Worki materiałowe polipropylenowe (PP)

Worki polipropylenowe są produktem, z którym mogą spotkać się Państwo w każdej gałęzi przemysłu, ale także w więszkości domostw. Ich wielofunkcyjność doceniana jest przez szerokie grono ich użytkowników, a właściwości jakimi się cechują pozwalają na zastosowanie ich podczas pakowania i transportu większości towarów oraz przedmiotów. Worki te ze względu na wykonanie z włókien polipropylenowych odznaczają się wysoką odpornością na ciężary oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo zabezpieczają przed zabrudzeniem swoją zawartość oraz otoczenie jeśli zawartość jest problematyczna pod względem utrzymaia czystości.

Worki polipropylenowe (worki PP) produkowane są z polipropylenu, który jako materiał pakowy jest jednym z najwytrzymalszych. Gęsto tkana włóknina zabezpieczy materiały sypkie (te naturalne i sztuczne) przed rozsypaniem. Wykorzystywane są one głównie w przemyśle spożywczym, przetwórczym, chemicznym, a także w ogrodnictwie, sadownictwie oraz podczas większości prac porządkowych. Sa wielorazowe, tak więc pozwalają Państwu na wymierne oszczędności. Podczas prac ogrodniczych można spakować w nie trawę, ścinki drzew i krzewów, ziemię i wszelkiego rodzaju nawozy organiczne. Polipropylen jest odporny na ich działanie i procesy rozkładu, daltego magazynowanie, nawet długoterminowe nie stanowi dla nich większego problemu. Z workami tego typu mogą spotkać się Państwo także na wszelkiego rodzaju targowiskach. Ze względu na swoją strukturę i właściwości nadają się one do pakowania żywności takiej jak warzywa, owoce czy też zboża. Szczelna struktura nie pozwoli na wysypywanie się zawartości, a jednocześnie nie spowoduje "zaparzenia" się produktów spożywczych.

Worki polipropylenowe to także rozwiązanie dla dużych zakładów przetwórstwa, są łatwe w użyciu i nie zajmują powierzchni magazynowej. Kompaktowe wymiary po złożeniu pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, a samo ich użytkowanie nie sprawia dużego problemu. Worek PP jest gotowym do użycia produktem. W opcjach dostępne są worki zwykłe, jak i laminowane. Te laminowane zapobiegają pyleniu co ma duże znaczenie podczas przechowywania i pakowania na przykład węgla, eko groszku, cementu czy innych pylących produktów. Dostępne są w różych wersjach kolorystycznych oraz rozmiarach.

Zapewniamy Państwu najwyższą jakość produktów oraz ekspresową przesyłkę zakupionych przedmiotów. Zależy nam na Państwa opinii i zadowoleniu, dlatego dokładamy wszelkich starań, by zakupione u nas produkty sprostały Państwa wymaganiom. Zapraszamy!

Polipropylenowe worki materiałowe


Worki materiałowe z polipropylenu (PP) nadają się do wykorzystania w wielu dziedzinach handlu, przemysłu i rolnictwa. Również gospodarstwa domowe z nich korzystają - często możemy je spotkać jako sposób przechowywania warzyw, materiałów opałowych lub jako duże worki na śmieci. Skąd taka popularność materiałowych worków polipropylenowych? Odpowiedzią jest połączenie niskiej ceny, dużej objętości i sporej ładowności. Z tego względu worki materiałowe PP nadają się bardzo dobrze do pakowania, transportu, czy przechowywania różnych produktów.

Ten typ dużych worków jest tak wytrzymały ze względu na konstrukcję z przeplatających się włókien polipropylenu. Dzięki temu uzyskujemy mocną konstrukcję, która pozwala pakować nawet ciężką zawartość - różne surowce, produkty, przedmioty. Nie wysypią się, a worek materiałowy ochroni je przed ewentualnym zabrudzeniem. Nie jest przy tym w pełni szczelność, co jest bardzo istotną zaletą worka z PP. Zapewnienie oddychalności sprawia, że produkty spożywcze nie gniją i dłużej można je tak przechowywać.
 

Co można przechowywać w materiałowych workach polipropylenowych?


Materiałowe worki PP nadają się doskonale do przechowywania produktów wytwarzanych przez branżę rolniczą. Z tego względu wiele osób pakuje właśnie w takie worki zboże, ziemniaki, marchew, cebulę, jabłka i inne warzywa lub owoce. Solidna budowa worków sprawia, że sprawdzą się równie dobrze podczas przechowywania opału. Niezależnie od tego,czy planują Państwo zapakować drewno, brykiet, węgiel, ekogroszek lub podobne produkty - materiałowe worki polipropylenowe sprawdzą się doskonale.

Część naszych klientów wykorzystuje ten rodzaj opakowań jako worki na gruz. W tym zastosowaniu worki materiałowe z polipropylenu także sprawdzą się bardzo dobrze. Dzięki mocnej budowie nawet ostre krawędzie odpadów budowlanych nie spowodują szybko zniszczenia się opakowania i wysypania zawartości.
 

Z czego produkowane są worki materiałowe?


Jednym z materiałów, z którego można produkować worki materiałowe jest polipropylen. Pocięty w cienkie paski jest następnie splatany, a całość jest łączona. To jeden z najwytrzymalszych materiałów służących do tworzenia worków. Paski polipropylenowej folii są gęsto tkane, co pozwala nawet na zabezpieczenie produktów sypkich. Nie jest przy tym w pełni szczelną tkaniną, dzięki czemu mamy wciąż pewną oddychalność, co jest wymagane dla zachowania świeżości i odprowadzania wilgoci.
 

Gdzie są wykorzystywane worki materiałowe polipropylenowe (PP)?


Ze względu na swoją uniwersalność, worki materiałowe mogą być wykorzystywane w niemal każdej branży. Wszędzie tam, gdzie jest potrzeba zapakowania i transportu czegoś o sporych rozmiarach lub dużej ilości produktu, worki PP sprawdzą się bardzo dobrze. Najczęstszym odbiorcą tego produktu jest jednak branża spożywcza. Zastosowanie dla worków polipropylenowych materiałowych znajdzie się także  w przemyśle przetwórczym, chemicznym, a nawet w sadownictwie i ogrodnictwie. Podczas prac ogrodniczych i w sadzie często do takich worków pakowane są liście, drzewne ścinki i gałęzie.

worki materiałowe polipropylenowe

Dużym plusem worków materiałowych PP jest możliwość wielokrotnego użycia. Wielorazowy użytek znacznie obniża cenę pakowania produktów i różnych przedmiotów. Jest też wygodny, a także ekologiczny.
 

Rodzaje worków materiałowych polipropylenowych


Worki polipropylenowe z gęsto plecionego materiału są dostępne w wielu odmianach. Mogą mieć różną długość, często różnią się też kolorem. Dzięki temu organizacja pracy i transportu jest znacznie łatwiejsza - odpowiednimi kolorami można oznaczyć różne partie produktów.

Nasi klienci chętnie wybierają: 

Worki do transportu zboża


Zbożowe worki materiałowe mają zwykle wielkość 105 centymetrów na 65 centymetrów. Pozwalają zapakować do 50 kilogramów ładunku - najczęściej jednej z odmian zboża. Wielkość i udźwig są ustandaryzowane, co pozwala na ich komfortowy transport i przenoszenie.

Worki zbożowe posiadają szczelne zamknięcie sznurkiem - towar nie wysypuje się w trakcie transportu.
 

NAjwiększe zalety worków materiałowych polipropylenowych


Worki PP, niezależnie od swojej wielkości, posiadają szereg zalet. Doceniają to ich użytkownicy, którzy chętnie pakują swoje produkty i różne towary właśnie do takich worków. Przede wszystkim jest to bardzo wytrzymałe opakowanie dla różnych produktów, także sypkich. Dzięki gęsto tkanej siatce polipropylenowych nitek nawet drobne produkty nie wysypią się. Cała zawartość jest przy tym chroniona przed wysypaniem - odpowiada za to zamknięcie wiązanym sznurkiem.

Worki materiałowe PP są oddychające - tkanina zapewnia dopływ świeżego powietrza. To ważne, aby zawartość pozostała świeża. Przy tych wszystkich koszt zakupu jednej sztuki worka jest bardzo niski - wynosi nawet mniej niż 1 złotówkę.

Zobacz więcej informacji na temat zastosowania worków polipropylenowych.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie