Kartony i pudła - automatyczne ( z paskiem taśmy )

Pudełka automatyczne to ciekawa wariacja na temat pudełek wykrojnikowych. Posiadają ich wszystkie zalety i jednocześnie pozbywają się największej wady. Przede wszystkim są równie wytrzymałe jak te klasyczne i świetnie nadają się do transportu rzeczy wszelakich, nawet tych wrażliwych, bo duża dziura do załadunku pozwala w optymalny sposób ułożyć zawartość i w razie konieczności, skorzystać z dodatkowych środków amortyzujących - pianek, poduszek powietrznych, czy po prostu folii bąbelkowej.

Nie to jest jednak powodem, dla którego można takie opakowanie nazwać „najlepszym”. Pudełka automatyczne, jak sama nazwa wskazuje są „automatyczne” w pakowaniu. Wbudowany w zewnętrzne skrzydło pasek taśmy pozwala zapieczętować opakowanie w dwóch ruchach - pierwszym, czyli układając odpowiednio wewnętrzną zakładkę i drugi, czyli ostateczne zapieczętowanie taśmą. Nie tylko pakowanie pudełka automatycznego jest banalnie proste, otwieranie też, co z pewnością docenią Twoi klienci.

Na stronach konkretnych produktów, znajduje się film instruktażowy, o tym, jak złożyć pudełko automatyczne. Wykrojnikowa konstrukcja pozwala na bardzo dokładne zapieczętowanie pudła, nie jest też konieczne używanie dodatkowej taśmy, ponad tą na klapie. Pudełka automatyczne w Neopaku dostępne są w kilku rozmiarach, natomiast każde z nich może się pochwalić rewelacyjną wytrzymałością, na potencjalne uszkodzenia w transporcie. Wszystkie opakowania zostały wykonane z kartonu o fali typu E, która jest używana właśnie do kartonów wysyłkowych.

Oczywiście nie jest to koniec zastosowań takiego opakowania, warto jednak zaznaczyć, że jeśli chcemy coś przechowywać krótko, albo często tego potrzebujemy, to lepiej skorzystać z pudełek, których zamknięcie nie jest permanentne, albo równoznaczne ze zniszczeniem opakowania, czyli na przykład tradycyjnych pudeł klapowych. Pudełka automatyczne świetnie nadadzą się do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów pamiątkowych, które niekoniecznie mają w danej chwili wartość. To samo można zrobić z innymi przedmiotami, które być może zwiększą swoją wartość w przyszłości na większą. Jak mawia stare przysłowie: „pieniądz lubi ciszę”.

Jeśli nie wiesz, na jakie opakowanie się zdecydować, albo chcesz zamówić wiele sztuk danego produktu i chcesz ustalić pewne rzeczy, to zapraszamy do użycia naszej infolinii. Z całą pewnością ktoś pomoże Ci podjąć właściwą dla Twojej firmy decyzje. Nie warto też zwlekać z zamówieniem - pudełka automatyczne pozwalają oszczędzić bardzo wiele czasu na pakowaniu, co pozytywnie wpłynie na wydajność Twojej firmy. Nie czekaj i kup rewolucyjne pudełka automatyczne już dzisiaj w Neopaku!

Automatycznie składane kartonyWykorzystanie kartonów do wysyłania paczek jest powszechne. Pudełko z kartonu jest solidnym opakowaniem, które dobrze zabezpiecza wysyłany produkt na czas jego transportu. Z powodzeniem można je także wykorzystać  do przechowywania produktów.

Kartony automatyczne z paskiem samoprzylepnym pozwalają na usprawnienie pracy i znacznie przyspieszają przygotowywanie paczek. Mogą być więc dobrym wyborem dla sklepów internetowych i wszystkich innych firm wysyłających swoje produkty. Dzięki zastosowaniu paska samoprzylepnego z mocnym klejem nie ma potrzeby stosowania dodatkowych artykułów do pakowania - na przykład taśmy pakowej. Poprawia to estetykę opakowania. Pudła z samoprzylepnym zamknięciem są także dobrym wyborem, gdy zdecydują się Państwo na nadruk na opakowaniu - dodatkowe zaklejania taśmą nie zakryje go.

 

Pudełka automat z paskiem klejącymKartonowe pudła posiadające pasek klejący często nazywane są pudełkami automatycznymi. Zamknięcie kartonu przy użyciu takiego paska z klejem jest bardzo proste i nie wymaga używania dodatkowych artykułów. To jeden ze sposobów na optymalizację kosztów w firmie poprzez skrócenie czasu potrzebnego na pakowanie.

Pudełka automatyczne są dostępne w Neopaku w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można do nich pakować niemal dowolne przedmioty.

 

Rozmiary i wymiary pudełek z paskiem samoprzylepnymW sklepie internetowym Neopak znajdą Państwo duży wybór pudełek automatycznych pozwalających na szybkie zamykanie kartonów. Wielkość pudełka zazwyczaj standardowym gabarytom przyjmowanym przez firmy kurierskie i pocztowe. Oferowane w naszym sklepie pudełka automatyczne są także odpowiednie do transportu najczęściej kupowanych w sklepach internetowych produktów - odzieży, obuwia, kosmetyków, drobnego sprzętu RTV i AGD, kosmetyków, zabawek i wielu innych.

Nasi Klienci najczęściej wybierają pudełka z paskiem samoprzylepnym w rozmiarach:
Dodatkowo, aby przygotowanie przesyłek było jeszcze prostsze, do niektórych pudełek można włożyć wkładki zabezpieczające na wymiar. Spełniają kilka funkcji. Przede wszystkim taka wkładka pomaga w zarządzaniu przestrzenią wewnątrz pudełka.

Wykorzystując automatycznie zamykane kartony oraz dopasowane do nich wkładki na wymiar można w znacznym stopniu usprawnić proces przygotowywania przesyłek.

 

Wkładki kartonowe do pudełek automatycznych z paskiem klejącymGdy firma decyduje się na wykorzystanie pudełek z paskiem samoprzylepnym w celu przyspieszenia procesu pakowania, warto pójść o krok dalej. Wkładki kartonowe pozwalają na lepszą organizację przestrzeni wewnątrz pudełka.

Wykorzystując wkładkę zabezpieczającą można:
 • rozdzielić od siebie kilka przedmiotów;
 • ograniczyć przestrzeń wewnątrz pudełka (sprawić, by była mniejsza);
 • zapewnić dodatkową ochronę produktom znajdującym się w kartonie;
 • ustabilizować przedmiot wewnątrz pudełka.

Wkładki zabezpieczające mają wymiary dopasowane do popularnych typów pudełek. Dzięki temu nie trzeba dodatkowo mocować ich w środku pudełka - wystarczy umieścić je wewnątrz i dobrze będą się trzymały,

Popularne wymiary wkładek zabezpieczających do pudełek automatycznych z paskiem klejącym to:
Wkładki zabezpieczające są wykonane z tego samego materiału, co pudełka kartonowe. To ekologiczny karton, który łatwo można poddać recyklingowi.  Tacka tekturowa przegródka tworzy więc ze swoim opakowaniem świetny komplet.

 

Właściwości kartonu, z którego wykonane są pudełka z zamknięciem automatycznymKartony z paskiem samoprzylepnym, a także dopasowane do nich wkładki zabezpieczające, są wykonane z wytrzymałej tektury.Zazwyczaj ma brązową lub białą barwę. 3-warstwowa tektura z falą B o gramaturze 400 g/m2 pozwoliła na stworzenie wytrzymałego pudełka. Jest odporne na zniszczenie, dzięki czemu dobrze chroni swoją zawartość.

Tekturowe pudła są odporne na rozdarcie, przedziurawienie, a także absorbują wstrząsy. Bez problemu można po nich pisać, a także nanosić nadruki. Pudełko automatyczne sprawdzi się więc w roli  nośnika reklamowego firmy, która przygotowuje przesyłki lub producenta towaru.

Kupiony w Neopaku karton przyjeżdża do Państwa w płaskiej formie. Przed złożeniem pudło nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest także lekkie. Dzięki temu koszt dostawy pudełek nie jest duży. Podczas składania pudełka kartonowego nie ma potrzeby stosowania żadnych narzędzi, ani klejenia go. To duży atut, gdyż po wzięciu pudełka z magazynu można je zmontować samodzielnie, gołymi rękami, w parę chwil.

Kartony zamykane paskiem samoprzylepnym posiadają warstwę klejącą po obu stronach kleju. Są zabezpieczone warstwą folii, po jej zdjęciu karton jest gotowy do sklejenia. Możliwość solidnego sklejenia bez wykorzystania dodatkowych artykułów (np. taśmy klejącej) jest największym atutem pudelek automatycznych.

 

Ekologiczne pudełka automatyczneKartony z paskiem samoprzylepnym dostępne w sklepie internetowym Neopak są ekologiczne. Do ich wytworzenia producenci stosują karton/tekturę pochodzące z recyklingu lub makulatury. Bez problemu można je także ponownie przetworzyć lub kompostować. Są biodegradowalne,  tym samym stanowią produkt bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Pudełka automatyczne można także wykorzystać kilkukrotnie, ponieważ są solidne. Pasek klejący jest co prawda jednorazowy, kolejny raz można jednak pudło skleić taśmą pakową.

 

Zalety kartonów z paskiem samoprzylepnymPudełka automatyczne mają wszystkie zalety zwykłych kartonów. Kosztują niewiele więcej, co szybko rekompensują dzięki optymalizacji czasu pracy podczas przygotowywania paczek. Zamykane paskiem automatycznym pudła mogą więc okazać się bardzo korzystne także z finansowego punktu widzenia. Ponadto w znacznym stopniu usprawniają pracę, a przy tym wyglądają bardzo estetycznie.

Do największych atutów pudełek automatycznych należą:
 • są solidne i wytrzymałe - dobrze chronią swoją zawartość;
 • pasek samoprzylepny pozwala na szybkie i mocne zaklejenie pudła;
 • przygotowywanie paczek jest sprawne i szybkie;
 • można nanosić nadruki i napisy na pudełka;
 • wkładki zabezpieczające na wymiar są dostępne do większości modeli pudeł automatycznych;
 • do złożenia i zamknięcia pudła automatycznego nie trzeba używać żadnych dodatkowych artykułów;
 • niski koszt zakupu;
 • schludny wygląd, niezaburzony dodatkową taśmą, czy folią;
 • dostępne w wielu rozmiarach odpowiadających potrzebom Klientów i gabarytom obsługiwanym przez przewoźników i firmy pocztowe.

Ze względu na swoje zalety, pudełka automatyczne podbijają rynek i coraz częściej możemy je spotkać, gdy zamawiamy produkty przez Internet. Firmy działające w branży e-commerce są dzięki nim w stanie zwielokrotnić swoje zyski. Sprawne pakowanie przy użyciu tanich pudełek pozwala na zwiększenie sprzedaży.

 

Jak dodatkowo zabezpieczyć zawartość przesyłki?Przygotowując paczkę z wykorzystaniem automatycznego pudełka warto zadbać także o dodatkowe zabezpieczenie bardziej delikatnych produktów. Wrażliwą na uszkodzenia zawartość przesyłki można owinąć folią bąbelkową lub zastosować specjalne wypełnienie do paczek. Ta druga opcja jest nieco bardziej ekologiczna. Wypełniacze do paczek są wykonane zazwyczaj z papieru lub drewna. Są dzięki temu równie ekologiczne, co kartonowe pudełka. Dodatkowym plusem może być także dostępność wypełnień do paczek w wielu kolorach. Dzięki nim paczka po otwarciu z pewnością zrobi duże wrażenie na swoim odbiorcy.
 • Dlaczego warto wybrać karton automatyczny?
  Karton automatyczny to zarówno oszczędność czasu podczas pakowania, ale także zadowolenie klienta podczas szybkiego rozpakowywania takiego kartonu. Karton automatyczny można śmiało nazwać kartonem wykrojnikowym w nowej, lepszej wersji.
  Szybkość pakowania i stuprocentowa pewność zamknięcia dzięki dodatkowemu paskowi klejącemu od strony wewnętrznej "ostatniego elementu". 
  Ponadto klient podczas otrzymania takiej przesyłki może ja otworzyć dosłownie jednym ruchem.
  Karton automatyczny to przede wszystkim oszczędność czasu i wygodna, zarówno nasza jak i klienta, który będzie odbierał paczkę.
 • Czym są kartony automatyczne?
  Pudełka automatyczne to wyjątkowo ciekawa wersja tak zwanych pudełek wykrojnikowych. Posiadają praktycznie wszystkie ich zalety, ale jednocześnie zostały pozbawione ich najbardziej uciążliwej wady. Pudełka automatyczne są równie wytrzymałe jak ich tradycyjne odpowiedniki, a także doskonale nadają się do transportu przedmiotów.  Można je ułożyć w optymalny sposób podczas transportu i w razie konieczności, skorzystać z opcjonalnych środków amortyzujących takich jak pianki, poduszki powietrzne czy folia bąbelkowa. 
   
 • Do czego przydają się pudełka automatyczne?
  Dobrej jakości pudełka automatyczne to doskonały sposób przechowywania różnorodnych przedmiotów. Jeśli chcemy coś przechowywać krótko lub często tego potrzebujemy, wówczas warto korzystać z pudełek automatycznych, które nie mają permanentnego zamknięcia tak jak tradycyjne pudła klapowe. Pudełka automatyczne doskonale nadają się do przechowywania przedmiotów pamiątkowych lub takich, które używamy tylko podczas jednego sezonu w roku, a przez resztę czasu leżą na przykład w piwnicy lub na strychu. 
   
 • Jakie są zalety kartonów automatycznych?
  Czym są kartony automatyczne? Do czego można ich używać? Obecnie jest tyle rodzajów kartonów do pakowania i wysyłania przedmiotów, że zwykły laik zwyczajnie może się pogubić w ogromie tego wyboru. Jednak jednym z ciekawszych rodzajów wartych uwagi są tak zwane kartony automatyczne. Dlaczego automatyczne? 
  • Ponieważ sprawiają, że pakowanie towaru, przedmiotów do wysyłki, zamykanie kartonu jest dziecinnie proste. Wszystko dzięki paskowi klejącemu, który skutecznie zamyka finalnie karton.
  • Odbiorca jest w stanie jednym ruchem otworzyć karton, dzięki specjalnemu miejscu do rozerwania kartony. Działa to na zasadzie takiej samej jak w większości opakowań produktów dużych producentów. Magiczny napis "tu rozerwij" robi swoje.
  Kartony automatyczne możemy kupić na stronie https://neopak.pl/kartony/skladanie/automatyczne.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie