Tektura falista - rolki

W zależności od preferowanej metody przechowywania i wysyłki, nasz sklep oferuje szeroką gamę arkuszy tektury, z których wszystkie zapewniają trwałą ochronę i niezawodną podszewkę dla przedmiotów o delikatnych powierzchniach zewnętrznych.

Niezależnie od tego, czy klienci kupują ze źródeł internetowych, czy zamawiają online od sprzedawców tradycyjnych, każdy konsument oczekuje, że jego produkty dotrą szybko – i będą w dobrym stanie. Czy zastanawiałeś się, jakiego rodzaju opakowania używasz do wysyłki swoich produktów? To ważna decyzja, ponieważ może to być różnica między klientem jednorazowym, a klientem dożywotnim.

Większość sprzedawców pakuje swoje produkty w opakowania kartonowe. Ich wykonanie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego surowca. Wykorzystuje się w tym celu tekturę falistą. W naszej ofercie znaleźć można rolki tektury falistej, z której nie tylko można produkować opakowania kartonowe dopasowane do własnych potrzeb. To właśnie tektura falista służy często do zabezpieczania przedmiotów na czas magazynowania i wysyłki. Stosuje się ją do bezpośredniego zawijania produktów, lecz również jako materiał przekładkowy na poszczególnych poziomach składowania na palecie.

 

Co więc warto wiedzieć o tekturze falistej?

Z papierni rolki papieru są transportowane do zakładu tektury falistej (konwertującej). W zakładzie warstwy papieru są zagniatane i sklejane w celu utworzenia tektury falistej, która jest następnie cięta, drukowana, składana i sklejana w celu wykonania ekspozycji lub pudełek wysyłkowych większości produktów w lokalnym supermarkecie.

Czym jest tektura falista?

Tektura falista składa się z trzech warstw papieru, które składają się z wewnętrznej i zewnętrznej podkładki oraz nośnika falistego (który ma kształt pofałdowany pomiędzy nimi). Tektura falista ma wiele zalet opakowaniowych, w tym:

 • Wytrzymałość
 • Niewielka masa własna
 • Zapewnia odpowiednią ochronę zapakowanym przedmiotom
 • Jest tania w użytkowaniu
 • wykonanie z materiału nadającego się do recyklingu sprawia, iż tektura jest falista jest materiałem przyjaznym środowisku

Rolki z tekturą falistą - do wykorzystania podczas remontu i nie tylkoTektura falista jest bardzo tanim i wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne materiałem. Z tego względu jest świetnym budulcem różnego rodzaju opakowań oraz zabezpieczeń dla niemal dowolnych towarów. Niewątpliwym atutem każdego opakowania wykonanego z tektury falistej jest aspekt ekologiczny. To biodegradowalny produkt, który pochodzi z makulatury. Decydując się na takie opakowania, mogą mieć Państwo pewność, że nie spowodują strat dla środowiska naturalnego.

Tektura falista w formie rolek o łącznej długości od piętnastu do nawet stu metrów bieżących to materiał chętnie wykorzystywany podczas remontu, budowy i innych prac wymagających solidnego zabezpieczenia niektórych powierzchni. Na arkuszu takiej dwuwarstwowej, mocnej tektury można postawić nawet ciężkie przedmioty, a także po niej chodzić. Warstwa tektury chroni podłogi i inne podłoża przed ewentualnymi zniszczeniami, co pozwoli uniknąć nieprzewidzianych kosztów i napraw.

 

Zastosowanie tektury falistej w rolce podczas remontuKażdy remont oznacza wiele ciężkiego sprzętu, dużych opakowań z materiałami budowlanymi, a także sporą ilość kurzu i pyłu. Dodając do tego wykonawców prac, którzy cały dzień przemieszczają się w pomieszczeniu, warto pomyśleć o porządnym zabezpieczeniu podłogi mieszkania lub domu. W celu zabezpieczenia przed zachlapaniem farbą lub lakierem,a także drobnymi uszkodzeniami, można z powodzeniem wykorzystać arkusz grubej malarskiej folii budowlanej, który także znajdą Państwo w sklepie z opakowaniami Neopak. Taka folia malarska nie chroni jednak przed większymi uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku większych prac remontowych lub chcąc zabezpieczyć podłogi i inne miejsca w jak najlepszy sposób, warto więc zastosować wytrzymałe i grube arkusze dwu warstwowej tektury falistej.

Podłogi pokryte arkuszami z tektury są odpowiednio chronione, więc:
 • posadzka lub podłoga nie zniszczą się w trakcie remontu;
 • po tak zabezpieczonej podłodze można chodzić w roboczych butach;
 • można na niej postawić ciężkie przedmioty, materiały budowlane i maszyny;
 • gruba tektura chroni przed dostępem farby, lakieru, wilgoci, klejów, innej chemii;
 • po zabezpieczonej podłodze można przesuwać różne rzeczy nie powstaną rysy;
 • wykonawcy prac poruszają się tylko po zabezpieczonych miejscach.

Dodatkowymi atutami są bardzo szybki montaż i demontaż takiej ochrony. Wystarczy wyciąć odpowiednie fragmenty tektury falistej z rolki i ułożyć je w miejscu, które chcą Państwo zabezpieczyć. Dodatkowo tekturę można przytwierdzić za pomocą taśmy klejącej.

Zabezpieczenie podłóg nie jest jedynym zastosowaniem sprzedawanej w formie rolek tektury falistej. Wiele osób używa jej także do ochrony różnych przedmiotów o dużych gabarytów, na przykład mebli, podczas transportu. Warto wykorzystać arkusze tektury falistej na przykład podczas przeprowadzki - pozwolą na ochronę przewożonych rzeczy.

 

Opakowania wykonane z tektury falistej w rolkachNiektóre firmy używają tektury falistej w formie rolek do samodzielnego tworzenia tanich opakowań. Wystarczy odciąć odpowiedni fragment kartonowej tektury za pomocą ostrego noża lub nożyczek i skleić całość taśmą. Wykorzystując taką tekturę zamiast zwykłych pudełek kartonowych można także zapakować towar o nietypowym kształcie lub dużych gabarytach.

Tektura falista w jednej płaszczyźnie zachowuje swoją sztywność, natomiast w drugiej - jest łatwa do formowania. Dzięki temu możliwe było jej nawinięcie na rolkę. Taka cecha odróżnia ją choćby od zabezpieczeń foliowych (są elastyczne i plastyczne w każdym kierunku) oraz większych arkuszy kartonu (jest sztywny w obu płaszczyznach i trudny do formowania). Dzięki temu z powodzeniem można wykorzystać taką tekturę do zrobienia opakowania dla płaskiego lub podłużnego przedmiotu. Po zaklejeniu taśmą lub owiniętą w folię stretch takie opakowanie jest bardzo wytrzymałe i dobrze chroni zawartość.
 

Z czego jest wykonana tektura falista w rolce?Ten rodzaj zabezpieczenia lub opakowania został wykonany z tektury pochodzącej z makulatury. Karbowana powierzchnia tektury znacznie zwiększa jej wytrzymałość i powoduje, że daje odpowiednią odporność na uszkodzenia mechaniczne. W porównaniu z “płaską” kartonową tekturą, jej falista wersja pozwala na wyginanie jej zgodnie z falami. Rolka zawiera podaną w opisie przedmiotu długość dwuwarstwowej tektury o fali typu B.

Gramatura takiego produktu wynosi 200g/m2, a za proste odwijanie odpowiedniej długości materiału odpowiada wygodna forma rulonu (tektura w rolce).

 

Jakie są wymiary tektury falistej?Sprzedawana w sklepie internetowym Neopak tektura falista w rolce posiada dwa wymiary - szerokość rolki, a także ilość tektury nawiniętej na taki rulon (podaną w metrach bieżących).

Przykładowe wymiary tektury falistej z Neopaku to:
 • Do czego służą torby z tektury karbowanej?
  Opakowania papierowe tego typu są wykonane z tektury falistej z otwartą falą. Produkowane są w naturalnym beżowym kolorze, dzięki czemu znakomicie podkreślają wartości marki takie jak odpowiedzialność, zrównoważony rozwój oraz troska o środowisko. Jednocześnie torby z tektury falistej gwarantują niezwykle efektowny i bardzo oryginalny wygląd.  Rozwiązania tego typu są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców poszukujących nowoczesnych, a jednocześnie nieszablonowych opakowań do pakowania gadżetów firmowych oraz pozostałych upominków.
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Szerokość
Rodzaj tektury
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj