Pianka polietylenowa grubość 5mm

Pianka polietylenowa jest doskonałym materiałem o wielu funkcjach. Sprawdzi się jako materiał do opakowań, wypełniania pustych przestrzeni w paczkach, jako zabezpieczenie przedmiotów podczas transportu (na przykład prywatnych przeprowadzek czy relokacji firm), ale także jako materiał budowlany stosowany na co dzień podczas układania posadzek, podczas wykonywania stropów lub wszelkiego rodzaju wygłuszeń. Ma świetne właściwości akustyczne i izolacyjne. Jest także wykorzystywana podczas wykonywania izolacji cieplnych mających na celu obniżenie strat ciepła lub izolację przez wysoką temperaturą. Jej wielozadaniowość jest doceniana od lat w praktycznie każdej gałęzi przemysłu usługowego i handlowego, dlatego też czyni to piankę polietylenową tak popularny materiałem. Samo stosowanie jej w tak szerokim zakresie czynności może stanowić dla nas pewnego rodzaju potwierdzenie o jej niezrównanych właściwościach. A jakie to właściwości? Znajdą je Państwo poniżej.

Charakterystyka produktu - pianka polietylenowa 5MM

 • grubość 5MM - wymiar ten stanowi świetną izolację akustyczną i termiczną pozwalając na zastosowanie w szerokim zakresie prac
 • niepalność - chroni przed działalnością wysokich temperatur nie tylko zawartość opakowania, ale także pomieszczenia
 • wodoodporność - izolacja wodna sprawdzi się podczas wszelkich prac budowlanych, ale również transportu zabezpieczając przed wodą i wilgocią
 • lekkość - użytkowanie nie wymaga tężyzny fizycznej co sprawia, że praca z nią jest lekka i przyjemna
 • amortyzacja - chroni skutecznie przed skutkami uszkodzeń mechanicznych takich jak uderzenia, wstrząsy czy zgniecenia
 • ekologiczność - jako materiał pakowy nadaje się do wielokrotnego użycia i jest w pełni zdatny do recyklingu
 • elastyczność - dopasowuje się do owijanego i zabezpieczanego kształtu czy powierzchni gwarantując szczelne zabezpieczenie

Oferowana przez nas pianka polietylenowa 5MM jest pozyskiwana od najlepszych producentów, którzy dbają o to by spełniała ona wszystkie normy. Dodatkowo jest to zapewnienie niezawodnej jakości, która zaowocuje najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Stosowana jest przez specjalistów, którzy potwierdzają jej jakość ponownie się w nią u nas zaopatrując. Pianki te występują w różnych szerokościach i długościach nawoju. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą by wybrac odpowiedni dla siebie produkt.

Pianka polietylenowa i jej wykorzystanie do pakowania produktów


Piankę polietylenową 5mm z powodzeniem można wykorzystać do pakowania przedmiotów, które chcemy wysłać. Jest to produkt lekki, elastyczny i delikatny, ale zarazem trwały, co pozwala na zabezpieczenie produktów i ich amortyzację podczas transportu. Piankę polietylenową często wykorzystuje się do zabezpieczania sprzętów RTV i AGD przed zarysowaniem. Z pianki produkuje się również woreczki, które służą zabezpieczaniu drobnych sprzętów elektronicznych i z takimi na pewno nie raz mieliśmy styczność. 
 

Jakie pianki polietylenowe PE są dostępne na neopak?


Poza piankami o grubości 5 mm, w ofercie Neopak znajdziemy również pianki o zakresie grubości 0,8 mm do 2 centymetrów. Dostępnie pianki różnią się między sobą również szerokością, która waha się między 0,25 m, a 1,25 m. W zależności od wyboru wariantu pianki można zaopatrzyć się w rolki o długości 25 do 700 metrów. Na Neopak znajdziemy również przekładki z pianki polietylenowej oraz woreczki, w których można schować i zabezpieczyć drobną elektronikę. Pianki różnią się między sobą jeszcze jednym parametrem - są dostępne w wersji miękkiej, która jest elastyczna i świetnie nada się do pakowania oraz w wersji twardej częściej wykorzystywanej w budownictwie. 

Jeśli chodzi o grubość dostępnych pianek w Neopak oferujemy następujące warianty: 
 • 0,8 mm 
 • 1 mm 
 • 2 mm 
 • 3 mm 
 • 5 mm 
 • 8 mm 
 • 10 mm 
 • 20 mm 
 

Gdzie kupić piankę polipropylenową 5 milimetrową?


W Neopak można zaopatrzyć się nie tylko w piankę polipropylenową 5 milimetrowa, ale rownież w inne grubości pianek z zakresu 0,8 mm do 2 cm. Ponadto dostępne są również przekładki piankowe, które świetnie sprawdzą się podczas przewożenia większej ilości produktów oraz wspomniane wyżej woreczki z pianki, w których schowamy niewielkie przedmioty. 

pianka polietylenowa 20mm, pianka polietylenowa 5mm, pianka polietylenowa 10mm, pianka polietylenowa twarda, pianka polietylenowa w płytach, pianka polietylenowa pe, pianka pe)
 

Jak zapakować delikatne przedmioty na czas transportu?


Delikatne przedmioty można zapakować na wiele różnych sposobów używając szerokiej gamy produktów do pakowania. Jednym z nich może być miękka, elastyczna, a zarazem bardzo trwała pianka polietylenowa. Sprawdzi się podczas zabezpieczania niewielkich przedmiotów, ale i takich o dużych gabarytach. Żeby szczelnie zabezpieczyć przesyłkę najlepiej jest okleić opakowany pianką produkt taśmą pakową. W przypadku produktów, których krawędzie mogłyby zostać uszkodzone można pomyśleć również o ich zabezpieczeniu narożnikami piankowymi. 
 

Jakie są zalety pianki polipropylenowej 5-milimetrowej?

 
 • Korzystna cena
 • Pianka polipropylenową może być wykorzystywana wielokrotnie
 • Dzięki temu, że jest lekka nie zwiększa kosztów przesyłki
 • Można ją stosować jak folię lub jako wypełniacze do pustych przestrzeni w kartonie.
 
 

Do czego można zastosować piankę polipropylenową?


Najpowszechniejszymi zastosowaniami pianki polipropylenowej jest jej wykorzystanie w budownictwie oraz w transporcie do zabezpieczenia przesyłek. Z powodzeniem jednak można wykorzystać ją również podczas przeprowadzki, czy przenoszenia przedmiotów - szczególnie tych delikatnych, które łatwo zarysować. Pianka jest uniwersalnym materiałem, który łatwo dostosowuje się do kształtu produktów i który można wykorzystywać wielokrotnie, bo nie straci swoich właściwości. Poza tym pianka posiada właściwości izolacyjne i amortyzacyjne, co wykorzystuje się nie tylko do przewożenia przedmiotów, ale i izolacji pomieszczeń. Można ją również wykorzystywać w gastronomii ponieważ nie ma przeciwskazań do kontaktów z żywnością. 
 

Pianka polietylenowa i poliuretanowa - jakie są różnice?

Mimo, że obie pianki mają swoje podobieństwa różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem i sposobem używania, ale i wyglądem, grubością czy wielkością. Podczas gdy pianka polietylenowa zabezpieczy przedmioty podczas wysyłki, a pewne jej rodzaje można wykorzystać do izolowania pomieszczeń. Jednak nie będą najlepszym rozwiązaniem do wygłuszenia pomieszczeń. W tym celu lepiej sprawdzi się pianka poliuretanowa, która wykazuje lepsze właściwości akustyczne. 

 pianka polietylenowa 20mm, pianka polietylenowa 5mm, pianka polietylenowa 10mm, pianka polietylenowa twarda, pianka polietylenowa w płytach, pianka polietylenowa pe, pianka pe

Pianka polietylenowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, co pozwala na jej wykorzystanie do transportu delikatnych przedmiotów, czy elektroniki. Piankę poliuretanową również możemy spotkać wykorzystaną do zabezpieczenia przesyłek, jednak zdecydowanie częściej wykorzystuje się ją do izolowania pomieszczeń. Szczególnie izolowania ich pod względem hałasu. Pianką poliuretanową wyłożone jest na przykład studio nagrań, by zapewnić artystom odpowiednią akustykę. Mało kto wie, że zrobione są z nich również maty na salach gimnastycznych. 
 

Jaką piankę wybrać poliuretanową czy polietylenową? 

Wybór pianki będzie uzależniony od jej przeznaczenia. Na przykład, gdy będziemy chcieli wyciszyć pomieszczenie do prób tak, by sąsiedzi nie skarżyli się na ciągły hałas lepiej sprawdzi się pianka poliuretanowa. Natomiast do przewożenia sprzętów i zabezpieczenia ich przed zarysowaniem i uszkodzeniem wystarczy lekka i elastyczna pianka polietylenowa. Oczywiście oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety i oba rodzaje pianek sprawdzą się w różnych branżach. Warto przetestować oba rozwiązania i wybrać, to które lepiej wpasuje się w aktualne potrzeby. 

W przypadku wątpliwości, którą piankę wybrać albo jaka grubość sprawdzi się najlepiej w przypadku pakowania naszych produktów polecamy kontakt z naszymi doradcami, którzy będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i dopasować produkt do Państwa potrzeb.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie