Każdy remont to potężne wyzwanie. Trzeba zadbać o wiele rzeczy równocześnie, nie mogąc sobie pozwolić na jakiekolwiek niedociągnięcia. Jednym z ważniejszych elementów jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni podłóg oraz przedmiotów, które pozostają na obiekcie na czas remontu.
Jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów są folie ochronne. Mogą posiadać one różną grubość oraz powierzchnię pojedynczego arkusza. Bazując na konkretnych powierzchniach folii ochronnych możemy bez problemu dobrać odpowiedni model do powierzchni wymagającej zabezpieczenia.
Charakter prac niejako determinuje rodzaj wybranej folii.
Jeżeli w planach mamy realizację jedynie uzupełniania ubytków i malowania ścian, zwykła folia malarska w zupełności wystarczy.
Tam, gdzie zachodzi konieczność częstego przesuwania po powierzchni podłogi cięższych przedmiotów lub też istnieje ryzyko upadku takich przedmiotów na podłogę, dużo lepszym rozwiązaniem są płachty. Są one grubsze i wytrzymalsze niż klasyczne folie malarskie.
Warto skorzystać również z dedykowanych pokrowców na materace czy też kanapy, zapobiegające osiadaniu na meblach pyłów, które potrafi mocno spenetrować obicia wykonane z tkaniny, co może stanowić spory problem podczas porządków. Takie dedykowane rozwiązania nie stanowią wielkiego wydatku, mogą jednak zaoszczędzić nam sporo czasu i energii, które należałoby spożytkować na doprowadzenie mebli do stanu używalności.
Jeżeli posiadamy dywany lub wykładziny, warto rozważyć również folię zabezpieczającą do dywanów i wykładzin. Posiada ona z jednej strony delikatną warstwę klejącą, dzięki czemu dobrze przylega do chronionej powierzchni, minimalizując ryzyko naniesienia na nią pyłów i innych zanieczyszczeń. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej mieszanki klejowej usunięcie folii ochronnej nie stanowi większego problemu, nie pozostawia również na dywanach i wykładzinach praktycznie żadnych śladów.
Inwestycja we wszelkiego rodzaju folie ochronne pozwala to zaoszczędzić ogromnych zasobów czasu, który byłby niezbędny do doprowadzenia podłóg i mebli do stanu używalności, zarówno pod kątem wizualnym jak i użytkowym.
Z czego produkuje się folie ochronne?
Tworzywem używanym do produkcji folii ochronnych jest przede wszystkim polietylen. Polietylen to obecnie najczęściej używane tworzywo sztuczne. Został zsyntezowany po raz pierwszy przez Hansa von Pechmanna i jak z wieloma innymi wynalazkami w historii ludzkości bywa, stało się to przypadkowo. Miało to miejsce w 1898 roku jednak proces syntezy polietylenu na skalę przemysłową opracowano dopiero wiele lat później.
Polietylen charakteryzuje się niewielką twardością ale dużą elastycznością. Większość odmian polietylenu ma dużą odporność chemiczną i prawie w ogóle nie wchłania wody. Jest dobrym izolatorem elektrycznym jednak ulega dosyć łatwo naładowaniu elektrostatycznemu. W zależności od rodzaju może być prawie przezroczysty, częściowo przeźroczysty lub nieprzezroczysty.
Polecamy ciekawe artykuły na naszym blogu
Różne jest podejście różnych osób do prac remontowych i wykończeniowych. Jedni ich szczerze nienawidzą. Dla innych są okazją do rozwinięcia skrzydeł kreatywności i symbolem pozytywnej zmiany w życiu. I jednym i drugim przydadzą się folie ochronne. Jednak folie ochronne to nie jedyny rodzaj folii dostępnych do rynku. Chcąc poszerzać wiedzę naszych klientów na temat produktów znajdujących w ofercie sklepu Neopak, polecamy Państwu kilka ciekawych artykułów na naszym blogu, poświęconych różnym rodzajom folii:
- O foliach słów kilka - rodzaje, zastosowanie
- Folia bąbelkowa – jak powstała i jak jej używać?
- Folia bąbelkowa - rodzaje i zastosowania
- Folia stretch - mało znane zastosowania
- Plandeki ogrodowe - poznaj 7 ciekawych zastosowań!