Tektura o strukturze plastra miodu

Tektura o strukturze plastra miodu to jeden z najbardziej uniwersalnych produktów, jaki można znaleźć w całym sklepie Neopak. Przez to, jakim prostym i przydatnym jest narzędziem, ciężko jednoznacznie określić, do czego może zostać wykorzystanym. Praktyczne limity, to te, które są w Twojej wyobraźni. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest potrzebny lekki i wytrzymały kawałek czegoś. Oczywiście nie jest wodoodporny, co po części ogranicza jego zastosowanie, jednak nie na tyle, aby przestał być wykorzystywany w setkach firm.

Jednym z podstawowych zastosowań przekładek o strukturze plastra miodu jest zabezpieczanie powierzchni płaskich. Wielu specjalistów wykorzystuje ją podczas prac wykończeniowych, chroniąc podłogę przed brudem tak samo jak folia, ale jednocześnie zdecydowanie bardziej zabezpieczając przed zarysowaniami i wgnieceniami, ponadto w przeciwieństwie do folii może być wykorzystywana wielokrotnie, jeśli zachowa się odrobinę ostrożności. Plaster miodu przyda się też przy samodzielnie wykonywanych pracach w domu, pozwoli na prostsze przesuwanie ciężkich przedmiotów, albo mebli, bez ryzyka uszkodzenia podłogi.

Tekturę plaster miodu wykorzystuje się też w magazynach i w całej branży TSL (transport, spedycja, logistyka). Jest używana jako przekładka pomiędzy warstwami produktów na paletach, bardzo łatwo to zaobserwować, szczególnie w sklepach, gdzie kolejne warstwy konserw są oddzielane właśnie tym prostym kawałkiem tektury. Plaster miodu wykorzystuje się też często jako odbojnik, łagodzący uderzenia ciężkich drzwi i klap, albo jako wypełnienie elementów, które nie powinny być puste w środku, na przykład uszkodzonych drzwi.

Świetna amortyzacja uderzeń jest uniwersalna dla wszystkich tektur o strukturze plastra miodu, warto jednak wiedzieć o tym, że są dostępne różne wariacje na jej temat. Chodzi oczywiście o to, że jest dostępna w wielu różnych rozmiarach. Nie ma sensu przekraczać pewnych wartości długości, bo mogłaby się stać bardzo łamliwa, co obiektywnie pozbawiłoby ją wszystkich zalet, za które się ją ceni. W Neopaku dostępne są różne grubości plastra miodu, do zabezpieczania powierzchni wystarczą te cieńsze, natomiast w przypadku rozdzielania bardzo ciężkich ładunków na paletach, warto postawić na te mocniejsze.

Jeśli nie wiesz, jaką tekturę o strukturze plastra miodu wybrać, skorzystaj z naszej infolinii, a jeden z naszych konsultantów pomoże Ci wybrać optymalny dla Twojej działalności produkt. W przypadku dużych zamówień można liczyć na zniżkę. Jeśli nie widzisz potrzebnego Ci rozmiaru, skontaktuj się z nami, zobaczymy co da się zrobić. Nie zwlekaj z zamówieniem do jutra i już dzisiaj zamów produkty, które zabezpieczą ładunki i powierzchnie. Plaster miodu, Neopak, postaw na jakość.

Przekładki tekturowe o strukturze plastra mioduWśród wielu produktów i opakowań dostępnych w sklepie Neopak, to tektura o strukturze plastra miodu jest jednym z najbardziej uniwersalnych. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie wysokiej wytrzymałości arkusza tektury, przy zachowaniu niskiej masy i wykorzystaniu małej ilości materiału.

Struktura plastra miodu niesie za sobą wiele zalet - zapewnia dobre właściwości ochronne oraz amortyzujące, nie niesie jednak za sobą dużych kosztów związanych z opakowaniem lub przechowywaniem różnego rodzaju przedmiotów.

 

Zastosowanie arkuszy kartonowych o strukturze plastra miodu
Ciężko byłoby wymienić wszystkie możliwe zastosowania tego lekkiego i solidnego materiału. Arkusz tektury o strukturze plastra miodu można wykorzystać na bardzo wiele sposobów - jako separator, element opakowania, rozdzielenia przedmiotów lub zabezpieczenie towaru.

Ze względu na swój płaski kształt, element wykonany z takiej tektury świetnie sprawdzi się do zabezpieczenia powierzchni przedmiotu - zarówno przed zarysowaniem, uszkodzeniem oraz innym rodzajem zniszczenia. Szczególnie delikatne przedmioty o łatwo rysującej się powierzchni  warto zabezpieczyć stosując kartonową przedziałkę w transporcie oraz podczas składowania. Takie rozwiązanie stosowane jest na przykład w przypadku talerzy i innych elementów zastawy stołowej wykonanych z podatnych na zniszczenie materiałów. 

Arkusze tektury o strukturze plastra miodu można także wykorzystać w charakterze przekładki umieszczanej wewnątrz większego pudełka, na przykład opakowania przesyłki pocztowej. Dzięki nim można dowolnie organizować przestrzeń wewnątrz kartonu i oddzielić od siebie znajdujące się tam przedmioty. Jest to więc świetne uzupełnienie wyściółki, folii bąbelkowej lub innego wypełnienia paczki.

 

Czy tekturowe arkusze o strukturze plastra miodu można wykorzystać przy pracach wykończeniowych i remontowych?Jednym z popularnych zastosowań kartonowych arkuszy jest zabezpieczenie podłóg lub ścian w budynku. To dobra praktyka podczas przeprowadzania remontu lub wykończenia mieszkania i domu.  Wykorzystanie tego dość taniego w zakupie przedmiotu pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie płaskich powierzchni, na przykład ścian lub - przede wszystkim - podłóg. Wielu specjalistów i budowlańców postępuje właśnie w ten sposób, co jest najlepszą oceną tego zastosowania.

Podczas zabezpieczenia podłogi za pomocą dużych arkuszy tektury o strukturze plastra miodu nie ma problemu z chodzeniem po nich. Kartonowe zabezpieczenie jest na tyle wytrzymałe, że nie zniszczy się pod ciężarem człowieka, postawionych wiadrach z materiałami budowlanymi (np. farbą) lub drabiną. Warto pamiętać, aby przymocować do podłogi arkusz kartonu, po którym zamierzamy stąpać - pozwoli to uniknąć poślizgnięcia się. Można w tym celu użyć jednej z taśm klejących dostępnych w ofercie sklepu internetowego Neopak, na przykład dwustronnej taśmy montażowej. Za pomocą taśmy można również połączyć kilka arkuszy tektury, tworząc solidną podłogę zabezpieczającą kafelki, panele lub dywany.

 

Cechy tekstury o strukturze plastra mioduArkusze tekturowe wykonane są z wytrzymałego kartonu. Konstrukcja oparta o strukturę plastra miodu zapewnia odpowiednią amortyzację i dobre zabezpieczenie w stosunku do niskiej masy takiej przekłądki.

Dla standardowego arkusza kartonu o tej strukturze gramatura wynosi około 330-360g/m2. Oznacza to dość lekki materiał, który nie zwiększy znacznie wagi przesyłki - wpływa więc korzystnie na optymalizację kosztów wysyłki paczki pocztowej.

Użycie kartonu pochodzącego z recyklingu do wytworzenia arkusza tekturowego pozwoli zadbać o środowisko. To naprawdę bardzo ekologiczne rozwiązanie - w pełni biodegradowalne i poddające się kompostowaniu.

Różne rodzaje takich tekturowych przegródek umożliwiają wybór najbardziej odpowiedniego rozwiązania. Różnice polegają na grubości arkusza, a także wielkości oczek w strukturze plastra.

 

Największe zalety tekturowych arkuszy o strukturze plastra mioduTen z pozoru prosty przedmiot posiada bardzo długą listę zalet, za które doceniają go klienci indywidualni oraz profesjonaliści. Do największych zalet takich kartonowych przekładek należą:
 
 • niska cena;
 • wytrzymałość;
 • świetne zabezpieczenie przedmiotów;
 • niewielka waga - nie zwiększa kosztów przesyłki;
 • możliwość zastosowania na wiele sposobów;
 • proste przechowywanie nawet wielu arkuszy tektury;
 • można po nich chodzić lub obciążyć dużą masą.


 

Wymiary arkuszy tektury o strukturze plastra miodu w sklepie NeopakSklep Neopak z opakowaniami i innymi akcesoriami przydatnymi w każdej firmie oraz gospodarstwie domowym posiada w swoim asortymencie kilka różnych rodzajów arkuszy kartonowych. Klienci zdecydowanie najczęściej wybierają tekturowe arkusze o wymiarach 1200 x 800 milimetrów (1,2 x 0.8 metra). Występują w dwóch grubościach:
 • 10 milimetrów;
 • 20 milimetrów.
I mogą mieć dwa różne rozmiary oczek w strukturze plastra miodu: 10 milimetrów i 15 milimetrów. 

Dzięki dostępności tekturowych arkuszy o strukturze plastra miodu, Klienci Neopak mogą wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w planowanych zastosowaniach.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie