Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 27 października 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1404
Artykuł oceniony na 3.75 / 5Ilość komentarzy: 0

Ile kosztuje folia stretch. Gdzie ją kupić?

Ile kosztuje obecnie folia stretch i gdzie ją kupić?

Podobnie jak folia bąbelkowa tak również folia stretch jest w dzisiejszych czasach jednym z taki produktów, bez których wiele magazynów, sklepów wysyłkowych, czy internetowych zwyczajnie by sobie nie poradziło pod względem finansowym, jeśli chodzi o koszty dystrybucji produktów. Dzięki takim rozwiązaniom jak folia bąbelkowa, folia stretch, koperty bąbelkowe i wiele innych nowoczesnych produktów, pakowanie i wysyłanie produktów stało się niezwykle tanie i korzystne pod względem ekonomicznego prowadzenia działalności gospodarczej. Czym właściwie jest folia stretch i dlaczego jest tak chętnie wybierane przez ludzi i przedsiębiorców? Jakie główne zastosowania posiada folia stretch? Gdzie i za ile możemy obecnie kupić folię stretch?
czarna folia stretch

Czym jest folia stretch? Jak produkowana jest folia stretch?

Produkowana z LDPE, czyli polietylenu o niskiej gęstości, folia stretch, to materiał, który został doceniony praktycznie w każdej branży. Uważa się, że proces produkcji tego materiału opakowaniowego jest dość skomplikowany, aczkolwiek finalna cena folii stretch, obecnie dostępnej w sprzedaży wcale nie jest taka wysoka. Produkcja folii stretch może odbywać się na dwa różne sposoby, metodą BLOWN oraz metodą CAST.

Metoda BLOWN polega na roztopieniu materiału, z którego ma być wykonana folia stretch, a następnie rozdmuchiwaniu go w dwóch kierunkach jednocześnie. Finalnym etapem jest schłodzenie strumieniem chłodnego powietrza. Tak produkowana folia stretch cechuje się niezwykłą wytrzymałością na rozerwania, a także jest bardziej rozciągliwy. Metoda ta jest bardziej czasochłonna.

Z kolei metoda CAST to nic innego jak proces, który polega na wlaniu roztopionego materiału do specjalnej formy, gdzie w trakcie produkcji będzie on rozciągany maszynowo. Jest to o wiele szybsza, a przede wszystkim tańsza metoda produkcji folii stretch. W tej metodzie produkcji można dodać inne składniki do polietylenu, ta by powstała folia stretch o różnych kolorach czy dodatkowych właściwościach.
folia stretch na rolce
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch

Jakie zalety posiada folia stretch?

Produkt ten jest wykorzystywany naprawdę w wielu branżach, od spożywczej, po przemysłową, produkcyjną, a kończąc na usługowej. Nie chcemy tutaj wymieniać szczegółowo konkretnych gałęzi gospodarczych, ponieważ nie starczyłoby nam miejsca na jednej stronie. Przyjrzyjmy się jednak głównym zaletom folii stretch:
  • Uniwersalne zastosowanie – folia stretch występuje w wielu wariantach, możemy spotkać się z folią stretch, która jest dopuszczona do kontaktu z żywnością, to folia spożywcza. Folia stretch jest wykorzystywana do pakowania i zabezpieczania przedmiotów, towarów, może być wykorzystywana również jako zabezpieczenie przed wilgocią, a także w każdy inny sposób, który będzie dobrze wykorzystywał jej cechy.
  • Wytrzymałość – tego rodzaju folia do pakowania jest wytrzymała jednakowo na rozerwanie czy inne uszkodzenia mechaniczne, jest odporna na wilgoć, w żaden sposób nie reaguje w kontakcie z wodą. Odporna na działanie promieni słonecznych, światła UV, niskich i wysokich temperatur.
  • Rozciągliwość, inaczej elastyczność – to jedna z głównych cech, dzięki którym folia stretch zyskała tak duża popularność. Najlepsze folie stretch mogą rozciągać się nawet trzykrotnie, a dzięki swojej elastyczności bardzo dobrze przylegają do niesymetrycznych, różnokształtnych opakowań, które ciężko byłoby zabezpieczyć na przykład papierem pakowym.
  • Właściwości termoizolacyjne – folia stretch, szczególnie nałożona w kilku warstwach, skutecznie chroni przed nagłą zmianą temperatur. Między innymi dlatego też może być wykorzystywana do stworzenia prowizorycznego opakowania do przewożenia jedzenia na wynos, czy do zabezpieczenia roślin na czas transportu.
transparentna folia stretch

Jakie zastosowanie ma folia stretch?

Dla osób związanych z branżą logistyczną folia stretch będzie kojarzyła się na pewno z owijaniem palet. Jest o idealny materiał do tego, by skutecznie zabezpieczyć wysoką na nawet dwa metry paletą z towarem zapakowanym w kartonach. Folia stretch, dzięki swojej wytrzymałości i elastyczności idealnie sprawdza się właśnie do owijania palet.

Kolejnym zastosowaniem dla folii stretch jest oczywiście pakowanie pojedynczych przesyłek kurierskich. Tak zapakowany towar, kupiony w sklepie internetowym, czy na portalu ogłoszeniowym będzie odpowiednio zabezpieczony przede wszystkim przed wilgocią, a także przed wścibskimi oczami kurierów (w przypadku wykorzystania czarnej folii stretch lub innej, nietransparentnej).

Folia stretch ma również wiele innych zastosowań, tych z kategorii nietypowych, jednak do zapoznania się z tymi nietypowymi zapraszamy do przeczytania wpisu na naszym blogu pod poniższym linkiem:

Nietypowe zastosowania folii stretch.

Gdzie i za ile możemy kupić folię stretch?

Kupno szerokiej folii stretch może nie być takie łatwe jak w przypadku zakupu kopert bąbelkowych, które w teorii możemy kupić w każdym większym supermarkecie. Folię stretch większych rozmiarów możemy kupić w specjalnych branżowych, stacjonarnych sklepach, ale także sklepach internetowych. W żadnym stopniu nie ukrywamy, że nasz sklep internetowy posiada naprawdę szeroką gamę w kategorii produktów „Folia Stretch”, wystarczy wejść na stronę internetową neopak.pl i samemu się przekonać.
zielona folia stretch

Jakie są ceny?

Warto wspomnieć, że folia stretch nie jest sprzedawana w rolkach na długość, jednak na wagę, w zależności od jej grubości, można obliczyć ile mniej więcej metrów, bez rozciągnięcia takiej folii możemy otrzymać.
Przykład 1: Folia Minirap o szerokości 10 centymetrów, waga 0,3 kilograma, 23 mikrometry – to obecnie koszt niecałych 8 złotych (patrz na datę opublikowania artykułu!)
Przykład 2: Folia stretch czarna o szerokości 50 centymetrów, waga 1,2 kilograma, 23 mikrometry – to obecnie koszt niecałych 26 złotych (patrz na datę opublikowania artykułu!)
Przykład 3: Folia stretch, różowa o szerokości 50 centymetrów, waga 3,2 kilograma, 23 mikrometry to obecnie koszt niecałych 70 złotych (patrz na datę opublikowania artykułu!)
Aktualne ceny znajdziesz na stronie neopak.pl.
folia stretch
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie