Woreczki strunowe - wszechstronne zastosowanie

Chcesz szczelnie zapakować jakiś produkt? W przypadku niedużych przedmiotów i towarów dobrym wyborem będzie wykorzystanie woreczka z zamknięciem strunowym. Woreczki strunowe są niedrogie, za to w Neopaku mamy naprawdę duży wybór takich opakowań.

Woreczki strunowe nadają się do pakowania towarów o wielkości do 20-30 centymetrów, ale także produktów bardzo małych, czy nawet sypkich. Do bardziej specjalistycznego zastosowania warto natomiast wykorzystać odpowiedni rodzaj torebki strunowej - na przykład z grubszymi ściankami, czy do pakowania żywności.

Dlaczego warto użyć woreczków strunowych?


Woreczki strunowe to niezastąpione opakowanie dla osób, które cenią sobie porządek i organizację. Te niedrogie torebki pozwolą na błyskawiczne zapakowanie dowolnych produktów. Ich wyróżnikiem w stosunku do reklamówek, czy woreczków foliowych jest możliwość szczelnego zamknięcia. Kiedy będzie to potrzebne, możemy bez trudu otworzyć woreczek - zamknięcie strunowe nadaje się do wielokrotnego użytku nie traci swoich właściwości.

Ze względu na możliwość szczelnego zamknięcia, woreczki strunowe sprawdzają się także do pakowania drobnych przedmiotów. Nierzadko znajdujemy w nich śrubki umieszczone w pudełku z meblami do złożenia. Torebki strunowe wykorzystują też często pracownicy punktów usługowych i sprzedawcy niedużych towarów. Możemy uznać woreczki strunowe za tanią alternatywę dla pudełek, czy szufladek.
 

💡 Woreczki strunowe są często wykorzystywane przez amatorów DYI. Pozwalają w niedrogi i szybki sposób posegregować przydatne przedmioty, narzędzia, czy materiały.

 

Jak używać woreczków strunowych?


Korzystanie z tego niedrogiego opakowania jest banalnie proste. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni woreczek strunowy, o wielkości nieco większej od zawartości. Delikatnie otwieramy zamknięcie strunowe i umieszczamy zawartość produkt wewnątrz woreczka. W tym momencie można zamknąć  woreczek - nasz towar jest szczelnie zapakowany. Jeśli zależy Ci na jeszcze solidniejszym zamknięciu torebki, wybierz woreczek z podwójnym paskiem strunowym. Jego otwieranie i zamykanie jest tylko nieznacznie trudniejsze, opakowanie oferuje natomiast podwójne zabezpieczenie.
 

💡 Patent na plastikowy zamek błyskawiczny, stosowany dziś w woreczkach strunowych, złożono w 1951 roku. Wynalazcą woreczków był Borge Madsen.


woreczki strunowe zastosowanie 

Jak wykorzystać woreczki strunowe?


Torebki strunowe są niezwykle uniwersalne. Ich szerokość i wysokość to od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Jeśli oczekujesz większej pojemności opakowania, możesz po prostu wybrać dużą torebkę strunową. Takie wersje mają też odpowiednio grubsze ścianki, aby móc przechować cięższą zawartość, a nawet przedmioty z ostrymi krawędziami.

Przykłady zastosowania woreczków strunowych:

 • do pakowania drobnych przedmiotów - na przykład guzików, śrubek, monet, małych zabawek, artykułów biurowych
 • organizacja przestrzeni w szufladzie lub szafce - w domu i biurze
 • pakowanie żywności (drugiego śniadania, ale także produktów, które planujemy umieścić w lodówce/zamrażarce)
 • przechowywanie produktów sypkich (płatki śniadaniowe, mąka, przyprawy, orzechy i wiele innych)
 • zabezpieczenie elektroniki i podzespołów komputerowych (najlepiej użyć woreczków strunowych ESD - antystatycznych)
 • do sezonowego przechowywania ubrań
 • i wiele innych

Rodzaje woreczków strunowych i ich zastosowanie

 

Rodzaj woreczka strunowegoZastosowanie woreczka strunowego
Woreczki strunowe z suwakiemDo jeszcze prostszego i szybszego otwierania i zamykania woreczka. Przydatne, gdy planujemy często korzystać z woreczka.
Woreczki strunowe z polem na opisDodatkowe miejsce umożliwia proste opisanie zawartości woreczka strunowego.
Grube woreczki strunoweDo przechowywania ciężkich przedmiotów lub gdy mają ostre krawędzie. 
Antystatyczne woreczki strunoweDoskonałe do przechowywania elektroniki, podzespołów komputerowych i innej zawartości wrażliwej na wyładowania elektrostatyczne.
Papierowe woreczki strunoweMają ekologiczny charakter, dobry wybór jako opakowanie dla żywności (bakalie,m orzechy, przyprawy, itp.).

 

Największe zalety worków strunowychNie bez przyczyny woreczki strunowe cieszą się taką popularnością. Klienci doceniają je za możliwość taniego, szczelnego i skutecznego pakowania różnych produktów i towarów. Torebki strunowe są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się zarówno w kuchni, pokoju dziecięcym, biurze, jak i w wyspecjalizowanym zakładzie produkcyjnym. W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów opakowań nadają się też do wielokrotnego użytku. Możemy więc uznać je za całkiem ekologiczne, szczególnie w porównaniu z jednorazowymi opakowaniami.

Najważniejsze zalety korzystania z woreczków strunowych:

 • proste w użyciu
 • niedrogie w zakupie
 • szczelne zamknięcie
 • wiele rozmiarów do wyboru
 • produkowane z wytrzymałej folii
 • nieco elastyczne
 • nadają się do wielokrotnego użytku
 

Czy są jakieś alternatywy dla woreczków strunowych?


Wśród wielu rodzajów opakowań, które znajdziesz w Neopaku, znajdziemy kilka ciekawych alternatyw dla woreczków strunowych. Jeżeli nie zależy nam na możliwości wielokrotnego otwierania i zamykania opakowania, możemy wybrać woreczki foliowe z paskiem klejącym. Osoby szukające natomiast nieco bardziej ekologicznego opakowania, mogą postawić na papierowe torebki, czy koperty. W celu lepszej organizacji przestrzeni w domu lub w miejscu pracy możemy też oczywiście skorzystać z praktycznych organizerów.
Ciężko jednak znaleźć produkt, który w 100% zastąpiłby woreczek strunowy.

Gdzie można kupić woreczki strunowe?


Uniwersalne i niedrogie woreczki strunowe to dość popularny rodzaj opakowania. Można go zamówić ze sklepu Neopak. Dlaczego warto wybrać właśnie tego sprzedawcę?

 • atrakcyjne ceny
 • duży wybór różnych rodzajów woreczków strunowych
 • możliwość zamówienia także wielu innych rodzajów opakowań i materiałów do pakowania
 • profesjonalna obsługa, szybka dostawa
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie