Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyniedziela, 12 lutego 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1454
Ilość komentarzy: 0

Jaki kolor folii stretch wybrać do pakowania?

Jaki kolor folii stretch wybrać do pakowania?


O folii stretch oraz jej możliwym wykorzystaniu napisano już chyba wszystko, na wielu blogach, sklepach internetowych oraz tym podobnych stronach. Pisano o niej w sposób zabawny, jak również poważny, typowo naukowy lub sprzedażowy. Pytań na temat folii stretch jest mnóstwo, jak chociażby te, które zadaliśmy w tytule tego artykułu.

Folia stretch w branży transportowej ma niezwykle istotną rolę, dlatego też, gdyby jej zabrakło na obecną chwilę na całym świecie, wiele magazynów, centrów logistycznych, przewoźników i kurierów miałoby nie lada problem.

Przyjrzyjmy się krótkiej historii powstania folii stretch, a także jej głównych zastosowaniach. Sprawdźmy również dostępność różnego rodzaju folii stretch i odpowiedzmy sobie na pytanie, jakiego koloru folii stretch używać do pakowania?
folia stretch

Jak powstała folia stretch? Jakie zalety posiada folia stretch?


Bardzo ciekawą informacją jest to, że większość wynalazków, które powstały na przestrzeni ostatnich stu czy też dwustu lat jest zrządzeniem zupełnego przypadku. Odbiegając od tematu folii stretch, dla przykładu folia bąbelkowa miała być jedynie plastikową, trójwymiarową tapetę, jednak w wyniku nieodpowiedniego przygotowania, wynalazcy otrzymali folię z pęcherzykami powietrza.

Podobnie było w przypadku folii stretch, kiedy to niemiecki chemik o nazwisku Pechmann (co może nam się zabawnie kojarzyć w naszym języku) postanowił poddać procesowi podgrzewania diazometan, w wyniku czego uzyskać dziwną woskowatą substancję. Wraz ze swoimi współpracownikami po wnikliwym sprawdzeniu i przebadaniu tej substancji, określili oni, że owa biała, woskowata substancja bazuje na polimetylenach. Do masowej produkcji doszło dopiero po kilkudziesięciu latach, jednak z informacji powyżej wiemy, w jaki sposób doszło do zdarzenia, które dało początek folii stretch w takiej formie, w jakiej ją dzisiaj znamy.

Folia stretch posiada wiele właściwości oraz zalet, które są niezwykle doceniane przede wszystkim w branży transportowej. Główne zalety folii stretch:
  • Elastyczność – dzięki tej cesze produkt ten z łatwością dostosuje się do nie jednego kształtu, jest odpowiednio rozciągliwa, by zabezpieczać opakowania, które w teorii posiadają ostre krawędzie.
  • Wytrzymałość folia stretch jest odporna na rozerwania, a wykorzystanie kilku warstw tej folii sprawi, że produkty będą bardzo dobrze zabezpieczone, opakowanie się nie rozerwie, a odpowiednio owinięta paleta, dojedzie w takim samym stanie, w jakim została umieszczona na pojeździe.
  • Odporność na wilgoć – niekorzystne warunki atmosferyczne to pięta achillesowa kartonowych opakowań. Jedna warstwa folii stretch jest w stanie zapewnić ochronę przed wilgocią oraz wszelkimi zanieczyszczeniami znajdującymi siew powietrzu.
  • Ekologiczność – choć nie wszyscy się z tym zgodzą, ponieważ folia stretch jest wykonana z tworzywa sztucznego, to poddana odpowiedniemu recyklingowi oraz segregacji śmieci jest w pełni ekologiczna.
folia stretch spożywcza
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch

Jaki kolor folii stretch do pakowania jest odpowiedni?


Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, przede wszystkim dlatego, że każdy z użytkowników, może oczekiwać czegoś innego od materiału, którym chce opakować swoje produkty.

Jasno trzeba zaznaczyć, że obecnie dostępnych jest mnóstwo wariantów kolorystycznych folii stretch, najbardziej popularne są folie stretch przezroczyste oraz czarne, jednak z łatwością możemy kupić również różową, pomarańczową czy zieloną folię stretch.

To, jaki kolor folii stretch wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie do tego, czy chcemy/musimy zabezpieczyć nasz towar również przed wścibskimi oczami niechcianych osób, czy też niekoniecznie. Dlatego też czarna folia stretch, a także folie w innych kolorach występują w odmianach zupełnie nietransparentnych, przez co nasza paczka nie tylko jest zabezpieczona na czas transportu przed uszkodzeniami, wilgocią czy zanieczyszczeniami, ale także przed niepowołanym wzrokiem osób. Folia transparentna, czyli przezroczysta to folia, którą używa się przede wszystkim wtedy, kiedy zależy nam na szybkiej możliwości rozpoznania danej paczki, nie tylko po etykiecie kurierskiej czy naklejce z opisem zawartości.

Jeśli chodzi o kolorową folię stretch, możemy kupić jej różne rodzaje, zarówno nietransparentne, jak i częściowo transparentne. Kolorowa folia stretch jest idealnym materiałem do wykorzystania w połączeniu z odpowiednim marketingiem. Wyobraźmy sobie, że nasza firma, marka, posiada kolor pomarańczowy w swoim logo. Czyż nielogiczne byłoby używać tego koloru folii stretch do pakowania przesyłek?

folia stretch minirap

Gdzie kupić folię stretch?


Odpowiedź nie będzie zaskakująca, folię stretch możemy kupić w każdym większym sklepie budowlanym, sklepie z materiałami do pakowania, a także w największych hipermarketach. Oczywiście wygodniejszą opcją jest zakup niezbędnych materiałów i produktów przez internet, dlatego też warto odwiedzić nasze sklepu neopak.pl, a także opako.com.pl, gdzie znajdziemy szeroki asortyment i wybór, jeśli chodzi o folię stretch.
zielona folia stretch
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie