Reklamówki foliowe folia HDPE

Folia HDPE powstaje w procesie polimeryzacji etanu. Sprawia to, że tworzywo sztuczne użyte w procesie produkcji staje się termoplastyczne, giętkie i przezroczyste. Pozwala to na produkcję z jego użyciem artykułów pakowych takich jak torebki foliowe (popularne "zrywki"), woreczki śniadaniowe, reklamówki o większej nośności w różnych wariantach. Służą one na co dzień do pakowania żywności, niektórych materiałów chemicznych, materiałów przeznaczonych dla rolnictwa oraz do przechowywania lub transportu przedmiotów o różnym przeznaczeniu. Największa zaletą jest ich niska masa w stosunku do wytrzymałości, którą nam oferują. Dlatego też są to produkty bardzo popularne wśród przedsiębiorców, które prócz doskonałych właściwości kuszą także niską ceną.
 

Folie HDPE produkuje się z popularnego polietylenu.


Cechuje go wysoka odporność na substancje jak smary, tłuszcze, chemikalia i oleje. Można używać ich w praktycznie każdych warunkach, nawet przy ekspozycji na skrajnie wysokie i niskie temperatury oraz poddawać go wpływowi wody i wilgoci. Nie utraci on swoich właściwości, a ergonomiczne wykończenie w postaci potocznie zwanych "uszu" zapewni wygode podczas transportu i ułątwi pracę. Folia ta występuje w różnych wariantach kolorystycznych, choć przeważnie jest ona transparentna. Z jej użyciem wykonuje się także torebki prezentowe czy reklamówki z różnymi motywami lub nadrukami reklamowymi. Stanowią one doskonałą bazę pod materiały promocyjne, ale także okazują sie pomocne przy codziennych czynnościach związanych z zakupami czy pakowaniem przedmiotów przeznaczonych do transportu.

Przy dokładnym zawiązaniu lub zamknięciu woreczka uzyskujemy zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi negatywnie wpływającymi na zawartość opakowania. Mowa tu o pyle, kurzu, brudzie, ale i wilgoci. Polietylen zastosowany w woreczkach HDPE nie przepuszcza także zapachów co stanowi kolejny atut i przemawia za wykorzystywaniem ich do pakowania aromatycznych produktów spożywczych.
Oferowane w naszym sklepie woreczki z folii HDPE odznaczają się bardzo wysoką jakością. Współpracujemy z producentami, którzy od lat produkują tego typu woreczki przez co mamy pewność, że ich jakość zawsze jest taka sama. Oferujemy rozwiązania dla biznesu, ale także dla użytkowników domowych, którym zależy na najlepszej jakości produktów. Zapraszamy więc Państwa do zaznajomienia się z naszą szeroką ofertą woreczków z folii HDPE.

Reklamówki foliowe z folii HDPE


Zastanawiają się Państwo, jakie są najpopularniejsze opakowania na rynku? Być może są nimi właśnie reklamówki foliowe. Zwykle tego typu worki na zakupy i do innych celów produkowane są z folii LDPE lub HDPE. W tej kategorii znajdą Państwo reklamówki foliowe z folii HDPE. Czym charakteryzuje się ten rodzaj tworzywa sztucznego? Folia HDPE jest cienka, bardzo wytrzymała, a przy tym szeleszcząca. Ta ostatnia cecha pozwoli z łatwością rozpoznać reklamówkę wykonaną z tego tworzywa.

Przykładem reklamówki foliowej wykonanej z folii HDPE może być worek celofanowy. Celofan jest wykonany z HDPE i ma jego wszystkie cechy. Kiedy warto postawić na reklamówki foliowe z folii HDPE? Ten produkt sprawdza się w przypadku pakowania towarów o dość regularnych kształtach, które wymagają solidnego opakowania. Dzięki swojej dużej sztywności, reklamówki z HDPE są nieco szeleszczące i dają niezła ochronęzawartości.
 

Co to jest folia HDPE?


Użyta do produkcji reklamówek foliowych folia HDPE produkowana jest z tworzyw sztucznych. Materiałem użytym do produkcji jest tu polietylen o sporej gęstości, charakteryzujący się wysoką strukturą cząsteczek. Stąd pochodzi też skrót tego typu tworzywa. HDPE rozwijamy jako High Density Poliethylene. Z takiego tworzywa produkowane są nie tylko reklamówki foliowe. Tworzywo sztuczne HDPE jest też podstawą do produkcji pojemników na olej opałowy, czy rur kanalizacyjnych. Jak widać, jest to dość uniwersalny materiał, który znajduje wiele zastosowań.

Jak odróżnić reklamówki foliowe z folii HDPE od tych z folii LDPE? Różnica polega na tym, jaką gęstość ma struktura materiału - folii użytej do produkcji reklamówki. HDPE oznacza wysoką gęstość cząsteczek, przez co są bardzo odporne, a przy tym mają cieńsze ścianki. Reklamówki foliowe z folii LDPE charakteryzuje natomiast nieco większa elastyczność, są bardziej sprężyste i łatwiej przybierają różne kształty. Błyszczące i nieco miękkie reklamówki foliowe z folii LDPE są rozciągliwe, w przeciwieństwie do szeleszczących reklamówek foliowych z folii HDPE.

Co jeszcze musimy wiedzieć o reklamówkach foliowych HDPE i LDPE? Dobrą wiadomością jest to, że oba rodzaje tworzywa sztucznego (polietylen) nadają się do recyklingu.
 

Reklamówki z folii HDPE - główne cechy


Co wyróżnia reklamówki foliowe z folii HDPE? Przede wszystkim ten niedrogi produkt jest szeleszczący w dotyku i nieco sztywny.Bardziej przypomina celofan, niż popularne reklamówki z folii LDPE - te są bowiem znacznie bardziej miękkie i elastyczne. W porównaniu z folią HDPE, reklamówki foliowe HDPE cechują się nieco większym zakresem temperatur, w których zachowują swoje właściwości. To od -50 do aż 110 stopni Celsjusza. Tworzywo sztuczne o niskiej gęstości (LDPE) traci swoje właściwości już po przekroczeniu 85 stopni.  Reklamówki foliowe z HDPE są mało rozciągliwe, za to bardzo odporne. Praktycznie nie jest możliwe rozerwanie ich gołymi rękami, bez użycia ostrego narzędzia.

reklamówki foliowe z folii hdpe

Cechami wspólnymi z reklamówkami z folii LDPE jest natomiast możliwość laminowania i możliwość dość łatwego recyklingu. Z folii LDPE produkowane są woreczki strunowe, a także worki na śmieci. HDPE służy natomiast do produkcji reklamówek foliowych, rur kanalizacyjnych, a także zakrętek do butelek PET.
 

Rodzaje reklamówki z folii HDPE


W naszym sklepie internetowym Neopak mogą Państwo znaleźć produkty do pakowania różnego typu. Wśród reklamówek foliowych mamy zarówno takie wykonane z folii LDPE jak i z folii LDPE. Dostępne reklamówki z folii HDPE to między innymi:
 • torebki śniadaniowe Jan Niezbędny 18 x 28 cm 100 sztuk
 • reklamówki do 1 kg 16 x 4 x 33 cm
 • foliowe reklamówki w rolce 22 x 44 x 6 cm
 • torby foliowe HDPE 15x12 cm
 • torebki foliowe HDPE 15 x 20 cm
 • reklamówki z folii HDPE ze świątecznym wzorem 200 sztuk
 • reklamówka do 3 kg 22 x 5 x 38 cm
 • i wiele innych

W Neopaku mogą Państwo znaleźć reklamówki foliowe z folii HDPE w różnych rozmiarach. Można więc bez trudu dopasować opakowanie do planowanego zastosowania.
 

Ile kosztują reklamówki foliowe z folii HDPE?


Koszt zakupu reklamówek foliowych z folii HDPE w dużej mierze zależy od ich wielkości.  Duży wpływ na jednostkową cenę tego opakowania ma również ilość reklamówek foliowych HDPE w jednej paczce. Najtańsze reklamówki kosztują nieco ponad 2 złote za 100 sztuk.  Reklamówki foliowe z folii HDPE w większym rozmiarze kosztują kilka do kilkunastu złotych za kilkaset sztuk. To bardzo ekonomiczne opakowania, które kosztują zaledwie kilka groszy za sztukę.

Jedną z największych zalet reklamówek foliowych jest ich niski koszt zakupu. Dzięki temu można udostępnić dużą ilość reklamówek swoim klientom bez obawy o narażenie na duży koszt. Dodanie reklamówki foliowej z folii HDPE do zakupów nie wpływa znacznie na zysk sprzedawcy.
 

Gdzie kupić reklamówki foliowe z folii HDPE?


Reklamówki foliowe z folii HDPE są dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego Neopak. W Neopaku znajdą Państwo reklamówki foliowe, a także inne opakowania w różnych rozmiarach. Zachęcamy zatem do sprawdzenia naszej oferty i wyboru opakowań, które spełnią Państwa oczekiwania.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie