Taśmy dwustronne flizelinowe

Flizelinę uzyskujemy poprzez połączenie włókien, które odbywa się w procesie termicznym lub poprzez klejenie. Wytworzone z niej taśmy wykorzystywane są w wielu sektorach usługowych, ale przede wszystkim w krawiectwie, jako metoda podszywania odzieży. W budownictwie stosuje się ją jako sposób na łączenie płyt gipsowych. Taśmy flizelinowe stosowane są też z powodzeniem w domowym zaciszu podczas podszywania ubrań czy zasłon.

Zastosowanie taśm flizelinowych:

  • krawiectwo przemysłowe i domowe - podszywanie ubrań i usztywnianie ich elementów
  • budownictwo - do wykonywania łączeń technologicznych różnego rodzaju, drobnych napraw, np: płyt kartonowo-gipsowych
  • tapicerstwo - do usztywniania zagłówków itp.

Opisywane taśmy flizelinowe przydadzą się w głównej mierze do celów krawieckich, nie tylko jako sposób modelowania i usztywniania odzieży, ale również jako materiał wzmacniający szwy i łączenia. W budownictwie, w przypadku prac remontowych, budowlanych i wykończeniowych można je natomiast wykorzystać do łączeń technologicznych i drobnych napraw wszelkiego rodzaju rys, wgłębień czy pęknięć. Taśmy flizelinowe cechują się bowiem dużą sztywnością i twardością, co czyni z nich doskonały materiał usztywniający i łączący, a także naprawczy. Budowniczy na całym świecie zaufali ich praktyczności i obecnie ciężko spotkać się z budowniczym - specjalistą, który z takich taśm nie korzysta. To samo tyczy się krawców i krawcowych, którzy tak naprawdę najwcześniej odkryli właściwości tych taśm i wprowadzili je do użytku w swojej dziedzinie pracy.

Do zalet taśm flizelinowych należą przede wszystkim duża sztywność i wytrzymałość. Za obie te cechy odpowiada opisany na początku proces tworzenia takich taśm. Jesli chodzi o flizelinę, ciężko znaleźć dla niej konkurenta. W naszym sklepie znajdą Państwo taśmy flizelinowe w rolkach, wykrojach, szpulach i wykrojnikach. Posiadamy taśmy o różnych parametrach technicznych i różniące się kolorem oraz długością. Wszystko to by umożliwiść Państwu najlepszy wybór. Jeśli jednak mają Państwo pytania lub potrzebują Państwo dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Lata praktyki pozwalają nam pomóc w nawet najbardziej skomplikowanych sprawach. Klienci są dla nas najważniejsi dlatego też taśmy, które oferujemy są starannie wyselekcjonowanymi taśmami wiodących producentów z całego świata. Zapraszamy.

Taśma fizeliowa co to takiego?


Taśma fizelinowa to produkt, który powstaje w wyniki połączenia ze sobą włókna szklanego. Jest to bez wątpienia produkt szybki, posty i wygodny w użyciu. Wśród ogromu zalet można wyróżnić to, że w znacznym stopniu eliminuje ryzyko powstawania pęcherzy. Musisz mieć jednak na uwadze to, że nie jest tak mocna, jak taśma papierowa. Czy to oznacza, że nie warto jej stosować? Zdecydowanie nie. Po prostu musisz odpowiednio dobrać rodzaj taśmy do czynności, którą będziesz wykonywał. Taśmy fizelinowe często różnią się gęstością. Dlatego właśnie ich elastyczność może się zmieniać w zależności od tego, jaki model taśmy konkretnie wybierzesz. Czym jeszcze wyróżniać się mogą tego rodzaju produkty? Przede wszystkim taśmy fizelinowe dwustronne dostępne w naszym sklepie cechują się bardzo dobrą przyczepnością i wytrzymałością. Dzięki temu są bardzo często wykorzystywane do trwałego łączenia różnego rodzaju elementów.
 

Taśma fizelinowa jak używać


Prezentowana taśma to produkt o wysokiej wytrzymałości. Ponadto charakteryzuje się odpornością na działanie temperatur (zakres wynosi od -40oC do 120oC. Doskonałe parametry techniczne sprawiają, że taśma wykorzystywana jest często w trakcie prac budowlanych. Idealnie sprawdza się do łączenia płyt na przykład g-k oraz w momencie, gdy konieczna jest naprawa pęknięć konstrukcyjnych. Jeśli myślisz, że to wszystko to mamy dla Ciebie niespodziankę. Nic bardziej mylnego. Dwustronne taśmy fizelinowe dostępne w naszym sklepie mają szereg innych, ciekawych zastosować. Bardzo często wykorzystuje się je w krawiectwie. Dlaczego? Ponieważ idealnie nadają się do usztywniania lamówek oraz modelowania odzieży. Taśmy fizelinowej nie powinno też zabraknąć w Twoim domu. Przydać się może nie tylko w przypadku niespodziewanych napraw domowych, ale również w sytuacji, kiedy lubisz bawić się w projektantkę mody.

Dwie rolki taśmy fizelinowej
 

Jak kłaść taśmę fizelinową?


Jak już wiesz taśma fizelinowa posiada szereg różnych zastosować. Jedną z nich jest naprawa pęknięć lub rys znajdujących się w tynku. Jeśli chcesz wiedzieć jak to robić, czytaj dalej. Oprócz polecanej przez nas taśmy fizelinowej musisz mieć gips szpachlowy, szpachelkę, grunt oraz gładź szpachlową wykończeniową. Co musisz z tym wszystkim zrobić? W pierwszej kolejności musisz użyć szpachelki w celu powiększenia pęknięcia. Dosłownie kilka milimetrów z każdej strony. Później pozbądź się pyłu i nałóż grunt. Szczelinę powstałą w wyniku pęknięcia wypełnij gipsową zaprawą szpachlową. Na taką świeżą masę nałóż taśmę z fizeliny. I w zasadzie musiałbyś tak zrobić, gdyby nie to, że polecana przez nas taśma jest samoprzylepna. Możesz więc pominąć wcześniejszy krok, przyklejając ją bezpośrednio w miejscu szczeliny. Kolejno, kiedy już naklei taśmę, musisz nanieść warstwę masy gipsowej, zakrywając ją i wyrównując. Jak widzisz, jeśli korzystasz z taśmy fizelinowej samoprzylepnej dostępnej w naszym sklepie masz znacznie mniej pracy. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak stosować taśmę fizelinową to przede wszystkim pamiętaj, że powinna być ona wykorzystywana na powierzchni suchej, czystej i wolnej od smarów. A także od różnego rodzaju detergentów i innych zanieczyszczeń. Pamiętaj też, że w przypadku parametrów znaczenie ma przechowywanie. Najlepiej rób to w oryginalnym opakowaniu. Trzymaj w suchym i chłodnym miejscu. Nie wystawiaj na działanie światła słonecznego.

Znajdujące się w naszym sklepie taśmy fizelinowe wyróżniają się dużą sztywnością i twardości. Dzięki temu mogą być wykorzystywane nie tylko jako materiał łączący, ale również naprawczy. Jest to materiał odporny też na ścieranie i rozciąganie. Co więcej, wykazuje on właściwości ognioodporne. Co mamy na myśli? Fizelina przy kontakcie z ogniem nie pali się, lecz topi. To jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o jej parametry. Jeśli korzystasz z fizeliny, to musisz wiedzieć, że jest przyjemna w dotyku. Ponadto nie strzępi się, a jednocześnie przepuszcza powietrze. To wszystko sprawia, że taśmy fizelinowe wykorzystywane są też w branży tapicerskiej.
 

Gdzie kupić taśmę fizelinową?


Przed zakupem zachęcamy Cię do sprawdzenia parametrów produktu. Jako sklep pragniemy sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom, dlatego polecamy Ci produkty sprawdzone i takie, których jesteśmy pewni. Lata doświadczenia oraz opinie zadowolonych Klientów utwierdzają nas w przekonaniu, że produkty, które znajdziesz w naszej hurtowni, są z najwyższej półki. Złóż zamówienie na sklepie lub odwiedź nasz oddział.

Szukasz sklepu z szerokim asortymentem, dobrymi cenami i szybką realizacją zamówienia? Doskonale się składa. Zapraszamy Cię do zapoznania się z pełną ofertą. Jeśli szukasz akcesoriów remontowych, bo sama taśma fizelinowa nie wystarczy, to polecamy jeszcze filc, taśmy, tektury do remontu oraz worki na gruz. Jeśli potrzebujesz dokładnych informacji, zapraszamy Cię do kontaktu. Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze odpowiednich produktów. Kontakt możesz nawiązać przy pomocy wiadomości e-mail wysłanej pod adres [email protected] lub pod numerem telefonu 22 853 16 89.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie