Kartony i pudła - teleskopowe

Kartony teleskopowe to bardzo specyficzny rodzaj opakowania podłużnego. Znajdują swoje zastosowanie najczęściej w firmach, które sprzedają wiele wariantów jednego produktu i dodatkowo modyfikują go na zamówienie klienta. Firmy sprzedające wysokiej jakości plakaty potrzebują opakowań podłużnych, ale ciężko przewidzieć, jakie wymiary będą potrzebne. Neopak wychodzi naprzeciw ich potrzebom i proponuje niezwykłe rozwiązanie, jakim są kartony teleskopowe.

Karton podłużny zostaje wyposażony w przedłużkę, którą można zablokować i regulować długość paczki o kilka, a nawet kilkanaście centymetrów. Pozwala to nie przepłacać za wysyłkę i dodatkowo zwalnia Cię z obowiązku posiadania kilkunastu rozmiarów tego opakowania. Karton teleskopowy to praktyczne rozwiązanie, które powinna, chociaż przetestować Twoja firma.

W naszej hurtowni dostępne jest kilka rodzajów pudełek teleskopowych, między innymi kwadratowa o wymiarach 100 mm na 100 mm o regulacji od 1000 mm do 2000 mm i drugą, o takiej samej regulacji, ale grubszą - 150 mm na 150 mm. Każdy z całą pewnością znajdzie tą, która będzie miała optymalny wymiar na jego potrzeby.

Co można przechowywać w kartonie teleskopowym? Bardzo wiele przedmiotów, ale oczywiście przede wszystkim podłużnych, ewentualnie rulonów różnych materiałów - folii samochodowych, tapet ściennych, czy w końcu tkanin. Oprócz zwijanych przedmiotów świetnie będą się też mieściły wszelkie rurki, czy długie elementy. Nie warto jednak przesadzać z masą zawartości, kartony teleskopowe nie są wykonywane z najbardziej wytrzymałych rodzajów tektury.

Warto też pamiętać, że karton teleskopowy jest nieco bardziej delikatny w jego części, która się wysuwa, dlatego warto go dodatkowo zabezpieczyć taśmą i jeśli transportowany przedmiot jest niesymetryczny, umieścić jego lżejszą stronę w słabszej części pudła. Nie wolno też zapomnieć o samym zapieczętowaniu kartonu teleskopowego, żałowania taśmy to istna zbrodnia, która będzie ukarana zawartością, która opuści naszą przesyłkę.

Jeśli nie wiesz, czy opakowanie teleskopowe jest odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej firmy, to nie zastanawiaj się samemu zbyt długo, skorzystaj z naszej infolinii. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie i nie pozwolą Twojej firmie być narażoną na straty przez uszkodzenia w transporcie. Interesuje Cię umiejscowienie nadruków na kartonie teleskopowym? Również się z nami skontaktuj. Nie czekaj z zamówieniem do jutra i kup to co niezbędne dla Twojej firmy w Neopaku już dzisiaj.

 • Do czego służą kartony regulowane?

  Kartony regulowane, a także nazywane kartonami teleskopowymi, to takie opakowania, które przede wszystkim dają możliwość regulacji pewnych długości. Zazwyczaj mowa tutaj o długości kartonu.

  W specyficznych branżach możliwość regulacji długości kartonu jest naprawdę jak najbardziej pożądana. Kartony regulowane mogą być wykorzystywane przede wszystkim do dodatkowe zabezpieczenia plakatów, zwiniętych obrazów, czy portretów. 

  Kartony regulowane możemy kupić na stronie https://neopak.pl/kartony/skladanie/teleskopowe.
 • Jak zapakować wydruk na papierze wielkoformatowym?

  Wysyłka przedmiotu na papierze wielkoformatowym to prawdziwe wyzwanie, zarówno dla sklepu zajmującego się sprzedażą w stylu e-commerce, jak i dla użytkownika prywatnego. Aby odpowiednio zabezpieczyć taką przesyłkę należy sięgnąć po karton regulowany. Korzystanie z tego typu kartonów teleskopowych jest banalnie proste i gwarantuje, że zawartość paczki będzie bezpieczna w każdych warunkach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na kartony teleskopowe w atrakcyjnych cenach. Oferujemy opakowania w rozmaitych rozmiarach. 
   
 • Jakie są zalety kartonów teleskopowych?

  Podłużne wydruki czy też przedmioty, potrzebują specjalnego opakowania do tego, by móc je bezpiecznie wysłać do klienta. Właśnie w celu wysyłki choćby wielkoformatowych wydruków powstały specjalne kartony teleskopowe. Jakie są ich główne zalety?
  • Przede wszystkim cena, produkty wykonane z tektury są bardzo tanie, wszystko zależy od skomplikowania konstrukcji takiego opakowania.
  • Karton teleskopowy bardzo dobrze chroni przed większością uszkodzeń mechanicznych.
  • Dzięki specjalnej konstrukcji, mamy możliwość regulowania długości tego rodzaju kartonu, co sprawia, ze niestandardowe przedmioty możemy zapakować do takiego samego kartonu, jakie użyliśmy w przypadku dłuższego lub krótszego towaru.
  Kartony teleskopowe możemy kupić na stronie https://neopak.pl/kartony/skladanie/teleskopowe.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie