Marlena KopaczMarlena Kopaczśroda, 29 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2113
Ilość komentarzy: 0

Pakowanie szklanych przedmiotów. Jak i czym?

Jak powinno wyglądać pakowanie artykułów szklanych lub kruchych? Pewnie doskonale wiesz o tym, że szkło jest wyjątkowo podatnym na uszkodzenia mechaniczne materiałem. Właśnie to powoduje, że większość osób zwyczajnie boi się przesyłać tego rodzaju przedmioty za pośrednictwem firm kurierskich. A co jeżeli nie masz innego wyjścia?

Czasami są takie sytuacje, gdy musisz wysłać i zapakować przedmiot zrobiony ze szkła? Czy jedyne, co Ci pozostaje to modlenie się o to, żeby nic złego mu się nie stało w czasie podróży? Niekoniecznie. Podpowiemy Ci, jak możesz bezpiecznie wysyłać kieliszki, ceramikę, szklanki, czy kryształowe przedmioty. Na pewno ten artykuł zaoszczędzi Ci wielu nieprzespanych nocy i nerwów. Może zacznijmy od tego, że gdy zrobisz to dobrze, to zapakowana przez Ciebie przesyłka ma szansę dotrzeć do adresata w jednym kawałku. I to dosłownie.

jak pakować szkło


Co zagwarantuje Ci pełen sukces?


Nie możemy się tutaj czarować. Nawet firmy, które są mistrzami w pakowaniu szklanych przedmiotów, czasami są zmuszone do rozpatrywania reklamacji. Takie sytuacje się zwyczajnie zdarzają. Jednak prawda jest również taka, że jeżeli niechlujnie zapakujesz przedmiot zrobiony ze szkła, to prawdopodobieństwo, że są potłucze w czasie drogi jest naprawdę wysokie.


Możemy w tym przypadku zaryzykować nawet stwierdzenie, że to prawdopodobieństwo graniczy z pewnością. Dlatego koniecznie zwróć uwagę na jak dużą przesyłkę wysyłasz i w jaki sposób ją pakujesz. Nawet kurier, który traktuje przesyłki klientów jak swoją własność nie będzie w stanie zagwarantować im bezpieczeństwa, jeżeli na samym początku Ty nie przyłożysz się do pakowania. Co zatem możesz w takiej sytuacji zrobić? Przede wszystkim zacznij od wybrania odpowiednich materiałów do pakowania.Jak bezpiecznie zapakować szkło?


Całą procedurę pakowania rozpocznij od przygotowania wysokiej jakości kartonu. Pamiętaj o tym, że skoro mają być w nim przewożone przedmioty szklane, to powinien być odpowiednio sztywny. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że najlepszy do tego rodzaju będzie grubszy karton wielowarstwowy. Pamiętaj o tym, że musi  być nowy! Do tego celu możemy Ci polecić na przykład Kartony i pudła Fala B - 400 g/m2. Weź pod uwagę to, że wysyłanie szklanych przedmiotów nie jest najlepszym sposobem na pozbywanie się starych, podartych i niepotrzebnych pudełek kartonowych. Z powodzeniem możesz dla nich znaleźć jakieś inne zastosowania. Przejdźmy dalej.

Gdy już kupiłeś to pudełko, to teraz jego zgięcia powinieneś dodatkowo zabezpieczyć przy użyciu taśmy klejącej. Musimy tutaj dodać również, że dla jeszcze większego bezpieczeństwa powinieneś umieścić pasek taśmy na dnie w środku pudełka. Najlepiej wykorzystaj do tego celu trzy warstwy szerokiej taśmy. Tą metodą zaklej dno oraz górę pudełka. Gdy masz już ten etap za sobą, to przejdź do kolejnego kroku.


Polega on na tym, że dno pudełka musisz wyłożyć materiałem zabezpieczającym. Może być nim na przykład folia bąbelkowa. Kolejny krok to szczelne owinięcie każdego przedmiotu ze szkła przed włożeniem go do kartonu. Możesz do tego celu wykorzystać na przykład papier, gazetę, folię bąbelkową. Pamiętaj o tym, żeby owinąć każdy z przedmiotów oddzielnie. Następnie przykryj je od góry jeszcze kilkoma warstwami materiału zabezpieczającego.

folia bąbelkowa


Nie możesz oszczędzać na folii bąbelkowej. Będziesz miał pewność, że szklany przedmiot jest odpowiednio zabezpieczony na czas transportu dopiero, gdy jego kształt i kontury przestaną być widoczne. Każdy z tych bardzo dokładnie owiniętych przedmiotów ze szkła powinieneś dodatkowo zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Nie zapominaj uzupełnić przesyłki o wypełnienie. Do prawidłowego pakowania przedmiotów ze szkła potrzebne jest wykorzystanie materiałów, które ochronią je przed przemieszczaniem się w środku pudełka. To pozwoli na zamortyzowanie potencjalnych wstrząsów w czasie ich transportowania.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Zainwestuj w materiały amortyzujące


Zachęcamy Cię do przeprowadzenia bardzo prostego testu. Musisz zdecydowanie potrząsnąć zamkniętym pudełkiem. Po co? Jeżeli będziesz w stanie usłyszeć jakiś ruch w czasie tego potrząsania, to znak, że musisz dołożyć więcej materiału wypełniającego.  Pamiętaj o tym, żeby koniecznie wypełnić wszystkie wolne przestrzenie w kartonie. Możesz do tego celu wykorzystać na przykład flo-pak. Nie żałuj go! Dodawaj go do momentu, aż przestaniesz słyszeć jakikolwiek ruch w paczce. 

Czy musisz pakować przedmioty szklane w dwa pudełka?


Wiele osób, które po raz pierwszy w życiu zabiera się za takie pakowanie zadaje sobie to pytanie. Już spieszymy z odpowiedzią. Prawda jest taka, że jeżeli zależy Ci na dodatkowym zabezpieczeniu szklanego przedmiotu, to możesz zastosować metodę dwóch pudełek. Pudełko zapakowane zgodnie z powyższą instrukcją, włóż do większego pudełka. W ten sposób zapewnisz szklanym przedmiotom dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom, wysyłka szklanych przedmiotów nie będzie stanowiła już dla Ciebie żadnego problemu!

Pakowanie szklanych przedmiotów. Jak i czym?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie