Woreczki z pianki polietylenowej - PE

Woreczki z pianki polietylenowej (w skrócie PE) to idealny produkt do ochrony przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami, ale także pyłem i wilgocią. Najczęściej stosowane przez wzgląd na fakt, że są gotowym produktem służącym do użytku "od zaraz". Jako gotowy produkt wysokiej jakości dają nam pewność, że cenne dla nas przedmioty zostaną odpowiednio zabezpieczone, a użyte zgodnie z instrukcją dają pełną ochronę w niemal stu procentach. Woreczki te cieszą się popularnością wśród firm zajmujących się produkcją i dystrybucją biżuterii, zegarków, małego sprzętu elektronicznego, a także wśród hobbystów z różnych dziedzin. Sprawdzą się także jako pomoc w domowych pracach porządkowych, podczas segragacji przedmiotów codziennego użytku, a także podczas wakacji - dając najlepszą ochronę temu co dla nas cenne.

Poniżej znajdą Państwo krótką charakterystykę tych woreczków, która ma na celu przybliżenie Państwu najważniejszych informacji.

Charakterystyka woreczków z pianki polietylenowej:

 • wykonane z polietylenu posiadającego dobre właściowości amotyzujące
 • polietylen jest także niepalny co pozytywnie wpływa na jakość ochrony przedmiotów
 • wodoodporność woreczków odpowiednio zabezpiecza rzeczy w nie spakowane przez wilgocią i jej skutkami
 • stanowią ekologiczne rozwiązanie dla przechowywania - są wielorazowego użytku
 • jako gotowy produkt nie wymagają od nas specjalnych umiejętności pakowania - są proste w użyciu
 • dostępna jest szeroka gama produktów - różne wielkości i kształy, które pozwolą na idealne dopasowanie do przedmiotów, które pakujemy
 • atrakcyjny stosunek ceny do jakości - ich niewielki koszt w zamian za ich walory robi pozytywne wrażenie
 • są antystatyczne, dlatego chronią przed kurzem i pyłem, co jest szczególnie ważne przy przechowywaniu elektroniki

Woreczki z pianki polietylenowej mogą więc przydać się każdej osobie w wielu sytuacjach. Warto zaznaczyć, że jakość oferowanych woreczków ma bardzo duże znaczenie. Wybierajmy więc mądrze kierując się ich parametrami technicznymi. Jakość woreczków wpływa na ich żywotność. U nas zakupią Państwo woreczki, które bez problemu wytrzymają długi czas i nie zawiodą na żadnej płaszczyźnie. Nasi doradcy z chęcią pomogą Państwu w wyborze, przy okazji dzieląc się z Państwem swoją specjalistyczną wiedzą. Zapraszamy.

Piankowe woreczki do zabezpieczania delikatnych przedmiotówWoreczki wykonane z pianki PE nadają się do zabezpieczania przedmiotów szczególnie delikatnych. Ten rodzaj opakowania posiada dobre właściwości amortyzacyjne - chroni swoją zawartość przed wstrząsami i uderzeniami mechanicznymi. Wnętrze piankowego woreczka jest także na tyle delikatne w dotyku, że zabezpieczają przed ewentualnym zarysowaniem. Obie cechy są bardzo przydatne w przypadku niewielkich przedmiotów , które mogą być pakowane w woreczki piankowe - biżuterię, elektronikę, dekoracje, produkty ze szkła, itp.

Istnieje wiele sposobów wykorzystania woreczków piankowych. Mogą posłużyć za dodatkowe zabezpieczenie przedmiotów przed umieszczeniem ich w paczce lub liście. Można przy ich użyciu poprawić bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów. Ze względu na swoje zalety, a także niską cenę zakupu, piankowe woreczki PE sprawdzą się w każdej roli.

 

Jak wykonane są piankowe woreczki?Te niepozorne woreczki z pianki wykonane są z pianki polietylenowej PE. Najczęściej ich ścianka ma 2 milimetry grubości, co jest dobrym kompromisem pomiędzy niewielkimi wymiarami i kosztem zakupu, a dobrymi właściwościami ochronnymi. Pianka PE sprawia niezłe wrażenie wizualne, przez co paczki przygotowywane z jej wykorzystaniem są eleganckie. Wielu producentów elektroniki decyduje się na stosowanie tego rozwiązania podczas fabrycznego pakowania swoich produktów - to najlepszy dowód na wysoką jakość woreczków z pianki.

Pianka polietylenowa występuje także w formie rolek lub arkuszy. Przy ich użyciu można zabezpieczyć lub osłonić większe przedmioty, a także te o nieregularnych kształtach. Zaletą pianki PE w formie rolki  jest możliwość dowolnego dopasowania jej do konkretnych potrzeb. Woreczki wykonane z pianki nie wymagają natomiast dodatkowych czynności - wycinania, czy sklejania fragmentów wyciętych z większego arkusza.

Woreczek piankowy zazwyczaj wykonany jest z pianki o grubości dwóch milimetrów i może mieć jeden z kilku rozmiarów:
 • 100 x 150 milimetrów;
 • 160 x 250 milimetrów;
 • 250 x 350 milimetrów.

Wykonane z wytrzymałej i delikatnej pianki PE torebki zazwyczaj są sprzedawane w pakietach po 100 sztuk, co pozwala zmniejszyć jednostkowy koszt ich zakupu. Warto więc wyposażyć się w taki zapas woreczków o odpowiednim rozmiarze. Dobre dopasowanie opakowania do konkretnych potrzeb pozwoli jak najlepiej ochronić przedmiot.

 

Alternatywy dla pianki PE i woreczków piankowychTorebki piankowe PE mogą z powodzeniem zastąpić inne popularne opakowania. W niektórych zastosowaniach mogą przewyższyć je pod względem właściwości ochronnych i łatwości użycia. W wielu przypadkach także pianka polietylenowa w rolce ma swoje odpowiedniki z innych materiałów.

Alternatywą dla woreczka piankowego może być koperta bąbelkowa. To połączenie mocnego papieru i folii bąbelkowej. Daje podobne zabezpieczenie swojej zawartości do torebki z pianki. Zaletą koperty bąbelkowej jest możliwość potraktowania jej jako opakowanie wysyłkowe. Jest jednak o wiele droższa, niż pojedynczy woreczek piankowy. Oba rozwiązania można jednak stosować równocześnie, dając tym samym jeszcze lepszą ochronę zawartości paczki. W tym przypadku alternatywą dla pianki PE jest folia bąbelkowa w rolce.

Wybierając spośród bardziej ekologicznych rozwiązań, czasami alternatywą dla pianki PE może być papier kraftowy. Występuje w formie rolek, można też znaleźć grube koperty wykonane z papieru kraftowego. Są mocne i chronią przed porysowaniem, jednak nie dają takiej amortyzacji wstrząsów, jak pianka PE. Te produkty także można zastosować w zestawie. Zawartość przesyłki można umieścić w woreczku piankowym, włożyć do koperty z papieru kraft i wysłać.

 

Największe zalety woreczków piankowychWoreczki piankowe PE są chętnie wykorzystywane przez indywidualnych klientów, a także przez największych światowych producentów. Ze względu na możliwość szybkiego i niedrogiego zabezpieczenia dowolnej zawartości o niewielkim rozmiarze, sprawdzają się w wielu zastosowaniach.

Do największych zalet woreczków wykonanych z pianki należą:
 • delikatna i gładka budowa - zabezpiecza przed porysowaniem;
 • folia PE o grubości 2mm zapewnia amortyzację wstrząsów;
 • estetyczny wygląd;
 • możliwość zapakowania dowolnych przedmiotów - woreczki są dostępne w różnych rozmiarach;
 • i wiele innych.
 

Jakie produkty najczęściej są pakowane do piankowych torebek?Piankowe woreczki PE dają dobre zabezpieczenie niewielkim przedmiotom. Z tego względu często są wykorzystywane do zabezpieczania przedmiotów takich, jak:
 • elektronika (smartfony, laptopy, podzespoły komputerowe, dyski twarde, itp;
 • biżuteria, wyroby jubilerskie;
 • dekoracje, rękodzieło (płaskie);
 • przedmioty wykonane ze szkła lub ceramiki, a także inne kruche;
 • dowolne rzeczy, które zapakowane w taki sposób nie spowodują zniszczenia innych przedmiotów w ramach jednej paczki.
Woreczki wykonane z pianki polietylenowej mogą być stosowane podczas wysyłki, transportu, a także przechowywania dowolnych rzeczy. W celu zabezpieczenia przedmiotów o większych gabarytach warto użyć pianki PE w formie rolki.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie