Filc malarski

Podczas prac remontowych należy odpowiednio zadbać o podłogę, by nie została trwale uszkodzona, zarówno poprzez naniesienie na nią farb lub różnego rodzaju pyłów, jak również poprzez uszkodzenia mechaniczne, powstałe w wyniku przesuwania ciężkich przedmiotów. Jednym z najlepszych rozwiązań, pozwalających na efektywne zabezpieczenie podłogi, jest filc malarski. Nie bez znaczenia jest fakt, iż posiada on warstwę antypoślizgową, która zapewnia stabilność, minimalizując ryzyko przesuwania się folii filcowej.

Gruba warstwa filcu doskonale izoluje podłogę, dzięki czemu nawet duże ilości rozlanej farby lub innych płynów nie będą w stanie dostać się do podłogi i zanieczyścić ją. Sama struktura materiału sprawia, iż minimalizuje się ryzyko przypadkowego przewrócenia i przesuwania się pojemników z farbą. W porównaniu do zwykłej folii malarskiej, filc malarski jest materiałem dużo bardziej wytrzymałym, Nie ma ryzyka, iż podczas przestawiania drabiny lub innych instrumentów dojdzie do jego rozerwania. Któż z nas nie remontował domu z wykorzystaniem folii malarskiej i poświęcał potem długie godziny na doprowadzeniu podłogi do stanu używalności, ze względu na pęknięcie folii?

Filc malarski warto stosować w każdych pracach remontowych, gdy zależy nam na zachowaniu jak najdłużej świeżości podłogi. Zwykłe folie czy też nawet kartony mogą okazać się nie wystarczającym zabezpieczeniem. Rozlane rozpuszczalniki czy też podkłady gruntujące, jak również farby, mogą negatywnie wpłynąć na kondycję podłogi. O ile farbę często daje się usunąć z widocznych miejsc bez większego trudu, o tyle rozpuszczalnik potrafi w bardzo krótkim czasie doprowadzić do odbarwienia się podłogi, a w skrajnych przypadkach również do jej zniszczenia poprzez wypiętrzenie. Foliowa warstwa, znajdująca się w dolnej części filcu malarskiego zabezpiecza podłogę przed tego typu zdarzeniami.

Należy pamiętać również o własnym bezpieczeństwie. Zwykła folia malarska wymaga przytwierdzenia jej (głównie do dolnej części powierzchni ścian, co jest zajęciem czasochłonnym, przy czym bardzo łatwo jest się w nią zaplątać, zwłaszcza w sytuacji, gdy w pomieszczeniu panuje przeciąg i cyrkulacja powietrza powoduje unoszenie się folii pod wpływem działania powietrza.

Filc malarski jest materiałem dużo cięższym niż folia malarska, dzięki czemu jest odporny na działania ruchów powietrza.

Nie trzeba go przymocowywać do powierzchni ścian, jak również położony swobodnie nie powoduje ryzyka zaplątania się pod nogami, mogącego prowadzić do utraty równowagi, a nawet i upadku.

Filc polerski - najlepszy sposób na ochronę podłogi


W trakcie wykonywania prac remontowych często dochodzi do uszkodzenia różnych powierzchni, czy przedmiotów. Warto więc odpowiednio wcześniej przeznaczyć trochę czasu na odpowiednie zabezpieczenie miejsca pracy. Niezależnie od tego, jakie prace planujemy wykonać, pomoże to w utrzymaniu remontowanego miejsca w dobrym stanie. Także późniejsze porządkowanie po zakończonej pracy będzie znacznie szybsze i przebiegnie sprawnie.

To istotne szczególnie w trakcie malowania. Kapiąca farba i inna chemia często powodują ślady, głównie na podłogach, dywanach, czy listwach przypodłogowych. O ile niektóre odmiany nowoczesnych farb łatwo zmyjemy, szczególnie gdy szybko to zrobimy, nie pozostanie na podłodze żaden ślad, to czasem bywa inaczej. Stosowanie niektórych specyfików, jak lakiery, rozpuszczalniki i kilka odmian farby, może nawet spowodować trwałe uszkodzenie podłogi lub dywanu. Właśnie w takiej sytuacji warto wyposażyć się w filc malarski.

Filc malarski pozwoli  zabezpieczyć powierzchnię podłogi, czy dywanu który się na niej znajduje. Jest idealnym produktem do zastosowania podczas malowania - to przemyślany i sprawny sposób zabezpieczenia podłóg, a przy tym nie jest przesadnie drogi.
 

Filc polerski, czy folia malarska?


Większość osób malujących amatorsko swoje mieszkania lub domy stosuje po prostu folię malarską. Jej cienka odmiana zdecydowanie nie nadaje się do położenia na podłodze. W kilka chwil powstałyby w niej spore dziury, a cała folia podjęłaby się. Takie zabezpieczenie mija się z celem - nie uchroni dobrze powierzchni podłogi lub dywanu. Pozorna ochrona sprawi natomiast, że wykonawcy prac będą znacznie mniej ostrożni przy pracy. Praca pójdzie szybko, ale pozostanie po niej sporo czyszczenia.

A może użyć w tej sytuacji grubej folii remontowej lub czarnej folii budowlanej? To znacznie lepszy pomysł, niż stosowanie przezroczystej, cienkiej folii malarskiej. Grubej folii przeznaczonej do remontów można chodzić, a wytrzymałą folia zniesie wiele . Nie zabezpiecza jednak podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi - nie zapewnia żadnej amortyzacji. W przypadku wielu prac remontowych i budowlanych może być to poważnym problemem.

Malowanie wiąże się z wielokrotnym stawianiem ciężkich przedmiotów (np. wiadra z farbą, zaprawą, itp.) na podłodze, przesuwaniem ich i chodzeniem po podłodze w roboczych butach. Idealnie sprawdzi się tu więc filc malarski. Jest nieco podobny w swojej budowie do cienkiego dywanu. Dzięki temu stawiając na tak zabezpieczonej filcem malarskim podłodze różne nawet ciężkie przedmioty, nie spowoduje to uszkodzenia powierzchni podłogi. 
 

Filc malarski to bez wątpienia najlepszy produkt do ochrony podłogi na czas malowania


Dlaczego warto wybrać filc malasrki jako sposób zabezpieczenia podłogi? Filc jest dość gruby, miękki i nie przepuszcza wilgoci, czy chemii. Farba nie dostanie się więc do powierzchni podłogi i nie spowoduje uszkodzenia jej. Jednocześnie dodatkowa folia antypoślizgowa przyklejona od spodu filcu malarskiego zdecydowanie poprawia komfort pracy na tak zabezpieczonej powierzchni.

filc malarski

Antypoślizgowa powierzchnia spodu jest też dużą przewagą filcu malarskiego nad foliowymi zabezpieczeniami. Przy tym samo rozkładanie filcu malarskiego na powierzchni w pomieszczeniu jest bardzo proste. Podobnie do folii budowlanej, filc polerski jest sprzedawany w formie rolki. Bardzo łatwe rozwijanie jej pozwala na osłonięcie całego pomieszczenia w kilka minut. Filc malarski można dodatkowo zamocować, na przykład wykorzystując w tym celu dwustronną taśmę klejącą.
 

Zalety filcu malarskiego


Jakie są największe zalety filcu malarskiego? Przede wszystkim to najlepszy sposób na ochronę podłogi w Państwa mieszkaniu lub w miejscu pracy. Koszt zakupu filcu malarskiego jest nieco wyższy, niż w przypadku folii budowlanej, jego właściwości są jednak warte takiej dopłaty.

Zalety filcu malarskiego:
  • miękki, amortyzuje uderzenia
  • można po nim chodzić
  • nie przepuszcza farby, wilgoci, chemii
  • dostępny w rolce 100 cm x 10 metrów bieżących
  • dobrze dopasowuje się do każdej powierzchni
  • warstwa antypoślizowej folii na spodniej części
  • łatwo można odciąć odpowiedni fragment - wystarczy użyć nożyczek lub noża tapicerskiego
  • można wykorzystać go kilka razy - po pracy wystarczy wysuszyć go i zwinąć z powrotem w rulon


 

Ile kosztuje filc malarski?


Koszt zakupu filcu malarskiego to niecałe pięćdziesiąt złotych za rolkę. Znajduje się tam 10 metrów bieżących filcu malarskiego o szerokości jednego metra. Taka ilość wystarczy do ochrony przeciętnej wielkości pokoju. Filc można łatwo ciąć w celu lepszego dopasowania do kształtu pomieszczenia.
 

Gdzie kupić filc malarski?


Przedstawiony przedmiot jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie podłogi na czas malowania, czy innych prac remontowych. Filc malarski można kupić w Neopaku.  W naszym sklepie znajdą Państwo także inne produkty niezbędne podczas przygotowania do remontu:
  • Ile kosztuje filc malarski?
    Filc malarski jest idealnym rozwiązaniem w momencie gdy potrzebujemy zabezpieczyć powierzchnię podczas remontu zwłaszcza podczas malowania. Filc malarski z folią antypoślizgową charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale izoluje podłogę, aby nie została trwale uszkodzona przez rozlaną farbę czy inne płyny. Filc posiada również właściwości tłumiące drgania i dźwięki. Jest także materiałem cięższym niż na przykład folia malarska, dlatego nie trzeba go dodatkowo przymocowywać.
    W ofercie naszego sklepu Neopak.pl znajdą Państwo rolkę filcu malarskiego, która ma 10 metrów bieżących o szerokości jednego metra. Cena takiej rolki wynosi niecałe 50 zł.
  • Jakie zalety ma filc malarski?
    Podczas prac remontowych warto zabezpieczyć powierzchnię, której nie chcemy zniszczyć, najczęściej mowa tutaj o podłodze. Można to zrobić używając kartonów, bądź foli malarskiej, ale najlepszym rozwiązaniem będzie filc malarski. Filc ten jest na tyle gruby, że farba czy inna substancja nie przedostanie się do podłoża. Przesuwanie przedmiotów czy drabiny nie spowoduje zarysowań, a do tego filc malarski jest na tyle ciężki, że nie trzeba go dodatkowo przymocowywać.
    Innymi zaletami filcu są:
    - można wykorzystać go kilka razy
    - przy pomocy nożyczek łatwo odciąć odpowiedni kawałek
    - na spodzie posiada antypoślizgową warstwę
    - dopasowuje się do każdej powierzchni
    Dobrej jakości filc malarski można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
  • Gdzieś można kupić filc malarski?
    Maty malarskie są idealnym rozwiązaniem w momencie, gdy potrzebujemy zabezpieczyć powierzchnię podczas remontu, malowania. Dzięki grubej warstwie filcu nawet duże ilości farby czy innych substancji nie przedostaną się na podłogę. Filc posiada warstwę antypoślizgową, która zapewnia stabilność, oraz jest cięższy od folii malarskiej, co sprawia, że filc jest bardziej odporny na ruchy powietrza. Filc malarski jest bardzo wytrzymały, a jednocześnie jest też miękki, co sprawia, że świetnie amortyzuje uderzenia. Jest materiałem, który można wykorzystać wiele razy, wystarczy go wysuszyć i ponownie zwinąć w rulon.
    Dobrej jakości filc malarski w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
  • Czym ochronić podłogę podczas remontu?
    Podczas remontu, a dokładniej malowania bardzo ważne jest, aby skutecznie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, których nie chcemy pomalować i uszkodzić. Do wyboru mamy przynajmniej kilka opcji. Najczęściej wybierane są folie malarskie, kartony, często zwykle gazety, lecz najlepszym wyborem wydaje się filc malarski. Oprócz filcu każdy z wyżej wymienionych materiałów musimy przymocować taśmą, ponieważ będą się przesuwać i unosić podczas przeciągu. Filc malarski jest materiałem o wiele cięższym od pozostałych, dlatego wystarczy go tylko rozłożyć, a dodatkowo posiada warstwę antypoślizgową. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu. Kolejną przewagą nad resztą jest grubość i wytrzymałość filcu. Jest na tyle gruby, że nawet ciężkie przedmioty go nie rozerwą, a farba i inne niebezpieczne substancje nie dostaną się do podłogi. Te kilka przykładów pokazują wielką przewagę nad resztą materiałów ochronnych.
     
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie