Przekładki z pianki polietylenowej

Produkt zasługujący na specjalną uwagę wśród innych produktów zabezpieczających to przekładki z pianki polietylenowej. Przekładki te doskonale sprawdzają się jako ochrona najróżniejszych rzeczy - od tych domowego i codziennego użytku po specjalistyczne wymagające dużej ostrożności w transporcie. Przekładki piankowe świetnie zabezpieczają przedmioty przed przesuwaniem się, obijaniem o siebie, wzajemnym zarysowaniem, czy też ukruszeniem. Przekładki piankowe wykonane z polietylenu są lekkie jak piórko, łatwo poddają się cięciu, a przy tym pozostają niesamowicie estetyczne. Do ich użycia wystarcza podstawowe umiejętności, a przez brak warstwy klejącej nie niszczą zabezpieczonych przedmiotów i nie pozostawiają po sobie śladów. Stosowane są często jako przekładki podczas transportu różnego rodzaju szyb, naczyń takich jak talerze, wazy, kubki, ozdobne misy, oraz jako zabezpieczenie książek. To tylko niektóre z ich zastosowań, a jest ich cała gama.

Poniżej znajdą Państwo podsumowanie ich cech, pomoże to zdecydować czy przekładki z pianki to produkt, którego Państwo poszukują i potrzebują, a także czy spełnia Państwa oczekiwania.

Charakterystyka przekładek polietylenowych:

 • idealne do zabezpieczania delikatnych powierzchni przed uszkodzeniami, drganiami, wilgocią, działaniem promieni UV
 • ich zastosowanie wiąże się z zachowaniem estetyki pakowanego towaru
 • są lekkie i miękkie, dlatego świetnie amortyzują oraz nie zwiększają masy przesyłki w znaczący sposób
 • są łatwe w dopasowaniu, wystarczy odpowiednio je dociąć by idealnie dopasowały się do powierzchni
 • mogą służyć jako separatory delikatnych przedmiotów w biznesie jak i w domu

Ich zalety doceniane są przez każdego użytkownika. Dzięki temu powoli wypierają z rynku tekturowe odpowiedniki. Wpływa to pozytywnie na środowisko, ponieważ przekładki piankowe to produkt, którego można używać wielokrotnie. Nie rozmakają pod wpływem wilgoci, nie ma więc ryzyka, że zostaną uszkodzone przez wodę. Najpopularniejsze są wśród firm zajmujących się profesjonalną przeprowadzką. Są nieocenioną pomocą podczas pakowania, a wygoda zastosowania przemawia tylko na ich korzyść.

W naszym sklepie oferujemy Państwu szeroki wybór przekładek z pianki polietylenowej, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z chęcia pomożemy Państwu w wyborze odpowiednich produktów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Przekładki piankowe


Pianka polietylenowa jest produktem, który posiada wiele zastosowań. Przede wszystkim walorami pianki PE są amortyzacja sił mechanicznych (wstrząsów, uderzeń, niweluje skutki upadków), izolacja termiczna i akustyczna. Z tego względu ten niedrogi produkt, jakim jest pianka polietylenowa, często jest wykorzystywany jako materiał do pakowania. W zależności od sposobu produkcji pianka może być elastyczna lub sztywna. W pierwszym wypadku doskonale sprawdza się do otulania różnych przedmiotów i całych ładunków (np. na palecie), co zapewnia bezpieczny transport. Pianka polietylenowa w sztywnej wersji może natomiast pozwolić stworzyć solidniejsze opakowanie.

Podczas pakowania różnych towarów na czas magazynowania, transportu i wysyłki, wiele osób używa przekłądek z pianki. Przekładki z pianki polietylenowej pozwalają oddzielić od siebie produkty, aby nie zniszczyły się w trakcie przewozu. Mogą też być pomocne przy stabilizowaniu towarów w pudełkach i na paletach. Dobrym rozwiązaniem jest też umieszczenie piankowej podkładki pod towarem przed położeniem go na ziemi. Pomaga uniknąć zarysowania (zarówno podłogi jak i samego opakowania produktu), a także izolować towar od powierzchni podłogi - często brudnej, czy wilgotnej.
 

Piankowe podkładki PE


Przekładki z pianki polietylenowej najczęściej służą do zabezpieczania różnych paczek i ładunków.  W tej roli sprawdzają się doskonale, a możliwość oddzielenia produktów od przedmiotów i powierzchni, które mogłyby spowodować uszkodzenie jest bardzo ważna dla ich ochrony. Dodatkowo polietylenowe podkładki są bardzo proste w użyciu. Wystarczy umieścić jedną z nich pomiędzy pakowanymi towarami, lub między produktem, a ścianką opakowania, czy pod nim. Wszystko to sprawia, że dość niedużym kosztem mogą Państwo stworzyć naprawdę solidne opakowanie gwarantujące bezpieczny transport dowolnych rzeczy.

przekładki z pianki PE

Dużym plusem przekłądek z pianki polietylenowej jest też izolacja termiczna, jaką gwarantuje ten materiał. Jeśli dość szczelnie zabezpieczymy produkt pianką PE, będzie on doskonale chroniony przed wpływem skrajnych temperatur. Taki materiał jest zresztą często wykorzystywany do pakowania żywności w dostawie, mrożonek i innych produktów, w przypadku których trzeba zachować stabilne warunki podczas transportu.
 

Co wyróżnia przekładki polietylenowe PE?


przekładki z pianki PE zwykle pełnią podobną rolę do przekładek tekturowych, arkuszy papieru kraftowego lub innych produktów pozwalających dodatkowo zabezpieczyć ładunek lub paczkę. Każdy z wymienionych produktów ma swoje właściwości i wynikające z nich zalety. Do najważniejszych parametrów przekłądek z pianki polietylenowej należą:
 • idealne zabezpieczenie delikatnych towarów, przedmiotów
 • ochrona przed uszkodzeniem mechanicznym, drganiami, wilgocią, promieniami UV, skrajnymi temperaturami
 • estetyka opakowania jest zachowana, to profesjonalny produkt do pakowania
 • niska masa, która nie zwiększa wagi opakowania - nie wpływa na koszt transportu/wysyłki
 • struktura pianki PE ugina się pod wpływem nacisku, przez co dobrze amortyzuje drgania
 • łatwe w kształtowaniu - można dociąc przekładkę do wymaganej wielkości
 • doskonałe do oddzielenia od siebie delikatnych przedmiotów i towarów
 • do użytku domowego i profesjonalnego

Przekładki polietylenowe sprzedawane są w pakietach liczących zwykle 100 sztuk. Taki zapas pomaga w przygotowaniu naprawdę dużej liczby przesyłek. Warto więc wyposażyć swój sklep e-commerce lub magazyn w ten produkt, który z pewnością wielokrotnie sprawdzi się pokazując pełnię swoich zalet.
 

Rodzaje przekłądek PE


Przekładki polietylenowe PE różnią się od siebie wielkością arkusza i jego grubością. Im większa grubość, tym lepszą ochronę daje taki produkt. Z tego względu można zwielokrotnić walory przekłądek polietylenowych, stosując kilka warstw produktu. Do zabezpieczenia szczególnie wrażliwych produktów można też oczywiście połączyć ze sobą kilka materiałów pakowych. Delikatne towary można owinąć folią bąbelkową, rozdzielić od siebie przekładkami PE, a całość zapakować w solidne, kartonowe pudło.

Rodzaje przekłądek z pianki polietylenowej:
 • przekładki polietylenowe 400 x 400 mm o grubości 0,8 mm 100 sztuk
 • białe przekładki PE 500 x 500 x 0.8 mm 100 sztuk
 • i inne

Który rodzaj wybrać? Większe arkusze przekłądek są droższe w zakupie. Pozwalają jednak na usprawnienie zabezpieczania większych pod względem  gabarytów towarów.
 

Dlaczego warto użyć przekładek PE w swoim biznesie?


Stosując w swojej działalności, jak również w gospodarstwie domowym, przekładki polietylenowe można wiele zyskać. Przede wszystkim ten niedrogi produkt pozwala na skuteczne zabezpieczenie delikatnych produktów na czas przechowywania i wysyłki. Przekładki służą do oddzielenia od siebie poszczególnych przedmiotów, te dzięki temu nie zniszczą się o siebie nawzajem. 

Do niekwestionowanych zalet przekłądek polietylenowych z pewnością możemy też zaliczyć niewielką masę przekładki. Dzięki temu wykorzystanie jej do pakowania nie zwiększa zauważalnie masy łądunku - nie zwiększy kosztu wysyłki lub transportu.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie