Taśmy malarskie

Taśmy malarskie doskonale sprawdzą się podczas niejednego remontu.

Można je wykorzystywać nie tylko do zabezpieczania elementów, które nie powinny być pomalowane. Najszczęściej zabezpieczamy w ten sposób gniazdka elektryczne, włączniki światła, listwy przypodłogowe, ramy okien i drzwi balkonowych, jak również futryny drzwi. Taśmy malarskie doskonale sprawdzają się do mocowania do ścian lub innych przedmiotów chociażby folii malarskiej, mającej na celu zabezpieczenie podłogi,mebli lub innego wyposażenia mieszkania. Zabezpiecza się w ten sposób też różnego rodzaju przewody oraz instalacje, które nie mogą zostać zdemontowane na czas remontu, a które nie podlegają malowaniu.

Często wykorzystuje się taśmy malarskie do uzyskania efektu odcięcia. W tym celu przykleja się taśmę malarską do ściany w taki sposób, by górna krawędź taśmy stykała się z sufitem. Pomalowane ściany z odciętym białym paskiem wydają się pomieszczeniem większym, co jest często stosowanym zabiegiem w dzisiejszych czasach.

Sama w sobie taśma malarska jest niezwykle prosta w użyciu. Wystarczy okleić nią powierzchnię, którą chcemy zabezpieczyć. W większości przypadków spotykamy się z taśmami malarskimi, które w bardzo prosty i bezwysiłkowy sposób możemy rozdzielić na kawałki, nie używając do tego celu żadnych narzędzi jak nożyki lub tym podobne. Co ważne, taśmy malarskie są odporne również na promieniowanie UV, dzięki czemu nie odpadają w przypadku montażu w miejscach silnie nasłonecznionych. Sprawdzają się również w szerokim zakresie temperatur, dzięki czemu wykorzystać je można na zewnątrz również przy ujemnej temperaturze, nie przekraczającej zazwyczaj -10*C.

Współczesne taśmy malarskie wyróżniają się niezwykle dobrze trzymającym klejem, który po usunięciu taśmy z obiektu nie pozostawia na nim śladów. O ile jeszcze kilka lat temu ślady po taśmach były zjawiskiem dość często spotykanym, o tyle dziś taśmy te pozwalają na czyste zabezpieczenie powierzchni. Należy również wspomnieć, iż taśmy malarskie odporne są na działanie farb, dzięki czemu powierzchnia zabezpieczona taśmą malarską nie zostanie zabrudzona. Taśmy malarskie po wykorzystaniu.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Długość taśmy
Szerokość taśmy
Typ taśmy
Kolor
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj