Tektury do remontu


Każdego dnia w swoim życiu spotykamy się z materiałem będącym połączeniem makulatury, tkanin oraz ścieru drzewnego.

 

Mowa oczywiście o tekturze. Tekturę widzimy w formie opakowań kartonowych, robią codzienne zakupy, połacie tektury spotykamy również w odbieranych paczkach, stanowiące swoiste zabezpieczenie poszczególnych warstw pakunku. Z tekturą spotykamy się również podczas remontów. Jest to bardzo wdzięczny materiał, który dzięki swoim właściwościom potrafi zapobiegać zanieczyszczeniu powierzchni podłogi, chroniąc ją również przed uszkodzeniami mechanicznymi, będącymi następstwem przesuwania przedmiotów.
 

Roli tektury w naszym życiu często nie doceniamy. To właśnie opakowania tekturowe każdego dnia trafiają do sklepów, w których robimy codzienne zakupy. Ten wdzięczny materiał jest chętnie poddawany procesowi recyklingu, dzięki czemu nie pozostaje obojętny na nasze środowisko. Dzięki zastosowaniu materiałów, które można ponownie przetwarzać, jak również nieskomplikowanemu procesowi produkcji, tektura jest materiałem tanim w produkcji, dzięki czemu wykorzystywanie jej nie stanowi nadmiernego obciążenia dla budżetu.
 

Tektura posiada wiele zalet, których nie sposób tu wymienić. Mnogość zastosowań również może przyprawić o zawrót głowy. Warto jednak wiedzieć, iż tektura pozwala na zoptymalizowanie wielu procesów, jak również zwiększenie bezpieczeństwa podczas realizacji wielu czynności, przy stosowaniu równoczesnej optymalizacji kosztów. To właśnie niskie koszta zwiększają możliwości wykorzystania tektury w zakresie pakowania przedmiotów, dzięki czemu przedmioty są zapakowane w bezpieczniejszy sposób, minimalizując ryzyko uszkodzenia.
 

W ofercie naszego sklepu nabyć można tekturę zarówno litą jak i falistą. Każda z nich nadaje się jako zabezpieczenie paczek oraz powierzchni podłóg podczas prowadzonych prac remontowych. Można wybierać pomiędzy poszczególnymi wariantami, różniącymi się od siebie grubością materiału jak również wymiarami poszczególnych arkuszy czy też rolek. Dzięki szerokiej ofercie łatwiej znajdziesz tekturę, która będzie spełniała Twoje wymogi, zarówno w zakresie wymiarów jak i rodzaju (niezależnie od tego, czy potrzebujesz tektury falistej czy też litej).

Tektury do remontu - zabezpiecz dowolną powierzchnię przed zniszczeniem


W celu odpowiedniego zabezpieczenia powierzchni na czas trwania remontu lub budowy, polecamy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wytrzymałej tektury falistej. Tektury do remontu pozwalają ochronić dom lub mieszkanie przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zakurzeniem, zabrudzeniem lub zachlapaniem.Podczas wykonywania prac budowlanych każdego typu, często wykorzystywane są zarówno środki chemiczne mogące uszkodzić powierzchnię np. podłogi, jak i duże i ciężkie przedmioty - także mogą mieć niszczycielski wpływ dla niektórych powierzchni.
 

Wykorzystanie tektury do remontu w celu zabezpieczenia podłóg


Jednym z najczęstszych sposobów wykorzystania tektury do remontu jest zabezpieczenie powierzchni podłogi przed jej zniszczeniem. Z wykorzystaniem tego materiału jest to bardzo proste. Wystarczy odciąć z rolki odpowiedni fragment falistej tektury i położyć go w miejscu, które ma zostać zabezpieczone. Dodatkowo można przytwierdzić arkusz tektury do podłogi, na przykład wykorzystując w tym celu taśmę klejącą lub taśmę dwustronną.

Warstwa wytrzymałej tektury sprawia, że powierzchnia podłogi jest chroniona przed każdego rodzaju zabrudzeniem oraz zachlapaniem. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu związanego z późniejszym czyszczeniem podłogi po remoncie. Niektóre środki chemiczne, jak farby, kleje i lakiery, mogą okazać się ponadto niemalże niemożliwe do usunięcia.

Dodatkową zaletą zabezpieczania podłogi warstwą wytrzymałej tektury jest możliwość chodzenia po niej i ustawiania nawet ciężkich przedmiotów. W trakcie remontu niejednokrotnie są wykorzystywane ciężkie worki z materiałami budowlanymi, farby i inna chemia w dużych wiadrach, a także różne maszyny budowlane. Dzięki ustawianiu ich na warstwie tektury można uniknąć niepotrzebnych zniszczeń i związanych z nimi kosztó.
 

Rodzaje tektury do remontu


W sklepie internetowym Neopak znajdą Państwo kilka rodzajów tektury do remontu. Nasi klienci najczęściej decydują się na wybór tektury falistej w formie wygodnej rolki. To niedrogi materiał, dzięki któremu można ochronić dowolną powierzchnię lub przedmioty. Tektura w formie rulonu jest dostępna w Neopaku w jednym z kilku rozmiarów: Dzięki temu mogą Państwo wybrać najbardziej odpowiednią szerokość arkusza tektury i zapas, który wystarczy na czas całego remontu.

Kolejnym rodzajem artykułów w tej kategorii jest tektura lita. Nie jest to bardzo popularny przedmiot, chociaż świetnie się sprawdza w roli zabezpieczenia dla różnego rodzaju przedmiotów i powierzchni. Jest to rodzaj kartonowego papieru, który jest bardzo gruby. Dzięki temu ma dobrą wytrzymałość - warto zastosować takie rozwiązanie na czas transportu lub przechowywania różnych rzeczy. Przemysł meblarski oraz branża remontowo-budowlana są jednymi z głównych odbiorców litej tektury. Powodem jest możliwość taniego i szybkiego zabezpieczenia dużych, płaskich powierzchni.

W ofercie sklepu internetowego z opakowaniami Neopak znajduje się kilka wariantów litej tektury:
 • tektura lita 100 cm x 20 metrów bieżących o gramaturze 100g/m2;
 • tektura lita 100 cm x 15 metrów bieżących o gramaturze aż 280g/m2.
Wybierając grubszą tekturę można w jeszcze lepszy sposób zabezpieczyć dowolny przedmiot.
 

Właściwości tektury falistej do remontu


Jednym z najczęściej stosowanych podczas remontów form zabezpieczenia powierzchni jest tektura falista. Jedna z jej właściwości jest to, że posiada dużą sztywność w jednym kierunku (na szerokość). Druga płaszczyzna tektury pokryta jest specjalnym falami (tektura karbowana), przez co jest elastyczna i łatwo dopasować ją do konkretnego kształtu. Dzięki tej właściwości, tektura falista nadaje się świetnie do owijania dużych przedmiotów - na przykład szaf i innych mebli. Można ją także ustawić dookoła pomieszczenia tak, aby przylegałą do jego ścian. Dzięki temu można w prosty i szybki sposób zabezpieczyć różne powierzchnie i przedmioty na czas trwania prac remontowych.

Do największych zalet tektury falistej w rolce należą:
 • wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne - rozdarcie, przedziurawienie, rozcięcie;
 • świetna ochrona zabezpieczonego przedmiotu przed uderzeniami, wstrząsami (dobra amortyzacja dzięki karbowanej powierzchni);
 • bardzo niski koszt zakupu;
 • format wygodnego rulonu;
 • jest łatwa w transporcie i przechowywaniu - zwinięta nie zajmuje dużo miejsca;
 • nie wygina się w jednym kierunku;
 • w drugim kierunku jest bardzo giętka;
 • bardzo łatwo można ją zainstalować;
 • chroni przed zachlapaniem, zabrudzeniem - nie przepuszcza wilgoci.
Właściwości tektury litej to:
 • wykonana z grubego papieru tekturowego;
 • wytrzymała na przecięcie;
 • chroni przed zachlapaniem, zabrudzeniem, porysowaniem;
 • jest tania w zakupie.

Wykorzystanie tekturyfalistej i tektury litej jako opakowanie


Oba rodzaje tektury dostępne w sklepie internetowym Neopak pozwalają na wykorzystanie ich jako rodzaj opakowania. Wystarczy wyciąć odpowiednią wielkość arkusza tektury z rolki i zabezpieczyć nim konkretny przedmiot do wysyłki lub na czas transportu.  Taki pakunek trzeba dodatkowo zakleić taśmą pakową.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie