Kubki styropianowe

Jednorazowe naczynia i sztućce od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dziś, gdy duża część usług gastronomicznych obejmuje sprzedaż z dostawą lub na wynos możemy odnotować szczyt ilości sprzedaży takich produktów. Do niedawna wśród tego typu produktów najczęściej spotykane były jednorazowe kubki, talerze i inne produkty z plastiku. Ze względu na rosnącą świadomość proekologiczną stopniowo są zastępowane przez znacznie bardziej przyjazne dla środowiska - drewniane, papierowe lub ze styropianu.

kubki styropianowe

Styropianowe kubki można uznać za bardzo przydatne naczynie. W porównaniu do kubków papierowych mają jedną, dużą przewagę. Można w nich trzymać nawet gorący napój bez ryzyka poparzenia się. Styropianowe kubeczki jednorazowe mogą mieć różną wielkość, co świetnie pozwala dać klientom wybór. Gdy oferta jest szeroka, osoby korzystające z usług punktu gastronomicznego mają odpowiedni wybór i chętnie korzystają z możliwości zakupów w danym miejscu.
 

Styropianowe kubki


Kubki są jednym z podstawowych produktów na wyposażeniu każdego punktu gastronomicznego. Często jednorazowe naczynia są najlepszą opcją, która sporo ułatwia. Właściciel, czy pracownicy restauracji, baru lub innego rodzaju lokalu gastronomicznego nie muszą bowiem martwić się o mycie kubków, czy o dodatkowe zezwolenia. Korzystając z jednorazowych naczyń każdego typu warto natomiast zadbać o to, by klienci punktu gastronomicznego nie mieli niemiłych wrażeń z korzystania z naczyń. Z tego względu w Neopaku znajdą Państwo tylko jednorazowe naczynia wysokiej jakości.

Bez dwóch zdań styropianowe kubki są bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwala zabrać kupiony napój ze sobą poza lokal gastronomiczny. Sprawdzają się w restauracjach, barach, a często także na mniejszych stoiskach gastronomicznych. Korzystają z nich restauracje, hotele, pensjonaty, przychodnie, szkoły, uczelnie, a także wiele różnych firm. Również w gospodarstwie domowym kubki ze styropianu niejednokrotnie się przydadzą. To dobry wybór na podanie ciepłych i gorących napojów podczas wycieczek, przyjęć na ogrodzie, a nawet w domu lub mieszkaniu, gdy stosowanie jednorazowo naczyń bywa po prostu wygodniejsze.
 

Popularne kubki ze styropianu


Dlaczego styropianowe kubki są tak popularne? W przypadku wielu zastosowań tego produktu cechy styropianu okazują się bardzo przydatne. Przede wszystkim chodzi o przewodnictwo cieplne. Styropian dobrze izoluje termicznie. Z tego względu nie ma ryzyka poparzenia się, gdy zawartość kubka jest gorąca.

Dużym plusem jest też niska cena zakupu tego rodzaju naczynia. Nie zwiększa znacznie kosztu, który musi ponieść klient kupując napój.

Kubki ze styropianu


Jednorazowe kubeczki cieszą się dużą popularnością. Możemy wyróżnić kilka najbardziej popularnych odmian tych naczyń:
 • plastikowe kubeczki
 • kubki jednorazowe na piwo
 • papierowe kubeczki
 • kubki do kawy
 • kubki ze styropianu
 • polistyrenowe kubki

Każdy ze wspomnianych rodzajów posiada całą serię istotnych zalet i sprawdza się w konkretnym zastosowaniu. Jak na tle pozostałych kubeczków jednorazowych prezentują się kubki ze styropianu?

Styropianowe kubki są przeznaczone do gorących napojów. Zwykle są nimi herbata lub kawa. Co prawda dziś sporo klientów decyduje się na papierowe kubeczki termiczne (z podwójną ścianką i podniesionym dnem), kubki ze styropianu wciąż pozostają częstym wyborem. Oba rodzaje mają bardzo podobne cechy i niemal identyczne zastosowanie. 
 

Styropianowe kubeczki na kawę lub herbatę


Niektóre punkty gastronomiczne sprzedając kawę lub herbatę podają ją w zwykłych, papierowych lub plastikowych kubeczkach. Dla większości klientów jest to niemały problem. Ciężko jest taki napój przenosić, a czasem nawet podnieść. Po prostu naczynie jest zbyt gorące.

styropianowe kubki

Tu swoją przewagę pokazują kubki jednorazowe ze styropianu. Pozwalają bezpiecznie i bezproblemowo trzymać w dłoni kubek z gorącą zawartością, cokolwiek nią jest. Koszt zakupu kubków ze styropianu nie jest przy tym wygórowany.

Zdecydowanie kubki styropianowe są bardzo dobrym wyborem jeśli szukają Państwo jednorazowego naczynia na sprzedawaną herbatę lub kawę.
 

Z czego produkowane są jednorazowe kubeczki?


Kubeczki, talerze, miski i inne jednorazowe naczynia często produkowane są z tworzyw sztucznych. Plastikowe kubeczki są zdecydowanie dobrym wyborem, gdy zwracają Państwo największą uwagę na jak najniższą cenę. Plastik nie jest jednak jedynym materiałem, z jakiego produkowane są jednorazowe kubki i inne naczynia. Dużą popularnością cieszą się bowiem również naczynia jednorazowe z papieru. Papierowe kubki są zdecydowanie o wiele bardziej przyjazne dla środowiska, niż te plastikowe. Są jednak nieco droższe w zakupie, co może przełożyć się na finalną cenę sprzedaży napojów.

Jeżeli szukają Państwo jednorazowego naczynia, które sprawdzi się przy sprzedaży gorących napojów, poza niską ceną warto zwrócić uwagę na właściwości termiczne naczynia. Tu najlepiej sprawdzają się kubeczki ze styropianu, a także plastikowe, ale z podwójną ścianką.
 

Dodatkowy nadruk na kubeczku - darmowa powierzchnia reklamowa dla każdego punktu gastronomicznego


Warto skorzystać z powierzchni kubeczka jednorazowego i wykonać na nim nadruk. To dobry pomysł, ponieważ można tak zareklamować swój punkt gastronomiczny, restaurację, bar lub hotel. Także niektóre duże firmy decydują się na takie rozwiązanie - umieszczenie na jednorazowych naczyniach swojego logo w celach promocyjnych. Taki nadruk nie jest drogi, a ze względu na białą powierzchnię kubeczka jest świetnie widoczny.
 

Jednorazowe kubki ze styropianu - rodzaje dostępne w Neopak


W asortymencie Neopak znajdą Państwo wiele rodzajów styropianowych kubeczków. Różnią się przede wszystkim objętością. Najczęściej kubeczki ze styropianu dostępne są w paczkach po 25, 40, a nawet 100 sztuk. Taki zapas pozwoli obsłużyć wielu klientów chcących zabrać ze sobą gorący napój. Dostępne wielkości styropianowych kubeczków to między innymi:
 • styropianowe kubki do napojów 250 ml białe 25 sztuk
 • kubki ze styropianu o pojemności 200 ml 40 stuk
 • białe kubki styropianowe 200 ml 40 sztuk
 • kubki styropianowe 400 ml 25 sztuk
 • kremowe kubki ze styropianu na napoje 200 ml 2,70 g 100 sztuk

Każdy produkt z kategorii jednorazowych naczyń, który znajduje się w asortymencie Neopak, jest przeznaczony i dopuszczony do kontaktu z napojami i żywnością.

Jaką pojemność kubka styropianowego wybrać? Wiele zależy od tego, jak rozbudowana jest Państwa oferta. Wielu sprzedawców w punktach gastronomicznych decyduje się oddać wybór co do wielkości napoju klientowi. To osoba przychodząca do restauracji lub baru wybiera, czy chce kupić mały, średni, czy duży rozmiar kawy lub herbaty. Kilka wielkości napoju do wyboru jest też sposobem na zachęcenie klienta do zakupu napoju o odpowiedniej (dla sprzedawcy) wielkości, co daje mu największy zysk.
 

Kubki styropianowe w gastronomii


Bez dwóch zdań styropianowy kubek jest dobrym naczyniem jednorazowym, jeśli szukają Państwo możliwości sprzedaży gorących napojów. Jednorazowe naczynia są zresztą bardzo wygodne, z tego względu wiele punktów gastronomicznych decyduje się je oferować swoim klientom. Z tego samego powodu mogą się sprawdzić również przy spotkaniach z wieloma uczestnikami - przyjęciach ze znajomymi lub rodziną.Wybór jednorazowych naczyń jest też niezłą opcją, gdy w imprezie uczestniczą dzieci. Nie ma wtedy obawy o rozbicie szklanek lub ceramicznych kubków. Wtedy dodatkowym plusem jest też możliwość podpisania swojego kubeczka przez każdego młodocianego uczestnika przyjęcia.

Najczęściej styropianowe kubki spotkamy jednak w gastronomii. Zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w dostawie i przy zamówieniu cateringu - kubeczki jednorazowe ze styropianu sprawdzą się w wielu sytuacjach.

10 ciekawych opakowań dla żywności.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie