Paweł SaigomadePaweł Saigomadeniedziela, 19 listopada 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 79
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Sprzedane, wysłane, zapomniane

Sprzedane, wysłane, zapomniane - dlaczego takie podejście nie wróży nic dobrego?


Przygotowywanie opisów i zdjęć produktów, prowadzenie kampanii reklamowych i w końcu przygotowanie towaru do wysyłki. O te wszystkie kroki w zdobyciu klienta dbasz i starasz się w najmniejszym szczególe wszystko dopracować. Jednak, czy tak samo dużą wagę przywiązujesz do kontaktów z klientem już po tym, jak złoży zamówienie w Twoim sklepie? Pamiętać o tym, że pozytywne doświadczenia, czyli tak zwane user experience mają ogromny wpływ na to, czy klient postanowi kolejny raz złożyć u Ciebie zamówienie? To z kolei przełożyć się może na koszta związane z szukaniem nowych klientów. Jak się okazuje, utrzymanie klienta jest kilka razy tańsze, niż zdobycie nowego. Dlatego maksyma sprzedane, wysłane, zapomniane się nie sprawdza.

Zaklejanie kartonu taśmą pakową
 

Jakie dodatki można umieścić w kartonach wysyłanych do klientów z zamówieniem, aby zachęcić ich do ponownego złożenia zamówienia?


Pierwszym sposobem na dalsze zainteresowanie klientów Twoimi produktami, to przesłanie im próbki. Oczywiście, nie w każdej branży jest to możliwe. Doskonale sprawdza się np. w przypadku drogerii kosmetycznych. Wysyłka próbki kremu lub perfum jest wręcz idealnym rozwiązaniem. Jest to też ciekawy pomysł na wypromowanie nowego produktu wprowadzanego do oferty. Katalog lub ulotka również nie powinny stanowić zaskoczenia - podobnie jak próbki. Jest to dość naturalne, aby klientowi przesłać swoją ofertę, np. z najnowszymi promocjami. Co ważne, warto zadbać o to, aby nie były to zbyt duże ilości ulotek. Kartony zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz mają wyglądać estetycznie. A po drugie ważne jest, aby zachować umiar i nie przytłaczać zbyt dużą ilością informacji oraz makulatury.
 
Naklejki okrągłe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Naklejki okrągłe

Podziękowania i podarunki - sposób na wzbogacenie zamówienia wysyłanego do klienta


Kolejnym sposobem na zachęcenie klienta do złożenia ponownego zamówienia mogą być podziękowania, które umieścisz w kartonie. Ładnie zapakowana przesyłka, gdy dno wyścieła bibuła ozdobna, a wypełniaczem jest sizzlepak mogą zwieńczyć naklejki okrągłe z podziękowaniami. Oprócz owej naklejki możesz dodatkowo dołączyć jeszcze m.in. własnoręcznie napisany liścik. Jest to bardzo często widziany wzorzec w przypadku zamówień z rękodziełem. Oprócz podziękowań można umieścić w przesyłce również drobny upominek. Jaki? Wszystko zależy od tego, jakie produkty sprzedajesz w swoim sklepie. Mogą być to zapałki, jeśli w ofercie masz np. świece.

Zapakowany w szary papier upominek pakowany do zamówienia
 

Podsumowanie - zadbaj o odpowiednią komunikację z klientem po wysyłce zamówienia


Znalezienie nowego klienta jest droższe niż utrzymanie przy sobie tego, który już zrobił w Twoim sklepie zakupy. Tak mówią statystyki. Dlatego, nie zapominaj o swoich klientach w momencie, gdy pakujesz im paczkę i ją wysyłasz. Oczywiście, nie zachęcamy do tego, aby być namolnym. Często niestety tego typu praktyki odnoszą odwrotny skutek. Jednak umieszczenie w paczce kodu rabatowego z podziękowaniami, naklejką lub próbka nowych perfum jest subtelne. A przy okazji pokazuje, że dbasz o swojego klienta i zależy Ci na tym, aby był zadowolony z obsługi.
Upominek spakowany do kartonu z zamówieniem
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie