Kubki jednorazowe do kawy

Kiedy przydają się jednorazowe kubki do kawy? Zwykle są wykorzystywane przez punkty gastronomiczne, restauracje, bary i inne miejsca oferujące napoje na wynos. Kawa wewnątrz restauracji najczęściej oferowana jest w filiżance lub eleganckim kubeczku. Są od tego jednak pewne wyjątki, na przykład fast foody lub kawiarnie przy stacjach benzynowych. Tam najczęściej otrzymamy ten pyszny napój zwykle w papierowym lub styropianowym kubeczku.

jednorazowe kubki do kawy

Jednorazowe kubki na kawę mają sporo zalet. Są bardzo tanie w zakupie, wyglądają bardzo estetyczne i pozwalają na wygodne cieszenie się zakupionym napojem. Mogą przy tym mieć dodatkowe nadruki lub wzory, które mają walory wizualne lub są reklamą firmy sprzedającej kawę. Ta druga opcja jest możliwa także dzięki nadrukom na kubkach do kawy, które mogą Państwo wykonać w naszym sklepie internetowym.
 

Kubki do kawy jednorazowe


Jednorazowe kubeczki i filiżanki do kawy to produkt wykonany zwykle z plastiku lub laminowanego papieru. W przypadku gorących napojów warto też rozważyć kubki do kawy z materiału zapobiegającego poparzeniu - na przykład styropianowe kubki do kawy. Znacznie ułatwiają przenoszenie gorącego napoju - zwykle kawy lub herbaty. Także niektóre papierowe i plastikowe kubki do kawy posiadają tę cechę. Powodem jest podwójna ścianka, która działa na podobnej zasadzie do termosu.

Kubki i filiżanki do kawy występują w wielu rozmiarach. Dzięki temu można dostosować ofertę punktu gastronomicznego i dać klientom możliwość wyboru wielkości kawy. Jednocześnie kawa podawana na miejscu (na przykład w punkcie gastronomicznym, kawiarni, barze, na stacji benzynowej) może być podana w eleganckiej filiżance z uchem.

Kawę na wynos najlepiej podać w papierowym kubeczku z pokrywką. Zapobiega to rozlewaniu się napoju, co jest szczególnie pożądane w trakcie przewożenia jej na przykład w samochodzie.
 

Jak wybrać najlepszy kubek do kawy?


Filiżanki do kawy i jednorazowe kubki są dostępne w naszym sklepie internetowym Neopak. Mogą Państwo sprawdzić naszą ofertę i wybrać odpowiednią wielkość kubka do kawy. Ważne jest także, by zdecydować się na jeden z materiałów, z których wykonane są jednorazowe kubki do kawy. Mogą być plastikowe, papierowe lub styropianowe. Do niektórych z nich dobiorą Państwo także pasującą pokrywkę. Znacznie większa praktyczność tego opakowania, szczególnie podczas sprzedaży kawy na wynos.

Mogą Państwo wybrać jeden z dostępnych w naszym sklepie wzorów. Zwykle mają estetyczne akcenty nawiązujące do kawy lub uniwersalne napisy. Mogą też Państwo zamówić kubek z własnym nadrukiem.

Jednorazowe kubki do kawy


W co pakować jedzenie na wynos? Jednym z najlepszych wyborów w przypadku kawy na wynos są jednorazowe kubki. Pozwalają niedużym kosztem zapakować kawę w bezpieczny sposób. Jeśli wybiorą Państwo wariant z pokrywką (pokrywka zwykle oferowana jest oddzielnie), kawa nie wyleje się w trakcie transportu, nawet w samochodzie. Dla wielu osób o bardzo wygodne rozwiązanie. Jednorazowe kubeczki do kawy są dostępne w różnych rozmiarach i mogą być produkowane z kilku różnych materiałów.  W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi:
 • plastikowe jednorazowe kubki do kawy
 • plastikowe filiżanki do kawy z uchem
 • papierowe kubki do kawy
 • kubki do kawy styropianowe SP
 • pokrywki do jednorazowych kubków

Każdy rodzaj kubka do kawy ma swoje zalety i pewne wady, warto więc opisać je dokładniej i przedstawić je. Pozwoli to Państwu dokonać najlepszego wyboru.

Plastikowe filiżanki do kawy


Jednorazowe kubki do kawy z polipropylenu to jeden z najczęściej wybieranych produktów. Plastikowy kubek do kawy jest mocny i niedrogi. Pozwala wlać do środka nawet gorący napój, jeśli wybiorą Państwo kubek z podwójną ścianką nie ma ryzyka oparzenia. Do takich kubków z łatwością znajdą Państwo również pokrywkę. Zestaw kubek + pokrywka to idealny sposób na zapakowanie kawy na wynos lub transport kawy w dostawie.

Ten sam materiał jest też używany do produkcji plastikowych filiżanek do kawy. Często klienci wolą właśnie ten rodzaj pojemnika na kawę. Wygodne ucho z boku filiżanki ułatwia im picie, a także przenoszenie, szczególnie gdy napój jest gorący. Filiżanka do kawy często wygląda też najbardziej elegancko, w naszej ofercie mamy:
 • białe filiżanki do kawy PP
 • plastikowe filiżanki do kawy brązowe

Najczęściej filiżanki do kawy są wybierane w miejscach, gdzie kawa i posiłki są spożywane na miejscu. Zabranie ze sobą napoju w takim pojemniku mogłoby być bowiem nieco niewygodne.

Czy kubki na kawę z plastiku mają jakieś wady? Dla wielu osób te tanie opakowania są zbyt mało ekologiczne. Rzeczywiście może tak być, jeśli zestawimy je z papierowymi kubkami do kawy. Warto jednak pamiętać, że wystarczy wyrzucić plastikowe, zużyte opakowania do odpowiedniego pojemnika, aby zadbać o środowisko. Można więc dać do dyspozycji klientów odpowiedni kosz na odpady z tworzyw sztucznych.
 

Papierowe kubeczki do kawy


Kubki do kawy wykonane z papieru są coraz częściej wybierane przez wiele firm i osoby prywatne. Są zdecydowanie najbardziej ekologicznymi jednorazowymi kubkami na napoje. Z tego względu wybierają je zarówno firmy, punkty gastronomiczne, ale także osoby prywatne. To świetny sposób, by podać swoim gościom kawę, herbatę i inne napoje. Papierowe kubki przydają się szczególnie podczas organizacji imprez w ogrodzie, przy robieniu grilla lub na wycieczkach. Nie ma wtedy potrzeby zbierania naczyń, mycia ich, sprzątanie jest za to bardzo szybkie

Papierowe kubeczki na kawę nie przemakają i nie przeciekają. Odpowiedzialna za to jest laminowana warstwa po wewnętrznej stronie pojemnika. Dodatkowo papierowe kubki mogą mieć bardzo ciekawe wzory, a także występują w wielu wariantach jeśli chodzi o ich objętość:
Można więc w oparciu o tak dużą ofertę wybrać najbardziej odpowiednie opakowania. Różnorodne kubki papierowe do kawy mogą także być podstawą do zaproponowania klientom napojów w różnych wielkościach - na przykład małą kawę, średnią i dużą kawę.

kubki do kawy

Jakie są wady papierowych kubków do kawy? Ciężko je znaleźć. Są tanie, estetyczne i przyjazne dla środowiska. Podstawowe odmiany niezbyt dobrze nadają się do przenoszenia kawy, gdy jest naprawdę gorąca. Producenci jednorazowych kubeczków mają jednak w swojej ofercie termiczne kubki do kawy - mamy je w naszym sklepie.
 

Termiczne kubki do kawy


Kubki papierowe termiczne są bardzo dobrym wyborem w przypadku gorących napojów. Takie kubki na kawę pozwalają zabrać nawet gorący, świeżo nalany napój bez ryzyka oparzenia się. W połączeniu z plastikową pokrywką, papierowe kubki termiczne tworzą idealny zestaw do zabrania kawy na wynos, czy przewożenia jej w samochodzie.

W jaki sposób działa termiczny kubek do kawy? Zasada jego funkcjonowania przypomina nieco termos. Kubek do kawy ma bowiem dwie ścianki, które oddziela od siebie cienka warstwa pustej przestrzeni wypełnionej powietrzem, Ten prosty zabieg sprawia, że gorąca kawa w środku kubeczka nie powoduje znacznego nagrzewania się jego zewnętrznej warstwy. To dość sprytne rozwiązanie, które wykorzystuje coraz więcej punktów gastronomicznych.
 

Kubki jednorazowe ze styropianu


Kolejnym rodzajem kubka do kawy, który pozwala z łatwością chwycić kubek z gorącym napojem są styropianowe kubki jednorazowe. Są niedrogie, estetycznie wyglądają i mogą je Państwo kupić w wielu rozmiarach. Zwykle są białe. Kubki do kawy styropianowe mają jednak pewną wadę. Są dość delikatne. Nie przetrwają tak wiele, jak papierowe kubki termiczne. Przy mocniejszym chwycie mogą pęknąć.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie