Kartony i pudła Fala B - 400 g/m2

Tektura falista 3-warstwowa jest jednym z najpopularniejszych surowców do produkcji opakowań kartonowych. Pozwala ona na stworzenie wytrzymałego i wielofunkcyjnego pudełka, które będzie służyło przez długi czas do różnych zastosowań i środowisk. Świetnie sprawdzić się w magazynie, w biurze, w firmie wysyłkowej i w domu.

Najwyższej jakości tektura jest trójwarstwowa, która składa się z dwóch warstw zewnętrznych i umieszczonej pomiędzy nimi sinusoidalnie pofalowanej warstwy. Wykorzystuje się ją do produkcji standardowych opakowań klapowych, a także arkuszy, przekładek i kratownic. Często dostępna jest w rolkach. Tektura falista trzywarstwowa jest znacznie grubsza niż inne rodzaje, co pozwala na stosowanie jej do produkcji kart. Gdy potrzebna jest dodatkowa ochrona, tektura falista trzywarstwowa jest doskonałym materiałem opakowaniowym, ponieważ może absorbować wstrząsy i uderzenia znacznie lepiej niż inne rodzaje tektury.

Tektura falista B jest popularnym wyborem wśród materiałów 3-warstwowych, ponieważ charakteryzuje się doskonałą amortyzacją i odpornością na nacisk. Typowa gramatura tego rodzaju tektury to 400 g/m2, przy grubości 2,5 - 3,0 mm. Cechy fali B pozwalają na wykorzystywanie tak skonstruowanej tektury nie tylko do produkcji opakowań, lecz także do zabezpieczania różnego rodzaju powierzchni, na przykład na czas remontu.

Tektura o fali B jest wykorzystywana do produkcji pudełek, które są przeznaczone do wysyłek, jak i tych, z których powstają opakowania prezentowe. Dodatkowym atutem jest to, że wiele materiału pochodzi z recyklingu. Pudełka wykonane z tego materiału są lekkie i jednocześnie wytrzymałe, ich transport nie będzie drogi, a dodatkowa masa samego kartonu nie wpłynie na cenę przesyłki. Fala B znajdzie swoje zastosowanie praktycznie wszędzie, są bezpieczne i przy odpowiednim wypełnieniu kartonu nie powinno dochodzić do żadnych uszkodzeń. Można uznać, że jedynie w przypadku najbardziej wrażliwych towarów, jakimkolwiek musem jest stosowanie grubszych połączeń.

Fala B ma też pewne drobne wady - nie ma produktów idealnych, nigdy.

Jeśli chcesz wysłać coś bardzo ciężkiego, to rozsądne może być zainwestowanie w karton o większej gramaturze, przerwania pudełka zdarzają się rzadko, ale to zdecydowanie coś, czego warto uniknąć. Jeśli wydarzy się to w sortowni paczek, to możesz być pewien, że produkt w środku się uszkodzi, a nawet jeśli nie, to będzie docierać na miejsce zdecydowanie dłużej niż powinien.

Nie wiesz, na jaki karton się zdecydować? Nasi specjaliści z przyjemnością Ci pomogą, skontaktuj się z nami za pomocą infolinii, wspólnie znajdziemy rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie, albo dla Twojej firmy. Nie czekaj z zakupem wytrzymałego pudełka o fali typu B do jutra, zamów je już dziś!

Filtry

Filtruj karton po wymiarach
Długość kartonu [mm]Szerokość kartonu [mm]Wysokość kartonu [mm]
Ocena klientów
Dostępność
Wyróżnienie
Format
Długość
Szerokość
Wysokość
Kolor
Zastosowanie
Inne
Rodzaj składania
Rodzaj tektury
Zamknięcie
Gramatura
Fefco
szukaj
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie