Worki na gruz

Większość remontów, niezależnie od tego, czy dotyczy obiektów użyteczności publicznej, handlowej, usługowej czy też mieszkalnej, generuje spore ilości gruzu. Bardzo ważne jest więc zadbanie o sprawne usuwanie gruzu z terenu prac. Pozwala to nie tylko na zapewnieniu większego porządku na terenie obiektu, zapobiegając przy tym różnego rodzaju urazom i stratom w materiałach i sprzęcie, będących następstwem wypadków i urazów w następstwie potykania się o różnego rodzaju gruz.

Tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania zsypów gruzowych, jedynym rozwiązaniem pozostaje wynoszenie gruzu z obiektu za pomocą specjalistycznych worków na gruz.

Najczęściej wykorzystuje się worki kontenerowe, wyróżniające się pojemnością nawet półtora tysiąca litrów. Worki tego typu transportowane są zwyczajowo za pomocą wyciągów lub innych urządzeń mechanicznych. Mniejsze ilości gruzu mogą być wynoszone z obiektu za pomocą worków HDPE i LDPE czy też worków materiałowych.

Worki na gruz muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością, zarówno ze względu na ryzyko występowania ostrych krawędzi, jak również dużego obciążenia. Worki te nie mogą rozrywać się pod wpływem niedużego obciążenia, gdyż takie sytuacje prowadzić mogą do potencjalnego zagrożenia, do którego wyeliminowania każdy powinien dążyć.

Warto również wspomnieć, iż worki na gruz często znajdują wiele innych zastosowań.

Worki typu BIG BAG doskonale nadają się do przechowywania różnego rodzaju materiałów sypkich, jak chociażby sól drogowa. Worki materiałowe z powodzeniem wykorzystywane są do przechowywania materiałów opałowych, jak drewno, jak również nawozów, pasz oraz surowców wtórnych lub też odzieży. Worki na śmieci są również wykorzystywane do przechowywania opon lub odpadów oczekujących na wywóz do odpowiedniego miejsca składowania. Są one wytrzymalsze, niż zwykłe worki na śmieci, kupowane w marketach. Zastosowanie grubszej folii znacząco wpływa na wytrzymałość worka, jak również jego uszkodzenie, czy to w postaci przebicia czy rozerwania. Lepiej sobie radzą z większym obciążeniem, umożliwiając wynoszenie gruzu z miejsca wykonywania prac w niewielkich partiach, możliwych do wyniesienia przez jedną osobę bez nadmiernego obciążania jej kręgosłupa.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj