Edyta SiedleckiEdyta Siedleckisobota, 19 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1974
Ilość komentarzy: 0

Czym są pudełka niestandardowe i dlaczego ich potrzebujesz?

Przechowujesz albo wysyłasz przedmioty o nietypowych rozmiarach i kształtach? Chcesz zdobyć przewagę na konkurencją? Musisz zoptymalizować czas pakowania lub obniżyć koszty wysyłki? W takim razie potrzebujesz opakowania na wymiar. Czym są pudełka niestandardowe i dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie? Sprawdźmy!


Niestandardowe pudełka - jakie to opakowanie?


Standardowe pudełka kartonowe mają zazwyczaj kształt prostopadłościanu.  Z kolei, opakowanie niestandardowe wykracza poza ogólnie przyjęty standard. Odstąpienie od normy jest zazwyczaj uwarunkowane potrzebą efektywniejszego zabezpieczenia towaru, który często przekracza gabarytami albo kształtem pojemność szablonowego pudełka. Opakowania niestandardowe są często cylindryczne, owalne albo cięte pod różnymi kątami.

W praktyce oznacza to, że do wytworzenia niestandardowego pudełka z kartonu stosuje się inne techniki, wzornictwo lub specjalne materiały. Wszystko bowiem zależy od potrzeb. 

Pudełko na laptopa
Dobrej jakości kartony niestandardowe znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach, w tym e-commerce czy w sektorze gastronomicznym. Są powszechnie wykorzystywane przez sklepy internetowe do wysyłki towarów, restauracje, pizzerie i inne lokale oferujące posiłki na wynos. Sprawdzają się również jako minimalistyczne i nieszablonowe opakowania prezentowe.


Rodzaje opakowań na wymiar

Pudełka mogą mieć różne kształty i niestandardowe wymiary. Wśród nich znajdują się między innymi kartony wysuwane, z możliwością wielokrotnego otwierania, a także jednoczęściowe opakowania składane. Pudełka niestandardowe cieszące się szczególną popularnością to między innymi:
 • pudełka na pizzę,
 • pudełka na laptopy,
 • pudełka na książki (owijki),
 • pudełka na obrazy,
 • pudełka na płyty winylowe,
 • pudełka na plakaty,
 • pudełka na kubki,
 • pudełka na kwiaty,
 • pudełka na butelki,
 • fixboxy i wiele innych. 
Takie opakowania sprawdzają się do wykorzystania zależnie od produktu, który w nich się znajduje, ale ich możliwości są praktycznie nieograniczone. Kartonowe pudełka niestandardowe to bardzo szeroka gama produktów, ale warto pamiętać, że w tej grupie znajdują się także kartony na wymiar. Sprawdź koniecznie, jak wybrać wybrać najlepszą firmę produkującą pudełka na zamówienie. 

Wiesz, co konkretnie ma się znaleźć w pudełku? W takim razie musisz dokładnie zmierzyć przedmiot, aby dopasować wymiary opakowania. 

WAŻNE! Decydując się na zakup pudełka niestandardowego na wymiar pozostaw nieco miejsca na foliowe lub papierowe wypełniacze. Bez odpowiedniej amortyzacji może dojść do zniszczenia towaru. 

Owijka na książkę
Oprócz czysto praktycznych kwestii, wiele przedsiębiorstw produkcyjnych i prowadzących działalność e-commerce, wybiera niestandardowe kartony ze względów estetycznych oraz wizerunkowych. 


Potrzebujesz pudełko niestandardowe - sprawdź jaki rozmiar?


Podstawowe parametry każdego opakowania z tektury to trzy wymiary:
 • długość, czyli najdłuższa krawędź,,
 • szerokość, czyli najkrótsza krawędź,
 • głębokość lub wysokość, czyli wymiar opakowania od góry do dna pudełka.
Na rynku dostępne są opakowania niestandardowe w wielu zróżnicowanych formatach, w tym:
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony


Zalety niestandardowych pudełek


Jeśli prowadzisz biznes, który wymaga stosowania opakowań niestandardowych, na pewno docenisz jego zalety, a w szczególności:
 • ograniczone do minimum ryzyko uszkodzenia zawartości,
 • niższe koszty pakowania i transportu,
 • optymalizacja procesu pakowania,
 • atrakcyjny wygląd produktu,
 • większe zadowolenie klienta i budowanie długotrwałej relacji,
 • prestiż i większa świadomość marki wśród odbiorców. 
Klasę każdego niestandardowego pudełka możesz dodatkowo podnieść przy pomocy grafiki, w postaci logo firmy albo ciekawego sloganu reklamowego. 

Karton niestandardowy

Niestandardowe kartony - dla Ciebie i Twojego klienta


Szukasz sposobu na to, aby przemówić do swojego klienta za pomocą opakowania? Wybierz pudełka niestandardowe, które mają olbrzymi potencjał marketingowy. 

Dobrej jakości kartony niestandardowe to niezawodny sposób na to, by zwrócić uwagę konsumenta czy po prostu zwiększyć jego świadomość wobec Twojej marki. Pamiętaj, że odpowiednio dobrane opakowanie jest jednym ze skuteczniejszych nośników reklamy.


NEOPAK - lider w dystrybucji niestandardowych opakowań


Od wielu lat jesteśmy jednym z najbardziej cenionych na rynku dostawców niestandardowych pudełek. Biorąc pod uwagę bardzo różne potrzeby naszych klientów, realizujemy zlecenia zarówno na duże ilości kartonów w kilku formatach, jak i pojedyncze zamówienia na opakowania o ściśle określonym kształcie lub w wybranym formacie. 

Potrzebujesz wysokiej jakości opakowań niestandardowych? Odwiedź nasz sklep internetowy lub skontaktuj się z naszym doradcą klienta. Wspólnie znajdziemy  najbardziej funkcjonalne rozwiązanie dopasowane do Twoich wymagań.

Zdjęcie dodane przez Oleksandr Pidvalnyi z Pexels
Karton na pizzę
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie