Pudełka wykrojnikowe

Wytrzymałe, proste do złożenia, nie wymagają sklejeniaPudełka wykrojnikowe są bardzo wygodnym rodzajem opakowań. Dzięki przemyślanej budowie są bardzo proste do złożenia - nie wymaga to użycia taśmy. To główna, choć nie jedyna różnica w stosunku do pudeł innego typu (na przykład kartonów klapowych).Kartony wykrojnikowe są także bardzo wytrzymałe, ponieważ ich konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona w odpowiednich miejscach.

 

Co to jest pudełko wykrojnikowe?Pudełkiem wykrojnikowym nazywamy taki rodzaj opakowania kartonowego, które można zamknąć bez jego sklejania. Zwykle posiada pokrywę w formie zintegrowanej klapy. Wsuwając elementy pudła w przygotowane przez producenta otwory zapewniamy mu sztywność i trwałość.

 

Z czego producenci wytwarzają pudełka wykrojnikowe?Pudełko wykrojnikowe jest wykonane z ekologicznego kartonu lub grubej tektury. Taki materiał zapewnia doskonałe właściwości. Pudło wykrojnikowe jest nie tylko bardzo sztywne, ale też odporne na uszkodzenia. Dobrze chroni swoją zawartość także dzięki pewnej amortyzacji uderzeń i wstrząsów. Odpowiada za nią budowa tektury - na przykład falista lub o strukturze plastra miodu.

Taka budowa pozwala na jednoczesne zapewnienie wytrzymałości oraz niskiej masy. Dzięki niej pudło wykrojnikowe nie zwiększa masy całej przesyłki - nie wpływa negatywnie na jej zwiększony koszt. Kartony wykrojnikowe nie są również kosztowne w zakupie, szczególnie gdy zamówią je Państwo w sklepie internetowym Neopak.

Pudełka wykrojnikowe są ponadto ekologicznymi opakowaniami. Pochodzą z tektury z makulatury i można je poddać recyklingowi. Kartonowe pudełka są także świetne do wielokrotnego wykorzystania.

 

Jaki jest koszt zakupu pudełek wykrojnikowych?Najmniejsze i najtańsze kartony wykrojnikowe kosztują około 50 groszy za sztukę. Górna granica cenowa to kilka do kilkunastu złotych. To koszt zakupu eleganckiego pudełka ozdobnego, na przykład na wino. Średnia cena to jednak od złotówki do kilku złotych, w zależności od wielkości pudełka i rodzaju kartonu wykorzystanego do jego budowy. Tańsze kartony wykonane są z brązowego kartonu, nieco droższe są pudełka ozdobne, dodatkowo laminowane lub z warstwą papieru kredowego.

Pudełka wykrojnikowe są więc niedrogie. Nie tylko pozwalają na ich zakup niskim kosztem. Także wysyłka pudełka wykrojnikowego nie jest droga, gdyż w płaskiej wersji (przed złożeniem) nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Paczki wysyłane w takich kartonach nie są droższe, ponieważ pudełko wykrojnikowe jest dość lekkie, a jego wymiary dopasowane są do wymogów firm kurierskich.

Pudełka wykrojnikowe Branża e-commerce, a także wszystkie firmy wysyłające swoje produkty do klientów nie mogłyby funkcjonować bez wytrzymałych, niedrogich i estetycznych opakowań. Takie właśnie są pudełka wykrojnikowe. Występują w wielu rodzajach i mogą mieć dowolny rozmiar - od bardzo małego, aż po ogromne pudłą przeprowadzkowe.

Jakie są największe zalety pudeł wykrojnikowych? Z pewnością nie bez znaczenia jest łatwość ich złożenia. W kilku ruchach możemy stworzyć wytrzymałe pudełko, które ma spory udźwig. Jest przy tym bardzo estetyczne i takie może dotrzeć do odbiorcy przesyłki pocztowej. Nie wymaga bowiem zaklejania taśmą, co często burzy dobry wygląd paczki. Pudełka wykrojnikowe świetnie nadają się także do wykonywania na nich nadruków. To świetny sposób na dodatkową powierzchnię reklamową, gdzie można umieścić logo i dane firmy lub informację o promocji.

Sporą zaletą pozostaje oczywiście niewielki koszt pudełka wykrojnikowego. Dzięki niemu sprzedawca lub sklep może zaoferować swoim klientom wysyłkę w niewygórowanej cenie.

 

Jak odpowiednio przygotować paczkę, by towar był bezpieczny?Pudełko wykrojnikowe świetnie sprawdzi się do przygotowania bezpiecznej paczki pocztowej. Zabezpiecza przed zniszczeniem nawet podczas długiej podróży - nawet wysyłki z innego kontynentu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo przesyłki do maksimum, do wnętrza pudełka wykrojnikowego warto włożyć także wypełnienie do paczek.

Papierowy wypełniacz do paczek jest ekologicznym produktem, który dobrze pasuje do równie ekologicznego pudełka z kartonu. Składa się z wielu niewielkich  drobinek papieru, które mogą mieć kształt nitek lub spiralek. Razem tworzą wypełnienie, które znajduje się pomiędzy wewnętrzną stroną opakowania, a zawartością pudła. Takie rozwiązanie ma trzy zalety. Przede wszystkim wypełniacz do paczek zapewnia świetną amortyzację wszelkich wstrząsów, czy skutków uderzeń i upadków. Zapewnia więc ochronę zawartości paczki przed uszkodzeniem. Dzięki wypełnieniu pustych przestrzeni w paczce możemy również zapobiegać niekontrolowanemu przesuwaniu się towaru w paczce.  Dodatkową korzyścią jest świetny wygląd ekologicznego wypełniacza do paczek. Sprawia, że wnętrze paczki wygląda świetnie i wywołuje uśmiech na twarzy otwierającej paczkę osoby. Wypełnienie może być także kolorowe, co dodatkowo zwiększy ten efekt.

 

Rodzaje pudełek wykrojnikowychPudełka wykrojnikowe występują w wielu odmianach. Można przy ich użyciu pakować przesyłki pocztowe, przechowywać w nich produkty i przenosić różne towary. Ozdobne wersje pudeł sprawdzają się natomiast znakomicie jako opakowania dla prezentu.

Rodzaje pudełek wykrojnikowych dostępnych w sklepie internetowym Neopak:
 • karton wykrojnikowy na wizytówki;
 • małe pudełko wykrojnikowe;
 • średniej wielkości pudełko wykrojnikowe;
 • duże pudło wykrojnikowe;
 • ekologiczny karton wykrojnikowy w brązowym kolorze;
 • płaskie pudełko wykrojnikowe;
 • pudełko na pizzę;
 • świąteczny karton wykrojnikowy;
 • ozdobne pudełko wykrojnikowe;
 • karton wykrojnikowy A5;
 • biały karton wykrojnikowy;
 • wykrojnikowe pudło na wino;
 • pudłu świąteczne EKO choinka
 • i wiele innych.

Duży wybór pudełek wykrojnikowym jest sporą zaletą tych opakowań. Dzięki wielu rozmiarom, kształtom i sposobom wykończenia te pudełka sprawdzą się w wielu zastosowaniach.

 

Rozmiar pudełek wykrojnikowychPudełko wykrojnikowe może mieć wiele rozmiarów. Najmniejsze z nich mają boki o długości zaledwie kilku-kilkunastu centymetrów. Średniej wielkości mają kilkudziesięciocentymetrową szerokość lub długość. Największe są pudłą przeprowadzkowe - poza sporymi rozmiarami mają także bardzo duży udźwig.

Przykładowe rozmiary pudełek wykrojnikowych:
 • pudełko 155 x 100 x 160 milimetrów;
 • karton wykrojnikowy 105 x 105 x 120 mm;
 • pudełko wykrojnikowe 100 x 100 x 100 milimetrów;
 • pudło wykrojnikowe 200 x 100 x 50 milimetrów;
 • pudełko tubowe 460 x 80 x 80 (A2);
 • i wiele innych rozmiarów.


 

Pudełka przeprowadzkoweDo największych rodzajów pudełek wykrojnikowych należą z pewnością pudła przeprowadzkowe. Do ich wykonania używana jest gruba tektura - mają spory udźwig i można do nich zapakować wiele przedmiotów. Są przydatne podczas przeprowadzki, ponieważ dobrze chronią swoją zawartość. Przy swojej solidnej konstrukcji można je ustawiać jeden na drugim bez obawy o zgniecenie tego na dole. To jedne z najwytrzymalszych rodzajów kartonowych pudełek wykrojnikowych.

 

Ozdobne pudełka wykrojnikowePudełka ozdobne są bardzo przydatne podczas przygotowywania prezentów. Niezależnie od okazji, pozwalają na szybkie zapakowanie prezentu. Są przy tym bardzo solidne i eleganckie. Kosztują nieco więcej od torebek na prezenty, czy papieru ozdobnego. Pudełka ozdobne są jednak o wiele bardziej eleganckie. To świetny sposób na zapakowanie butelek wina.

 

Świąteczne pudełka wykrojnikowePudełka wykrojnikowe  świetnie nadają się do pakowania świątecznych prezentów. Można umieścić w nich dowolną zawartość, a następnie owinąć  papierem ozdobnym ze świątecznym wzorem. Można też od razu wybrać pudło wykrojnikowe ze świątecznym motywem. Wygląda wyjątkowo i zapewnia swojej zawartości niezłą ochronę.

Pudełka wykrojnikowe znajdą Państwo w sklepie internetowym Neopak.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie