Kartony i pudła - sztancowane

Zwykłe prostokątne pudełka mają różne długości krawędzi, od bardzo płaskich do bardzo wydłużonych, ale czasami wymagana jest zupełnie inna forma. Neopak oferuje takim konsumentom coś specjalnego.

Te funkcje pozwalają zaprojektować i wykonać karton sztancowany w każdym fasonie, rozmiarze i kolorystyce. Jest to szczególnie ważne dla firm, które chcą zbudować swój wizerunek na rynku i być kojarzone z jakimś typem opakowania. Pudełko zaprojektowane w niezwykły sposób jest reklamą samą w sobie, z tego powodu taka inwestycja może być wartościowa.

Być może jednak któreś z pudełek sztancowanych już dostępnych w naszym sklepie odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli potrzebujesz bezpiecznego sposobu na wysyłanie płaskich produktów, być może zainteresują Cię produkowane sztancowaniem FixBoxy. Dostępne są też pudełka na wizytówki i opakowania z wieloma poprzecznymi wzmocnieniami.

Ponadto część pudełek sztancowanych została poddana dodatkowej obróbce i zostały na przykład zalaminowane.

Ponadto pudełka tego typu dzielą wszystkie zalety tradycyjnych opakowań, są lekkie i wytrzymałe, a wykrawanie przeprowadzone z dużą dokładnością jeszcze bardziej akcentuje te zalety. Cienkie przedmioty zapakowane w pudełka sztancowane będą zabezpieczone wprost perfekcyjnie, a jednocześnie będą bardzo tanie w przesyłce, ze względu na mały rozmiar i to, jak lekkie są.

Pudełka są wykonane na podstawie Twoje wymiary i potrzeby. Pudełka mają prostokątny kształt bez kątów prostych lub ostrych rogów, co daje pojemnikowi dodatkową wytrzymałość przy zachowaniu prostego projektu, który może być drukowany lub zdobiony w razie potrzeby. Neopak jest w stanie produkować niestandardowe pojemniki online w różnych rozmiarach, materiałów, kolorów, stylów i wzorów do użytku promocyjnego przez firmy wszystkich typów. Niestandardowe pudełka mają pewne unikalne cechy, w tym pewne niewielkie zmiany w rozmiarze w odniesieniu do standardowych produktów, takich jak

Sztancowanie pomaga też w tworzeniu maksymalnie wytrzymałych paczek wysyłkowych, wykroje mogą być wykonane precyzyjniej, a to znaczy, że będą sztywniejsze i wytrzymalsze. Przykładem mogą być pudełka z serii FEFCO, które są praktycznie niemożliwe do przypadkowego otwarcia, dodatkowe zabezpieczenie taśmą nie jest nawet potrzebne przy dalekich wysyłkach.

Możesz skorzystać z naszej infolinii, jeśli masz jakikolwiek problem z wyborem Twojego pudełka sztancowanego, przez telefon możemy też porozmawiać o personalizowanych zamówieniach, jedno jest pewne, razem wybierzemy rozwiązanie, które będzie dla Ciebie odpowiednie. Nie czekaj też z zamówieniem do jutra, każdy dzień prostszego, szybszego i bezpieczniejszego pakowania produktów jest wart świeczki. Postaw na Neopak, czyli najlepsze opakowania na rynku.

Kartony sztancowanePudełka kartonowe sztancowane szturmem zdobywają rynek opakowań. W porównaniu ze zwykłymi kartonami posiadają zwykle znacznie bardziej urozmaicony kształt i bardziej zaawansowaną konstrukcję. Mogą mieć różne wycięcia służące celom ozdobnym. Często pudełka sztancowane są jednak stworzone w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepszą wytrzymałość. Pozwala to jeszcze lepiej chronić zawartość paczki zapakowanej przy użyciu pudła sztancowanego. Mocne karton wykorzystany do produkcji w połączeniu z taką budową tworzą bardzo dobre połączenie - tanie, lekkie i mocne pudło.

 

Co to jest sztancowanie?W poligrafii sztancowanie jest procesem polegającym na precyzyjnym wycinaniu kształtów między innymi w arkuszach kartonu. Dzięki temu można bez problemu stworzyć pudełko bardzo łatwe do złożenia, które nie wymaga do tego sklejenia. Jest to bardzo duże ułatwienie w stosunku do standardowych kartonów klejonych. Proste składanie i wytrzymała konstrukcja są cechami bardzo pożądanymi, szczególnie w branży e-commerce. Pozwalają z jednej strony na przygotowywanie wielu paczek każdego dnia, z drugiej - dobre zabezpieczenie codziennie wysyłanych produktów.

kartony sztancowane

Sztancowanie może być wykorzystane także w celu nadania indywidualnego, estetycznego wyglądu. Kartonowe opakowanie może być więc nacinane lub może posiadać wycięty wzór. Często można spotkać takie opakowania w przypadku pudełek świątecznych, kartonów z okienkiem i innych ozdobnych opakowań.

 

Zalety sztancowanego kartonowego pudełkaPudełka sztancowane posiadają wiele zalet. Są tylko nieznacznie droższe  od najbardziej standardowych, zwykłych pudeł. Ich przewaga polega natomiast na bardzo przemyślanej konstrukcji. Sztancowane kartony są nie tylko dużo bardziej wytrzymałe, wyglądają także znacznie bardziej estetycznie. Dzięki temu, że nie trzeba ich dodatkowo sklejać taśmą pakową, pozwalają na usprawnienie procesu pakowania. Brak konieczności klejenia taśmą sprawia, że pudło zachowuje czystą formę, a ewentualne nadruki nie są zasłonięte.

Podsumowanie zalet pudełek sztancowanych
 • wytrzymała, solidna konstrukcja
 • bardzo dobra ochrona zawartości pudełka
 • proste w złożeniu
 • produkt ekologiczny
 • niski koszt zakupu pudełka
 • estetyczny wygląd
 • nie trzeba ich sklejać taśmą pakową
 • różne kształty i wymiary do wyboru
 • uniwersalne zastosowanie


 

Rodzaje kartonów sztancowanychW naszym sklepie internetowym z opakowaniami Neopak posiadamy duży wybór pudełek sztancowanych Te przemyślane i uniwersalne opakowania pozwalają na pakowanie dowolnych towarów i przedmiotów. Warto jednak odpowiednio dobrać wielkość pudełka, aby uzyskać jak najlepsze właściwości. Opakowanie powinno być tylko nieznacznie większe od planowanej zawartości. Wtedy uzyskają Państwo możliwie najwyższy poziom zabezpieczenia przed uszkodzeniem. Dopasowane do wielkości towaru opakowanie sprawia, że nic wewnątrz nie przesuwa się w niekontrolowany sposób.  Z tego względu oferta Neopak jest bardzo szeroka i zawiera wiele rodzajów pudełek w różnych wielkościach.

pudełko sztancowane


Przykładowe rodzaje pudełek sztancowanych:
 • karton sztancowany na wizytówki
 • kartonik wykrojnikowy 80 x 80 x 40 milimetrów
 • sztancowany kartonik wykrojnikowy 85 x 85 x 10 mm
 • kartonik 85 x 60 x 20 mm
 • pudełko sztancowane 150 x 150 x 50 mm
 • brązowy karton wykrojnikowy 150 x 100 x 150 milimetrów
 • karton wykrojnikowy 105 x 100 x 55 mm
 • i wiele innych 

Pudełka sztancowane automatyczneJednymi z najciekawszych rodzajów opakowań z kartonu są pudełka automatyczne.  Łączą wszystkie zalety pudełek sztancowanych i kartonów wykrojnikowych. Pozwalają przy tym na bardzo szybkie zamykanie ich bez wykorzystania taśmy klejącej. Służy w tym wbudowany w pudełko pasek samoprzylepny. Pudełka z paskiem klejącym są więc świetnym sposobem na usprawnienie i przyspieszenie pracy. Wiele sklepów, także sklepów e-commerce korzysta z takiej opcji. Dzięki temu mogą każdego dnia przygotować jeszcze więcej paczek. Pozwala to na maksymalizację zysków.

Pudełka automatyczne mogą mieć różne rozmiary, więc z pewnością każdy sprzedawca znajdzie w naszej ofercie najlepsze opakowanie do swoich potrzeb.

 

Ekologiczne pudełka sztancowane - dobry wybór!Dlaczego warto wybierać ekologiczne opakowania? Pozwalają na prowadzenie biznesu i wysyłania produktów w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Dodatkową korzyścią jest uzyskanie bardzo dobrego wizerunku w oczach klientów. Wielu z nich docenia możliwość współpracy z firmami, które działają w zgodzie z naturą. Troska o środowisko może mieć więc wiele zalet, także z marketingowego punktu widzenia.

Ekologiczne pudełka kartonowe wykonane są z papieru, tektury lub kartonu pochodzących z recyklingu. Najczęściej są biodegradowalne - można je poddać kompostowaniu. W porównaniu z opakowaniami foliowymi lub plastikowymi oznacza to o wiele mniejszy ślad w środowisku naturalnym, nawet gdy opakowanie zostanie wyrzucone w niewłaściwym miejscu.

Dużym plusem kartonowych pudełek i kolejnym ukłonem w stronę ekologii jest możliwość wielokrotnego wykorzystania pudełka. Wiele osób nie tylko wysyła w nich różne rzeczy, ale także używa pudełek do przechowywania różnych rzeczy w domu.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie