Informujemy, że punkt przy Leonidasa 51 w Warszawie został zamknięty na stałe.  Zapraszamy do nowej lokalizacji przy al. Katowickiej 60 w Wolicy k. Nadarzyna.

Woreczki otwarte ESD

Czym są otwarte woreczki foliowe? Do tej kategorii należy zaliczyć opakowania, które nie posiadają swojego zamknięcia. Można ich używać do pakowania, sortowania lub rozdzielania różnych produktów. Otwarte woreczki antystatyczne są natomiast idealne do przechowywania rzeczy narażonych w szczególnym stopniu na wpływ elektrostatyki. Fale elektromagnetyczne mogą być szczególnie niebezpieczne dla elektroniki - smartfonów, podzespołów komputerowych ,itp.. W przypadku przechowywania  takich rzeczy przez dłuższy czas lub w transporcie warto więc zadbać o'odpowiednie zabezpieczenie. W tym celu stosowane są opakowania ESD - ten skrót wskazuje właśnie na ochronę antystatyczną.

Wśród opakowań tego typu woreczki bez taśmy antystatyczne są jednymi z najtańszych. Pozwalają też  na bardzo proste i szybkie pakowanie. Można bowiem po prostu umieścić wewnątrz dany przedmiot i zapakować go w wybrany sposób - włożyć do pudełka, koperty lub owinąć folią bąbelkową. Warstwa folii antystatycznej doskonale ochroni elektronikę przed zniszczeniem w kontakcie z falami elektromagnetycznymi.
 

Torebki foliowe ESD otwarte


Otwarte woreczki antystatyczne bez taśmy to doskonałe uzupełnienie dla innych materiałów pakowych - pudełek, kartonów, kopert, czy różnego rodzaju folii. Różne rodzaje opakowań mają swoje zadanie, a folia ESD pomaga w zabezpieczeniu przed niewielkimi wyładowaniami elektrycznymi. Mogą powstawać pod wpływem tarcia lub pojawić się niespodziewanie w konkretnym miejscu. Zwykle wyładowania elektrostatyczne nie są problemem - nie powodują żadnych zniszczeń. W przypadku zaawansowanej elektroniki może być jednak inaczej. Zważywszy na bardzo niski koszt takiej dodatkowej ochrony ESD zdecydowanie warto jej użyć.

Woreczki-foliowe-otwarte--Antystatyczne

Dostępne rodzaje otwartych woreczków foliowych ESD to między innymi:
Standardowa grubość tego typu opakowania to 0,08 um. Cienka folia pozwoli jednak dobrze chronić wrażliwy na wyładowania produkt przed zniszczeniem. 
 

Ile kosztują woreczki antystatyczne otwarte i gdzie je kupić?


Torebki antystatyczne otwarte znajdą Państwo w ofercie Neopaku. W naszym sklepie z materiałami do opakowania mamy duży wybór opakowań. Znajdą tu Państwo produkty przydatne podczas pakowania różnych towarów, niezależnie od ich wielkości.

Cena zakupu torebki otwartej antystatycznej uzależniona jest od jej wielkości. Woreczki ESD mniejszej wielkości kosztują nieco ponad 10 złotych za 100 sztuk.

 

Woreczki otwarte ESD


Antystatyczne torebki foliowe to bardzo przydatny produkt. Pozwala w prosty i niedrogi sposób zabezpieczyć produkty wrażliwe na działanie wyładowań elektrycznych. Zwykle taka ochrona przydaje się w przypadku transportu lub przechowywania elektroniki. Wśród wielu rodzajów towarów, które warto chronić w ten sposób możemy wyróżnić między innymi:
  • podzespoły komputerowe (procesory, karty graficzne, płyty główne)
  • pamięci, dyski, karty pamięci
  • smartfony
  • tablety
  • laptopy, komputery
  • drobną elektronikę - zegarki, słuchawki, itp.

W przypadku większości wymienionych produktów mówimy zwykle o dość drogich towarach. Z tego względu tym bardziej warto zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie, które pozwoli w należytych warunkach przechować produkt. Warto zaznaczyć, że koszt zakupu otwartych torebek antystatycznych jest niewielki - zwykle od 10 do 30 złotych za 100 sztuk.
 

Woreczki antystatyczne ESD w pakietach po 100 sztuk


Najczęściej torebki otwarte ESD są kupowane przez osoby, które na co dzień zajmują się wysyłką lub magazynowaniem elektroniki różnego typu. Z tego względu woreczki antystatyczne ESD oferowane są w zestawach zawierających 100 sztuk. pozwala to zminimalizować koszty zakupu i zabezpieczyć wiele produktów. Dostępne w różnych rozmiarach woreczki otwarte ESD z łatwością można dopasować do wymiarów najczęściej pakowanych produktów.
 

Jak przygotować bezpieczną paczkę z elektroniką?


W celu zabezpieczenia elektroniki na czas wysyłki zwykle używa się kilku różnych materiałów do pakowania. Podstawowym opakowaniem chroniącym przed uszkodzeniami jest najczęściej kartonowe pudełko. Do jego wnętrza oprócz planowanej zawartości warto włożyć też wypełniacz do paczek - zapewnia doskonałą amortyzację wszelkich wstrząsów i uderzeń. Można też po prostu użyć w tej roli folii bąbelkowej. Przed tym, warto umieścić elektroniczne podzespoły, smartfon, czy inną wysyłaną rzecz do otwartego woreczka ESD. Można go skleić taśmą biurową, aby produkt nie wysunął się z niego w czasie transportu. Innym dobrym rozwiązaniem jest po prostu wykorzystanie antystatycznej folii bąbelkowej - zastąpi oba produkty. Jest to jednak zwykle nieco droższe rozwiązanie.

Mniejsze produkty warto pakować do solidnych kopert bąbelkowych. Można wcześniej umieścić przedmiot w otwartej torebce foliowej ESD lub użyć antystatycznej koperty z odpowiednią folią ESD po wewnętrznej stronie.
 

Jak działają torebki ESD?


Dlaczego warto użyć antystatycznych woreczków otwartych (bez taśmy)? Ten produkt jest gwarancją odpowiedniego zabezpieczenia przed niewielkimi wyładowaniami elektrycznymi. Mogą powstawać podczas przechowywania, choć najczęściej spotkamy się z tym zjawiskiem w transporcie i podczas wysyłki.

Niewielkie wyładowania elektryczne powstają na skutek tarcia. Zwykle nie są nawet zauważalne dla człowieka, nie pozostawiają żadnych śladów na opakowaniu, ciężko dowiedzieć się o ich występowaniu bez specjalistycznej aparatury pomiarowej. Wyładowania antystatyczne mogą natomiast uszkodzić wrażliwe podzespoły elektroniczne - mikroprocesory, elementy pamięci i układy scalone. Z tego względu warto użyć otwartych woreczków ESD i nie martwić się o ewentualne zniszczenie elektroniki w ten sposób.
 

Rozmiary woreczków otwartych ESD


Woreczek otwarty ESD to niewielkie i dość płaskie opakowanie, które znajdą PAństwo w asortymencie naszego sklepu z materiałami do pakowania. W Neopaku mamy kilka rozmiarów torebek otwartych ESD do wyboru:
  • 100 x 150 mm, grubość 0,080 um
  • 150 x 200 mm, grubość 0.080 um
  • 200 x 250 mm, grubość 0,080 um

Wszystkie odmiany wykonane są więc z folii ESD o grubości 0,080 um. Wybierając torebkę otwartą w odpowiednim rozmiarze można zapewnić sobie jeszcze prostsze pakowanie. Wybór dopasowanego woreczka otwartego ESD jest też sposobem na uniknięcie zbędnych wydatków. Mniejsze woreczki są po prostu tańszym opakowaniem.
 

Dlaczego woreczki otwarte ESD są różowe?


Charakterystyczny kolor jest cechą wyróżniającą opakowania z folii ESD na tle innych foliowych produktów. Torebki otwarte antystatyczne mają różowe, a czasem czerwone zabarwienie. Dzięki wyróżnieniu opakowań z folii ESD przy pomocy tego koloru bez trudu znajdą Państwo odpowiednie opakowanie spośród wielu innych używanych w codziennej działalności.

Różowe woreczki foliowe ESD są najlepszym wyborem jako opakowanie p
rzedmiotów szczególnie wrażliwych na wyładowania elektryczne i elektrostatyczne.


Właściwości woreczków otwartych ESD


Otwarte torebki foliowe antystatyczne poza ochroną przed wyładowaniami elektrostatycznymi zapewniają także ochronę przed wilgocią. Mają te same właściwości, co standardowe opakowania - wykonane ze “zwykłej” folii. Torebki ESD mogą więc chronić produkt przed zniszczeniem, na przykład zarysowaniem. Warto użyć ich do rozdzielenia kilku elektronicznych podzespołów znajdujących się w jednym opakowaniu.

Woreczki-foliowe-otwarte--Antystatyczne

To także bardzo estetyczne opakowanie. Przygotowywanie paczek z wykorzystaniem otwartych woreczków ESD jest również bardzo proste i nie wymaga używania dodatkowych narzędzi. Także cena zakupu torebki otwartej ESD jest atrakcyjna.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie