Flaczarki

Nieodłącznym elementem naszej tradycji kulinarnej jest z pewnością sporządzanie różnego rodzaju zup. Trudno jest sobie wyobrazić niedzielny obiad bez tradycyjnego rosołu, Święta Bożego Narodzenia bez barszczu lub Wielkanoc bez żurku na stole. Zupy towarzyszą nam przy każdej większej uroczystości. Są gorącym wstępem przed podaniem dania głównego. Niewątpliwie nasz klimat sprzyja spożywaniu zup. Nic tak nie rozgrzewa dobrze jak talerz gorącej zupy. W naszym otoczeniu z pewnością znajdziemy jakiegoś miłośnika zup i chyba każdy jest w stanie wymienić bez zastanowienia tę jedną, swoją ulubioną. Żeby jednak zupa smakowała wyjątkowo, nie tylko ważne jest jej przyrządzenie, ale również odpowiednie podanie. W takiej sytuacji znakomicie sprawdzają się bulionówki i flaczarki.

Flaczarki są to naczynia o pojemności przeważnie 350 ml przeznaczone właśnie do serwowania zup. By flaczarka dobrze spełniała swoją funkcję, powinno się w niej wygodnie podać zupę, ale także wygonie z niej ją spożyć. Jeśli posiłek zostaje podany w domu lub lokalu, możemy wykorzystać do tego flaczarki wykonane ze szkła. Niektórzy twierdzą nawet, że często zupa smakuje lepiej podana właśnie w ten sposób. Jeśli jednak bierzemy udział w iumprezie plenerowej, tam świetnie sprawdzają się bulionówki wykonane z tworzyw sztucznych. Najczęściej wykonane są one z tworzyw sztucznych, by zupa nie rozmoczyła zbyt szybko naczynia. W ten sposób bardzo często podawana jest grochówka lub flaczki na różnego rodzaju imprezach kulturalnych organizowanych w naszych miejscowościach. Wykorzystanie takich jednorazowych naczyń w tym przypadku niesie za sobą wiele korzyści. Taka jednorazowa miseczka z powdzeniem spełnia swoją funkcję, jest wygodna w użyciu i higieniczna. Mamy pewność, że nikt wcześniej nie korzystał z naszej miseczki. Po spożytym posiłku jednorazowa bulionówka powinna trafić do kosza na śmieci. W ten sposób nie musimy się martwić sprzątaniem po zorganizowanym poczęstunku. Charakterystyczne dla jedzenia serwowanego na wynos jest to, że naczynia zabieramy ze sobą. Są przeznaczone na jeden posiłek, więc ich cena nie jest wygórowana. Pakowane są zawsze po kilka, a nawet kilkaset. Z reguły bardziej opłaca się kupowanie większej ilości sztuk.

Decydując się na zakup jednorazowych bulionówek zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana. Tylko flaczarki dobrej jakości nie będą pękać, niszczyć się pod wpływem wysokiej temparatury i spełnią dobrze swoją funkcję. Duży wybór bulionówek jednorazowych w swojej ofercie posiada sklep internetowy Neopak. Zachęcamy do zakupów.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie