Tektura dwuwarstwowa falista - rolki

W zależności od preferowanej metody przechowywania i wysyłki, nasz sklep oferuje szeroką gamę arkuszy tektury, z których wszystkie zapewniają trwałą ochronę i niezawodną podszewkę dla przedmiotów o delikatnych powierzchniach zewnętrznych.

Niezależnie od tego, czy klienci kupują ze źródeł internetowych, czy zamawiają online od sprzedawców tradycyjnych, każdy konsument oczekuje, że jego produkty dotrą szybko – i będą w dobrym stanie. Czy zastanawiałeś się, jakiego rodzaju opakowania używasz do wysyłki swoich produktów? To ważna decyzja, ponieważ może to być różnica między klientem jednorazowym, a klientem dożywotnim.
 

Większość sprzedawców pakuje swoje produkty w opakowania kartonowe. Ich wykonanie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego surowca. Wykorzystuje się w tym celu tekturę falistą. W naszej ofercie znaleźć można rolki tektury falistej, z której nie tylko można produkować opakowania kartonowe dopasowane do własnych potrzeb. To właśnie tektura falista służy często do zabezpieczania przedmiotów na czas magazynowania i wysyłki. Stosuje się ją do bezpośredniego zawijania produktów, lecz również jako materiał przekładkowy na poszczególnych poziomach składowania na palecie.

 

Co więc warto wiedzieć o tekturze falistej?

Z papierni rolki papieru są transportowane do zakładu tektury falistej (konwertującej). W zakładzie warstwy papieru są zagniatane i sklejane w celu utworzenia tektury falistej, która jest następnie cięta, drukowana, składana i sklejana w celu wykonania ekspozycji lub pudełek wysyłkowych większości produktów w lokalnym supermarkecie.
 

Czym jest tektura falista?

Tektura falista składa się z trzech warstw papieru, które składają się z wewnętrznej i zewnętrznej podkładki oraz nośnika falistego (który ma kształt pofałdowany pomiędzy nimi). Tektura falista ma wiele zalet opakowaniowych, w tym:

 • Wytrzymałość
 • Niewielka masa własna
 • Zapewnia odpowiednią ochronę zapakowanym przedmiotom
 • Jest tania w użytkowaniu
 • wykonanie z materiału nadającego się do recyklingu sprawia, iż tektura jest falista jest materiałem przyjaznym środowisku
NEOPAK: Tektura Falista - Rolki - opakowania kartonowe, zabezpieczanie przedmiotów na czas magazynowania i wysyłki

Rolki z tekturą falistą - do wykorzystania podczas remontu i nie tylko

Tektura falista jest bardzo tanim i wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne materiałem. Z tego względu jest świetnym budulcem różnego rodzaju opakowań oraz zabezpieczeń dla niemal dowolnych towarów. Niewątpliwym atutem każdego opakowania wykonanego z tektury falistej jest aspekt ekologiczny. To biodegradowalny produkt, który pochodzi z makulatury. Decydując się na takie opakowania, mogą mieć Państwo pewność, że nie spowodują strat dla środowiska naturalnego.

Tektura falista w formie rolek o łącznej długości od piętnastu do nawet stu metrów bieżących to materiał chętnie wykorzystywany podczas remontu, budowy i innych prac wymagających solidnego zabezpieczenia niektórych powierzchni. Na arkuszu takiej dwuwarstwowej, mocnej tektury można postawić nawet ciężkie przedmioty, a także po niej chodzić. Warstwa tektury chroni podłogi i inne podłoża przed ewentualnymi zniszczeniami, co pozwoli uniknąć nieprzewidzianych kosztów i napraw.
 

Zastosowanie tektury falistej w rolce podczas remontu

Każdy remont oznacza wiele ciężkiego sprzętu, dużych opakowań z materiałami budowlanymi, a także sporą ilość kurzu i pyłu. Dodając do tego wykonawców prac, którzy cały dzień przemieszczają się w pomieszczeniu, warto pomyśleć o porządnym zabezpieczeniu podłogi mieszkania lub domu. W celu zabezpieczenia przed zachlapaniem farbą lub lakierem,a także drobnymi uszkodzeniami, można z powodzeniem wykorzystać arkusz grubej malarskiej folii budowlanej, który także znajdą Państwo w sklepie z opakowaniami Neopak. Taka folia malarska nie chroni jednak przed większymi uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku większych prac remontowych lub chcąc zabezpieczyć podłogi i inne miejsca w jak najlepszy sposób, warto więc zastosować wytrzymałe i grube arkusze dwu warstwowej tektury falistej.

Podłogi pokryte arkuszami z tektury są odpowiednio chronione, więc:
 • posadzka lub podłoga nie zniszczą się w trakcie remontu;
 • po tak zabezpieczonej podłodze można chodzić w roboczych butach;
 • można na niej postawić ciężkie przedmioty, materiały budowlane i maszyny;
 • gruba tektura chroni przed dostępem farby, lakieru, wilgoci, klejów, innej chemii;
 • po zabezpieczonej podłodze można przesuwać różne rzeczy nie powstaną rysy;
 • wykonawcy prac poruszają się tylko po zabezpieczonych miejscach.

Dodatkowymi atutami są bardzo szybki montaż i demontaż takiej ochrony. Wystarczy wyciąć odpowiednie fragmenty tektury falistej z rolki i ułożyć je w miejscu, które chcą Państwo zabezpieczyć. Dodatkowo tekturę można przytwierdzić za pomocą taśmy klejącej.

Zabezpieczenie podłóg nie jest jedynym zastosowaniem sprzedawanej w formie rolek tektury falistej. Wiele osób używa jej także do ochrony różnych przedmiotów o dużych gabarytów, na przykład mebli, podczas transportu. Warto wykorzystać arkusze tektury falistej na przykład podczas przeprowadzki - pozwolą na ochronę przewożonych rzeczy.
 

Opakowania wykonane z tektury falistej w rolkach

Niektóre firmy używają tektury falistej w formie rolek do samodzielnego tworzenia tanich opakowań. Wystarczy odciąć odpowiedni fragment kartonowej tektury za pomocą ostrego noża lub nożyczek i skleić całość taśmą. Wykorzystując taką tekturę zamiast zwykłych pudełek kartonowych można także zapakować towar o nietypowym kształcie lub dużych gabarytach.

Tektura falista w jednej płaszczyźnie zachowuje swoją sztywność, natomiast w drugiej - jest łatwa do formowania. Dzięki temu możliwe było jej nawinięcie na rolkę. Taka cecha odróżnia ją choćby od zabezpieczeń foliowych (są elastyczne i plastyczne w każdym kierunku) oraz większych arkuszy kartonu (jest sztywny w obu płaszczyznach i trudny do formowania). Dzięki temu z powodzeniem można wykorzystać taką tekturę do zrobienia opakowania dla płaskiego lub podłużnego przedmiotu. Po zaklejeniu taśmą lub owiniętą w folię stretch takie opakowanie jest bardzo wytrzymałe i dobrze chroni zawartość.
 

Z czego jest wykonana tektura falista w rolce?

Ten rodzaj zabezpieczenia lub opakowania został wykonany z tektury pochodzącej z makulatury. Karbowana powierzchnia tektury znacznie zwiększa jej wytrzymałość i powoduje, że daje odpowiednią odporność na uszkodzenia mechaniczne. W porównaniu z “płaską” kartonową tekturą, jej falista wersja pozwala na wyginanie jej zgodnie z falami. Rolka zawiera podaną w opisie przedmiotu długość dwuwarstwowej tektury o fali typu B.

Gramatura takiego produktu wynosi 200g/m2, a za proste odwijanie odpowiedniej długości materiału odpowiada wygodna forma rulonu (tektura w rolce).
 

Jakie są wymiary tektury falistej?

Sprzedawana w sklepie internetowym Neopak tektura falista w rolce posiada dwa wymiary - szerokość rolki, a także ilość tektury nawiniętej na taki rulon (podaną w metrach bieżących).

Przykładowe wymiary tektury falistej z Neopaku to:
 • rolka tektury falistej 100 cm x 15 metrów bieżących;
 • wytrzymała tektura falista o szerokości 100 cm i długości 50 metrów;
 • tektura falista 100cm x 100 metrów;
 • 2-warstwowa tektura falista 120cm/50mb;
 • rulon tektury falistej o wymiarach 50 centymetrów x 50 metrów bieżących.
NEOPAK - Tektura Falista - Rolki - rozmaite zastosowanie: tektura falista doskonale zda egzamin podczas zabezpieczania przedmiotów na czas magazynowania i wysyłki, tektura falista spradzi się również w budownictwie i podczas remontu
 • Do czego służą torby z tektury karbowanej?
  Opakowania papierowe tego typu są wykonane z tektury falistej z otwartą falą. Produkowane są w naturalnym beżowym kolorze, dzięki czemu znakomicie podkreślają wartości marki takie jak odpowiedzialność, zrównoważony rozwój oraz troska o środowisko. Jednocześnie torby z tektury falistej gwarantują niezwykle efektowny i bardzo oryginalny wygląd.  Rozwiązania tego typu są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców poszukujących nowoczesnych, a jednocześnie nieszablonowych opakowań do pakowania gadżetów firmowych oraz pozostałych upominków.
   
 • Jakie są zalety tektury falistej?
  Tektura falista powstaje z dwóch warstw papieru, a do tego jest bardzo elastyczna, dzięki czemu z łatwością dopasowuje się do różnych przedmiotów, na przykład świetnie sprawdzi się do owinięcia mebli czy ścian podczas remontu.

  Tektura falista jest produkowana bez wybielaczy lub barwników, co dodatkowo zwiększa jej zdolność do recyklingu i zmniejsza wpływ na środowisko. Arkusze tektury falistej można tak łatwo utylizować, ponieważ ulegają biodegradacji, gdyż jest to produkt naturalny.

  Największymi zaletami tektury falistej są: 
  • właściwości ochronne na przykład przed wilgocią
  •  dobra amortyzacja zabezpieczonego przedmiotu
  •  wytrzymałość na uszkodzenia
  •  niski koszt zakupu
  •  łatwość użytkowania
  Dobrej jakości tekturę falistą w bardzo korzystnych cenach możemy kupić na stronie neopak.pl.
 • Do czego można wykorzystać tekturę falistą?
  Tektura falista jest materiałem, który ma szerokie zastosowanie w przemyśle, handlu, a także w użytku codziennym. Wykonana jest z wysokiej jakości tektury, która składa się z trzech warstw papieru. Tektura falista ma niewielką masę własną, jest przy tym wytrzymała do tego tania w użytkowaniu. Jest przyjazna środowisku, gdyż wykonana jest z materiału nadającego się do recyklingu. Tektura ta często wykorzystywana jest do wyrobu pudełek czy zabezpieczenia przedmiotów. Bardzo często profesjonaliści i amatorzy sięgają po tekturę falistą podczas prac remontowych. Bardzo duże znaczenie ma to, że tektura jest materiałem wytrzymałym. Skutecznie zabezpiecza to różne powierzchnie przed zarysowaniami. Może być używana do ochrony podłóg oraz mebli.
   
 • Gdzie kupić solidną tekturę falistą?
  Tektura falista wbrew pozorom posiada ogromne możliwości pod względem jej zastosowania. Poleca się ją do opanowania tłukących się produktów takich jak szkło lub porcelana, do owijania książek, ale także do ochrony podłogi podczas remontów. Tektura falista składa się z trzech warstw papieru, znajdująca się pomiędzy nimi warstwa środkowa jest falowana.
  Tektura falista ma co najmniej tyle samo zalet co zastosowań, a najważniejsze to:
  - jest lekka
  - wytrzymała i wydajna
  - tania
  - ekologiczna
  - amortyzuje uderzenia i wstrząsy
  - chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi
  Dobrej jakości tekturę falistą w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie