Reklamówki foliowe zrywane na rolce

Zrywki na rolce to najpopularniejsze torebki służące do pakowania różnego rodzaju artykułów na świecie. Ich niewielka waga oraz wygodna forma od lat stawia je na pozycji lidera wśród opakowań służących do transportu. Idąc na zakupy czy to do galerii czy do osiedlowego sklepu spotykamy się z nimi i sami z nich korzystamy. Stanowią one dobre rozwiązanie dla każdego biznesu ponieważ prócz wygody użycia są one również tanie. Dlaczego warto zaopatrzyć się więc w reklamówki na rolce? Przede wszystkim ze względu na estetykę i utrzymanie porządku w swojej firmie. Rolka stanowi stały punkt poboru reklamówek, a jak sama nazwa wskazuje "zrywki" odrywamy jednym ruchem upłynniając proces pakowania.

Zrywki występują w różnych opcjach. Przede wszystkim warto kierować się ich parametrami technicznymi i wielkością. Mimo wszystko warto pamiętać o tym, że tradycyjna zrywka nie jest rozwiązaniem dla dużych i ciężkich przedmiotów. Pomieści ona towar, który waży maksymalnie kilka kilogramów, a najczęściej służy do pakowania pojedyńczych produktów spożywczych takich jak chleb, owoce, warzywa czy wyroby sprzedawane na wagę. W większości punktów zrywki są darmowe i ogólnodostępne dla klientów.

Zrywki wykonane są z cienkiej folii HDPE, która odznacza sie dużą elastycznością, tak więc możemy bez problemu owinąć nią szczelnie produkty. Transparentność natomiast pomaga w łatwym zidentyfikowaniu zawartości opakowania bez potrzeby ponownego jego otwierania. Ten rodzaj opakowania ze względu na swoją lekkość nie zwiększa końcowej masy produktu przez co jest bardzo komfortowy w użyciu. Zastosowane w zrywkach zakończenia , tak zwane "uszy" dają nam możliwość zawiązania woreczka i zapobiegania przed wysypaniem się jego zawartości. Zdecydowanie jest to produkt pierwszej potrzeby w większości sklepów. Zrywki są całkowicie wodoodporne, tak więc jest to ich kolejny istotny atut.

W naszym sklepie neopak.pl oferujemy Państwu zrywki o bardzo wysokiej jakości pochodzące od wiodących producentów zaopatrujących duże i liczące się na rynku przedsiębiorstwa. Stawiamy na najwyższą jakość produktów, dlatego jesteśmy pewni, że zakupione u nas spełnią wszelkie Państwa oczekiwania. Jeśli jednak potrzebują Państwo wsparcia naszych pracowników zapraszamy do kontaktu. Odpowiedzą oni na Państwa pytania i pomogą wybrać odpowiednie i opytmalne dla Państwa rozwiązania. Zamówienia realizujemy z największą starannością, a wszystko to by Państwa biznes zawsze był dobrze zaopatrzony.

Foliowe woreczki odrywane na rolce
Popularne “zrywki” są bardzo często wykorzystywane w wielu sklepach spożywczych i innych branżach. Pozwalają na bardzo tanie i szybkie zapakowanie artykułów i towarów  dostępnych pojedynczo lub w formie sypkiej. Wykonane z folii woreczki pozwalają na szczelne zamknięcie artykułów, przez co nadają się do pakowania żywności i bezpieczne transportowanie jej. Gdy jest taka potrzeba, woreczek można pozostawić jednak otwarty - wtedy cyrkulacja powietrza nie spowoduje szybszego psucia się niektórych artykułów spożywczych (np. owoców lub pieczywa).

Formą dystrybucji takich woreczków może być dedykowany podajnik z uchwytem dopasowanym do standardowej średnicy rolki z odrywanymi foliówkami. Bez przeszkód można też stosować rolki z woreczkami foliowymi bez dodatkowych akcesoriów. Popularność woreczków foliowych sprawia, że są powszechnie wykorzystywane w niemal wszystkich sklepach spożywczych - dużych supermarketach, a także małych sklepikach osiedlowych. To jeden z najwygodniejszych sposobów na pakowanie niewielkich produktów.


 

Z czego wykonane są zrywki foliowe na rolce?Zadaniem foliowych woreczków dostępnych w formie zrywek jest bezpieczne zapakowanie niewielkich artykułów. Nie mogą być przy tym zbyt kosztowne, ani zajmować niepotrzebnie miejsca. Ich waga powinna być jak najniższa, aby pakowane w zrywki produkty nie stawały się zauważalnie cięższe - mogłoby to narazić klientów na wyższe koszty w przypadku produktów sprzedawanych na wagę. Dodatkowo, często zawartością foliówek zrywanych z rolki są rzeczy o dość nieregularnym kształcie. Materiał użyty do produkcji zrywki musi oczywiście być bezpieczny w kontakcie z żywnością i nie wchodzić w nią reakcje chemiczne.

Cechami, które są pożądane w przypadku foliowych zrywek są więc wytrzymałość, niska masa i elastyczność. Takie właściwości zapewnia folia HDPE. Cienka warstwa elastycznej folii pozwala na zapakowanie niemal dowolnych przedmiotów i produktów spożywczych bez ryzyka szybkiego rozdarcia lub zniszczenia opakowania. Woreczek wykonany z folii HDPE można w prosty sposób zawiązać bez użycia dodatkowych narzędzi, przez co staje się on hermetyczny. Nie ma także problemy, by stosować ze zrywkami foliowymi narzędzi usprawniających pakowanie - na przykład zaklejarek do worków foliowych.

Dzięki wykorzystaniu folii HDPE, woreczki foliowe są w pełni bezpieczne w kontakcie z żywnością. Warto natomiast pamiętać o tym, że szczelne zamykanie niektórych produktów nie jest wskazane (na przykład warzyw, owoców, pieczywa).

 

Jak zapakować żywność przy użyciu woreczków foliowych typu zrywka?Pakowanie przy użyciu zrywek foliowych jest bardzo proste. Wystarczy umieścić produkt wewnątrz, można dodatkowo zamknąć opakowanie. Kiedy warto to zrobić? Zamknięcie jest szczególnie istotne w przypadku produktów sypkich, które mogłyby wylecieć z foliowego woreczka. Warto więc dobrze zawiązać worek foliowy po umieszczeniu w nim bakalii, orzechów, słodyczy (np. cukierków, krówek, ciastek), i tym podobnych. Szczególną uwagę do hermetycznego zamknięcia należy przyłożyć, gdy zawartością są produkty aromatyczne, a także te bardziej wilgotne. Najlepiej więc porządnie zamknąć mięso, sery, ryby, a także żywność która mogłaby spowodować zabrudzenia.

Nie powinno się natomiast na dłuższy czas zamykać w szczelny sposób warzyw i owoców. Brak cyrkulacji powietrza sprawia, że gnicie i psucie się jest znacznie przyspieszone, a warzywa lub owoce w szczelnym zamknięciu mogłyby nie nadawać się do spożycia już po kilku dniach. Podobnie wygląda sprawa pakowania pieczywa. Szczelne zamknięcie powoduje szybsze starzenie się chleba lub bułek - ich wysychanie. W obu przypadkach najlepiej zastosować torebki papierowe, choć torebki foliowe również mogą się sprawdzić. Wystarczy nie zamykać ich szczelnie lub wypakować produkty od razu po powrocie z zakupów do domu.
Do pakowania żywności wartu użyć zrywek foliowych dostępnych w Neopaku.

 

Alternatywy dla foliowych zrywekCzęsto stosowaną alternatywą dla foliowych zrywek na rolce są torebki papierowe. Mają większość zalet foliowych woreczków, choć nie nadają się do pakowania pewnych grup produktów. Foliówki są niemal niezastąpione do pakowania mięs, ryb i wilgotnych produktów, gdyż pozwalają na całkowicie szczelne zamknięcie. W wielu innych zastosowaniach równie dobrze sprawdzą się woreczki papierowe, które wiele osób ceni ze względu na ich ekologiczne pochodzenie. Warto jednak wiedzieć, że torebki foliowe także mogą być przyjazne dla środowiska, jeżeli po użyciu użytkownik umieści je w odpowiednim pojemniku na odpady.

 

Rodzaje zrywek foliowychFoliowe reklamówki mogą występować w kilku odmianach. Mogą się różnić budową (z cieńszej i tańszej lub grubej, lecz droższej folii)  i sposobem zamknięcia. Niektóre woreczki foliowe nie posiadają uszu i służą do pakowania mniejszych artykułów w sklepie, albo jako opakowanie na śniadanie. Większe woreczki foliowe przeważnie posiadają wygodne uszy do przenoszenia zakupów. 

Tak jest w przypadku reklamówek foliowych HDPE w wymiarze 21x7x42 centymetrów w rolce o pojemności aż 500 sztuk. Ten model posiada wygodne uchwyty do przenoszenia.
 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie