Woreczki strunowe - wszechstronne zastosowanie

Chcesz szczelnie zapakować jakiś produkt? W przypadku niedużych przedmiotów i towarów dobrym wyborem będzie wykorzystanie woreczka z zamknięciem strunowym. Woreczki strunowe są niedrogie, za to w Neopaku mamy naprawdę duży wybór takich opakowań.

Woreczki strunowe nadają się do pakowania towarów o wielkości do 20-30 centymetrów, ale także produktów bardzo małych, czy nawet sypkich. Do bardziej specjalistycznego zastosowania warto natomiast wykorzystać odpowiedni rodzaj torebki strunowej - na przykład z grubszymi ściankami, czy do pakowania żywności.

Dlaczego warto użyć woreczków strunowych?


Woreczki strunowe to niezastąpione opakowanie dla osób, które cenią sobie porządek i organizację. Te niedrogie torebki pozwolą na błyskawiczne zapakowanie dowolnych produktów. Ich wyróżnikiem w stosunku do reklamówek, czy woreczków foliowych jest możliwość szczelnego zamknięcia. Kiedy będzie to potrzebne, możemy bez trudu otworzyć woreczek - zamknięcie strunowe nadaje się do wielokrotnego użytku nie traci swoich właściwości.

Ze względu na możliwość szczelnego zamknięcia, woreczki strunowe sprawdzają się także do pakowania drobnych przedmiotów. Nierzadko znajdujemy w nich śrubki umieszczone w pudełku z meblami do złożenia. Torebki strunowe wykorzystują też często pracownicy punktów usługowych i sprzedawcy niedużych towarów. Możemy uznać woreczki strunowe za tanią alternatywę dla pudełek, czy szufladek.
 

💡 Woreczki strunowe są często wykorzystywane przez amatorów DYI. Pozwalają w niedrogi i szybki sposób posegregować przydatne przedmioty, narzędzia, czy materiały.

 

Jak używać woreczków strunowych?


Korzystanie z tego niedrogiego opakowania jest banalnie proste. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni woreczek strunowy, o wielkości nieco większej od zawartości. Delikatnie otwieramy zamknięcie strunowe i umieszczamy zawartość produkt wewnątrz woreczka. W tym momencie można zamknąć  woreczek - nasz towar jest szczelnie zapakowany. Jeśli zależy Ci na jeszcze solidniejszym zamknięciu torebki, wybierz woreczek z podwójnym paskiem strunowym. Jego otwieranie i zamykanie jest tylko nieznacznie trudniejsze, opakowanie oferuje natomiast podwójne zabezpieczenie.
 

💡 Patent na plastikowy zamek błyskawiczny, stosowany dziś w woreczkach strunowych, złożono w 1951 roku. Wynalazcą woreczków był Borge Madsen.


woreczki strunowe zastosowanie 

Jak wykorzystać woreczki strunowe?


Torebki strunowe są niezwykle uniwersalne. Ich szerokość i wysokość to od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Jeśli oczekujesz większej pojemności opakowania, możesz po prostu wybrać dużą torebkę strunową. Takie wersje mają też odpowiednio grubsze ścianki, aby móc przechować cięższą zawartość, a nawet przedmioty z ostrymi krawędziami.

Przykłady zastosowania woreczków strunowych:

 • do pakowania drobnych przedmiotów - na przykład guzików, śrubek, monet, małych zabawek, artykułów biurowych
 • organizacja przestrzeni w szufladzie lub szafce - w domu i biurze
 • pakowanie żywności (drugiego śniadania, ale także produktów, które planujemy umieścić w lodówce/zamrażarce)
 • przechowywanie produktów sypkich (płatki śniadaniowe, mąka, przyprawy, orzechy i wiele innych)
 • zabezpieczenie elektroniki i podzespołów komputerowych (najlepiej użyć woreczków strunowych ESD - antystatycznych)
 • do sezonowego przechowywania ubrań
 • i wiele innych

Rodzaje woreczków strunowych i ich zastosowanie

 

Rodzaj woreczka strunowegoZastosowanie woreczka strunowego
Woreczki strunowe z suwakiemDo jeszcze prostszego i szybszego otwierania i zamykania woreczka. Przydatne, gdy planujemy często korzystać z woreczka.
Woreczki strunowe z polem na opisDodatkowe miejsce umożliwia proste opisanie zawartości woreczka strunowego.
Grube woreczki strunoweDo przechowywania ciężkich przedmiotów lub gdy mają ostre krawędzie. 
Antystatyczne woreczki strunoweDoskonałe do przechowywania elektroniki, podzespołów komputerowych i innej zawartości wrażliwej na wyładowania elektrostatyczne.
Papierowe woreczki strunoweMają ekologiczny charakter, dobry wybór jako opakowanie dla żywności (bakalie,m orzechy, przyprawy, itp.).

 

Największe zalety worków strunowychNie bez przyczyny woreczki strunowe cieszą się taką popularnością. Klienci doceniają je za możliwość taniego, szczelnego i skutecznego pakowania różnych produktów i towarów. Torebki strunowe są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się zarówno w kuchni, pokoju dziecięcym, biurze, jak i w wyspecjalizowanym zakładzie produkcyjnym. W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów opakowań nadają się też do wielokrotnego użytku. Możemy więc uznać je za całkiem ekologiczne, szczególnie w porównaniu z jednorazowymi opakowaniami.

Najważniejsze zalety korzystania z woreczków strunowych:

 • proste w użyciu
 • niedrogie w zakupie
 • szczelne zamknięcie
 • wiele rozmiarów do wyboru
 • produkowane z wytrzymałej folii
 • nieco elastyczne
 • nadają się do wielokrotnego użytku
 

Czy są jakieś alternatywy dla woreczków strunowych?


Wśród wielu rodzajów opakowań, które znajdziesz w Neopaku, znajdziemy kilka ciekawych alternatyw dla woreczków strunowych. Jeżeli nie zależy nam na możliwości wielokrotnego otwierania i zamykania opakowania, możemy wybrać woreczki foliowe z paskiem klejącym. Osoby szukające natomiast nieco bardziej ekologicznego opakowania, mogą postawić na papierowe torebki, czy koperty. W celu lepszej organizacji przestrzeni w domu lub w miejscu pracy możemy też oczywiście skorzystać z praktycznych organizerów.
Ciężko jednak znaleźć produkt, który w 100% zastąpiłby woreczek strunowy.

Gdzie można kupić woreczki strunowe?


Uniwersalne i niedrogie woreczki strunowe to dość popularny rodzaj opakowania. Można go zamówić ze sklepu Neopak. Dlaczego warto wybrać właśnie tego sprzedawcę?

 • atrakcyjne ceny
 • duży wybór różnych rodzajów woreczków strunowych
 • możliwość zamówienia także wielu innych rodzajów opakowań i materiałów do pakowania
 • profesjonalna obsługa, szybka dostawa
 • Co to jest worek strunowy?

  Torebka strunowa jest wykonana z tworzywa sztucznego i gwarantuje możliwość wielokrotnego zamykania i otwierania przy pomocy tak zwanej struny.  Woreczki strunowe w sklepie NEOPAK są dostępne w bardzo wielu rozmiarach. Można w nich zmieścić drobne, kilkucentymetrowe przedmioty, a także nieco większe gabaryty takie jak obuwie. Worki strunowe są sprzedawane w kompletach po 50 lub 100 sztuk. W zależności od potrzeb można wybrać różną grubość folii. Worki strunowe nie przepuszczają powietrza dlatego gwarantują dużą szczelność. 
   
 • Worki strunowe - transparentne czy kryjące?

  W zależności od potrzeb, worki strunowe można kupić w kilku różnych wersjach. Najpopularniejsze torebki strunowe są wykonane z całkowicie przezroczystego tworzywa, dzięki czemu można z łatwością odszukać lub zidentyfikować przechowywane w nich produkty czy przedmioty.  W ofercie NEOPAK dostępne są także całkowicie kryjące worki strunowe. Można w nich przechowywać produkty, które są wrażliwe na działanie promieniowania słonecznego. Tego typu kryjące worki strunowe sprawdzą się do przechowywania produktów kosmetycznych lub spożywczych. 
   
 • Gdzie można kupić tanie worki strunowe?

  Worki strunowe wykonane z folii polietylenowej znajdują się w ofercie NEOPAK. Tanie torebki ze struną sprzedawane są w kompletach po 50 lub 100 sztuk. Wszystkie worki są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie wyjątkowo plastyczne. Dzięki temu gwarantują bezpieczne przechowywania różnych przedmiotów, w tym zarówno produktów sypkich, jak i płynów. NEOPAK gwarantuje najwyższą jakość torebek i worków strunowych. Ze względu na praktyczne rozwiązanie jakim jest struna, worki od NEOPAK można z powodzeniem używać zarówno w domu, jak i w firmie. 
   
 • Jakie wybrać worki strunowe do przechowywania żywności?

  Worki strunowe i torebki strunowe od NEOPAK zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. W zależności od potrzeb można wybrać woreczki z suwakiem lub typu ziplock. Takie rozwiązanie gwarantuje bardzo szczelne zamknięcie. Do przechowywania żywności szczególnie sprawdzają się opakowania typu doypack. Można w nich przechowywać różnego rodzaju produkty sypkie takie jak kasze, makarony czy mąki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w maksymalnie ekonomiczny sposób zagospodarować miejsce w kuchennych szafkach. 
   
 • Ile kosztują woreczki strunowe?

  W ofercie NEOPAK znajdują się różnorodne torebki i woreczki strunowe sprzedawane w pakietach po 50 lub 100 sztuk. W zależności od wielkości poszczególnych woreczków oraz materiału, z którego powstały, opakowania zbiorcze kosztują od kilku do kilkudziesięciu złotych. Cena za worki torebki strunowe jest także zależna od zastosowanego rozwiązania - suwak lub ziplock. Tanie worki strunowe oraz torebki strunowe gwarantują bezpieczne przechowywanie różnego typu przedmiotów oraz produktów spożywczych. 
   
 • Jaka jest wielkość torebek strunowych?

  Torebki strunowe dostępne w ofercie NEOPAK różnią się od siebie wielkością i pojemnością. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać woreczki strunowe o długości od 100 mm do 500 mm i szerokości od 50 mm do 550 mm. Poszczególne torebki strunowe różnią się między sobą również grubością materiału, która wynosi  od 35 do 100 mikrometrów.  W zależności od wielkości, w opakowaniach tego typu można przechowywać drobiazgi typu guziki czy klucze, jak i znacznie większe przedmioty, w tym obuwie albo kosmetyki. 
   
 • Czy można przechowywać żywność w woreczkach strunowych?

  Woreczki strunowe wykonane z tworzywa dopuszczonego do kontaktu z żywnością mogą być używane w kuchni do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych, takich jak mąki, kasze, ryż, makarony, warzywa czy owoce. Są trwałe i odporne na rozdarcie, a jednocześnie bardzo elastyczne. Dzięki temu można je używać wielokrotnie bez obaw o zniszczenie. Woreczki strunowe sprawdzą się nie tylko w domu, ale także w biurze lub w podróży. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania można kupić woreczki o rozmaitych kształtach. 
   
 • Jakie zastosowanie mają woreczki strunowe?

  Torebki strunowe mają bardzo szerokie zastosowanie i wykorzystywane są zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Produkt ten umożliwia szczelne i proste zamknięcie. Jak sama nazwa wskazuje, zamykane są na tzw. strunę. W ofercie Neopak.pl dostępne są torebki z suwakiem oraz torebki strunowe klasyczne. Jest to idealna alternatywa dla klasycznych worków, które trzeba samemu zawiązać. Torebki strunowe służą do przechowywania niewielkich przedmiotów jak i są idealnym sposonem na przechowywania żwyności. Klienci często wybierają je do mrożenia np. warzyw lub owoców.
   
 • Dlaczego warto kupić torebki strunowe?

  Woreczki strunowe bardzo często są wykorzystywane do przechowywania w nich produktów spożywczych, w tym sypkich, półpłynnych i oleistych. Dzięki temu, że czasami są one produkowane z tak zwanego papieru kraftowego, to pozwalają na zachowanie aromatu produktów, które znajdują się w środku. Dodatkowo torebki strunowe wykonane z folii bardzo dobrze chronią swoją zawartość przed wilgocią i przed zabrudzeniami. To jednak nie są jeszcze wszystkie ich zalety, bo moglibyśmy tak wymieniać jeszcze przez bardzo długi czas.
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie