Michał KrajniakMichał Krajniakwtorek, 8 listopada 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1026
Ilość komentarzy: 0

Największy karton na świecie w Księdze Guinessa

Zapewne każdy z nas słyszał o rekordach, które są zapisywane w Księdze Guinessa. Rekordy te dotyczą bardzo wielu dziedzin i generalnie rzecz biorąc, aby któryś z nich został pobity, osoba podchodząca do rekordu często musi wykazać się siłą fizyczną oraz niebagatelnymi umiejętnościami. W innych przypadkach potrzebna jest szeroka wiedza albo bardzo silna wola. Rekordy Guinessa bite są też poprzez tworzenie rzeczy i konstrukcji, które swoimi gabarytami tudzież masą robią ogromne wrażenie. Czy jednak można mówić o rekordach Guinessa w branży pakowniczej? Oczywiście, że tak! Przykładem na to mogą być gigantyczne budowle kartonowe, które zostały wpisane do Księgi.
Najwikszy-karton-na-wiecie-w-Ksidze-Guinessa

Rekordy Guinessa z branży pakowniczej


Co tak naprawdę należy rozumieć przez „największy karton na świecie w Księdze Guinessa”? Przecież karton to nie tylko opakowanie, które najczęściej jest utożsamiane z paczkami pocztowymi czy kurierskimi. Istnieje bowiem bardzo szeroka gama produktów kartonowych – opakowań wykonanych również z tektury, ale różniących się od siebie zarówno wyglądem, właściwościami jak i przeznaczeniem. Musimy zatem zdawać sobie sprawę, że w Księdze Rekordów Guinessa znajduje się kilka rekordów największych konstrukcji kartonowych.

Smurfit Kappa – największy karton na świecie


Jeżeli poprzez karton będziemy rozumieli klasyczne opakowanie, to rekordowo duża konstrukcja o tym kształcie powstała w Holandii. Została ona nazwana Smurfit Kappa van Dam – tak samo jak firma, która na co dzień produkuje towary z tektury falistej i w której powstała owa konstrukcja. Co jest godne podziwu to fakt, że ten gigantyczny wręcz potwór powstał w przeciągu zaledwie dwóch tygodni. A jak Smurfit Kappa prezentuje się w liczbach?

Długość krótszego boku Smurfit Kappa wynosi 20 m, natomiast dłuższego 40 m. Do zabezpieczenia całej konstrukcji zużyto 100 m taśmy dwustronnej. Aby wszystko trzymało się razem ekipa konstruująca tego giganta użyła także 3000 zszywek. Cała konstrukcja ważyła blisko 1400 kg. Niewątpliwie takie osiągnięcie, jak budowa Smurfit Kappa w tak krótkim bądź co bądź czasie zasłużyło na wpis do Księgi Rekordów Guinessa.

Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Co jeszcze znajduje się w Księdze?


Wprawdzie ciężko jest pobić Smurfit Kappa jeśli chodzi o konstrukcję w kształcie kartonowego opakowania, ale można spokojnie mówić o innych rekordach, które zostały zapisane, a które dotyczą wyrobów kartonowych. Poniżej podajemy parę z nich.

Linia kartonowo-papierowa


Również w Holandii postanowiono utworzyć linię z kartonów i kawałków papieru. Zużyto do tego 4044 części kartonowo-papierowych. Łączna długość linii wyniosła 1,5 km długości.

Mozaika z wytłaczanek


Z kolei w Austrii znaleźli się chętni do utworzenia mozaiki z wytłaczanek po jajkach. W ten sposób powstała konstrukcja, która miała łączną powierzchnię 456 m2.

Wieża z pudełek po pizzy


W zestawieniu krajów, które wzięły udział w biciu rekordów Guinessa z branży kartonowej nie mogło zabraknąć Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam w 1996 roku powstała wieża z pudełek po pizzy. Ten moloch miał przeszło 11 m wysokości, zaś do jego zbudowania zużyto 2750 opakowań.
Największy karton na świecie w Księdze Guinessa
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie