Tektura falista w rulonach

Tektura falista w rolkach to dość specyficzny produkt, jednak jest niezastąpiony w całej masie branż. Zapewnia najprawdopodobniej najlepszą ochronę wielu produktów i powierzchni w najniższej cenie. Nic dziwnego, że setki magazynów i firm zajmujących się wysyłkami stawia właśnie na to rozwiązanie.

Tektura falista w rolkach jest świetnym izolatorem, bardzo dobrze zabezpiecza produkty przed utratą ciepła i zamarzanie, to zasługa struktury, która mieści w sobie duże ilości powietrza, które jest jednym z najlepszych izolatorów dostępnych na ziemi. Ta sama struktura wpływa też na jej właściwości pochłaniania energii. Jest wykonywana w różnych typach fali, dominuje jednak struktura fali B, która jest wykorzystywana w paczkach wysyłkowych, które mają do przebycia daleką drogę. Wiele warstw tektury pozwala zatrzymać maksymalną ilość energii, z daleka od towaru, który chcemy ochronić.

Rolki tektury falistej są dość tanie i pozwalają na zabezpieczanie przedmiotów, nawet tych o bardzo nieregularnej powierzchni. Jeśli pudełko paletowe nie wystarcza, może warto zastosować właśnie ten produkt. Po dodatkowym obklejeniu taśma można otrzymać opakowanie, które zabezpieczy swoją zawartość nawet przed upadkami i stosunkowo silnymi uderzeniami, które mogą się wydarzyć przy gwałtownym hamowaniu na pace ciężarówki.

Tektura falista w rolkach jest bardzo prost w transporcie, z tego powodu jest bardzo doceniana przez firmy zajmujące się wykończeniami domów, biur i magazynów. Z jej pomocą można szybko zabezpieczyć powierzchnie płaskie przed ubrudzeniem i poważniejszymi uszkodzeniami, które mogą wynikać z upadków. Pomagają też w przemieszczaniu ciężkich przedmiotów, można je przesuwać na tekturze, zamiast nieść je w górze.

Niektórzy też zabezpieczają w ten sposób materiały, które transportują, oddzielając od siebie na przykład brudzące przedmioty, od tych które mają zostać zachowane w czystości. Tektura falista w rolkach pozwoli oddzielić płytki od worków cementu, albo drzewka od linii nawodnieniowych, zastosowania są nieskończone.

W Neopaku dostępne jest wiele różnych rodzajów tektury falistej w rolkach, wykonanych z różnych typów fali i o różnych rozmiarach rolki, krótszych dłuższych i szerszych, albo wykonanych z tektury innej grubości. Nasza tektura falista świetnie się sprawdzi wszędzie, gdzie potrzebne jest zabezpieczanie przedmiotów i powierzchni, jedyne co Cię ogranicza to Twoja wyobraźnia.

Jeśli nie wiesz, co wybrać skorzystaj z naszej infolinii, wspólnie stwierdzimy, jaki rodzaj tektury falistej w rolce będzie dla Ciebie najlepszy. Nie czekaj z zamówieniem do jutra, kup w Neopaku niezbędne produkty już dzisiaj!

Co to jest tektura falista?

Tektura falista w rolkach jest dziś szeroko wykorzystywana – korzystają z niej firmy z różnych branż. Co to jest tektura falista i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?
Tektura falista składa się z kilku warstw papieru. Dużą popularnością cieszy się dostępna w Neopak 2-warstwowa tektura falista w rolkach, ale klienci korzystający z tego materiału mogą zamówić także tekturę w innych wersjach, np. 3-warstwowej. Tektura falista dostępna jest w rolkach, produkuje się z niej też różnego rodzaju opakowania, np. pudełka.
Popularność tektury falistej ochronnej ma związek z jej właściwościami. W odróżnieniu od innych materiałów tektura falista wyróżnia się następującymi cechami:

 • Wytrzymałość. Tektura falista ochronna jest materiałem wytrzymałym i dobrze chroniącym różne delikatne produkty przed mechanicznymi uszkodzeniami.
 • Lekkość. Zaletą tektury falistej jest jej niewielka waga. To powoduje, że świetnie sprawdza się ona jako wypełniać paczek.
 • Wielość zastosowań. Tektura falista w rolce najczęściej jest używana do pakowania, ale spektrum jej zastosowań jest znacznie szersze.

Tektura falista ma jeszcze jedną istotną zaletę – produkcja czy wykorzystanie tektury falistej nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Materiał jest przyjazny środowisku dzięki swojej biodegradowalności. To jeden z powodów, dla których cieszy się on tak dużą popularnością.

Jak wygląda produkcja tektury falistej?

Produkcja tektury falistej nie jest procesem skomplikowanym. Aktualnie producenci korzystają z szeregu maszyn. Dzięki nim każdy etap produkcji jest zautomatyzowany, w rezultacie czego możliwe jest szybkie wyprodukowanie tektury falistej 2-, 3- czy nawet 4-warstwowej oraz zrealizowanie indywidualnych zamówień klientów.
Aby tektura falista w rolkach trafiła ostatecznie do klienta, w pierwszej kolejności surowiec trafia do tekturnicy. To urządzenie pozwalające uzyskać fale – cechę charakterystyczną tektury falistej. Kolejny krok to klejenie. Do arkusza pofałdowanej tektury dokleja się gładką warstwę papieru (liner), a następnie – w razie konieczności – kolejne warstwy. W ten sposób powstaje tektura falista o różnej liczbie warstw i różnej grubości.
Producenci oferują tekturę falistą zarówno w arkuszach, jak i na rolce. Zakłady produkcyjne często realizują zamówienia klientów w szerszym zakresie – wówczas proces produkcji może obejmować także tworzenie zagięć czy kaszerowanie. Rezultatem tych zabiegów jest dostarczenie klientowi tektury falistej, którą można złożyć w pudełko.

Czym wyróżnia się tektura falista B?

Współcześnie produkuje się tekturę falistą z różnymi rodzajami pofalowania. Czym wyróżnia się tektura falista B? Od strony technicznej to produkt o gramaturze ok. 200 g/mkw. i grubości do 3 mm. Taka tektura doskonale sprawdza się jako materiał do zabezpieczania różnych produktów w czasie transportu.
W ofercie mamy tekturę falistą 2-warstwową fala B o różnych wymiarach. W naszym sklepie internetowym oferujemy też możliwość zamówienia tektury falistej o innych falach – C, E czy F.

Rośliny szczelnie owinięte tekturą ochronną.

Tektura falista – do czego służy?

Tektura falista w rolce to produkt obecny w wielu firmach. Ma to związek z jej szerokim zastosowaniem, chociaż pierwotnie była ona wykorzystywana do produkcji kapeluszy.
Tektura falista – zastosowanie:

 • Do pakowania produktów, które następnie są wysyłane do klientów. Tektura falista ochronna jest szeroko stosowana w sklepach internetowych. Korzystają z niej głównie sklepy sprzedające produkty o nietypowych kształtach czy wymiarach.
 • Do ochrony produktów – jako przekładka. 2-warstwowa tektura na rolce sprawdzi się także wówczas, gdy towar ma być składowany na półkach, ale konieczne jest odseparowanie od siebie poszczególnych produktów.
 • Jako ochrona przewożonych rzeczy. Z tektury falistej korzystają firmy oferujące pomoc w przeprowadzkach. Aby w czasie transportu nie uszkodzić przewożonych mebli i sprzętu, powszechnie wykorzystuje się tekturę falistą – wykłada się nią np. przestrzeń ładunkową auta.

Tektura falista ma też mniej oczywiste zastosowanie, np. wykorzystuje się ją jako podkład podłogowy. Dobrze sprawdza się ona w tej roli, gdyż z jednej strony wyrównuje powierzchnię, a z drugiej izoluje dźwięki.

Tektura falista – gdzie kupić?

W Neopak przygotowaliśmy bogaty wybór tektury falistej ochronnej – sprzedajemy ją w rolkach. Proponujemy tekturę falistą w rolkach o różnych wymiarach. W stałej sprzedaży w naszym sklepie znajdują się:

Sprzedajemy zarówno pojedyncze rolki tektury falistej, jak i realizujemy większe zamówienia. Klienci zainteresowani hurtowymi ilościami tego produktu mogą liczyć na przystępne ceny – proponujemy atrakcyjne rabaty.
Zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą. Odpowie on na pytania dotyczące tektury falistej ochronnej w rolce i pomoże w wyborze najlepszego produktu, biorąc pod uwagę potrzeby klienta.

 • Do czego można wykorzystać tekturę falistą w rulonach?
  Bardzo niska cena, ogromna dostępność, a przede wszystkim wszechstronność tektury falistej w rulonach sprawia, że jest to jeden z najbardziej popularnych produktów w kategorii zabezpieczania przesyłek.

  Tektura falista w rulonach może być wykorzystywana między innymi do:
  • Zabezpieczania produktów przed wysyłką i zapakowaniem do kartonu. Jest to dodatkowa ochrona.
  • Jako prosta przekładka do magazynowania towarów. Dzięki rulonowi możemy sami dobrać rozmiar takiej przekładki.
  • Proste zabezpieczenie przedmiotów przy przeprowadzkach.
  • Zabezpieczenie mebli i podłóg podczas remontów i prac wykończeniowych.
  Tekturę falistą w rulonach możemy kupić na stronie https://neopak.pl/kartony/tektura/tektura-falista-w-rolach.
 • Jakie są zalety tektury falistej w rulonach?
  Branża opakowaniowa nie zna praktycznie granic. Produkt, który mógłby się wydawać, że jest przeznaczony tylko do konkretnych celów, może okazać się kluczowy, przydatny w zupełnie innych zastosowaniach. jest tak w przypadku tektury falistej w rulonach. Jest ona przede wszystkim bardzo wytrzymała, lekka, a także sprawdza się w naprawdę wielu segmentach działalności człowieka.

  Do zalet tektury falistej w rulonach możemy zaliczyć:
  • Niewielki koszt produkcji, cena finalna produktu również jest niewielka.
  • Lekkość, a więc użycie tektury nie wpływa znacząco na zwiększenie wagi przesyłki.
  • Skutecznie chroni przed uderzeniami, wstrząsami, przed mechanicznymi uszkodzeniami.
  • Może być wykorzystana podczas remontów, do zabezpieczenia podłoża, przed uszkodzeniami.
  Tektura falista w rulonach jest dostępna na stronie https://neopak.pl/kartony/tektura/tektura-falista-w-rolach.
 • Ile kosztuje rolka tektury falistej?
  Tektura falista jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu. Nic zatem dziwnego, że zyskuje coraz większą popularność wśród klientów NEOPAK. W naszym sklepie oferujemy tekturę falistą o szerokości 50 cm, 100 cm oraz 120 cm. Jedna rolka ma długość 15 mb, 50 mb lub nawet 100 mb. W zależności od wybranej wersji tektura falista kosztuje od około 30 zł do 150 zł. Wszystkim klientom gwarantujemy atrakcyjne ceny i natychmiastową realizację każdego zamówienia. Zapraszamy także do zapoznania się z pozostałym asortymentem na opakowania z tektury.
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Filtruj karton po wymiarach
Długość kartonu [mm]Szerokość kartonu [mm]Wysokość kartonu [mm]
Cena
oddo
Szerokość
Rodzaj tektury
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj