Tektura falista - szerokość do 100cm

Tektura falista o okrągłej szerokości 1 metra to rewelacyjne rozwiązanie dla każdej firmy zajmującej się remontami, magazyny, czy dla tych, którzy po prostu chcą mieć w domu środek, który pozwoli im zabezpieczyć dowolne powierzchnie przed poważnymi uszkodzeniami. Tektura wykonana w fali typu B jest niezwykle wytrzymała i pozwala być nieco mniej ostrożnym przy różnych pracach, co z kolei oszczędza czasu i stresu, w razie niefortunnego wypadku w pracy, upadającego narzędzia, czy rozlewającej się farby, albo gładzi szpachlowej.

Tektura falista, która jest dostępna w naszym asortymencie, jest podstawowym surowcem do tworzenia opakowań kartonowych. Znajduje również szerokie zastosowanie przy pakowaniu mebli, sprzętu AGD/RV, gadżetów elektronicznych. Świetnie sprawdza się również w projektach budowlanych i remontowych, ponieważ zapewnia ochronę powierzchni przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem w trakcie procesu.

Oferowana przez nas tektura falista 1 m jest dostępna w rolkach o różnej długości, wspólna natomiast jest ich gramatura - aż 200 g/m², gwarantuje to olbrzymią wytrzymałość mechaniczną, wspólny jest też typ fali kartonowej, konkretniej fala B, która bardzo dobrze tłumi i amortyzuje uderzenia, właśnie z tego powodu jest popularnie wykorzystywana do produkcji pudełek kartonowych, albo oddzielania od siebie kolejnych warstw produktów na paletach. Konfekcjonowana jest na rolkach, które pozwalają na bardzo wygodne przemieszczanie, ponadto tektura falista 1 m jest biodegradowalna.

Tektura falista 1 m - Neopak

Tekturę falista szerokość 1 m jest bardzo często wykorzystywana podczas remontów. Jej świetne właściwości tłumiące zabezpieczają powierzchnie płaskie - panele, czy płytki, przed uszkodzeniami, takimi jak rysy, czy wgniecenia. Ochroni podłogę też przed pobrudzeniami podczas malowania, a taka tektura może być wykorzystywana wielokrotnie. Przyda się także podczas przemieszania mebli, albo ich montowania. Śmiało można na niej przesuwać ciężkie przedmioty, nie ryzykując uszkodzenia naszych powierzchni płaskich.

Potrzebujesz nieco cieńszej rolki tektury falistej niż 1 m? Użyj naszej infolinii, przygotujemy dla Ciebie odpowiedni produkt, tak abyś nie musiał marnować swojego czasu, bądź swoich pracowników na przycinanie. Oszczędzisz w ten sposób też pieniądze. Zdecydowałeś się już na rolkę? Jeśli masz stałe potrzeby zamów kilka, przy dużych zamówieniach oferujemy zniżki. Nie zwlekaj z zakupem i zadbaj o bezpieczne środowisko pracy już dzisiaj razem z Neopakiem. Nie wiesz, co wybrać? Skorzystaj z komunikatora wbudowanego w stronę, nasz konsultant Ci pomoże.

Tektura falista o szerokości do 100 centymetrówDuże arkusze tektury falistej o szerokości jednego metra pozwalają na zabezpieczenie każdej powierzchni.  Niezależnie od tego, czy firma posiada magazyn i chce zabezpieczyć pakunki znajdujące się na europaletach, czy wykonawca usług remontowych i budowlanych musi zabezpieczyć pewne powierzchnie przed zniszczeniem lub zabrudzeniem - tektura w dużym rozmiarze wszędzie znajduje swoje zastosowanie.

Jednometrowa tektura falista jest sprzedawana w formie zwiniętych rulonów. Maksymalna długość takiego arkusza to nawet sto metrów bieżących, dlatego można z jej użyciem zabezpieczyć nawet bardzo duże przestrzenie, na przykład wewnątrz hali magazynowej. Jeżeli potrzebują Państwo mniejszych fragmentów, można je bez problemu odcinać, tym samym mając zapas falistej tektury na długi czas. 

Wytrzymałość dwu warstwowej tektury falistej sprawia, że taki niedrogi sposób na zabezpieczenie dowolnych powierzchni i przedmiotów pozwala być nieco mniej ostrożnym przy różnego rodzaju pracach - to znaczna oszczędność czasu. Dodatkowo ochrona powierzchni pozwala uniknąć ich zniszczenia i kosztownych napraw lub czyszczenia.

 

Z czego wykonane są takie arkusze tektury?W celu zachowania korzystnych proporcji niskiej ceny do dobrej wytrzymałości tego produktu, rolki z tekturą wykonane są z brązowego kartonu pochodzącego z recyklingu. Sklep internetowy z opakowaniami Neopak posiada w swojej ofercie tekturę o fali B i gramaturze 200g/m2. Zwinięty w rulon zaps tektury o długości pięćdziesięciu metrów waży łącznie 15 kilogramów i ma wymiar 1 metr na 50 centymetrów. Dzięki temu nawet tak spory zapas tego produktu pozwalającego na zabezpieczenie dowolnych powierzchni nie jest problematyczny podczas przechowywania. 

Tektura falista o fali B została wykonana w taki sposób, że niewielka grubość tego produktu pozwala na zapewnienie pewnych właściwości ochronnych. Chroni przed zarysowaniem, gdyż jest odporna na przedziurawieniem. Zapewnia też pewną ochronę przed innymi uszkodzeniami - falista struktura tektury amortyzuje niewielkie uderzenia.

Brązowy karton tekturowy, z którego wykonano rulon można poddać ponownemu przetworzeniu. Jest to ekologiczny materiał, który można eż kompostować - jest biodegradowalny w 100%.Wybierając to rozwiązanie mają Państwo pewność, że pozostają w zgodzie z naturą i nie narażają środowiska na straty.

 

Jakie są zastosowania tektury falistej w rulonach o szerokości 1 metra?Duże arkusze tektury falistej przydają się wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba osłonięcia większych fragmentów powierzchni przed uszkodzeniem, zniszczeniem, zabrudzeniem i innymi niechcianymi zdarzeniami. Dzięki niewielkiemu kosztowi zakupu takiego zabezpieczenia, można bez problemu wyłożyć nim na przykład podłogę remontowanego pomieszczenia.

Innym zastosowaniem, dla którego Klienci sklepu internetowego Neopak często wybierają ten produkt jest możliwość zabezpieczania produktów o dużych gabarytach.Z pomocą tego przedmiotu z powodzeniem można owinąć zapakowaną europaletę lub dowolne duże rzeczy. Tektura falista może więc okazać się przydatna w magazynach lub firmach kurierskich - wszędzie tam, gdzie przedmioty często są transportowane, przenoszone i składowane. Dodatkowa ochrona może pozwolić uniknąć zniszczeń.
 

Do najczęstszych zastosowań tektury falistej należy:

 • ochrona podłóg, ścian podczas prac remontowo-wykończeniowych w domach i mieszkaniach;
 • zabezpieczanie wszystkich płaskich powierzchni przed zniszczeniem, zabrudzeniem;
 • osłona towarów przewożonych na europalecie;
 • dodatkowe zabezpieczenie różnych towarów w magazynach, hurtowniach, zapleczach sklepów podczas składowania;
 • ochrona towarów na czas transportu.
Jak widać, tektura falista sprzedawana w rulonach o dużej długości może okazać się przydatna w bardzo wielu firmach działających w różnych branżach. Warto zaopatrzyć się więc w jej zapas i mieć na stanie duże, tekturowe arkusze.

 

Jakie są największe zalety tektury falistej o fali B i szerokości 1000 milimetrów?Tektura falista jest bardzo chętnie wybierana przez Klientów sklepu internetowego z opakowaniami i artykułami przydatnymi podczas pakowania - Neopak. Ma wiele zalet, ale głównymi cechami, które doceniają Klienci są niska cena w stosunku do wytrzymałości, a także uniwersalność. Dzięki możliwości zastosowania w wielu różnych sytuacjach, tektura falista jest wykorzystywana przez przedsiębiorstwa działające w wielu branżach.

Do największych zalet tektury falistej należą:
 • dobre właściwości ochronne;
 • niski koszt zakupu;
 • niska masa takiego zabezpieczenia - nie zwiększa kosztów przesyłki pocztowej lub transportu;
 • ma wiele zastosowań;
 • można nią zabezpieczyć duże powierzchnie bez konieczności łączenia wielu fragmentów mniejszych arkuszy;
 • jest wykonana z ekologicznego materiału z recyklingu - bezpieczna dla środowiska, biodegradowalna, poddaje się kompostowaniu;
 • ma dobre właściwości ochronne - nie nasiąka farbą, odporna na przedziurawienie, chroni przed uderzeniami;
 • jest łatwa w przechowywaniu dzięki sprzedaży w formie wygodnego rulonu.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie