Tektura falista w rulonach

Tektura falista w rolkach to dość specyficzny produkt, jednak jest niezastąpiony w całej masie branż. Zapewnia najprawdopodobniej najlepszą ochronę wielu produktów i powierzchni w najniższej cenie. Nic dziwnego, że setki magazynów i firm zajmujących się wysyłkami stawia właśnie na to rozwiązanie.

Tektura falista w rolkach jest świetnym izolatorem, bardzo dobrze zabezpiecza produkty przed utratą ciepła i zamarzanie, to zasługa struktury, która mieści w sobie duże ilości powietrza, które jest jednym z najlepszych izolatorów dostępnych na ziemi. Ta sama struktura wpływa też na jej właściwości pochłaniania energii. Jest wykonywana w różnych typach fali, dominuje jednak struktura fali B, która jest wykorzystywana w paczkach wysyłkowych, które mają do przebycia daleką drogę. Wiele warstw tektury pozwala zatrzymać maksymalną ilość energii, z daleka od towaru, który chcemy ochronić.

Rolki tektury falistej są dość tanie i pozwalają na zabezpieczanie przedmiotów, nawet tych o bardzo nieregularnej powierzchni. Jeśli pudełko paletowe nie wystarcza, może warto zastosować właśnie ten produkt. Po dodatkowym obklejeniu taśma można otrzymać opakowanie, które zabezpieczy swoją zawartość nawet przed upadkami i stosunkowo silnymi uderzeniami, które mogą się wydarzyć przy gwałtownym hamowaniu na pace ciężarówki.

Tektura falista w rolkach jest bardzo prost w transporcie, z tego powodu jest bardzo doceniana przez firmy zajmujące się wykończeniami domów, biur i magazynów. Z jej pomocą można szybko zabezpieczyć powierzchnie płaskie przed ubrudzeniem i poważniejszymi uszkodzeniami, które mogą wynikać z upadków. Pomagają też w przemieszczaniu ciężkich przedmiotów, można je przesuwać na tekturze, zamiast nieść je w górze.

Niektórzy też zabezpieczają w ten sposób materiały, które transportują, oddzielając od siebie na przykład brudzące przedmioty, od tych które mają zostać zachowane w czystości. Tektura falista w rolkach pozwoli oddzielić płytki od worków cementu, albo drzewka od linii nawodnieniowych, zastosowania są nieskończone.

W Neopaku dostępne jest wiele różnych rodzajów tektury falistej w rolkach, wykonanych z różnych typów fali i o różnych rozmiarach rolki, krótszych dłuższych i szerszych, albo wykonanych z tektury innej grubości. Nasza tektura falista świetnie się sprawdzi wszędzie, gdzie potrzebne jest zabezpieczanie przedmiotów i powierzchni, jedyne co Cię ogranicza to Twoja wyobraźnia.

Jeśli nie wiesz, co wybrać skorzystaj z naszej infolinii, wspólnie stwierdzimy, jaki rodzaj tektury falistej w rolce będzie dla Ciebie najlepszy. Nie czekaj z zamówieniem do jutra, kup w Neopaku niezbędne produkty już dzisiaj!

Filtry

Ocena klientów
Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
Długość
Szerokość
Rodzaj tektury
szukaj

Co to jest tektura falista?

Tektura falista w rolkach jest dziś szeroko wykorzystywana – korzystają z niej firmy z różnych branż. Co to jest tektura falista i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?
Tektura falista składa się z kilku warstw papieru. Dużą popularnością cieszy się dostępna w Neopak 2-warstwowa tektura falista w rolkach, ale klienci korzystający z tego materiału mogą zamówić także tekturę w innych wersjach, np. 3-warstwowej. Tektura falista dostępna jest w rolkach, produkuje się z niej też różnego rodzaju opakowania, np. pudełka.
Popularność tektury falistej ochronnej ma związek z jej właściwościami. W odróżnieniu od innych materiałów tektura falista wyróżnia się następującymi cechami:

 • Wytrzymałość. Tektura falista ochronna jest materiałem wytrzymałym i dobrze chroniącym różne delikatne produkty przed mechanicznymi uszkodzeniami.
 • Lekkość. Zaletą tektury falistej jest jej niewielka waga. To powoduje, że świetnie sprawdza się ona jako wypełniać paczek.
 • Wielość zastosowań. Tektura falista w rolce najczęściej jest używana do pakowania, ale spektrum jej zastosowań jest znacznie szersze.

Tektura falista ma jeszcze jedną istotną zaletę – produkcja czy wykorzystanie tektury falistej nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Materiał jest przyjazny środowisku dzięki swojej biodegradowalności. To jeden z powodów, dla których cieszy się on tak dużą popularnością.

Jak wygląda produkcja tektury falistej?

Produkcja tektury falistej nie jest procesem skomplikowanym. Aktualnie producenci korzystają z szeregu maszyn. Dzięki nim każdy etap produkcji jest zautomatyzowany, w rezultacie czego możliwe jest szybkie wyprodukowanie tektury falistej 2-, 3- czy nawet 4-warstwowej oraz zrealizowanie indywidualnych zamówień klientów.
Aby tektura falista w rolkach trafiła ostatecznie do klienta, w pierwszej kolejności surowiec trafia do tekturnicy. To urządzenie pozwalające uzyskać fale – cechę charakterystyczną tektury falistej. Kolejny krok to klejenie. Do arkusza pofałdowanej tektury dokleja się gładką warstwę papieru (liner), a następnie – w razie konieczności – kolejne warstwy. W ten sposób powstaje tektura falista o różnej liczbie warstw i różnej grubości.
Producenci oferują tekturę falistą zarówno w arkuszach, jak i na rolce. Zakłady produkcyjne często realizują zamówienia klientów w szerszym zakresie – wówczas proces produkcji może obejmować także tworzenie zagięć czy kaszerowanie. Rezultatem tych zabiegów jest dostarczenie klientowi tektury falistej, którą można złożyć w pudełko.

Czym wyróżnia się tektura falista B?

Współcześnie produkuje się tekturę falistą z różnymi rodzajami pofalowania. Czym wyróżnia się tektura falista B? Od strony technicznej to produkt o gramaturze ok. 200 g/mkw. i grubości do 3 mm. Taka tektura doskonale sprawdza się jako materiał do zabezpieczania różnych produktów w czasie transportu.
W ofercie mamy tekturę falistą 2-warstwową fala B o różnych wymiarach. W naszym sklepie internetowym oferujemy też możliwość zamówienia tektury falistej o innych falach – C, E czy F.

Rośliny szczelnie owinięte tekturą ochronną.

Tektura falista – do czego służy?

Tektura falista w rolce to produkt obecny w wielu firmach. Ma to związek z jej szerokim zastosowaniem, chociaż pierwotnie była ona wykorzystywana do produkcji kapeluszy.
Tektura falista – zastosowanie:

 • Do pakowania produktów, które następnie są wysyłane do klientów. Tektura falista ochronna jest szeroko stosowana w sklepach internetowych. Korzystają z niej głównie sklepy sprzedające produkty o nietypowych kształtach czy wymiarach.
 • Do ochrony produktów – jako przekładka. 2-warstwowa tektura na rolce sprawdzi się także wówczas, gdy towar ma być składowany na półkach, ale konieczne jest odseparowanie od siebie poszczególnych produktów.
 • Jako ochrona przewożonych rzeczy. Z tektury falistej korzystają firmy oferujące pomoc w przeprowadzkach. Aby w czasie transportu nie uszkodzić przewożonych mebli i sprzętu, powszechnie wykorzystuje się tekturę falistą – wykłada się nią np. przestrzeń ładunkową auta.

Tektura falista ma też mniej oczywiste zastosowanie, np. wykorzystuje się ją jako podkład podłogowy. Dobrze sprawdza się ona w tej roli, gdyż z jednej strony wyrównuje powierzchnię, a z drugiej izoluje dźwięki.

Tektura falista – gdzie kupić?

W Neopak przygotowaliśmy bogaty wybór tektury falistej ochronnej – sprzedajemy ją w rolkach. Proponujemy tekturę falistą w rolkach o różnych wymiarach. W stałej sprzedaży w naszym sklepie znajdują się:

Sprzedajemy zarówno pojedyncze rolki tektury falistej, jak i realizujemy większe zamówienia. Klienci zainteresowani hurtowymi ilościami tego produktu mogą liczyć na przystępne ceny – proponujemy atrakcyjne rabaty.
Zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą. Odpowie on na pytania dotyczące tektury falistej ochronnej w rolce i pomoże w wyborze najlepszego produktu, biorąc pod uwagę potrzeby klienta.

 • Do czego można wykorzystać tekturę falistą w rulonach?
  Bardzo niska cena, ogromna dostępność, a przede wszystkim wszechstronność tektury falistej w rulonach sprawia, że jest to jeden z najbardziej popularnych produktów w kategorii zabezpieczania przesyłek.

  Tektura falista w rulonach może być wykorzystywana między innymi do:
  • Zabezpieczania produktów przed wysyłką i zapakowaniem do kartonu. Jest to dodatkowa ochrona.
  • Jako prosta przekładka do magazynowania towarów. Dzięki rulonowi możemy sami dobrać rozmiar takiej przekładki.
  • Proste zabezpieczenie przedmiotów przy przeprowadzkach.
  • Zabezpieczenie mebli i podłóg podczas remontów i prac wykończeniowych.
  Tekturę falistą w rulonach możemy kupić na stronie https://neopak.pl/kartony/tektura/tektura-falista-w-rolach.
 • Jakie są zalety tektury falistej w rulonach?
  Branża opakowaniowa nie zna praktycznie granic. Produkt, który mógłby się wydawać, że jest przeznaczony tylko do konkretnych celów, może okazać się kluczowy, przydatny w zupełnie innych zastosowaniach. jest tak w przypadku tektury falistej w rulonach. Jest ona przede wszystkim bardzo wytrzymała, lekka, a także sprawdza się w naprawdę wielu segmentach działalności człowieka.

  Do zalet tektury falistej w rulonach możemy zaliczyć:
  • Niewielki koszt produkcji, cena finalna produktu również jest niewielka.
  • Lekkość, a więc użycie tektury nie wpływa znacząco na zwiększenie wagi przesyłki.
  • Skutecznie chroni przed uderzeniami, wstrząsami, przed mechanicznymi uszkodzeniami.
  • Może być wykorzystana podczas remontów, do zabezpieczenia podłoża, przed uszkodzeniami.
  Tektura falista w rulonach jest dostępna na stronie https://neopak.pl/kartony/tektura/tektura-falista-w-rolach.
 • Ile kosztuje rolka tektury falistej?
  Tektura falista jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu. Nic zatem dziwnego, że zyskuje coraz większą popularność wśród klientów NEOPAK. W naszym sklepie oferujemy tekturę falistą o szerokości 50 cm, 100 cm oraz 120 cm. Jedna rolka ma długość 15 mb, 50 mb lub nawet 100 mb. W zależności od wybranej wersji tektura falista kosztuje od około 30 zł do 150 zł. Wszystkim klientom gwarantujemy atrakcyjne ceny i natychmiastową realizację każdego zamówienia. Zapraszamy także do zapoznania się z pozostałym asortymentem na opakowania z tektury.
   
 • Do czego można wykorzystać tekturę falistą?
  Tektura falista jest materiałem, który ma szerokie zastosowanie w przemyśle, handlu, a także w użytku codziennym. Wykonana jest z wysokiej jakości tektury, która składa się z trzech warstw papieru. Tektura falista ma niewielką masę własną, jest przy tym wytrzymała do tego tania w użytkowaniu. Jest przyjazna środowisku, gdyż wykonana jest z materiału nadającego się do recyklingu. Tektura ta często wykorzystywana jest do wyrobu pudełek czy zabezpieczenia przedmiotów. Bardzo często profesjonaliści i amatorzy sięgają po tekturę falistą podczas prac remontowych. Bardzo duże znaczenie ma to, że tektura jest materiałem wytrzymałym. Skutecznie zabezpiecza to różne powierzchnie przed zarysowaniami. Może być używana do ochrony podłóg oraz mebli.
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie