Taśmy flizelinowe

Flizelinę uzyskujemy poprzez połączenie włókien, które odbywa się w procesie termicznym lub poprzez klejenie. Wytworzone z niej taśmy wykorzystywane są w wielu sektorach usługowych, ale przede wszystkim w krawiectwie, jako metoda podszywania odzieży. W budownictwie stosuje się ją jako sposób na łączenie płyt gipsowych. Taśmy flizelinowe stosowane są też z powodzeniem w domowym zaciszu podczas podszywania ubrań czy zasłon.

Zastosowanie taśm flizelinowych:

  • krawiectwo przemysłowe i domowe - podszywanie ubrań i usztywnianie ich elementów
  • budownictwo - do wykonywania łączeń technologicznych różnego rodzaju, drobnych napraw, np: płyt kartonowo-gipsowych
  • tapicerstwo - do usztywniania zagłówków itp.

Opisywane taśmy flizelinowe przydadzą się w głównej mierze do celów krawieckich, nie tylko jako sposób modelowania i usztywniania odzieży, ale również jako materiał wzmacniający szwy i łączenia. W budownictwie, w przypadku prac remontowych, budowlanych i wykończeniowych można je natomiast wykorzystać do łączeń technologicznych i drobnych napraw wszelkiego rodzaju rys, wgłębień czy pęknięć. Taśmy flizelinowe cechują się bowiem dużą sztywnością i twardością, co czyni z nich doskonały materiał usztywniający i łączący, a także naprawczy. Budowniczy na całym świecie zaufali ich praktyczności i obecnie ciężko spotkać się z budowniczym - specjalistą, który z takich taśm nie korzysta. To samo tyczy się krawców i krawcowych, którzy tak naprawdę najwcześniej odkryli właściwości tych taśm i wprowadzili je do użytku w swojej dziedzinie pracy.

Do zalet taśm flizelinowych należą przede wszystkim duża sztywność i wytrzymałość. Za obie te cechy odpowiada opisany na początku proces tworzenia takich taśm. Jesli chodzi o flizelinę, ciężko znaleźć dla niej konkurenta. W naszym sklepie znajdą Państwo taśmy flizelinowe w rolkach, wykrojach, szpulach i wykrojnikach. Posiadamy taśmy o różnych parametrach technicznych i różniące się kolorem oraz długością. Wszystko to by umożliwiść Państwu najlepszy wybór. Jeśli jednak mają Państwo pytania lub potrzebują Państwo dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Lata praktyki pozwalają nam pomóc w nawet najbardziej skomplikowanych sprawach. Klienci są dla nas najważniejsi dlatego też taśmy, które oferujemy są starannie wyselekcjonowanymi taśmami wiodących producentów z całego świata. Zapraszamy.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Szerokość taśmy
Typ taśmy
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj