Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyniedziela, 6 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1539
Ilość komentarzy: 0

Jak złożyć karton wykrojnikowy?

Jak poprawnie złożyć karton wykrojnikowy?


Przesyłki, paczki, kupione przedmioty przez internet, na popularnych stronach aukcyjnych, stronach z ogłoszeniami, obecne czasy sprawiają, że pakowanie przesyłek i wysyłanie towarów staje się coraz bardziej codziennością wielu z nas. Zarówno firm zajmujących się sprzedażą wysyłkową, jak i również osób prywatnych, które zwyczajnie sprzedają swoje przedmioty „z szafy”.

Często też ludzie starają się zarobić na tworzeniu rękodzieła, może to być dosłownie wszystko, począwszy od własnego wyrobu mydeł, świeczek, różnego rodzaju ozdób, a skończywszy nawet na dzierganych na drutach czapkach. Warto wtedy pomyśleć o odpowiednim i eleganckim zapakowaniu takie towaru, zarówno na czas wysyłki, tak by był bezpieczny, jak również na moment otwarcia opakowania przez klienta, tak by ten, czuł ekscytację i zadowolenie jeszcze przed ujrzeniem swojego zakupu.

Najlepsze do tego będą kartony wykrojnikowe. Czym są kartony wykrojnikowe? Jak powstają kartony wykrojnikowe? Jakie zalety posiadają kartony wykrojnikowe? Jak złożyć karton wykrojnikowy? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy do czytania.


tektura


Jak powstają kartony wykrojnikowe i jakie są ich główne zalety?


Karton wykrojnikowy powstaje oczywiście z tektury, a więc pierwszym elementem, który potrzebujemy do stworzenia kartonu wykrojnikowego jest oczywiście arkusz tektury. W zależności od wymagań klienta czy też naszych, arkusz tektury musi posiadać odpowiednią grubość, czyli ilość warstw płaskiej tektury, rodzaj wewnętrznej fali, czy także zewnętrzną powłokę w postaci kolorowej folii, czy folii z konkretnym nadrukiem.

Drugim elementem, jakim potrzebny jest do stworzenia kartonu wykrojnikowego, jest oczywiście sam wykrojnik, a więc swego rodzaju „matryca”, która dociskana z odpowiednią siłą do powierzchni tektury, przetnie ją i natnie w odpowiednich miejscach, tak by później składanie kartonu wykrojnikowego przebiegało zgodnie z planem. Kiedyś wykrojniki były wykonywane ręcznie przez specjalistów, dużo więc zależało od ich umiejętności, dziś wykrojniki są projektowane komputerowe i wykonywane przez zautomatyzowane maszyny, precyzyjnie wykonujące wykrojniki nawet co do dziesiętnych części milimetra.

Do największych zalet kartonów wykrojnikowych zaliczyć na pewno trzeba ich wysoką estetykę i powtarzalność produkcji. Szablon, a więc wykrojnik mamy cały czas ten sam, powtarzalność produkcji po przygotowaniu wykrojnika jest nieograniczona, dlatego też sumarycznie cena produkcji takich kartonów jest niska. Kartony wykrojnikowe ponadto są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiedni wykrojnik daje nam praktycznie nieskończone możliwości produkcji kartonów wykrojnikowych. Ostatnią rzeczą, o której trzeba wspomnieć to składanie takiego kartonu wykrojnikowego, jest naprawdę proste, ale jak się do tego zabrać?


pudła kartonowe
Kartony wykrojnikowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony wykrojnikowe


Jak złożyć karton wykrojnikowy?


Już sama nazwa składanie może okazać się dość przerażająca w przypadku kartonów wykrojnikowych, jednak śpieszymy już na samym początku powiedzieć, że na pewno nie będzie to trudniejsze niż składanie mebli z popularnego skandynawskiego sklepu, a jak wiadomo, takie meble do złożenia to pestka nawet dla najmłodszych.
W zależności do wybranego typu opakowania wykrojnikowego może to być łatwiejsze lub trudniejsze do zrobienia. Przyjrzyjmy się temu, jak złożyć opakowanie wykrojnikowe na przykładzie wzoru Fefco 426 (o tym, czym jest katalog Fefco pisaliśmy w innym wpisie: Katalog kartonów Fefco, jakie są podstawowe wzory?)

karton fefco
  • Krok 1: Przygotuj wykrojone opakowanie na płaskiej powierzchni. Niezależnie do tego w jaki sposób wypozycjonujesz karton, z łatwością powinieneś znaleźć denko opakowania.
  • Krok 2: Zaginanie zacznij od bocznych ścianek, które posiadają specjalne skrzydełka, które powinny zostać umieszczone pod przednią i tylną ścianką. Składanie powinniśmy rozpocząć od przedniej ścianki, a więc tej, która nie posiada wierzchniego elementu opakowania.
  • Krok 3: po schowaniu skrzydełek bocznych ścianek, pod przednią ścianką opakowania i dociśnięciu przedniej ścianki (opakowanie posiada specjalny „klin” oraz wycięcie w denku na ten właśnie „klin”), przejdź do zaginania bocznych skrzydełek tylnej ścianki.
  • Krok 4: Po zgięciu skrzydełek bocznych tylnej ścianki, zacznij składać górne wieko, odpowiednio doginając do środka wszystkie skrzydełka wieka. Skrzydełka wieka umieść wewnątrz całego opakowania. Voilà! Pudełko złożone.

Dla zobrazowania całego procesu umieszczamy poniżej krótki film instruktażowy.


Gdzie kupić kartony wykrojnikowe? Ile kosztują kartony wykrojnikowe?


Kartony wykrojnikowe, jak i pozostałe produkty z tej kategorii możemy oczywiście kupić na stronie internetowej naszego sklepu neopak.pl. Nie ukrywamy również, że dużą część opakowań możemy również kupić w wielu supermarketach. Jednak zakup przez internet, w szczególności w dużych ilościach może sprawić, że ceny takich opakowań będą mniejsze. Na naszej stronie Neopak.pl oraz Opako.com.pl klient może negocjować ceny w przypadku większych, hurtowych zakupów.

Ceny są naprawdę zróżnicowane i w zależności od poszczególnych wymagań, czy też projektu, mogą zaczynać się od kilku, do kilkunastu złotych brutto!
karton wykrojnikowy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie