Torby papierowe

Torby papierowe to praktyczne rozwiązanie dla codziennych zakupów. Mogą znaleźć również wiele innych zastosowań. Stanowią ekologiczną alternatywę dla opakowań z tworzyw sztucznych. Są lekkie, wytrzymałe, nadają się do wielokrotnego użytku, wiele z nich wytworzona jest z surowców z recyklingu. Zazwyczaj są również biodegradowalne. Podkreślają przyjazny środowisku styl życia.

Szeroki asortyment toreb papierowych w Neopak pozwoli wybrać produkt idealny do Państwa potrzeb.

 


Zalety toreb papierowych

 • Są ekologiczne - w większości powstają z surowców odnawialnych i są biodegradowalne, co minimalizuje negatywny pływ na środowisko.
 • Możliwość wielokrotnego użycia - torby papierowe o wytrzymałej konstrukcji przyczynią się do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów.
 • Powyższe cechy sprawiają, że są dobrą alternatywą dla opakowań z tworzyw sztucznych i w przeciwieństwie do nich, nie będą przez wiele lat zalegać na wysypisku.
 • Estetyka - często projektowane z dbałością o wygląd co sprawia, że są eleganckie i atrakcyjne wizualnie. Współcześnie nawet szara torba papierowa sprawdzi się jako opakowanie prezentu.
 • Wielofunkcyjność - torby papierowe nadają się do wielu zastosowań, w szczególności zakupów i przechowywania.
 • Niewielka waga, co ułatwia ich noszenie.
 • Dobra przepuszczalność powietrza, co jest przydatne m.in. przy zakupach i przechowywaniu produktów wymagających dobrej wentylacji.
 • Kwestie wizerunkowe - torby papierowe nie tylko symbolizują troskę o środowisko, ale nadają się również do celów marketingowych dzięki łatwości nadrukowywania na nie treści.
 
💡 Czy wiedziałeś, że według różnych szacunków papier można przetworzyć nawet 5-8 razy.  Każde przetworzenie papieru powoduje utratę zaledwie 5-10% jego masy. Dlatego torby papierowe to jedne z najbardziej ekologicznych opakowań.
 

Dlaczego torby papierowe są tak ekologiczne?


 

Chociaż nie można podważyć przydatności opakowań z tworzyw sztucznych w niektórych zastosowaniach, to jednak torby papierowe mają olbrzymią zaletę w postaci przyjazności dla środowiska. Wynika to z kilku powodów:

 • są biodegradowalne czyli rozkładają się do związków prostych w wyniku naturalnych procesów biologicznych;
 • jeśli produkowane są z surowca pierwotnego, to ścier drzewny najczęściej pozyskiwany jest z upraw leśnych prowadzonych z zachowaniem zasad prawidłowej gospodarki leśnej;
 • nadają się do, a najczęściej również pochodzą z racyklingu; torby papierowe z recyklingu wymagają zużycia mniejszej ilości energii i wody niż produkowane z surowca pierwotnego;
 • są nietoksyczne i stanowią mniejsze zagrożenie dla oceanów niż tworzywa sztuczne.

 

Przeznaczenie toreb papierowych


 

Do główny zastosowań toreb papierowych należą:

 • pakowanie zakupów detalicznych,
 • katering,
 • promocja marek i produktów poprzez nadruki reklamowe,
 • pakowanie upominków i prezentów,
 • rozdawanie materiałów promocyjnych na konferencjach i targach,
 • przechowywanie i transport dokumentów, folderów i materiałów biurowych.torba papierowe, torby papierowe, ekologiczna

 

Kreatywne zastosowanie toreb papierowych


Dla toreb papierowych można znaleźć wiele kreatywnych zastosowań, w szczególności wykorzystać je do wielu projektów upcyklingowych. Przekształcić można je w maski na imprezy dla dzieci, dekoracje na święta, organizery do przechowywania przyborów biurowych, wykorzystać w projektach artystycznych - przykładowo decoupage, oraz wielu innych.

Pamiętajcie, że nawet zużyta torba papierowa może się przydać. Resztki pozostałego z niej papieru można wykorzystać przykładowo jako wypełniacz do paczek. A kiedy papier przestanie być już potrzebny, należy wyrzucić go do właściwego pojemnika na surowce wtórne.


Rodzaje toreb papierowych


 

Dostępne w sklepie Neopak torby papierowe charakteryzują się różnymi cechami, dostosowanymi do różnych potrzeb. Dlatego dla Państwa wygody pogrupowaliśmy je w kilku kategoriach.

 

Rodzaj torbyOpis
Torby papierowe klockowe Jedne z najpopularniejszych opakowań, które swoją nazwę zawdzięczają kształtowi. Uniwersalne i łatwe w użyciu - wystarczy je rozłożyć i są gotowe do pakowania.
Torby papierowe ekologiczne Wykonane z ekologicznych materiałów, odznaczające się dużą wytrzymałością i nadają do wielokrotnego użytku oraz do recyklingu.
Torebki papierowe PREMIUM LUX Charakteryzują się doskonałym wykończeniem, ponadprzeciętną estetyką i najwyższą jakością. Są wytrzymałe na obciążenia i nie pozwolą zniknąć wśród konkurencji.
Torby papierowe karbowaneBardzo wytrzymałe i posiadające cechy amortyzujące torby karbowane to opakowania nietuzinkowe i bardzo estetyczne.
Torby papierowe ozdobneCieszą się popularnością jako torebki na prezenty pozwalając oszczędzać czas na pakowanie.
Torby papierowe kolorowe Dostępne są w wielu kolorach, które nie pozwolą się zgubić w tłumie. Nadadzą się na różne okazje.
Torby papierowe białeCharakteryzują się estetycznym wyglądem i czystością formy. Doskonale nadają się na firmowe nadruki, które będą dobrze widoczne na białym tle.
Torby papierowe brązoweUniwersalne, neutralne i funkcjonalne. A do tego niedrogie.
Torebki papierowe dla dzieci Żywa kolorystyka, bajkowe wzory i nadruki sprawią, że torebki te będą doskonałe do zapakowania prezentów dla najmłodszych.
Torby papierowe świąteczneTorby, które dzięki swojemu wzornictwu będą doskonałe do wręczania upominków świątecznych.
Torby papierowe Kraft Torby z papieru typu kraft to bardzo ekologiczne opakowania papierowe, które są do tego idealnym nośnikiem reklamowym.
Torebki na prezenty i torby na upominki W tych kategoriach wyodrębniliśmy dla Państwa opakowania ze względu na ich podstawowe przeznaczenie - wręczanie prezentów i upominków.


W sklepie Neopak oferujemy również możliwość zakupu wybranych toreb w pakietach po 10 lub 12 sztuk.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie