Kartony i pudła według Fali C - 500 g/m²

Tektura o fali C jest jednym z najpopularniejszych materiałów osłonowych i surowców do produkcji opakowań kartonowych. Wykonana jest z dwóch warstw zewnętrznych i wypełnienia falowego, które razem mają grubość około 3,0 – 3,7 mm. Jest to optymalny rozmiar, jeśli nie bierzemy pod uwagę wysyłania produktów o szczególnej wrażliwości, na przykład szkła i porcelany.

Wśród tektur 3-warstwowych tektury o fali C odznaczają się największą wytrzymałością oraz najlepszymi właściwościami amortyzacyjnymi. Dzięki temu kartony z tektury tego typu znajdują zastosowanie w następujących obszarach:

  • transport dalekodystansowy i średniodystansowy
  • wielopoziomowe składowanie towarów
  • pakowanie produktów o dużych gabarytach
  • ochrona towarów wrażliwych, szczególnie podatnych na oddziaływania mechaniczne.

Swoje dobre właściwości ochronne tektura o fali C zawdzięcza także podwyższonej gęstości. Standardowa gramatura wynosi w tym przypadku 400 – 600 g/m². Dzięki takiemu wzmocnieniu zdecydowanie bezpieczniejsze jest pakowanie cięższych przedmiotów. Fala C nie powinna się przerwać nawet przy dużym ładunku. Lepiej też amortyzuje wstrząsy, dlatego dla wysyłek zagranicznych lepiej się zdecydować właśnie na nią, nie jest jednak aż tak wytrzymała jak opakowania wykonane z 5 warstw tektury, albo połączeń fal, dlatego w dalszym ciągu zabezpieczać dodatkowo towar, stosując wypełniacze, poduszki powietrzne i folię bąbelkową.

Pakując paczkę o fali C warto pamiętać o zabezpieczeniu jej przed wilgocią, mokry karton traci większość swoich właściwości ochronnych, możliwe też, że wolimy uniknąć zamoczenia ładunku. Z tego powodu taki karton z fali C warto zabezpieczyć folią ochronną wodoodporną. Trzeba też zwrócić uwagę na to, jaki typ zamknięcia występuje w naszym kartonie wykonanym z fali C, ma to bardzo duży wpływ na jego wytrzymałość i funkcjonalność.

Jeśli nie wiesz, na jaki rodzaj kartonu się zdecydować, skontaktuj się z nami za pomocą infolinii. Nasz specjalista pomoże Ci określić, czy fala typu C jest rozwiązaniem odpowiednim do Twoich potrzeb. Jeśli nie możesz znaleźć jakiegoś rozmiaru również warto się dopytać. Produkujemy kartony na zamówienie. Ponadto zamówienie większej ilości danego produktu wiąże się z niższą ceną.

Nie czekaj z rozwojem swojej firmy, albo z ułatwieniem sobie codziennego pakowania do jutra i postaw już dzisiaj na kartony fali C ze sklepu Neopak. Nasze usługi to gwarancja najwyższej jakości, prędkiej wysyłki i bardzo wiele korzystnych wyprzedaży. Neopak, fala C i Ty, kup już teraz.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Filtruj karton po wymiarach
Długość kartonu [mm]Szerokość kartonu [mm]Wysokość kartonu [mm]
Długość
Szerokość
Wysokość
Rodzaj składania
Rodzaj tektury
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj