Taśmy dwustronne z błoną klejową

Błona klejowa to w najprostszych słowach beznośnikowa warstwa klejowa, która dodatkowo jest bezbarwna (przezroczysta), naniesiona na rolkę papieru silikowanego lub na folię silikonowaną. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie i wykorzystuje się ją w praktycznie każdym sektorze produkcyjnym, handlowym czy usługowym. Wykorzystywana jest w procesie produkcji między innymi sprzętu rehabilitacyjnego, klimatyzacji, wentylacji, produkcji maszyn i różnego rodzaju urządzeń, meblarstwie, tapicerstwie, reklamie i poligrafii, przemyśle lekkim, przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle obuwniczym, ale także w szkołach, na uczelniach i innych placówkach dydaktycznych. Produkowana jest na bazie klejów akrylowych, rozpuszczalnikowych i dyspresyjnych w opcji podstawowej lub z wzmocnione dodatkową siatką poliestrową dla bardziej wymagających zastosowań. Jej rodzaj dobieramy zawsze do sposobu użycia, określamy potrzebne parametry techniczne oraz wytrzymałość. Błony klejowe dostępne są w różnych szerokościach, długościach i wersjach. Szczególnie polecamy Państwu filmy klejowe z siatką PES. Wszystkie te folie można pociąć na mniejsze kawałki, tak by dopasować je do specyfiki pracy.

Do najważniejszych cech błon klejowych należą:

 • łatwość aplikacji - co skróci czas pracy poświęcony na wykonanie zadania
 • odporność na rozpuszczalniki i inne czynniki zewnętrzne - co stanowi dla nas zapewnienie trwałości
 • brak nasączania powierzchi w miejscu przyklejania - co powoduje, że jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego kleju
 • trwałość sklejenia - co zapewni nam długotrwały efekt po zastosowaniu

Taśmy te są uniwersalne, a szeroki asortyment pomoże nam idealnie dobrać je do swoich potrzeb. Współpracujemy tylko z wiodącymi producentami, przez co mają Państwo pewność, że wybierają najlepsze produkty dostępne na rynku. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na zaoferowanie błon klejowych, które będą niezawodne i wytrzymałe. Dzieje się tak dlatego, że słuchamy opinii naszych klientów oraz ich sugestii co do oferowanego towaru. Na tej zasadzie dobieramy produkty cieszące się dobrą opinią, a które dodatkowo odznaczają sie także atrakcyjną ceną. Jeśli poszukują Państwo konkretnego rozwiązania zapraszamy do zakupów lub do kontaktu z naszymi pracownikami. Obiecujemy, że produkty zakupione w naszym sklepie będą dla Państwa idealnie dobrane i sprawdzą się w każdej sytuacji.

Taśma dwustronna z błoną klejowąJednym z najciekawszych rodzajów dwustronnej taśmy klejącej jest ten wykorzystujący błonę klejową. W dalszej części tekstu opiszemy, czym jest błona klejowa i jakie korzyści może przynieść stosowanie takiej taśmy. Szerokie możliwości zastosowania takiej taśmy klejącej sprawiają, że można ją wykorzystać w wielu branżach i na różne sposoby. Warto więc lepiej poznać dwustronną taśmę z błoną klejącą i spróbować samemu jej możliwości.

 

Dwustronna taśma, a taśma dwustronna z błoną klejową - jakie są różnice?Standardowa taśma dwustronna zbudowana jest na bazie folii. To na niej znajduje się warstwa kleju. Taka taśma gwarantuje wytrzymałość na rozerwanie. Dwustronna foliowa taśma samoprzylepna jest powszechnie stosowana przez wiele osób, a także firmy z niemal każdej branży. To właśnie foliowa baza, na której znajduje się klej jest główną różnicą w stosunku do taśmy z błoną klejową.

Zastosowanie błony klejowej pozwoliło zrezygnować z bazy, jaką jest folia. Dzięki temu ten rodzaj dwustronnej taśmy klejącej ma dodatkowe cechy. Taśma jest więc bardzo cienka i niemal niezauważalna.Aplikacja wygląda podobnie, jak w przypadku typowej dwustronnej taśmy. Błona klejowa jest z jednej strony zabezpiecza warstwą folii, by kolejne warstwy nawinięte na rolkę nie sklejały się ze sobą. Dzięki temu używanie taśmy dwustronnej z błoną klejową jest równie proste, jak w przypadku zwykłej taśmy dwustronnej, jaką znamy.

 

Wykonanie taśmy dwustronnej z błoną klejowąW tym typie taśmy dwustronnej nie ma nośnika. Warstwa klejąca (błona klejowa) nałożona jest bezpośrednio na silikonowy papier lub silikonową folię. Całość nawinięta jest na rolkę dla wygody użytkowania. Dzięki temu, że dwustronna taśma z błoną klejową nie posiada nośnika, jest przezroczysta, bardzo cienka i niemal niewidoczna. To bardzo istotne w przypadku chęci dyskretnego zamocowania dowolnych rzeczy.

 

Zastosowanie taśmy klejącej dwustronnej z błoną klejącąTen rodzaj taśmy klejącej jest stosowany niemal wszędzie. Wszystkie branże produkcyjne, handlowe, a także odbiorcy indywidualni chętnie korzystając bowiem z dwustronnej taśmy z błoną klejącą. Szczególnie często można ją spotkać jako element podtrzymujący dekoracje lub ozdoby, na przykład świąteczne. Przy użyciu tej taśmy można rozklejać materiały reklamowe - plakaty, banery, ulotki, itp.

Dwustronna taśma z klejącą błoną przydaje się przy organizacji stoiska usługowego lub handlowego lub sklepowej witryny. Pomaga zamocować tam elementy wyposażenia.

Taśma z błoną klejącą jest używana w procesie produkcji sprzętu rehabilitacyjnego, klimatyzacji, a także w różnego rodzaju maszynach. Także branża meblarska chętnie wykorzystuje ten rodzaj niemal niewidocznej, przezroczystej taśmy. Dwustronna taśma z błoną klejową sprawdza się więc wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba niewidocznego przyklejania różnych akcesoriów lub elementów.

 

Główne zalety dwustronnej taśmy z błoną klejowąTaśmy dwustronne z błoną klejową posiadają kilka atutów, których próżno szukać w przypadku innych taśm klejących. Warstwa kleju nie ma dodatkowej bazy (nośnika), przez co taśma pozwala na prawie niezauważalne połączenie dwóch powierzchni lub przedmiotów. Poza tym posiada mocny klej i jest dostępna w formie wygodnych rolek.

Do największych zalet dwustronnej taśmy z błoną klejową należą:
 • wytrzymały klej;
 • prosta aplikacja;
 • klej odporny na starzenie (upływ czasu) - efekty klejenia są długotrwałe;
 • jest niemal niewidoczna;
 • w formie wygodnej rolki;
 • do stosowania wystarczą nożyczki lub nóż;
 • niski koszt zakupu.


 

Alternatywy dla taśmy dwustronnej z błoną klejowąTaśma dwustronna z błoną klejową dobrze sprawdza się w celu dyskretnego i trwałego zamocowania dowolnego przedmiotu lub sklejeniu dwóch powierzchni. Ten rodzaj taśmy klejącej posiada jednak kilka ciekawych alternatyw. Warto je poznać, by do swoich potrzeb wybrać jak najlepszy produkt, który spełni wszystkie oczekiwania.

Pierwszą alternatywą, która przychodzi na myśl jest oczywiście typowa dwustronna taśma samoprzylepna. W stosunku do błony klejowej ma nieco większą grubość, jest także bardziej wytrzymała. Zazwyczaj ma także mocniejszy klej, chociaż istnieją różne warianty tej taśmy.

Ciekawym produktem są również dwustronne kółka samoprzylepne. Są wykonane z tego samego materiału, co dwustronna taśma samoprzylepna. Dzięki niewielkim wymiarom (nawet poniżej jednego centymetra średnicy) dwustronne kółeczka samoprzylepne pozwalają na niemal niewidoczne mocowanie różnych ozdób, dekoracji, czy kartek papieru.

 

Gdzie kupić dwustronną taśmę z błoną klejową?Każdy rodzaj taśmy dwustronnej jest dostępny w sklepie internetowym Neopak. W naszej ofercie znajduje się także dwustronna taśma z błoną klejową. W razie potrzeby, specjaliści pracujący w Dziale Obsługi Klienta sklepu Neopak chętnie pomogą Państwu w wybraniu najbardziej odpowiedniego rozwiązania. Z pewnością wybrany w ten sposób produkt spełni Państwa oczekiwania.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie