Kartony i pudła - teleskopowe

Kartony teleskopowe to bardzo specyficzny rodzaj opakowania podłużnego. Znajdują swoje zastosowanie najczęściej w firmach, które sprzedają wiele wariantów jednego produktu i dodatkowo modyfikują go na zamówienie klienta. Firmy sprzedające wysokiej jakości plakaty potrzebują opakowań podłużnych, ale ciężko przewidzieć, jakie wymiary będą potrzebne. Neopak wychodzi naprzeciw ich potrzebom i proponuje niezwykłe rozwiązanie, jakim są kartony teleskopowe.

Karton podłużny zostaje wyposażony w przedłużkę, którą można zablokować i regulować długość paczki o kilka, a nawet kilkanaście centymetrów. Pozwala to nie przepłacać za wysyłkę i dodatkowo zwalnia Cię z obowiązku posiadania kilkunastu rozmiarów tego opakowania. Karton teleskopowy to praktyczne rozwiązanie, które powinna, chociaż przetestować Twoja firma.

W naszej hurtowni dostępne jest kilka rodzajów pudełek teleskopowych, między innymi kwadratowa o wymiarach 100 mm na 100 mm o regulacji od 1000 mm do 2000 mm i drugą, o takiej samej regulacji, ale grubszą - 150 mm na 150 mm. Każdy z całą pewnością znajdzie tą, która będzie miała optymalny wymiar na jego potrzeby.

Co można przechowywać w kartonie teleskopowym? Bardzo wiele przedmiotów, ale oczywiście przede wszystkim podłużnych, ewentualnie rulonów różnych materiałów - folii samochodowych, tapet ściennych, czy w końcu tkanin. Oprócz zwijanych przedmiotów świetnie będą się też mieściły wszelkie rurki, czy długie elementy. Nie warto jednak przesadzać z masą zawartości, kartony teleskopowe nie są wykonywane z najbardziej wytrzymałych rodzajów tektury.

Warto też pamiętać, że karton teleskopowy jest nieco bardziej delikatny w jego części, która się wysuwa, dlatego warto go dodatkowo zabezpieczyć taśmą i jeśli transportowany przedmiot jest niesymetryczny, umieścić jego lżejszą stronę w słabszej części pudła. Nie wolno też zapomnieć o samym zapieczętowaniu kartonu teleskopowego, żałowania taśmy to istna zbrodnia, która będzie ukarana zawartością, która opuści naszą przesyłkę.

Jeśli nie wiesz, czy opakowanie teleskopowe jest odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej firmy, to nie zastanawiaj się samemu zbyt długo, skorzystaj z naszej infolinii. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie i nie pozwolą Twojej firmie być narażoną na straty przez uszkodzenia w transporcie. Interesuje Cię umiejscowienie nadruków na kartonie teleskopowym? Również się z nami skontaktuj. Nie czekaj z zamówieniem do jutra i kup to co niezbędne dla Twojej firmy w Neopaku już dzisiaj.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie