Cichoodwijalne

Taśmy pakowe mają wiele zalet, między innymi zapobiegają niezauważonemu otwarciu opakowania, kontaktowi wody z produktem, informowaniu i ostrzeganiu klientów (taśmy z nadrukiem), a także przyspieszają różne procesy. Głośny dźwięk wydawany podczas odwijania rolki taśmy samoprzylepnej jest zdecydowanie największą wadą większości taśm samoprzylepnych nawiniętych na szpule.

Taśmy z cichym odwijaniem są fantastycznym rozwiązaniem, gdy nie chcesz słyszeć, jak taśma odwija się ze szpuli. Ich unikalna konstrukcja sprawia, że odwijanie taśmy ze szpuli jest znacznie mniej hałaśliwe niż w przypadku zwykłych taśm pakowych.

Taśmy cichoodwijalne wykonane są w specjalny sposób. Zostaje pokryta bardzo cienką warstwą polimeru. Sama powłoka nie daje taśmie żadnych dodatkowych korzyści, ale eliminuje hałas powstający podczas odwijania.

Poprzez zróżnicowanie grubości i materiału użytego do powlekania, producenci mogą kontrolować, jak głośne lub ciche są ich taśmy. Ogólnie rzecz biorąc, grubsze powłoki powodują, że taśmy są głośniejsze. Powłoki akrylowe na bazie wody są bardziej powszechne, ponieważ zapewniają wystarczający efekt tłumiący na warstwach nawijanych, a jednocześnie oferują dobrą przejrzystość i odporność na wodę po zadrukowanej stronie taśmy.

Materiałem, z którego wykonane są taśmy cicho odwijane jest polipropylen (PP), a klej został zmodyfikowany. Zastosowanie PP jako nośnika obniża koszt produktu w porównaniu z cichymi taśmami PVC. Taśmy cichoodwijalne są wytrzymałe i bardzo elastyczne. Komfort pracy z taśmą tego rodzaju gwarantują jej właściwości:

Ponieważ ich rozciągliwość pozwala na bardziej skuteczne i dokładne zaklejanie opakowań, te taśmy są przyjemniejsze w użyciu niż standardowe taśmy pakowe.

Warto też dodać, że nie tracą one w dużym stopniu na wytrzymałości. Dalej można z ich pomocą zabezpieczać towary w opakowaniach. Co prawda, czasami może się okazać użycie minimalnie większej ilości taśmy niż w przypadku innych, ale ciężko uznać to za poważną wadę, ich cena jest bardzo atrakcyjna.

Świetnie się sprawdza również w domach, gdzie nie jest konieczna maksymalna siła klejenia, która może wręcz stanowić przeszkodę dokonując drobnych domowych napraw, które nie wymagają koniecznie poważniejszej ingerencji w rzecz. Taśmy cichoodwijalne się świetnie sprawdzą, wszędzie, gdzie ich potrzebujesz.

Neopak, taśmy cichoodwijalne

W naszej ofercie znajdziesz taśmy cichoodwijalne, które w znacznym stopniu zwiększą komfort Twojej pracy, bądź pracy Twoich pracowników. Jeśli zastosujesz je raz, nie będziesz chciał wrócić do innych rozwiązań. Przekonaj się na własną rękę. Jeśli nie wiesz, który model wybrać, skorzystaj z komunikatora, pomożemy Ci. Tworząc duże zamówienie możesz negocjować z nami cenę, warto więc czasami się wyposażyć od razu w większą ilość tego środka, szczególnie jeśli wiesz, że go zużyjesz w niedalekiej przyszłości.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Długość taśmy
Szerokość taśmy
Typ taśmy
Kolor
Rodzaj kleju
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj