Siatki na zakupy

Nie trzeba wyjaśniać, do czego służy siatka na zakupy. Ten prosty produkt jest doskonałą alternatywą dla foliowych reklamówek, toreb papierowych i innych rodzajów opakowań. Do największych zalet siatek na zakupy należy bez wątpienia ich wszechstronność i bardzo kompaktowe wymiary. Można więc bez problemu zabrać ze sobą siatkę wybierając się na zakupy. Pozwoli to na spakowanie produktów i powrót do domu. Bez konieczności kupowania worków lub reklamówek. Jest to jednocześnie ekonomiczne, ale także wyjątkowo ekologiczne postępowanie.

Niewielkie rozmiary siatek na zakupy sprawiają, że można nosić je ze sobą. Za każdym razem idąc do sklepu wystarczy zabrać siatkę, co pozwoli nam na wygodny powrót z towarem.
 

Siatki na zakupy z bawełnianej siatki


Woreczki na zakupy mogą być wykonane z bawełnianej siatki. To mocny materiał, odpowiedni do transportu zakupów. Bawełniane siatki na zakupy okazują się przydatne podczas każdych zakupów, ale także zawsze wtedy, kiedy musimy coś przenieść. Pakowanie do bawełnianej siatki pozwala na dużo wygodniejsze przenoszenie, niż upychanie rzeczy w kieszeniach lub trzymanie ich w dłoniach. Te woreczki z siatki są jednocześnie funkcjonalne i bardzo praktyczne.

siatki na zakupy

Tym, co pozwoliło bawełnianym siatkom na zakupy stać się tak popularnym produktem jest również ich niska cena. Wyposażenie się w siatkę na zakupy może być pierwszym krokiem do stylu “Zero waste”.
 

Wygodne worki z siatki na owoce i warzywa


Tym, co często transportujemy z wykorzystaniem bawełnianych siatek na zakupy są warzywa lub owoce. Zakupy w osiedlowym sklepie, czy w dużym markecie - siatka przyda się w każdej z tych sytuacji. Dużym plusem podczas pakowania owoców lub warzyw jest zachowanie pełnej przewiewności. Towary nie psują się, nie zaparzają, przez co dłużej pozostaną świeże i atrakcyjnie wyglądające. Zapakowanie owoców lub warzyw do foliowego worka mogłoby po nawet krótkim czasie znacznie pogorszyć ich właściwości.

Niewielkie siatki na zakupy mają optymalną pojemność do zapakowania typowych zakupów z warzywniaka. Można do nich włożyć do kilkunastu owoców, jak cytryny, pomarańcze, czy inne.
 

Bądź “Zero waste” wybierając siatki na zakupy


Przewaga bawełnianych worków na zakupy, czy siatek na zakupy nad foliowymi reklamówkami jednorazowymi jest oczywista. Pozwala w dużej mierze zadbać o środowisko naturalne. Torby możemy bowiem użyć wiele razy, a dzięki jej kompaktowym wymiarom po złożeniu okazuje się ona bardzo praktyczna. Można na co dzień nosić ją w kieszeni, albo trzymać w samochodzie.
 

Bawełniane siatki na zakupy


Przydatność siatek na zakupy wynika z kilku aspektów tego produktu. Najważniejszym z nich jest prawdopodobnie ograniczenie wymiarów tego opakowania. Dzięki temu można zabrać go wszędzie ze sobą. Gdy zatrzymamy się na zakupy lub musimy spakować coś innego, nie musimy kupować żadnego opakowania, gdyż mamy je przy sobie. Siatki na zakupy występują w różnych rozmiarach. Mają odpowiednią nośność do swojego rozmiaru, a przy tym wciąż są kompaktowe. Powiedzenie, że zwinięte mieszczą się w zamkniętej dłoni nie jest tu żadną przesadą. 

Woreczki z siatki bawełnianej są świetną alternatywą dla innych opakowań spotykanych w sklepach. Z powodzeniem zastępują:
 • reklamówki foliowe
 • worki jednorazowe
 • torby papierowe
 • jednorazówki z folii

Stosowanie tego produktu jest więc dobrym działaniem w kierunku troski o środowisko. Materiał jest dość elastyczny, dlatego torba ma sporą pojemność mimo początkowo niewielkich wymiarów. Niektóre odmiany siatek bawełnianych na zakupy są dodatkowo zawiązywane sznureczkiem. Pozwala to na komfortowe przenoszenie zakupów bez ryzyka wyspania się ich lub wypadnięcia.
 

Rodzaje woreczków na zakupy z bawełnianej siatki


W naszym sklepie Neopak znajdą Państwo kilka odmian tego opakowania. Bawełniane woreczki na zakupy z siatki są dostępne w różnych kolorach:
 • czarne siatki na zakupy
 • bawełniane woreczki z siatki ecru

Mają też Państwo wybór między siatką bawełnianą z uszami lub workiem na zakupy ze sznureczkiem. Oba rozwiązania posiadają swoich zwolenników. Jeśli planują Państwo powrót do domu z zakupami niesionymi w ręce, z pewnością sprawdzą się siatki na zakupy z długimi uszami.
 

Wymiary siatek na zakupy


Oferta siatek na zakupy z bawełny jest rozbudowana. W jej skład wchodzą nie tylko siatki czarne i w kolorze ecru, z uszami lub wiązane sznureczkiem, ale też różne ich rozmiary. Pozwala to na dobranie idealnego opakowania do konkretnych potrzeb - małych lub nieco większych zakupów. Nasi klienci chętnie wybierają:
 • siatka na zakupy 15 x 20 cm
 • bawełniana siatka na zakupy ECRU 15 x 20 cm
 • siatka bawełniana na zakupy 25 x 30 centymetrów
 • woreczek z siatki bawełnianej 30 x 45 cm
 • czarna siatka na zakupy ze sznurkiem 30 x 45 cm
 • siatka na zakupy paryżanka (z długimi uszami)
 

Najbardziej ekologiczne opakowania na zakupy to te wielorazowe


Wiele osób zastanawia się, jakie opakowania na zakupy są najbardziej ekologiczne. Większość z nas twierdzi, że są nimi opakowania wykonane z papieru. Pochodzą z makulatury i nadają się do prostego recyklingu. Są też biodegradowalne. Ciężko wyobrazić sobie jednak, by korzystać z papierowego worka na zakupy wielokrotnie. Jest po prostu zbyt delikatny, mógłby łatwo się podrzeć lub zniszczyć w inny sposób. Naszym zdaniem bardzo dobrym wyborem są więc worki na zakupy z bawełnianej siatki. Można używać ich wielokrotnie, a w razie zabrudzenia można je łatwo wyczyścić, czy nawet wyprać w pralce.

siatka na zakupy

To właśnie możliwość wielokrotnego wykorzystywania tego samego worka na zakupy sprawia, że jest przyjazny dla środowiska. Dla wielu osób bawełniane siatki na zakupy są nieodłączną częścią każdych zakupów i jednoznacznie kojarzą się ze stylem “zero waste”. Wielokrotne korzystanie z tego samego opakowania sprawia także, że jest bardzo atnie. Nie trzeba bowiem wiele razy płacić za opakowanie w sklepie, którego użyjemy tylko jeden raz
 

Właściwości siatek na zkaupy


Jakie zalety i parametry mają te worki? Bawełniane siatki na zakupy są ekologicznym produktem z surowca mającego naturalne pochodzenie. Są więc w pełni przyjazne dla środowiska, szczególnie jeśli użyjemy woreczka wielokrotnie. Bawełniane siatki na zakupy są elastyczne i nieco rozciągliwe. Dzięki temu do małego opakowania można włożyć dużo większą zawartość. Zwykle są nią owoce i warzywa, chociaż te wszechstronne worki można wykorzystać także w inny sposób. Przewiewność tych worków sprawia, że bez problemu zapakujemy w nie nawet produkty, które inaczej uległyby uszkodzeniu. Jako doskonała alternatywa dla foliowych reklamówek i papierowych jednorazowych worków siatki na zakupy zdobywają uznanie coraz większej ilości klientów.

Właściwości siatki bawełnianej na zakupy:
 • elastyczna, można do niej sporo zapakować
 • małe rozmiary pustej siatki - bez problemu mieści się w kieszeni lub samochodowym schowku
 • niewielki koszt zakupu
 • ekologiczne
 • można ich używać wielokrotnie
 • dostępne w kolorach czarnym i ECRU
 • posiadają wygodne uszy lub przydatny sznurek do zamknięcia otworu
 • przewiewne
 • różne rozmiary do wyboru
 

Ile kosztuje bawełniana siatka na zakupy?


To nie jest jednorazowe opakowanie, jak bywa to w przypadku foliowych reklamówek i papierowych toreb na zakupy. Bawełniana siatka na zakupy jest natomiast produktem wysokiej jakości. Można stosować ją wielokrotnie, a nawet prać w pralce. Nawet gdy się zabrudzi, nie musimy jej wyrzucać, zamiast tego czyszcząc siatkę.

Koszt zakupu siatki na zakupy to - w zależności od jej rodzaju - od kilku do kilkunastu złotych za sztukę.

Już po kilku wyjściach na zakupy koszt zakupu wyrówna się z kwotą zaoszczędzoną na niekupowaniu jednorazowych torebek.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie