Taśmy montażowe z kroplami kleju

Są sytuacje,w których zastosowanie taśmy klejącej znacząco pogorszy wygląd naszego dzieła. Czasem taśma klejąca może przeszkadzać w wykonaniu pracy. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą tak zwane KROPLE KLEJU. Na czym polega ich działanie? Są to niewielkie, bardzo dyskretne kropelki kleju, przylepne obustronnie. Idealnie sprawdzą się podczas wykonywania własnoręcznych prac typu: kartki okolicznościowe, decoupage, gdzie liczy się efekt naturalnego wyglądu kompozycji. Bardzo często stosowane są też przez firmy, które tworzą różnego rodzaju broszury z próbkami swoich produktów. Dają możliwość przymocowania próbki i jej odklejenia bez niszczenia powierzchni, do której była ona przyklejona. Zastosowań kropel kleju jest naprawdę wiele. Warto też dodać, że taki krople kleju przydadzą się podczas tworzenia różnego rodzaju projektów do przedszkoli i szkół. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnego kleju w sztyfcie czy płynie. Nie powodują zabrudzeń, nie ma ryzyka wylania zbyt dużej ilośći kleju na swoje dzieło, a dodatkowo pozwalają na poprawienie miejsca przylepienia,ponieważ nie niszczą powierzchni. Nasi klienci wprost uwielbiają ten produkt i cieszy się on wielką popularnością. Zamawiany przez osoby prywatne, instytucje edukacyjne,a także wielkie firmy.
 

Oferujemy krople kleju o następujących właściwościach:

 • mocnolepkie - do zadań specjalnych, gdzie liczy się siła sklejenia, świetnie sprawdzające się przy wymagających instalacjach artystycznych
 • średniolepkie - najbardziej standardowe, wykorzystywane wszechstronnie, polecane do użytku w domu jak i w pracy
 • krople permanentne - takie, których nie sposób zniszczyć czy odkleić, zapewniające stabilne i mocne połączenie sklejanych powierzchni
 • krople usuwalne - czyli te dające nam swobodę podczas procesu twórczego, pozwalające na dokonanie zmian

Dlaczego warto zaopatrzyć się w krople kleju w naszym sklepie? Oferujemy Pańśtwu produkty wysokiej jakości w niesamowicie atrakcyjnych cenach. Każdy produkt dostępny u nas w sprzedaży jest dobierany pod kątem niezawodności, jakości i popularności wśród użytkowników na całym świecie. U nas znajdą Państwo tylko najlepsze z najlepszych kropel kleju. Naszą dewizą jest jakość, co ściśle wiąże się z zadowoleniem i zaufaniem klientów. Jeśli potrzebują Państwo wsparcia w wyborze odpowiednich produktów zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Obiecujemy dołożyć wszelkich starań by zyskać Państwa zaufanie. Zapraszamy!

Montażowe taśmy z kroplami klejuNie zawsze mamy możliwość zastosowania taśmy klejącej lub dwustronnej taśmy montażowej. W niektórych zastosowaniach konieczne jest użycie znacznie mniejszego produktu, który pozwoli skleić dwie powierzchnie ze sobą. Wtedy alternatywą dla taśmy mogą być tak zwane krople kleju. To niemal niewidoczne spoiwo łączy w mocny sposób klejone powierzchnie.

 

Co to jest kropla kleju?Klej w formie kropli jest  bardzo popularnym rozwiązaniem, które umożliwia dyskretny montaż dowolnych przedmiotów. Może z powodzeniem zastąpić taśmę montażową, gdy do przyklejenia mają Państwo niewielki lub lekki przedmiot. Świetnie sprawdza się w roli mocowania do różnego rodzaju ozdób, w tym także świątecznych. Taki klej często jest także wykorzystywany przy artystycznych pracach- pozwala na niezauważalne łączenie dowolnych przedmiotów ze sobą.

Krople kleju podawane są w formie wygodnej taśmy. Są klejące z obu stron, dlatego mają dodatkowe zabezpieczenie - dzięki niemu nie sklejają się same ze sobą, co znacznie ułatwia pracę. 

 

Gdzie krople kleju są najczęściej stosowane?Taśmy montażowe z kroplami kleju są chętnie wybierane do pomocy przy tworzeniu różnych prac plastycznych oraz artystycznych. Z tego względu bardzo często wybierają ja uczniowie, rodzice oraz nauczyciele w szkołach i przedszkolach. Możliwość kreatywnego łączenia różnych lekkich rzeczy świetnie sprawdza się podczas tworzenia projektów, prac domowych, a także innych dzieł, które wymagają dyskretnego klejenia.

W takiej roli wiele osób wykorzystuje klej na gorąco lub pociętą na drobniejsze fragmenty klejącą taśmę dwustronną. Krople kleju są jednak znacznie prostsze w użyciu, nie wymagają stosowania dodatkowych narzędzi i pozwalają na sprawną pracę z różnego typu materiałami.

Ze względu na swoją doskonałą lepkość, krople kleju podawane w formie taśmy mogą być stosowane na różnego rodzaju powierzchniach.

Taki klej znakomicie przywiera do:
 • papieru;
 • tektury, kartonu;
 • plastiku;
 • metalu;
 • ścian, tapet, płaskich powierzchni w pomieszczeniach;
 • materiałów, tekstyliów, tkanin, ubrań.

Dzięki temu, że można nim kleić tak zróżnicowane powierzchnie, jest bardzo uniwersalny. Mnogość zastosowań sprawia, że taśmy montażowe z klejem w formie kropli są chętnie wykorzystywane w firmach z wielu branż, w biurach, szkołach, przedszkolach oraz w gospodarstwach domowych.  Krople kleju sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba szybkiego przymocowania drobnych, lekkich elementów.

 

Zalety kleju w kropliUniwersalność i możliwość wykorzystania na niezliczoną ilość sposobów sprawiają, że taśma montażowa z klejem w kropli ma wielu zwolenników. Klienci sklepu internetowego Neopak doceniają taką taśmę ze względu na jej zalety, do których należą:
 • łatwa aplikacja;
 • dyskretny wygląd - klej jest niemal niezauważalny;
 • dobre właściwości klejące;
 • możliwość przyklejenia do różnych powierzchni;
 • klej jest łatwy do usunięcia - nie pozostawia plam, śladów, zniszczeń;
 • jest sprzedawany w wygodnych rolkach.
Krople kleju są proste do przyklejenia, dobrze trzymają się w miejscu, a następnie można bez trudu je usunąć. Dzięki temu sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba częstej zmiany wystroju lub dekoracji. Krople kleju są szczególnie często wykorzystywane w okresie świątecznym, kiedy przy ich użyciu można ozdobić mieszkanie lub dowolne pomieszczenie świątecznymi dodatkami.

 

Od czego zależy lepkość kropli kleju?Rolki z taśmą montażową, na której znajdują się krople kleju, występują w wielu odmianach. Jednym z parametrów jest siła kleju tworzącego krople. Najczęściej spotykane są dwa rodzaje:
 • średniolepkie krople kleju;
 • mocnolepkie krople kleju.

Mocniejszy klej w formie kropli warto wykorzystać w miejscach, gdzie połączenie musi wytrzymać dłuższy czas, a kropla powinna utrzymać większy ciężar. Średniolepki klej jest jednak nieco prostszy do usunięcia, można więc wykorzystać go do montażu nieco lżejszych rzeczy, jak elementy wykonane z papieru lub kartonu.

Poza rodzajem kleju, krople mogą mieć także różną wielkość. Sklep internetowy Neopak pozwala na wybór kilku wielkości kropel, których średnica to:
 • 6 milimetrów;
 • 9 milimetrów;
 • 12 milimetrów.

Większa średnica pozwala na zamontowanie cięższego przedmiotu, a połączenie będzie bardziej solidne. Kropla kleju o mniejszej średnicy jest natomiast znacznie bardziej dyskretna. Transparentny klej w kropli o średnicy 6 milimetrów jest niemal niewidoczny - warto użyć go do uzyskania zaplanowanego efektu, bez zdradzania postronnym osobom i obserwatorom, że do konstrukcji został wykorzystany klej.

 

Dlaczego warto wybrać taśmę z kroplami kleju w sklepie Neopak?W Neopaku mogą Państwo wybrać jeden z wielu artykułów pomocnych w trakcie pakowania i nie tylko. Jeżeli mają Państwo wątpliwości, jaki produkt wybrać, zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klientów. Specjaliści, którzy świetnie znają specyfikację i właściwości różnych klejów, czy taśm, chętnie zaproponują Państwu najlepsze rozwiązanie. Warto wyposażyć się w odpowiednie produkty dla planowanego zastosowania, wszystkie z nich znajdą Państwo w sklepie internetowym Neopak.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie