Samoprzylepne rzepy montażowe

Rzepy odznaczają się wszechstronnością zastosowania. Ich zalety doceniają krawcowe, szwecowie, artyści decoupage, ale i wielkie firmy, które chętnie korzystają z rzepów samoprzylepnych jako wygodnego i szybkiego rozwiązania do zabezpieczania swoich produktów. Rzepy pozwolą nam na przymocowanie różnych elementów do powierzchni z możliwością ich ponownego przemieszczenia. Stanowią świetną alternatywę dla róznego rodzaju zamków czy guzików w ubraniach dla najmłodszych. Są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu co stanowi ich główną zaletę. Ich zastosowanie ułatwia nam życie. Co możemy Państwu zaproponować w tym zakresie? Oczywiście szeroką paletę rzepów o różnym przeznaczeniu. Specjalizujemy się w solidnym sklejaniu, scalaniu, złączaniu różnych powierzchni naszymi produktami.

W naszej ofercie rzepów znajdują się między innymi:

 • rzepy samoprzylepne jednostronne
 • rzepy samoprzylepne dwustronne
 • kółka rzepowe samoprzylepne
 • kółka rzepowe samoprzylepne haczyk + pętelka

Kółka rzepowe z powodzeniem wykorzystywane są we wszelkiego rodzaju teczkach na dokumenty oraz opakowaniach, a także w niektórych dziełach DIY. Każdy rzep ma swoje właściwości, które biorą się głównie z zastosowania konkretnego materiału, z którego są wykonane. I tak mamy rzepy wykonane na kleju z kauczuku, które są najpopularniejszym produktem. Szybko spajają powierzchnie, nie są jednak odporne na zmienne warunki pogodowe. Drugi rodzaj to rzepy na akrylu modyfikowanym - te są wytrzymalsze, gwarantujące wieloletnią funkcjonalność i zachowanie swoich właściwości na lata. Dodatkowo są one odporne na promieniowanie UV, wilgoć i zmiany temperatur.

W doborze odpowiednich produktów pomoże Państwu nasza wykwalifikowana kadra, która swoim doświadczeniem dzieli się z klientami od wielu lat. Do każdego zadania jakie Państwo przed nami postawią podchodzimy z powagą i zaangażowaniem. Mogą być Państwo pewni, że produkty, które znajdują się w naszej ofercie są produktami najwyższej klasy. Przez to są niezawodne w każdej sytuacji, wytrzymałe i służą latami. Współpracujemy ze światowej klasy producentami taśm, rzepów i folii zabezpieczających, którzy wypracowali sobie swoją ciężką pracą zaufanie milionów konsumentów. Dlatego właśnie jesteśmy pewni, że zamówione u nas produkty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do współpracy!

Taśmy z rzepami to sposób na montaż różnych rzeczyRzep jest jednym z najsprytniejszych sposobów mocowania różnych rzeczy. Przez swoją uniwersalność i wszechstronność jest chętnie wykorzystywany na wiele sposobów. Wykorzystuje przemyślaną konstrukcję opartą o system haczyków, które wzajemnie się do siebie przyczepiają. Jednym ze sposobów korzystania z rzepu jest taśma montażowa z rzepem. Posiada dwie zupełnie inne strony - jedna jest klejąca, inna posiada rzep umożliwiający montaż do innej taśmy rzepowej.

Taśmy montażowe z rzepem są stosowane przez różne osoby i instytucje. Od prac i projektów szkolnych i na uczelniach, przez dzieła artystyczne, aż po użytek w największych firmach - taka taśma sprawdza się niemal wszędzie.

 

Jaka jest największa zaleta taśmy z rzepami?Wśród wielu zalet, największym atutem, a zarazem wyróżnikiem taśmy montażowej z rzepamii, jest możliwość wielokrotnego mocowania przedmiotu do dowolnej powierzchni. Dzięki zastosowaniu rzepu połączenie nie jest trwałe, jak na przykład przy użyciu kleju lub taśmy klejącej dwustronnej. Powierzchnie połączone rzepem mogą być więc wielokrotnie odczepiane i mocowane na nowo. Taki sposób montażu jest trwały, a gdy zastosują Państwo odpowiednio mocne rzepy, połączenie okaże się naprawdę solidne.

Rzep jest alternatywą nie tylko dla klejów i taśm dwustronnych. Można go zastosować także w zastępstwie zamka lub guzika - szczególnie podczas łączenia ze sobą materiałów tekstylnych, głównie ubrań. Odpowiedni rzep może także posłużyć do mocowania różnych plandek i folii ochronnych. W ten sposób można bezpiecznie zabezpieczyć samochód, rower, motocykl lub meble ogrodowe, na przykład przed niepożądanym wpływem deszczu i śniegu.

 

Jakie rzepy znajdę w sklepie internetowym Neopak?Sklep internetowy Neopak posiada bardzo duży asortyment, w tym wiele rodzajów taśm montażowych z rzepem. Do najbardziej popularnych należą:
 • dwustronne taśmy z rzepami;
 • jednostronne taśmy na rzep;
 • kółka rzepowe samoprzylepne;
 • samoprzylepne kółka na rzep (haczyk plus pętla).

Warto dobrać odpowiednią taśmę montażową na rzep do konkretnych zastosowań. Przede wszystkim istotne jest to, jak często połączenie na rzep będzie otwierane i ponownie zamykane, a także jak trwałe ma ono być. Waga przedmiotów mocowanych za pomocą rzepu jest szczególnie istotna, gdy mają zostać przyczepione w ten sposób do powierzchni pionowej, na przykład ściany. Taśma montażowa na rzep jest bowiem częstym sposobem przymocowania lekkiego obrazu, plakatu lub ramki ze zdjęciem do ściany.

Rzepy dwustronne w formie taśmy występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu ich naklejanie jest jeszcze prostsze (nie trzeba ich dodatkowo ciąż, chcąc przykleić na wąskiej powierzchni). Takie taśmy mogą mieć 16mm, 25mm, 50mm szerokości lub nieco inny rozmiar. Długość taśmy z rzepem na rolce zależy od konkretnego produktu, przeważnie jest to między 5, a 25 metrów bieżących. Dzięki tak dużemu zapasowi można bez problemu wykorzystać rzep w wielu miejscach.Kompletując zamówienie warto zwrócić uwagę na to, aby kupić dwie taśmy z dwoma stronami rzepu. Obie są samoprzylepne (posiadają warstwę kleju, najczęściej kauczukowego), strona z rzepem może mieć natomiast dwa rodzaje: haczyki i tzw. flausz. Aby zamocować coś za pomocą rzepu, należy złączyć ze sobą obie te części.

Oddzielną kategorię stanowią kółka rzepowe. Najczęściej służą do zamykania różnych teczek z dokumentami i segregatorów. Można ich jednak z powodzeniem użyć także jako ciekawy i estetyczny sposób instalacji dekoracji wnętrz.

Kółka rzepowe mogą mieć różną średnicę - im większa, tym połączenie będzie mocniejsze. Kółka typu “haczyk + pętelka” w sklepie Neopak dostępne są w następujących rozmiarach:
 • kółko rzepowe o średnicy 13 milimetrów;
 • kółko rzepowe o średnicy 16 milimetrów;
 • kółko z rzepem o średnicy 19 milimetrów;

Takie kółka sprzedawane są w pakietach, które nieraz zawierają ponad tysiąc elementów.

 

Zastosowanie rzepówW przeszłości stosowanie rzepów było rozpowszechnione głównie w przemyśle tekstylnych - podczas produkcji różnych ubrań. Rzepy pozwalały na zastąpienie zwykłych zamków błyskawicznych, guzików i innych rodzajów zapięć odzieży i obuwia.

Dziś, dzięki bardzo rozwiniętej technologii, rzepy mają o wiele więcej zastosowań. Bardzo często są wykorzystywane w rękodziele, podczas tworzenia przedmiotów w stylu DIY, a także na wiele innych sposobów. Szczególnym zastosowaniem, które zdobywa coraz większą popularność, jest branża remontowo-wykończeniowa. Przy użyciu rzepu można bez problemu zamontować domowe ozdoby, jak obrazy, ramki ze zdjęciami, ozdoby do pokoju dziecięcego i inne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu bardzo mocnych klejów, często kauczukowych. Są odporne na upływ czasu i dobrze trzymają się powierzchni, do której są przyklejone. Połączenie rzepu także jest trwałe, szczególnie gdy zastosują Państwo szerszą taśmę lub kilka jej warstw.

To właśnie uniwersalność jest jednym z głównych powodów tak dużej popularności taśm montażowych na rzepy. W sklepie internetowym Neopak znajdą Państwo wiele rodzajów takiej taśmy oraz rzepowych kółek.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie