Pojemniki na sosy

Dość istotnym elementem wielu potraw jest sos. Spotykamy go chociażby w przypadku pizzy, ale też w wielu innych daniach. Jeżeli jest więc potrzeba sprzedaży takiego dania na wynos lub z dostawą do domu zamawiającego, warto zapakować w odpowiedni sposób także sos. Służą do tego pojemniki na sos, zwane też sosjerkami. To niewielkie, plastikowe pojemniczki z pokrywką. Szczelne zamknięcie jest tu niezastąpione - pozwala dostarczyć klientowi sos w nienaruszonym stanie. Ewentualne wylanie się go mogłoby także pobrudzić pozostałą część potrawy lub zamówienia, którego elementy nie zawsze muszą być przeznaczone do spożywania razem z sosem.

pojemniki na sos

W zależności od rodzaju potrawy i jej wielkości, warto też odpowiednio dostosować wielkość sosjerki. Pojemniki na sos w ofercie sklepu internetowego Neopak są więc dostępne w kilku rozmiarach.
 

Mały, średni, a może duży pojemnik na sos?


Pojemniki na sos poz alają dostarczyć klientom całe zamówienie w należytym stanie. Poza pojemnikami i kartonowymi pudełkami na inne rzeczy (miski, kubki, pudełka na pizzę i inne) warto więc wybrać także sosjerki z oferty sklepu z opakowaniem Neopak. Występują w kilku rozmiarach:
Wszystkie odmiany pakowane są w zestawy zawierające ponad 80 sztuk opakowania i tyle samo dobrze dopasowanych pokrywek. Pojemniki na sos wykonane są z transparentnego plastiku. W dużym stopniu ułatwia to sprawdzenie zawartości pojemniczka. To ważne nie tylko dla klientów, którzy mogą rozpoznać znajdujący się w sosjerce rodzaj sosu. Także w punktach gastronomicznych kompletujących zamówienia ważne jest, żeby z daleka rozpoznać zawartość sosjerki. Pozwala to przygotować zapas sosów w pojemniczkach już wcześniej, a w momencie odbierania zamówienia po prostu dorzucić sosjerkę do paczki z zamówionymi potrawami.
 

Gdzie kupić pudełka na sos?


Plastikowe pojemniki na sosy są dostępne w naszym sklepie Neopak. Posiadamy kilka rozmiarów tego opakowania, co pozwoli idealnie dobrać je do swoich potrzeb. Sosy w niewielkich pojemniczkach są niedrogim i bardzo chętnie wybieranym dodatkiem do wielu dań z dostawą. Spotykamy je w niemal wszystkich pizzeriach, restauracjach z gyrosem, kuchnią meksykańską, czy frytkami. Do pudełek z pokrywką można nalać dowolny rodzaj sosu. Polipropylen, z którego produkowane są sosjerki, nie wchodzi w reakcje chemiczne z żadnym z rodzajów sosu. Dzięki temu ich smak nie zmienia się.

Sosjerki wraz ze szczelnym zamknięciem są także dobrym sposobem, aby zapakować niewielką ilość sosu (na przykład keczupu), co jest przydatne podczas wypadów za miasto, organizacji ognisk i tym podobnych.

Sosjerki, pojemniki na sos


Jak pakować żywność oraz napoje? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, głównie związanych z branżą gastronomiczną. Dziś, szczególnie po zagrożeniu związanym z pandemią koronawirusa i kolejnymi lockdownami, szczególnie popularne stało się jedzenie z dostawą do domu klienta. Wtedy pojawia się konieczność bardzo dobrego, a jednocześnie taniego zapakowania go. Pomagają w tym różnego rodzaju produkty, wykonane z plastiku, folii, papieru, czy kartonu. Mamy więc pudełka na pizzę, które chyba najbardziej kojarzą się nam z jedzeniem z dostawą do domu.

O ile w przypadku potraw wystarczy zapakować je do kartonowego lub plastikowego pudełka, to transport osób jest dość problematyczny. Mogą bowiem łatwo wylać się z opakowania, dlatego najlepiej wykorzystać sosjerki. Takie właśnie pojemniki na sosy są dostępne w ofercie Neopaku.
 

Jaki rozmiar sosjerki wybrać?


Sosjerki są dostępne w kilku rozmiarach. Różnica polega oczywiście na ich objętości, a w praktyce - ilości sosu, którą możemy umieścić w środku. Warto dopasować ją do wielkości potrawy. Przykładem może być pizza - większa jej średnica powinna wiązać się z dostarczeniem większego sosu, jeśli taki jest w zestawie. W ofercie Neopaku mamy kilka rozmiarów opakowań na sosy:
  • sosjerka 50 ml 65 x 30 mm
  • sosjerka PS otwarta 65 x 40 mm - 80 mililitrów
  • pojemnik na sos 100 ml 65 x 50 mm

Wszystkie rodzaje produkowane są z polistyrenu. Daje to możliwość produkcji szczelnego i estetycznie wyglądającego opakowania. Pojemniki nadają się do umieszczania w nich zawartości o temperaturze maksymalnej nawet 70 stopni Celsjusza. Minimalna temperatura to -25 stopni C. Duży zakres dostępnych temperatur sprawia, że można w tych pojemnikach umieszczać niemal dowolne produkty sprzedawane w Państwa punkcie gastronomicznym.
 

Jednorazowe pojemniki na sosy


Stosując plastikowe, jednorazowe sosjerki można zapewnić sobie zachowanie świeżości przez długi czas. Niezależnie od rodzaju produktów spożywczych umieszczanych wewnątrz, choć są to głównie sosy, mogą zostać one podzielone na mniejsze porcje.  Ułatwia to przekazywanie ich klientom lub dostawcom jedzenia na wynos.

sosjerki

Pojemniki na sosy dostępne w ofercie sklepu internetowego Neopak są produkowane z materiałów doskonale nadających się do kontaktu z żywnością. Są nietoksyczne i dopuszczone do użytku, spełniają wszelkie normy sanitarne i niezbędne w gastronomii.
 

Ile kosztują pojemniki na sos?


W przypadku pakowania żywności w dostawie, przy zamówieniach na wynos, ale także podając potrawy w punkcie gastronomicznym, koszty opakowań odgrywają istotną rolę. Zbyt wysoki koszt opakowania mógłby bowiem zauważalnie podnosić finalną cenę produktu lub powodować stratę restauratora. Z tego względu w gastronomii najlepiej sprawdzają się niedrogie opakowania i pojemniki. Musi za tym jednak iść także wysoka jakość pojemników, jednorazowych sztućców, kubeczków i innych przedmiotów mających kontakt z żywnością. Nikt z klientów nie chciałby przecież narażać się na problemy zdrowotne, na przykład powstałe przez niewłaściwe opakowanie.

Z tego względu wiele opakowań na żywność, także pojemniki na sosy, produkowane są z niedrogiego tworzywa sztucznego lub z papieru. Opakowania na sosy są dostępne w pakietach liczących 84 sztuki. Koszt zakupu takiego zestawu sosjerek to kilka do kilkunastu złotych. Najtańsze opakowania na sos to oczywiście te w mniejszym rozmiarze. Oznacza to, że koszt jednostkowy to zaledwiekilka groszy, nie powinien więc znacząco zmieniać finalnych cen produktów.
 

Jakie inne opakowania warto kupić w Neopaku?


Oferta naszego sklepu z opakowaniami zawiera szereg różnych opakowań, które są przydatne zarówno w gastronomii, jak i w gospodarstwach domowych. Jednorazowe talerze, papierowe kubki i ekologiczne, drewniane sztućce mogą sprawdzić się zarówno przy sprzedaży jedzenia, jak i podczas organizacji przyjęć i imprez w domu.

Wybierając jednorazowe pojemniki mogą Państwo zaoszczędzić sporo czasu związanego z koniecznością przygotowania zastawy, sprzątania jej, mycia, itp. Wystarczy po prostu wyrzucić zużyte elementy do kosza. To także świetny sposób, aby móc zorganizować ognisko, grilla w ogrodzie, czy piknik. Plastikowe, papierowe i drewniane jednorazowe sztućce, talerze, pojemniki na sosy i tym podobne sprawdzają się też podczas różnych wycieczek. Są lekkie, tanie, łatwe w transporcie, a ich funkcjonalność nie odbiega znacznie od naczyń szklanych, czy porcelanowych.

Zachęcamy do sprawdzenia naszego wpisu: artykuły przydatne podczas sezonu grillowego.

W Neopaku znajdą Państwo szereg innych opakowań jednorazowych, między innymi:
Prowadząc punkt gastronomiczny warto zaopatrzyć się w odpowiedni zapas tych produktów. Pozwolą nie tylko spełnić wszystkie rygorystyczne normy wymagane od właściciela punktu gastronomicznego. Zapewnią także wygodę i sprawną pracę kuchni. Jednorazowe opakowania są też bardzo przydatne podczas sprzedaży jedzenia z dostawą lub na wynos.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie