Folia spożywcza

Folie spożywcze wykorzystywane są na co dzień na całym świecie. Wszędzie tam, gdzie zaistnieje potrzeba zabezpieczenia żywności przed zanieczyszczeniami folia sprawdza się śpiewająco. Folia spożywcza powinna przede wszystkim posiadac odpowiednie atesty, które jasno określą czy może być ona stosowana w kontakcie z żywnością. Bez takich atestów folia jest potencjalnie niebezpieczna, ponieważ mogą z niej przenikać do jedzenia substancje chemiczne groźne dla zdrowia. W naszym sklepie oferujemy tylko i wyłącznie sprawdzone, atestowane i wydajne folie spożywcze najwyższej jakości. Lata doświadczeń zbieranych wspólnie z klientami pozwoliła stworzyć nam niepowtarzalną ofertę opakowań do zastosowania w sektorze gastronomicznym, które prócz swoich właściwości zabezpieczających dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Folie spożywcze jak już wyżej wspomniano powinny posiadać atesty, jednak nawet najlepsze atesty zdatności do użytku z jedzeniem nie zastąpią wysokiej jakości produktu. Warto więc wybierać folie, które podczas użytkowania będą nam pomagać i nie spowodują problemów podczas aplikacji. Aby ułatwić sobie zadanie jakim jest pakowanie żywności w folię warto zaopatrzyć się w specjalne dyspensery lub zgrzewarki, które pozwolą na jeszcze dokładniejsze i łatwiejsze opakowanie żywności.

Folie oferowane w naszym sklepie internetowym to nie tylko folie o małym nawoju. Te mimo, że cechują sie wydajnością nie są odpowiednią opcją dla sklepów i punktów gastronomicznych. Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów biznesowych wprowadziliśmy do naszej oferty folie spożywcze o długim nawoju nawet 200M! To właśnie jest odpowiednie rozwiązanie dla sklepów, restauracji, punktów szybkiej obsługi.

Folie spożywcze to nie tylko popularna przezroczysta folia.

Warto pamiętać, że ta kategoria obejmuje także folie aluminiowe służące do zabezpieczania ciepłych potraw, torebki do żywności, które jako gotowy produkt ułatwiają proces pakowania jedzenia, worki do gotowania próżniowego metodą sous-vide, worki barierowe do próżniowego pakowania oraz worki moletowane jednostronnie z trwałą warstwą stanowiącą podstawę dla żywności.

Wszystkie te produkty dostęne są u nas od ręki, a czas wysyłki jest bardzo krótki. Pozwoli to Państwu na szybkie zaopatrzenie swojego domu czy lokalu w najpotrzebniejsze produkty w stosunkowo krótkim czasie. Zapraszamy do współpracy. Neopak. Aż miło pakować!

Folia spożywcza - każdy jej używa!Co to jest folia spożywcza? Z pewnością każdy z Państwa używa jej lub czasem spotyka się z nią. Mało kto jednak wie, że folia spożywcza jest bardzo mocno spokrewniona z folią stretch. Ten produkt także z pewnością jest Państwu dobrze znany. Folia spożywcza i folia stretch mają praktycznie ten sam zestaw cech. Folia spożywcza jest zwykle transparentna, a także znacznie cieńsza i delikatniejsza od typowej, mocnej folii stretch. Oczywiście posiada także budowę stosowną do wykorzystywania folii przy kontakcie z żywnością. To właśnie pakowanie jedzenia (gotowych dań, produktów spożywczych) jest głównym sposobem wykorzystania folii spożywczej. Nie jest to jednak jedyna opcja, by wykorzystać folię spożywczą.

 

Jak zbudowana jest folia spożywcza?Podobnie do typowej folii stretch, folia spożywcza jest produkowana z polietylenu. Ten materiał ma dwie bardzo wartościowe dla użytkownika cechy. Przede wszystkim jest rozciągliwy. To wielka pomoc przy pakowaniu rożnych rzeczy, także żywności. Gdy mają nieregularny kształt, a nawet ostre krawędzie, elastyczna budowa folii spożywczej okazuje się zbawienna. Elastyczność łączy się także z wytrzymałością tego produktu. Folia spożywcza jest bowiem zadziwiająco mocna, jak na swoją delikatną z pozoru budowę. Aby ją przebić lub rozciąć trzeba się postarać, a najlepiej użyć w tym celu ostrego narzędzia.

W przypadku folii stretch takie cechy pomagają w pakowaniu różnych przedmiotów na czas przechowywania lub wysyłki. Elastyczna i wytrzymała folia spożywcza jest natomiast świetnym opakowaniem dla żywności.

 

Właściwości folii spożywczej


 
Dlaczego tak wiele osób korzysta z folii spożywczej? Powód jest prosty. To bardzo tani produkt, który jednocześnie ma pewne użyteczne cechy. Przede wszystkim pakowanie czegokolwiek z użyciem folii w rolce jest bardzo proste. Wystarczy owinąć produkt w folię i odciął odpowiedni fragment. Nie ma nawet konieczności zakładania takiego pakunku. Powodem jest to, że jedna strona folii spożywczej jest nieco klejąca - łatwo przylega do samej folii i produktu w nią zawiniętego. To powoduje, że można dość szczelnie i bezpiecznie owinąć żywność folią spożywczą bez konieczności przyklejania całości taśmą klejącą lub innego mocowania opakowania.

Folia spożywcza jest także wodoodporna i dobrze izoluje przed czynnikami zewnętrznymi. Ta cecha okazuje się podczas pakowania żywności do lodówki i innych sposobów przechowywania jedzenia. Z jednej strony pozwala zachować aromat zapakowanym w folię spożywczom artykułom spożywczym. Nie wchłaniają innych zapachów, których często jest sporo w miejscach przechowywania jedzenia. Dzięki temu dłużej pozostają aromatyczne, świeże i smaczne. Aromatyczność potraw zapakowanych w folię spożywczą mogłaby być natomiast problemem w pewnych sytuacjach. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z rybami, owocami morza, albo przykładowo serami długo dojrzewającymi i pleśniowymi. Całość aromatu pozostaje w opakowaniu i nie pochłaniają jej rzeczy znajdujące się w sąsiedztwie.

Właściwości folii spożywczej to:
  • niski koszt zakupu
  • rozciągliwa
  • wytrzymała na rozerwanie, przedziurawienie
  • pozwala szczelnie zapakować produkt
  • przezroczysta
  • bezpieczna w kontakcie z żywnością (nie wchodzi z nią w reakcje chemiczne)


 

Największe zalety folii spożywczejJakie są plusy stosowania folii spożywczej? Przede wszystkim jest to bardzo tani i łatwo dostępny produkt. Można go dostać w niemal każdym sklepie. Zachęcamy oczywiście do zaopatrzenia się w folię spożywczą w naszym sklepie internetowym Neopak, gdyż tylko tu mają Państwo gwarancję niskiej ceny i otrzymania produktów najwyższej jakości.

Folia spożywcza jest tak prosta w użytkowaniu, że nawet dzieci mogą w ten sposób pakować swoje szkolne drugie śniadanie. Plusem jest także odporność folii spożywczej na wilgoć.

folia spoożywcza

Jakie są największe zalety folii spożywczej? Jest ich wiele, a potwierdzają to tysiące gospodarstw i firm, które codziennie wykorzystują ten produkt w kuchni.

 

Rodzaje folii spożywczej

 

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wiele rodzajów folii spożywczej. Główny podział tych produktów przebiega następująco:
Folia w formie rolki jest nieco bardziej uniwersalna. Z jej użyciem można zapakować produkty spożywcze o niemal dowolnych rozmiarach. Rolka z folią spożywczą może mieć sporą długość, nawet kilkudziesięciu metrów.

Folia spożywcza w rolce - rodzaje:
Jakie są zalety torebek śniadaniowych i innych woreczków foliowych na żywność? Są sposobem na przyspieszenie pakowania żywności i usprawnienie go. NAdają się zarówno do pakowania drugiego śniadania, jak i między innymi do pakowania żywności przed umieszczeniem jej w lodowce i zamrażarce.

Rodzaje torebek foliowych na żywność:
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie