Taśmy tynkarskie

Taśmy tynkarskie są najczęściej używane w branży budowlanej do zabezpieczania tynku lub sztukaterii. O tym, jak ważne jest zabezpieczenie powierzchni ścian podczas wykonywania prac, nie trzeba nikogo raczej przekonywać. Niewłaściwe użycie taśmy tynkarskiej lub taśmy tynkarskiej niewłaściwej jakości może negatywnie wpłynąć na sferę wizualną danego obiektu. Może prowadzić również do uszkodzeń powierzchni ścian poprzez kontakt z różnego rodzaju materiałami, zawierających w swoim składzie elementy, które negatywnie mogą wpływać na podłoże, inicjując reakcję chemiczną czy też tworząc odbarwienia lub odparzenia.

Główną funkcją taśm tynkarskich jest zapobieganie zabrudzeniom oraz pękaniu powierzchni pod naciskiem.

Produkt bardzo trwały stosowany na powierzchnie gładkie, jak również chropowate. Idealnie nadaje się na beton, podłoża strukturalne, kamień, drewno, jak również tynki oraz cegły. Taśmy tynkarskie są niezwykle odporne na wysokie temperatury jak również na promienie słoneczne. Ryzyko odbarwień materiału zabezpieczonego taśmą tynkarską, jak również wtopienia się warstwy kleju, pozostawiającego nieestetyczne ślady zbliżone jest do zera.

Taśmy te stosowane są również do zatykania dziur i wykonywania uszczelnień w szalunkach zarówno przy pracach amatorskich jak i w profesjonalnym budownictwie.

Stosuje się je także do maskowania okien i ram drzwi podczas prac malarskich wykonywanych na zewnątrz budynków.

Przylegają doskonale w niskich temperaturach do podłoży brudnych, wilgotnych oraz innych, tzw. trudnych rodzajach powierzchni. Warto jednak wspomnieć, iż mimo bardzo dobrego przylegania demontaż taśm nie stanowi większego wysiłku. Przy poprawnej aplikacji taśmy, po jej usunięciu nie pozostają żadne ślady, dzięki czemu już od pierwszych chwil można cieszyć się idealnym tynkiem.

Taśmy tynkarskie są ponadto odporne na olej, wodę, tłuszcze, kwasy i substancje chemiczne. Dzięki temu skutecznie zabezpieczają wyznaczony obszar, minimalizując ryzyko uszkodzenia lub zanieczyszczenia świeżo położonej powierzchni.

Do czego służy taśma tynkarska?

Przygotowujesz się do remontu i kompletujesz niezbędne produkty? Jeżeli jednym z etapów prac będzie tynkowanie, to – poza folią tynkarską – będziesz potrzebował też taśmy tynkarskiej. Czym jest taśma tynkarska?
Taśma do tynku – to obok taśmy malarskiej – jedna z taśm produkowanych z myślą o zastosowaniu w budownictwie . Jej zadanie polega na ochronie różnych powierzchni podczas wykonywania prac remontowych, w tym podczas tynkowania.
Taśma tynkarska zastosowanie – to choćby ochrona różnych powierzchni przy nakładaniu tynku czy farby, w tym:

  • Profili i ościeżnic
  • Okładzin
  • Ram okiennych i parapetów

Taśmy do tynku są produkowane w żywych kolorach , np. pomarańczowym. Jest to podyktowane praktycznością – taśma musi odznaczać się od powierzchni, na której zostanie użyta.

Jak wybrać taśmę tynkarską?

Fachowcy, którzy na co dzień zajmują się remontami, doskonale wiedzą, jaka taśma do tynku sprawdzi się najlepiej . Jeżeli nie masz doświadczenia w branży budowlanej, możesz mieć trudność z wyborem odpowiedniego produktu. Aby dobrze dobrać taśmę tynkarską, powinieneś uwzględnić:

Warunki, w jakich taśma tynkarska będzie używana

Taśmy do tynków można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku . Jednak nie każda z dostępnych na rynku taśm sprawdzi się równie dobrze na świeżym powietrzu. Czynniki atmosferyczne (deszcz, woda, wysoka temperatura, promieniowanie UV) mogą spowodować, że taśma nie spełni swojej roli. W pierwszej kolejności sprawdź, czy wybrany przez Ciebie produkt będzie mógł być używany na zewnątrz.
Szukasz taśmy do tynku wielofunkcyjnej, którą można wykorzystać zarówno w budynkach, jak i do prac przy elewacji? Poznaj dostępny w naszym sklepie produkt: Taśma Duck tynkarska orange 48 mm/50 m.

Rodzaj powierzchni, na której taśma do tynku będzie używana

Rodzaj powierzchni również ma znaczenie dla trwałości połączenia z taśmą . Chcesz, aby taśma nie odklejała się samoistnie? Sprawdź, na jakich powierzchniach producent rekomenduje użycie oferowanej taśmy tynkarskiej lub malarskiej. Mogą to być np. jedynie powierzchnie gładkie lub powierzchnie gładkie i powierzchnie chropowate . Dodatkowo taśma do tynku musi być odporna na działanie związków chemicznych.
Chcesz kupić taśmę tynkarską lub malarską charakteryzującą się dobrą przyczepnością do drewna, metalu lub szkła? Skorzystaj z naszej oferty – zobacz produkt dostępny w naszej ofercie: Taśma malarska niebieska 30 mm/50 m BlueMasking.

Komfort pracy z taśmą tynkarską

Remont to najczęściej duże przedsięwzięcie. Warto mieć pewność, że wybrane materiały nie będą źródłem większej ilości pracy. W przypadku taśm tynkarskich istotne jest to, czy łatwo się one przerywają (bez konieczności użycia narzędzi) oraz czy nie pozostawiają śladów . Jeżeli po zerwaniu taśmy na powierzchni pozostaną ślady jej użycia, konieczne będą dodatkowe czynności.
Jak się upewnić, że dana taśma do tynku nie pozostawia śladów? Jeżeli nie chcesz testować tego podczas remontu, wybierz produkt od renomowanego producenta i kup go ze sprawdzonego źródła.

Wymiary taśmy tynkarskiej – szerokość i długość

Przy zakupie taśmy tynkarskiej zwróć uwagę na wymiary wybranego produktu . Producenci proponują taśmy o różnej szerokości i długości, dzięki czemu mają one szerokie zastosowanie. W Neopak informację o wymiarach znajdziesz przy każdym produkcie z naszej oferty, dzięki czemu szybko znajdziesz produkt spełniający Twoje oczekiwania.
Zamów taśmy tynkarskie w sklepie Neopak. W naszej ofercie znajdziesz taśmy do tynku o wymiarach 48 mm/50 m i 38 mm/20 m . Zobacz: Taśma Duck tynkarska orange 38 mm/20 m.

Taśma tynkarska a taśma malarska – jaka jest różnica?

Taśmy tynkarskie i taśmy malarskie mają ten sam cel – są stosowane po to, aby zabezpieczyć elementy znajdujące się na tynkowanej lub malowanej powierzchni. Różnica między nimi sprowadza się do właściwości oraz wymiarów.
Taśmy tynkarskie z powodzeniem mogą być stosowane jako taśmy malarskie . Również taśmy malarskie – gdy mają pożądane właściwości – mogą zastąpić taśmy do tynku . Jeżeli planujesz remont, możesz zdecydować się zarówno na taśmy tynkarskie, jak i malarskie. Najważniejsze, aby pozwalały one na prowadzenie prac wewnątrz lub na zewnątrz budynku, w zależności od Twoich potrzeb.

Gdzie kupić taśmę tynkarską dla profesjonalistów?

Chcesz kupić taśmę do tynku? Szukasz wytrzymałej taśmy malarskiej, która nie pozostawi śladów na ścianie? Skorzystaj z naszej oferty. W Neopak sprzedajemy wyroby pochodzące od sprawdzonych producentów. Nasze taśmy mają deklarowane właściwości, o czym przekonali się nasi dotychczasowi klienci.
Jeżeli przygotowujesz się do remontu, warto zaopatrzyć się w niezbędne produkty właśnie u nas. W ofercie mamy szereg materiałów i akcesoriów stworzonych z myślą o zabezpieczeniu miejsca renowacji . Należą do nich – obok taśm tynkarskich i malarskich – folie malarskie czy plandeki. Kupując u nas, możesz też liczyć na atrakcyjne rabaty.
Chcesz skorzystać z porady fachowca? Skontaktuj się z naszym doradcą, a uzyskasz profesjonalne wsparcie, dzięki któremu zakupisz potrzebny Ci produkt.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie