Kartony i pudła - długość do 1400mm

Kartony 1400 mm stanowią zdecydowanie rzadkość na rynku, ciężko je napotkać, a podaż najczęściej jest oparta na bezpośrednich zamówieniach. Neopak stara się zawsze zagwarantować firmom to, czego potrzebują, z tego właśnie powodu w naszej ofercie możesz znaleźć tak zwane kartony teleskopowe, których długość znajduje się w granicach od 1000 mm do 2000 mm długości! To ostateczny rozmiar, gdzie zmieszczą się nawet najszersze płótna, plakaty oraz obrazy.

Niezwykła funkcjonalność kartonów do 1400 mm wynika też z tego, jak wiele produktów opuszcza tę miarę, przyjęło się jednak, że takie przedmioty transportuje się luzem, albo na paletach. Czy słusznie? Naszym zdaniem nie zawsze. Pudełka do 1400 mm to świetne rozwiązanie, bo karton to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie jakiejkolwiek przesyłki. To, że produkt jest wytrzymały nie oznacza, że należy go wozić luzem. Transport bezpudełkowy często kończy się rysami na produkcie, albo wgniotkami. Bardzo łatwo tego uniknąć korzystając z produktów Neopak.
 

Kartonowe pudełka o długości do 1400 mm

 

Kartony do 1400 mm to też wielkie możliwości co do transportu drobnych elementów. Oczywiście, można sugerować, że lepiej wysłać dużo małych pudełek i najprawdopodobniej to słuszna teza, ale jedynie w 90% przypadków. W pozostałych wielkie pudełko może stać się niejako symbolem działalności firmy i ich przygotowania na każde warunki. Pudełka do 1400 mm dobrze też się sprawdzają w transporcie opon i felg, pod warunkiem, że pomiędzy każde z czterech sztuk zostanie wsadzona dodatkowa warstwa plastiku, chroniąc poszczególne produkty przed obtarciami i przedwczesnym uszkodzeniem.

Pudełka do 1400 mm pozwolą na swobodny transport sprzętu AGD i RTV, w tym pralek, lodówek, czy zmywarek. Pozwolą też na transport wielu sztuk np. Mikrofalówek. Karton do 1400 mm może też znaleźć zastosowanie w domu. Z takich pudełek możesz śmiało zbudować fortecę dla swojego dziecka. A może piękne schronienie dla czworonoga, w końcu on też zasługuje na swoją przestrzeń.
 

Uniwersalne kartony, ekologiczne pudełka

 

Nie zastanawiaj się długo - zamów pudełka do 1400 mm w Neopaku, nasza jakość Cię na pewno nie zawiedzie. Mamy bardzo długie doświadczenie w dziedzinie opakowań i sprzedajemy wszystko, od początku, aż do końca, co może przydać się firmie prowadzającej handel wysyłkowy, albo zwykłym ludziom, do segregacji przedmiotów, czy wysyłania przedmiotów, które sprzedali na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Nie czekaj z zakupem paczki 1400 mm do jutra i zamów ją już dzisiaj, choć gwarantujemy zazwyczaj wysyłkę w 24H ten typ produktu może dojść nieco później - najpierw musimy go wyprodukować.

Kartony i pudła - długość do 1400 mm


Nie bez powodu kartonowe pudełka są jednymi z najpopularniejszych opakowań na rynku. Są solidne, niedrogie i ekologiczne. Pakowanie przy użyciu tego rodzaju pudełek jest do tego bardzo proste, nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, czy specjalnych umiejętności. Szukając pudełek o dużej pojemności z pewnością natknęli się Państwo na kartony o długości do 1400 mm. To jedne z największych opakowań, pozwalające na zapakowanie sporych towarów lub dużej ilości mniejszych przedmiotów.

Kartony i pudełka - długość do 1400 mm to kategoria, w której można znaleźć tekturowe opakowania o największych gabarytach. Niektóre z nich są prostopadłościenne, inne mają bardziej wydłużony kształt. Możliwość dobrania kształtu i formatu do swoich potrzeb pozwala zapakować niemal każdy produkt.
 

Duże pudła z kartonu


Co można zapakować do sporych rozmiarów pudła - kartonu o długości do 1400 mm? Nie ma żadnych ograniczeń, ponieważ to bardzo uniwersalne opakowania. Pakując produkty do kartonowych pudeł można natomiast liczyć na dobre zabezpieczenie ich na czas przechowywania, transportu oraz wysyłki. Solidność i dobra ochrona zawartości są głównymi zaletami pudełek z kartonu. Mocne ścianki zapewniają amortyzację ewentualnych wstrząsów, czy niwelują skutki upadków paczki. Towar jest chroniony przed zniszczeniami, jak zarysowanie, stłuczenie, czy obicia. W przypadku szczególnie delikatnej zawartości można zastosować dodatkowe zabezpieczenie, jak folia bąbelkowa, wypełniacze do paczek, czy folia stretch chroniąca przed dostępem wilgoci.

Kartony do 140 centymetrów najczęściej mają wydłużony kształt. z tego względu doskonale nadają się do pakowania długich i wąskich przedmiotów, ale również wielkoformatowych wydruków, plakatów, zdjęć, obrazów.

Jak zapakować plakaty?


Kartony do 1400 mm często nazywane są też kartonami tubowymi. Wynika to z ich kształtu - mają sporą długość, ale szerokość i wysokość najczęściej mają kilka do kilkunastu centymetrów. Z tego względu pudełka o podobnym kształcie nadają się doskonale do transportu, czy przechowywania plakatów, a także innych wyrobów papierniczych w dużym formacie. Jak zapakować wielkoformatowe wydruki, dokumenty, czy projekty techniczne? Wystarczy po prostu zwinąć je w formie rulonu. Pozwoli to uchronić się przed zagięciami, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, mogą również czasem utrudniać odczytywanie informacji z dokumentacji, projektu, schematu technicznego, itp.

kartony - długość do 1400 mm

Inną formą zapakowanie dużego dokumentu lub plakatu jest po prostu użycie bardzo dużej teczki. Nie jest to jednak zbyt wygodne w transporcie, a wysyłka może być bardzo kosztowna przez spore wymiary.
 

Kiedy użyć kartonów teleskopowych?


Ciekawą odmianą kartonów o długości do 1400 mm są kartony teleskopowe. Ten rodzaj kartonowych pudełek pozwala na regulację długości, czasem w bardzo dużym zakresie.  Budowa kartonu teleskopowego to dwa osobne elementy, które wsuwamy jeden w drugi. Dzięki temu karton o długości do dwóch metrów można skrócić - maksymalnie do około jednego metra. Stosując kartony teleskopowe można uprościć sobie proces pakowania, szczególnie gdy w codziennej działalności państwa firmy trzeba wpakować różne przedmioty (o różnej długości).

Wystarczy ustawić odpowiednią długość kartonu teleskopowego i całość skleić taśmą pakową, jak w przypadku zwykłego kartonowego pudła. Wybierając ten typ kartonowych pudełek można zabezpieczyć się na wypadek pakowania różnych przedmiotów o zróżnicowanej długości.

Warto jednak wiedzieć, jak zmniejszyć kartony. Czasem taka możłiwość jest przydatna, gdy nie mamy pod ręką kartonu teleskopowego.
 

Dodatkowe zabezpieczenie zawartości kartonowego pudła


Kartony o długości do 1400 mm pozwalają zapakować sporych rozmiarów przedmioty i różne towary. Często są to rzeczy dość wrażliwe na uszkodzenia, warto więc zadbać o dodatkową ochronę podczas wysyłki lub nawet magazynowania.  Można wtedy użyć jednego z rodzajów wypełniaczy do pacek, na przykład:
 • folii bąbelkowej
 • papierowego wypełniacza pakowego
 • foliowych poduszek powietrznych
 • ekologicznej wełny drzewnej
 • dekoracyjnych wypełniaczy do paczek
 • wypełniaczy z tworzywa sztucznego
 • i innych

Wystarczy po prostu umieścić pewną ilość wypełniacza wewnątrz pudełka z kartonu, a zawartość zyska dodatkową ochronę przed zniszczeniem. 

Jeśli natomiast zawartość paczki wymaga dodatkowej ochrony przed wilgocią, można wybrać jeden z dwóch najlepszych sposobów. Można umieścić ją w foliowej kopercie kurierskiej, która jest szczelnie zamykana. Tak zabezpieczony produkt umieszczamy w kartonie. Drugą opcją, na przykład dla towarów o niestandardowych gabarytach, jest zapakowanie całości w folię stretch. Można zrobić to przed umieszczeniem rzeczy w pudle lub zawinąć kilkoma warstwami folii stretch całe kartonowe pudło.
 

Kartonowe pudła - długość 1400 mm - podsumowanie


Do największych zalet pudełek kartonowych do 1400 mm należą duże gabaryty, niska cena i ochrona zawartości przed zniszczeniem. Opakowania z kartonu są przy tym wyjątkowo ekologiczne, co z pewnością doceni wiele firm i ich klientów. Pakowanie z wykorzystaniem pudła do 1400 mm jest proste - wystarczy okleić je taśmą pakową i już nadaje się do wysyłki.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie