Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 26 lipca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 485
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Gładka bibuła na rolce, jakie może mieć zastosowania?

Gładka bibuła na rolce, jakie może mieć zastosowania?


W świecie pełnym innowacyjnych materiałów, gdzie każdy kolejny produkt stara się zaskoczyć naszą wyobraźnię, czasami warto wrócić do prostoty, do tych skromnych rozwiązań, które towarzyszą nam od lat. Bibuła gładka, niewielki arkusz papieru o pozornie niepozornej roli, odgrywa jednak kluczową rolę w naszym życiu codziennym, zarówno w domu, jak i w biznesie. To cichy bohater, który znalazł swoje miejsce zarówno na biurkach, jak i w kuchniach, w szkołach i na uczelniach, w różnorodnych branżach przemysłu.

Czy wiesz, że to właśnie bibuła gładka jest odpowiedzialna za błyskawiczne wyczyszczenie ekranu Twojego smartfona czy monitora? Ile razy niezawodnie uratowała Cię, wciągając zalany długopisem dokument, pozwoliła na precyzyjne polerowanie delikatnych powierzchni, czy umożliwiła zachowanie estetyki w opakowaniach prezentów?

Jeśli chcesz poznać o wiele więcej ciekawych rozwiązań i zastosowań dla bibuły gładkiej, to nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Cię do dalszego czytania tego artykułu, w którym opowiemy nieco o tym, skąd się wzięła bibuła gładka, jaką bibułę gładką mocna obecnie najczęściej kupić, a także jakie typowe oraz nietypowe zastosowania posiada ten specyficzny materiał do pakowania? Odpowiedzi szukaj w kolejnych akapitach.

gładka bibułą w arkuszach, kolorowa

Kiedy i jak powstała bibuła?


Oczywiście początków bibuły należy szukać w czasach, kiedy początkowo wynaleziono papier, który notabene nie przypominał wtedy ani trochę tego, co teraz nazywamy papierem. Na początku papier był bardzo gruby i bardzo szorstki. Próby uzyskania gładkiego papieru podejmowano już w ósmym wieku naszej ery, w Chinach. Efekty, jakie osiągali wtedy Chińczycy, były więcej niż zadowalające, następnie w jedenastym wieku produkcja różnego rodzaju papieru dotarła do Japonii, i z upływem kolejnych wieków kierowała się na Bliski Wschód, a także Europę. Dopiero w wieku osiemnastym oraz dziewiętnastym osiągnięto proces niemal doskonały, dzięki któremu rozpowszechniono użytkowanie bibuły na dużą skalę.

gładka bibuła na rolce w dyspenserze
Bibuła gładka

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bibuła gładka

Jakie są typowe i nietypowe zastosowania gładkiej bibuły?


W tym akapicie wymienimy zarówno te standardowe, podstawowe zastosowania bibuły gładkiej, ale także nie zapomnimy o dość nietypowych zastosowaniach, o których nie każdy z Was może wiedzieć. Niejednokrotnie nietypowe zastosowania bibuły mogą zaskoczyć nawet najbardziej ogarniętą osobę, ponieważ gładka bibuła to materiał, który znajdzie swoje zastosowanie nie tylko na zajęciach z plastyki, czy w dekoracyjnym pakowaniu prezentów. Jakie więc inne zastosowania posiada gładka bibuła na rolce lub w arkuszach? Przykłady nietypowych zastosowań bibuły gładkiej przedstawiamy poniżej:
 • Czyszczenie wielu różnych powierzchni – delikatna bibuła gładka sprawdzi się między innymi przy czyszczeniu takich powierzchni jak szkło, lustra czy innego rodzaju metalowe powierzchnie, na przykład baterie łazienkowe lub kuchenne. Ponadto bibułę gładką możemy zastosować do oczyszczania powierzchni wyświetlaczy komputerów czy telefonów komórkowych bez ryzyka uszkodzenia naniesionych na ich powierzchnię powłok (na przykład oleofobową).
 • Materiał do osuszania powierzchni i dłoni – gładka bibuła z powodzeniem może być wykorzystana jak zamiennik dla papieru do osuszania rąk, czy też płaskich powierzchni w razie zabrudzenia. Bardzo dobrze chłonie płyny oraz tłuste substancje, takie jak olej.
 • Pakowanie w branży spożywczej – gładka, najczęściej biała bibuła, może być wykorzystywana do pakowania pieczywa lub owoców, to sposób, który zapobiegać ma nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci na powierzchni zarówno pieczywa, jak i warzyw, a także różnych owoców.
 • Pakowanie w branży hand-made – produkty tworzone ręcznie, z wielką pasją i zaangażowaniem wymagają nietuzinkowego opakowania. Niewątpliwie gładka bibuła na rolce posiada tego rodzaju właściwości. Jest delikatne, przyjemna dla oka oraz przyjemna w dotyku, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej może zostać dobrana do praktycznie każdego rodzaju produktów hand-made nadając im jeszcze więcej kunsztu po zapakowaniu właśnie w taki rodzaj zabezpieczenia.
 • Ochrona delikatnych powierzchni – gładka bibuła może być wykorzystywana również do zabezpieczenia i ochrony delikatnych powierzchni, takich jak porcelana, szklane produkty czy nawet elektronika. Często może być wykorzystana jak przekładka do laptopa pomiędzy wyświetlacz, a klawiaturę, by nie klawisze, nie porysowały powierzchni wyświetlającej.

różowa bibuła gładka w arkuszach


Jakie rodzaje bibuły gładkiej na rolce można kupić?


Obecnie bibułę gładką można kupić w postaci już dociętych arkuszy o konkretnych wymiarach, na przykład 50 na 70 centymetrów, 38 na 50 centymetrów, najczęściej sprzedawana jest w paczkach po sto arkuszy. Drugim typem bibuły gładkiej popularnej w sprzedaży jest bibuła gładka na rolce o szerokości 50 centymetrów i długości 500 metrów bieżących.

Oczywiście zarówno jak i w jednym rodzaju tak i w drugim, w sprzedaży istnieje nawet kilkadziesiąt różnych wersji kolorystycznych bibuły gładkiej, kolorowe wersje są raczej przeznaczone do pakowania przedmiotów. Bibuła gładka może być cała matowa lub perłowa z jednej strony, inaczej mówiąc błyszcząca.

gładka bibuła w rulonie


Gdzie kupić bibułę gładką na rolkach?


Bibułę gładką możemy kupić w każdym sklepie papierniczym, w większości super oraz hipermarketów, a także w sklepach z branży opakowaniowej. Chcąc oszczędzić Wam czasu, możemy od razu zaproponować nasz sklep internetowy znajdujący się pod adresem neopak.pl.

Znajdziesz u nas szeroki wybór bibuły gładkiej na rolkach, w różnych kolorach, a także wariantach rozmiarowych. Oferujemy jedna z najkorzystniejszych cen na rynku, a także ekspresową wysyłkę, najpóźniej następnego dnia roboczego, w zależności od godziny złożenia zamówienia. Sprawdź już teraz naszą gładką bibułę wysokiej jakości!
bibuła gładka w różnych kolorach
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie