Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskawtorek, 16 sierpnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 950
Ilość komentarzy: 0

Przedświąteczna wysyłka paczek – na co się przygotować?

Przedświąteczna wysyłka paczek – na co się przygotować?


Święta są niezwykle burzliwe – trzeba o wszystkim pamiętać, aby całe rodzinne wydarzenie było dobrze wspominane przez następne lata. Lista rzeczy, o których musisz pamiętać, jest naprawdę długa. My jednak dziś skupimy się na zadaniu, jakim jest wysyłka paczek. Jeśli Twoja rodzina mieszka daleko i nie uda Wam się wspólnie usiąść przy świątecznym stole, musisz wiedzieć, jak prawidłowo zorganizować świąteczną wysyłkę prezentów. Niech dojdą one na czas i zaskoczą Twoich najbliższych! Jak prawidłowo podejść do tematu? 

Wysyłka świątecznych prezentów – organizacja

Czas ma znaczenie – wyślij paczkę o czasie 


Zaskoczeniem może być dla Ciebie fakt, że szczyt świąteczny wcale nie zaczyna się w połowie grudnia, tylko w połowie listopada. To właśnie wtedy firmy kurierskie zaczynają pracować na pełnych obrotach, aby przygotować się do wielokrotnego wzrostu liczby wysyłanych paczek – co ma miejsce na tydzień, dwa przed świętami. Jeśli źle wymierzysz czas lub zaadresujesz przesyłkę na ostatnią chwilę, to prawdopodobnie będziesz przepraszać najbliższych za opóźnienia. I nie zwracaj uwagi na to, co mówią firmy kurierskie, bo często mydlą one oczy, aby klient nie martwił się o czas. 

Kiedy najlepiej wysłać świąteczny prezent?

Czas dostawy potrafi znacząco się wydłużyć i nie mówimy tu o zmianie terminu doręczenie o dzień – często paczki dochodzą do adresata nawet po trzech czy czterech dniach. Na spóźnienie narażasz się szczególnie wtedy, kiedy nie weźmiesz pod uwagę weekendów, dni wolnych od pracy i warunków pogodowych. Zanim więc zaadresujesz przesyłkę do rodziny, zastanów się nad dniem jej doręczenia. Chcesz, aby prezenty pojawiły się pod choinką na czas? Zadbaj o wysyłkę w tygodniu poprzedzającym święta – 7 dni to wystarczająco, aby paczka zdążyła sprawić przyjemność Twoim bliskim. 

Świąteczne prezenty, jak je wysłać?
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Brak czasu na wysyłkę – co zrobić?


Być może obudziłeś się zbyt późno i boisz się, że prezenty nie dotrą na czas? Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim obserwować strony internetowe firm kurierskich, zapytać na infolinii o deklarowane terminy dostawy i zobaczyć, co napisane jest na stronie internetowej. Niektórzy przewoźnicy gwarantują dostawę w danym terminie – być może to rozwiązanie właśnie dla Ciebie? Jeśli i tak masz obawy, że kurier nie dostarczy prezentu na czas, to spróbuj innego rozwiązania, na przykład przesyłki konduktorskiej. Są one dostarczane w dniu nadania. Jedyny minus jest taki, że obdarowywana osoba sama będzie musiała odebrać swoją paczkę z peronu lub wyznaczonego punktu. 

Wysyłka świątecznego prezentu – którą firmę kurierską wybrać? 


Oferta firm kurierskich i to jeszcze przed świętami może Cię przestraszyć. Wewnętrzne działy marketingowe pracują pełną parą, aby to właśnie Ciebie przyciągnąć i nakłonić do zakupu. Bądź ostrożny  – zakupione upominki przekaż w ręce zaufanych przewoźników – najlepiej tych, których ofertę zdążyłeś poznać. Dlaczego nie powinno się korzystać z mało znanych marek lub nielicencjonowanych firm? Przede wszystkim, dlatego że nie masz co do nich pewności. A co jeśli upominek dotrze uszkodzony, albo w ogóle nie dotrze pod wskazany adres? Firmy kurierskie cieszące się renomą pomogą Ci rozwiązań problem, a nie magicznie znikną. 

Prezenty na święta, jak je wysłać?

Biuro obsługi to Twoje główne wsparcie 


Bardzo ważny jest również fakt, że renomowani przewoźnicy posiadają swoje Biura Obsługi Klienta. Ich pracownicy dostępni są dla Ciebie, aby skutecznie zająć się Twoimi problemami. Pomogą Ci oni zlokalizować wysłaną paczkę, doradzą w kwestii pakowania, a nawet oszacują cenę wysyłki. Jest wiele sposobów kontaktu z BOK – możesz napisać wiadomość na specjalnym komunikatorze, zadzwonić lub wysłać wiadomość. Sprawdź, jakie możliwości oferuje Ci dana firma kurierska, skorzystaj z wiedzy pracowników i nie martw się o prezenty kupione dla bliskich. 

Śledzenie świątecznej przesyłki


Martwisz się, że świąteczny prezent utknie w sortowni? A może zaginie i nikt nie będzie wiedział, co takiego się z nim stało? Nie musisz w ogóle o tym myśleć, ponieważ większość firm kurierskich oferuje sprawne podejrzenie lokalizacji danej przesyłki, dzięki czemu w kilka sekund zobaczysz, na jakim etapie jest Twój świąteczny prezent. To oczywiście niejedyna zaleta możliwości podejrzenia obecnej lokalizacji przesyłki – ta pomocna funkcja pozwoli lepiej zaplanować dzień Twoim bliskim, bo nie będą musieli siedzieć w domu i czekać, aż kurier zapuka do ich drzwi. 

Prezenty świąteczne

Działaj z planem i wysyłaj prezenty z głową! 


Odpowiednio wcześniej zaplanuj swoje świąteczne działania – poznaj ofertę firm kurierskich, dowiedz się, jak zabezpieczyć wysyłany przedmiot i skontaktuj się z rodziną w celu ustalenia dogodnej daty doręczenia. Rozważ możliwość zakupu prezentów przez internet w sklepie, który oferuje zapakowanie i wysłanie ich bezpośrednio do Twoich najbliższych. Oszczędzisz czas i pieniądze.
Wysyłka świątecznych prezentów
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie