, a także rozsunięciem kartonu teleskopowego w trakcie transportu.

 

Z czego wykonane są pudła z opcją regulowania długości?Konstrukcja teleskopowych kartonów jest zbliżona do innych pudeł dostępnych w ofercie sklepu z opakowaniami Neopak. Pudło zostało wykonane z trzywarstwowej, grubej tektury. Dzięki temu karton jest mocny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także złamanie. To szczególnie istotne w przypadku tak długiego pudła. Gramatura tektury użytej do budowy kartonu to aż 480g/m2.

Całość składa się z dwóch fragmentów o długości nieco ponad jednego metra. Wsuwając jeden element w drugi mogą Państwo ustalić całkowitą długość opakowania i dopasować je do konkretnego przeznaczenia. Teleskopowy karton jest pudełkiem klapowym - wymaga taśmy do zaklejenia go.

 

Zastosowanie teleskopowych kartonówOpakowania o wydłużonym kształcie i możliwości regulacji długości sprawdzają się świetnie w przypadku konieczności przewiezienia wyjątkowo długich przedmiotów. Różnego rodzaju rury, tuleje, a także inne podłużne przedmioty świetnie zmieszczą się właśnie w takim pudle.

Jest to także idealne opakowanie do transportu różnego rodzaju wydruków na bardzo dużym formacie papieru. Mogą to być:
 • dokumentacja techniczna;
 • projekty, np. architektoniczne;
 • prace artystyczne;
 • obrazy na zwiniętym płótnie;
 • plakaty w dużym formacie;
 • tapety na rolce;
 • inne wydruki.
 

Największe zalety teleskopowych kartonówWiele zastosowań, choćby tych wymienionych nieco wyżej, wymaga zastosowania właśnie takich nietypowych kartonów teleskopowych. Mogą je Państwo znaleźć w sklepie internetowym Neopak. Nasi pracownicy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego opakowania dla Państwa produktów, a także zaproponują dodatkowe wypełnienie lub zabezpieczenie, jeśli będzie to konieczne.

Do największych zalet kartonów teleskopowych należą:
 • możliwość ochrony długich rzeczy;
 • wytrzymałą konstrukcja z mocnej tektury;
 • regulowana długość;
 • niski koszt zakupu;
 • niska masa, która nie zwiększa kosztów wysyłki.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie