Taśmy dwustronne targowe

Szukając tymczasowych rozwiązań na zamocowanie czy też sklejenie powierzchni warto poświęcić uwagę taśmom targowym. Ich specyfika pozwala na zastosowanie tam, gdzie elementy czy aranżacja są chwilowe lub wymagają przebudowy. Taśma targowa to taśma, która oferuje nam wysokie sklejenie, stałość, a jednocześnie łatwy demontaż. Stosowana najczęściej przez wystawców na różnego rodzaju eventach, targach, czy też wystawach, znacząco ułatwia zadanie jakim jest rozstawienie i umocowanie stoisk pokazowych czy handlowych. Chętnie wybierana jest również podczas przygotowywania i budowania elementów scenografii filmowej i teatralnej, a także do montażu wykładzin i chodników oraz elementów ozdobnych w sklepach na wystawach. Pozwala ona na precyzyjne dopasowanie, ponieważ można dociąć ją odpowiednio do swoich potrzeb. Stworzona jest z warstwy nośnej i wartwy klejącej, która cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne takie jak zerwanie czy rolowanie. Pozwala nam na stabilne zamocowanie elementów przy czym podczas demontażu poddaje się tej czynności i nie zostawia brudnych śladów na powierzchniach,z którymi była połączona.

Najważniejsze cechy taśm targowych to:

 • łatwość w montażu - do jej montażu wystarczy nam ostrze i podstawowe zdolności manualne
 • wytrzymałość - warstwa klejąca zagwarantuje nam idealne przyleganie i mocny montaż
 • szybki i bezproblemowy demontaż - nie pozostawiający śladów po zastosowaniu
 • oszczędność - taśmy targowe stanowią tańszą alternatywę do innych rozwiązań montażowych

Wszystkie te cechy sprawiają, że taśmy targowe stają się stałym elementem w życiu osób zaangażowanych w procesy twórcze. Taśmy targowe prócz profesjonalnego zastosowania sprawdzą się także w Państwa domach. Tam, gdzie trzeba coś złączyć, podkleić, naprawić spełnią swoją rolę śpiewająco. Najczęściej stosowane są podczas przygotowywania świątecznych czy też okolicznościowych dekoracji. Żywotność takich taśm targowych określa się mniej więcej na około 14 dni. To okres, w którym zachowane są ich właściwości. Tak więc są to zdecydowanie taśmy do użytku tymczasowego, na określony czas. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo taśmy targowe o różnych długościach, szerokościach oraz z różnymi parametrami technicznymi. Wybór jest naprawdę duży. Wszystko to by mogli Państwo dobrac odpowiednie rozwiązanie dla swoich potrzeb. Zapraszamy.

Targowe taśmy dwustronneCo charakteryzuje targowe taśmy dwustronne? W porównaniu do innych sposobów mocowania dowolnych rzeczy jest to rozwiązanie tymczasowe. W wielu przypadkach nie byłoby to zaletą, jednak w trakcie przygotowywania targów, stoisk, a także w innych zastosowaniach, tymczasowe rozwiązania są niezbędne. Możliwość szybkiego montażu i demontażu różnych instalacji jest kluczowa dla sprawnej pracy.

Targowe taśmy dwustronne są rodzajem zwykłych taśm klejących z obiema warstwami z klejem. Istotne jest, by przy odrywaniu taśmy nie pozostawia ona brudnych śladów, które byłyby być trudne do usunięcia.

 

Budowa taśmy targowejTaśma dwustronna sprzedawana jest w formie wygodnej rolki. Na nią nawinięta jest folia pokryta z obu stron klejącą warstwą. Jedna z nich jest dodatkowo zabezpieczonym. Po odwinięciu taśma ma jedną warstwę klejącą. Po dociśnięciu jej wystarczy zdjąć foliowe zabezpieczenie, aby odsłonić drugą stronę z klejem. To do niej należy przycisnąć przyklejany przedmiot lub powierzchnię. Po krótkim przytrzymaniu klej dobrze złapie i pozwoli na solidne zamocowanie przyklejanych rzeczy.

Siła kleju zastosowanego w dwustronnej taśmie targowej jest idealnym kompromisem pomiędzy dużą mocą, a możliwością prostego oderwania kawałka taśmy. Dzięki temu możliwe jest solidne zamontowanie dowolnych rzeczy i późniejszy demontaż ich. Zbyt słaby klej nie pozwoliłby na solidny montaż. Za mocno trzymająca warstwa klejąca sprawiłaby natomiast, że trudno byłoby odkleić od siebie sklejone rzeczy. Mocny klej zostawia także na powierzchni brudne ślady po odklejeniu taśmy. Taśma targowa dwustronna jest więc niemal idealnym produktem do zastosowania podczas targów.Zastosowanie taśmy dwustronnej podczas targówPrzy użyciu dwustronnej taśmy targowej mogą Państwo wspomóc się podczas  instalowania swojego stoiska targowego. Przy jej użyciu można stabilnie przytwierdzić je w odpowiednim miejscu. Targowa taśma pozwala również na szybkie zamocowanie różnych dekoracji, instalacji artystycznych i roznoszenie materiałów reklamowych.

 

Inne sposoby zastosowania targowej taśmy dwustronnej Targowa taśma dwustronna jest rodzajem zwykłej taśmy dwustronnej. Z tego względu może mieć podobne zastosowanie. Wiele osób używa jej do szybkiego mocowania dowolnych rzeczy. Nie powinny być zbyt ciężkie. Taśma dwustronna świetnie sprawdza się natomiast o przyklejania kartek papieru, lżejszych przedmiotów, a także łączenie powierzchni ze sobą. Można jej także użyć podczas tworzenia prac plastycznych lub instalacji artystycznych.

 

Stosowanie taśmy dwustronnej do mocowania materiałów reklamowychTargowa taśma dwustronna świetnie nadaje się także do rozwieszania materiałów marketingowych. Reklama jest bardzo ważna podczas każdych targów. Wystarczy klejącą stronę przykleić do swoich banerów, plakatów, czy ulotek. Następnie, gdy będzie możliwość przyklejenia ich, wystarczy zdjąć foliowe zabezpieczenie i przykleić reklamę. Jest to bardzo szybki i niedrogi sposób na rozklejanie reklam w niemal dowolnych miejscach.

 

Jakie są alternatywy dla targowej taśmy dwustronnej?Dwustronna taśma targowa jest jednym ze sposobów montowania targowych stanowisk. Jako alternatywę mogą Państwo wykorzystać inne produkty, które także są dostępne w naszym sklepie Neopak:
 • taśma klejąca;
 • klej;
 • dwustronne kółka samoprzylepne (pozwalają na dyskretne przyklejanie niewielkich rzeczy)
 • zwykła taśma dwustronna.

Przed przygotowaniem swojego stoiska warto zaopatrzyć się w zestaw tych artykułów, dzięki czemu przygotowywanie dekoracji i instalacji będzie jeszcze prostsze.

 

Największe zalety targowej taśmy dwustronnejTaśma targowa dwustronna jest chętnie wykorzystywana, nie tylko podczas montowania stoisk targowych. Posiada szereg zalet, za które cenią ją jej użytkownicy. Dwustronna taśma targowa jest idealnym kompromisem pomiędzy możliwością solidnego montażu dowolnych rzeczy, a sprawnym i szybkim przyklejeniem ich. Istotną zaletą taśmy targowej jest także proste usuwanie jej.

Do największych zalet dwustronnej taśmy targowej należą:
 • szybki i sprawny montaż;
 • możliwość przyklejenia dowolnych przedmiotów, powierzchni i innych;
 • łatwa do usunięcia;
 • pozwala na dyskretne mocowanie dowolnych rzeczy;
 • jest elastyczna - dostosowuje się do powierzchni, co której ją kleimy;
 • nie pozostawia brudnych śladów, co znacznie przyspiesza demontaż i sprzątanie;
 • niewielki koszt zakupu;
 • dostępna w formie wygodnej rolki;
 • do odcięcia odpowiedniego fragmentu wystarczą zwykłe nożyczki lub nożyk;
 • dostępna w sklepie Neopak.
 

Gdzie kupić targową taśmę dwustronnąNajlepszym miejscem, w którym można znaleźć targową taśmę dwustronną jest sklep internetowy Neopak. Posiadamy duży asortyment różnego rodzaju taśm, klejów, a także innych artykułów przydatnych podczas montażu, pakowania, zabezpieczania, czy wysyłki różnych rzeczy. Doświadczeni specjaliści pracujący w naszym sklepie chętnie pomogą Państwu w wyborze najbardziej odpowiednich produktów, które w pełni spełnią Państwa oczekiwania.

Zachęcamy także do zapoznania się z bieżącymi promocjami. W dziale NOWOŚCI znajdą Państwo ciekawe i przydatne artykuły, które wprowadziliśmy do naszego sklepu. Zapraszamy także do sprawdzenia najczęściej wybieranych przez naszych Klientów towarów - znajdą je Państwo w dziale bestsellery.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie