Jakub BieleckiJakub Bieleckipiątek, 24 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1852
Ilość komentarzy: 0

Jakie produkty można wysyłać w kopertach?

Jakie produkty można wysyłać w kopertach? Jest cały katalog różnych towarów i produktów, które można i warto transportować, przechowywać i wysyłane w kopertach. To przede wszystkim  rzeczy o niedużych rozmiarach, gdyż koperty zwykle są dość małymi opakowaniami.  Możliwa zawartość kopert to nie tylko listy, czy kartki pocztowe, do czego w przeszłości byliśmy przyzwyczajeni. 

Neopak to sklep internetowy specjalizujący się w sprzedaży opakowań. Znajdą tu Państwo opakowania przeznaczone do pakowania różnych towarów, dokumentów i nie tylko. Wśród wielu rodzajów opakowań, mamy też szereg zróżnicowanych odmian kopert.  Wysyłka produktów w kopertach jest bardzo popularna, ponieważ jest to tani i łatwy sposób na zapakowanie drobnych przedmiotów. W dzisiejszym artykule przedstawimy różne rodzaje kopert i do jakich celów są przeznaczone, a także, jakie produkty można wysyłać w kopertach.

Najpopularniejsze rodzaje kopert


W celu przekonania się, jak różne produkty można umieścić i wysłać w kopercie, warto poznać bliżej dostępne rodzaje kopert. W Neopaku znajdą Państwo między innymi:

Koperty bąbelkowe


Koperty bąbelkowe są najczęściej wykorzystywane do przesyłania przedmiotów, które wymagają ochrony przed uszkodzeniem. Bąbelkowa struktura kopert chroni zawartość przed wstrząsami i uderzeniami. Koperty bąbelkowe są idealne do wysyłania np. biżuterii, kosmetyków, gadżetów, czy elektroniki.

koperty bąbelkowe

Sprytne połączenie papierowej koperty i sprężystej folii bąbelkowej sprawia, że koperty bąbelkowe łączą zalety obu tych produktów. Pozwalają na bardzo proste pakowanie niedużych przedmiotów. Nie trzeba do tego używać dodatkowych narzędzi i akcesoriów - wszystkie koperty bąbelkowe mają wbudowany pasek klejący.

Największe zalety kopert bąbelkowych:
 • proste i szybkie pakowanie
 • są niedrogie w zakupie
 • dobra ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi
 • estetyczny wygląd
 • można nanosić na nie nadruki, pisać po kopercie
 • do zamknięcia nie trzeba używać dodatkowych produktów, jak klej lub taśma

Koperty z tektury


Koperty kartonowe są przeznaczone do wysyłania cięższych przedmiotów lub produktów, które wymagają większej ochrony. Są one wykonane z trudniejszych do uszkodzenia materiałów, takich jak tektura lub karton. Koperty kartonowe są idealne do wysyłania np. książek, dokumentów, płyt CD/DVD, a nawet ubrań.Plusem tekturowych, sztywnych kopert jest ich spora trwałość. Niełatwo jest zgiąć taką kopertę. Można więc użyć jej do przechowywania dokumentów, odbitek zdjęc, a nawet zdjęć RTG. Wykonanie z grubszego papieru lub mocnej tektury sprawia, że mocne koperty nie przepuszczają światła, co jeszcze lepiej zabezpiecza zawartość
Koperty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty

Koperty z folii


Foliopaki, czyli foliowe koperty kurierskie, są jednym z najtańszych i najszybszych sposobów na zapakowanie czegoś. Nie dają zbyt dobrej ochrony, jak np. koperty bąbelkowe. Są za to idealne do produktów, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia (ubrania, tkaniny, itp.) lub które mają już jakiś rodzaj opakowania - np. rzeczy w fabrycznych pudełkach.

Foliopaki kurierskie zwykle kosztują kilka groszy za sztukę i są dostępne w Neopaku w pakietach po kilkaset sztuk. Nie bez powodu tak wiele firm kurierskich, sklepów wysyłkowych lub innych firm e-commerce korzysta z tego opakowania.

Papierowe, klasyczne koperty


Najbardziej tradycyjne są papierowe koperty. Nadają się doskonale do pakowania dokumentów, listów, umów, rachunków, czy pism urzędowych. Występują w wielu rozmiarach, dostosowanych do formatu papieru. Zwykle odnoszą się do kartek papieru w formacie A4, które mogą być złożone na pół lub na więcej części: papierowe koperty
Takie koperty nadają się również do przechowywania niedużych rzeczy, czy pieniędzy. Nie dają im jednak zbyt dobrej ochrony, można więc używać ich do przechowywania czegoś w domowym lub biurowym archiwum.

Koperty na zaproszenia, koperty ozdobne


Odmianą papierowych kopert, która jest nieco lepiej wykończona, są koperty ozdobne. Wśród ozdobnych kopert znajdziemy między innymi:koperty na zaproszenia
W zależności od okazji do takich koperty można więc z łatwością zapakować zaproszenie, kartkę okolicznościową lub list. Poza wykonaniem w nieco bardziej elegancki sposób i ciekawymi kolorami, ozdobne koperty są też zwykle produkowane z nieco grubszego papieru. Podniesiona gramatura również wpływa na dobre wrażenia przy kontakcie z taką kopertą. Często koperty naozdobne zawierają dołączone kartki okolicznościowe w pasującym formacie.


Koperty - można w nie zapakować różną zawartość


Wysyłka produktów w kopertach jest łatwym i tanim sposobem na przesyłanie drobnych przedmiotów. Neopak oferuje szeroki wybór różnych rodzajów kopert, które są idealne do różnych celów. Duży wybór kopert zapewniających różne właściwości sprawia, że można w  nie zapakować różne produkty lub korespondencję.
Jakie produkty można wysyłać w kopertach?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie