Marta M.K.Marta M.K.wtorek, 29 marca 20225 minut czytanialiczba wyświetleń: 10159
Artykuł oceniony na 4.33 / 5Ilość komentarzy: 0

Tekturowe pudełeczko z niespodzianką?

Pudełeczko z niespodzianką? Brzmi kusząco! Co tam masz? Co jest w środku? Nie ma to jak złożyć samodzielnie pudełko z tektury i umieścić w środku miły drobiazg dla bliskiej osoby. Albo ewentualnie włożyć do wnętrza coś zaskakującego! Albo wyskakującego. Na przykład… pajacyka na sprężynie?

Małe, samodzielnie składane pudełko z kartonu kojarzy się z romantycznymi zaręczynami podczas górskiej wycieczki. Z blaskiem ogniska, dźwiękami gitary, wyciągniętym z bocznej kieszeni plecaka pierścionkiem…

neopak-karton-opakowanie-paczkaŹródło: tenor.com

Albo z żartem spłatanym przez całkiem niedojrzałego kolegę ze szkoły. Niezależnie jednak od tego, do jakiego celu zostanie użyte kartonowe pudełko DIY, warto zrobić je ładnie i porządnie. Dlatego w dzisiejszym wpisie pokażemy wam, jak składać różne kształty i rozmiary pudełek z kolorowej tektury albo z ekologicznego papieru kraftowego. A czasem, mimochodem, podpowiemy, co można włożyć do środka. Zaczynamy?

Pudełeczko na ciasteczko

Złożenie pudełka z kartonu jest bardzo, ale to bardzo proste. Pod warunkiem, że macie wzór do wycięcia z tektury i instrukcję składania!

Źródło: pinterest.com

Jak widzicie, instrukcji może być wiele, a każda przydatna na inną okazję. Na przykład na imieniny u cioci, która piecze świetne ciasta. Albo na wizytę w pizzerii, gdzie zwykle zostawał na talerzu jeden kawałek, za którym potem cicho tęskniliście wieczorem podczas oglądania filmu…

Złóż je sam

Bardzo praktyczną umiejętnością może okazać się więc składanie pudełek z kartonu, w których idealnie mieści się kawałek domowego ciasta albo włoskiej pizzy . Takie akurat na jeden trójkątny kawałek. Projekt gotowy do wydrukowania przygotowała autorka bloga embellishgoods.blogspot.com

Źródło: embellishgoods.blogspot.com

Możecie zapisać go na dysku swojego komputera, by potem łatwo odszukać projekt do wydrukowania!

Co przygotować do składania pudełka z kartonu?

Do złożenia pudełka potrzebne będą następujące elementy:

  • czysty, pusty stół,na którym będziemy składać kartonowe pudełko DIY
  • arkusz kolorowej tektury albo z ekologicznego papieru kraftowego, który przejdzie przez naszą drukarkę - to z niego wykonamy pudełko
  • ostre nożyczkido wycięcia wzoru z tektury
  • linijka oraz ekierka,żeby równo zagiąć miejsca do klejenia i zginania
  • ołówek- przyda się do zaznaczenia zewnętrznej i wewnętrznej strony pudełka
  • klej na gorącodo sklejenia pudełka

Zacznijcie od wydrukowania wzoru na wybranym papierze. Teraz przyszedł czas na wycinanie.

Źródło: tenor.com

Gdy macie już przed sobą wycięty kształt pudełka, użyjcie ekierki lub linijki przy zginaniu. Będzie znacznie łatwiej uzyskać ładne, precyzyjne linie. Możecie też oznaczyć ołówkiem wewnętrzną stronę pudełka. Gdy wszystkie krawędzie są już pozaginane, przyszła pora na klej, chwilę czekania i... gotowe!

Jak ozdobić trójkątne pudełko z kartonu?

Gotowy do złożenia kartonowy wykrój możemy z powodzeniem zmieścić w torebce a nawet w kieszeni. I użyć, gdy tylko nadarzy się okazja. Pomysł na wykorzystanie dodatkowe uatrakcyjnienie możemy zaczerpnąć stąd:

Źródło: pinterest.com

Dzięki dodaniu stylowej wstążki i jednorazowych sztućców w wersji eko otrzymujemy efektowny pakunek z przekąską. Idealny do podzielenia się z kimś kawałkiem domowego ciasta, albo przechowania na później ulubionej pizzy!

Skrzynka origami

Co zrobić, jeśli na szybko potrzebujecie zamykanego pudełka, a nie macie ze sobą podręcznego zestawu DIY? Można je zrobić nawet z dostępnego pod ręką papieru ksero i to bez użycia kleju! Proponujemy skorzystać z przepisu na proste pudełko origami. Wystarczy kartka A4, ostre nożyczki do i sprawne ręce. Spróbujcie, wyjdzie nawet ze zwykłego papieru ksero!

Jeśli chcecie, aby samodzielnie złożone pudełko było opakowaniem na prezent, możecie złożyć je z papieru ozdobnego. Albo nawet skorzystać z eleganckiego, dwustronnego papieru do origami o gramaturze 60 g/m².

Produkty ozdobne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Produkty ozdobne

Pudełeczko na pierścionek

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jeszcze jednemu ozdobnemu pudełku. Będzie to kartonowe pudełeczko na pierścionek DIY. Takie prawie zaręczynowe. Nie jest to jednak najprostsze - chciałoby się rzec - banalne pudełko sześciokątne. Jest to pudełeczko o kształcie przypominającym szlifowane drogie kamienie! A wygląda tak:

Źródło: pinterest.com

Pamiętajcie, żeby wybrać grubszy papier A4, na przykład papier kraftowy albo ekologiczny papier ksero. Warto upewnić się, że mamy sprawną drukarkę. Porządne nożyczki przydadzą się do wycięcia szczegółowych kształtów pudełka.

Jak widzicie, żeby zrobić samodzielnie pudełko na pierścionek DIY, nie potrzebujemy wiele. Przygotujcie sobie miejsce do pracy, najlepiej czysty i pusty blat stołu.

Szczegóły wykonania przebiegają w zasadzie tak samo, jak tworzenie pudełeczka na ciasteczko. Wydrukujcie projekt i do dzieła!

Pudełeczko w pudełeczku w pudełeczku

Jeśli pudełeczko na pierścionek to dla was wciąż za mało... To na koniec postanowiliśmy zostawić coś naprawdę wyjątkowego. Będzie to wielokrotnie złożone pudełeczko z kartonu na specjalne okazje!

Źródło: chaoticallyyours.com

W języku angielskim takie pudełko często określane jest jako "explosion box" albo "explosive box". Pewnie po to, by uczcić pewnego żartownisia z ekipy Smerfów>

Źródło: tenor.com

Przy przygotowywaniu takiego pudełka z kolorowej tektury potrzeba będzie nieco większej inwencji w gromadzeniu materiałów. Potrzebne będą nie tylko materiały takie jak przy robieniu innych pudełek - tektura, nożyczki czy klej na gorąco . Kluczowe będą różne pamiątki w zależności od tego, czy przygotujemy pudełko z niespodzianką z okazji urodzin, rocznicy, czy obrony pracy dyplomowej. Przydadzą się także:

  • zdjęcia
  • pamiątkowe wycinki
  • ususzone na płasko kwiaty i liście
  • ulotki z ulubionych miejsc

I wiele innych rzeczy, które kojarzą wam się z okazją!

Źródło: amazon.com

Efekt może być naprawdę świetny. A nasza praca z przygotowaniem kartonowego pudełka DIY na pewno zostanie doceniona!

Jak jednak przygotować je krok po kroku? Tym razem nie będziemy opisywać poszczególnych momentów. Zobaczcie lepiej filmik, na którym dokładnie widać, jak przygotować tekturowe pudełko na prezent z ładnej, kolorowej tektury.

Takie pudełko z niespodzianką jest super. Sprawdźcie sami.

Podsumowanie

Wykonanie efektownego pudełka z tektury wcale nie musi być skomplikowane. Wybierzcie wzór o odpowiadającym wam poziomie trudności. Przygotujcie efektowną kolorową tekturę albo z ekologiczny papieru kraftowego. Teraz wystarczy cierpliwość, nożyczki i klej. I efektowne opakowanie na prezent - albo nawet prezent sam w sobie - już gotowy!

neopak.pl-pudełko-karton-opakowanie
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie