Taśmy tynkarskie

Taśmy tynkarskie są najczęściej używane w branży budowlanej do zabezpieczania tynku lub sztukaterii. O tym, jak ważne jest zabezpieczenie powierzchni ścian podczas wykonywania prac, nie trzeba nikogo raczej przekonywać. Niewłaściwe użycie taśmy tynkarskiej lub taśmy tynkarskiej niewłaściwej jakości może negatywnie wpłynąć na sferę wizualną danego obiektu. Może prowadzić również do uszkodzeń powierzchni ścian poprzez kontakt z różnego rodzaju materiałami, zawierających w swoim składzie elementy, które negatywnie mogą wpływać na podłoże, inicjując reakcję chemiczną czy też tworząc odbarwienia lub odparzenia.

Główną funkcją taśm tynkarskich jest zapobieganie zabrudzeniom oraz pękaniu powierzchni pod naciskiem.

Produkt bardzo trwały stosowany na powierzchnie gładkie, jak również chropowate. Idealnie nadaje się na beton, podłoża strukturalne, kamień, drewno, jak również tynki oraz cegły. Taśmy tynkarskie są niezwykle odporne na wysokie temperatury jak również na promienie słoneczne. Ryzyko odbarwień materiału zabezpieczonego taśmą tynkarską, jak również wtopienia się warstwy kleju, pozostawiającego nieestetyczne ślady zbliżone jest do zera.

Taśmy te stosowane są również do zatykania dziur i wykonywania uszczelnień w szalunkach zarówno przy pracach amatorskich jak i w profesjonalnym budownictwie.

Stosuje się je także do maskowania okien i ram drzwi podczas prac malarskich wykonywanych na zewnątrz budynków.

Przylegają doskonale w niskich temperaturach do podłoży brudnych, wilgotnych oraz innych, tzw. trudnych rodzajach powierzchni. Warto jednak wspomnieć, iż mimo bardzo dobrego przylegania demontaż taśm nie stanowi większego wysiłku. Przy poprawnej aplikacji taśmy, po jej usunięciu nie pozostają żadne ślady, dzięki czemu już od pierwszych chwil można cieszyć się idealnym tynkiem.

Taśmy tynkarskie są ponadto odporne na olej, wodę, tłuszcze, kwasy i substancje chemiczne. Dzięki temu skutecznie zabezpieczają wyznaczony obszar, minimalizując ryzyko uszkodzenia lub zanieczyszczenia świeżo położonej powierzchni.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Długość taśmy
Szerokość taśmy
Typ taśmy
Kolor
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj